ضرب‌الاجل ۷۲ ساعته آجورلو به تاج و فدراسیون فوتبال برای رسیدگی به اتفاقات بازی پرسپولیس - تراکتورسازی

ضربالاجل-72-ساعته-آجورلو-به-تاج-و-فدراسیون-فوتبال-برای-رسیدگی-به-اتفاقات-بازی-پرسپولیس-تراکتورسازی

وبسایت رسمی برنامه نود - مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در نامه‌ای، فدراسیون فوتبال را تهدید کرد که اگر طی ۷۲ ساعت آتی نسبت به اتفاقات دیدار دیروز اقدام نکند، موضوع را به بخش‌های دیگر می‌کشاند.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از سایت رسمی باشگاه تراکتورسازی، مصطفی آجورلو در نامه‌ای شدیداللحن از رئیس فدراسیون فوتبال درخواست کرد نسبت به برخوردی قاطع با متخلفین و مرتکبین بی‌اخلاقی‌های روز گذشته (جمعه) ورزشگاه آزادی اقدام شود. متن این نامه به شرح زیر است:

«بسمه تعالی
برادر ارجمند، جناب آقای مهدی تاج
ریاست محترم فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام،
با صلوات بر محمد و آل محمد، پیرو اتفاقات تلخ ورزشگاه آزادی در مسابقات روز گذشته تیم‌های فوتبال تراکتورسازی و پرسپولیس با توجه به ابعاد گسترده این ناهنجاری‌ها لازم است مواردی را به اطلاع جنابعالی برسانم:

اول؛ نخستین هدف و رسالت ما در حوزه ورزش تقویت انسجام و اتحاد ملی در حوزه ورزش و جوانان با تقویت زیرساخت‌های فوتبال حرفه‌ای و ایجاد فضایی اخلاقی و فرهنگی در ورزشگاه‌های کشور است. برهمین اساس در طول سالیان گذشته و دوران مسئولیت در باشگاه تراکتورسازی همواره بر ضرورت اتحاد و انسجام ملی و پیشگیری از بروز هرگونه اختلاف و چند دستگی تأکید نموده و از کلیه عوامل باشگاه و ظرفیت‌های موجود در راستای تحقق این هدف استفاده نموده‌ایم. عصبانیت و نارضایتی شدید امروز هواداران تراکتورسازی از وقوع بی‌اخلاقی‌های هماهنگ و پیش‌بینی شده و حتی سازمان یافته از جانب برخی عوامل تیم رقیب روی سکوهای ورزشگاه آزادی است که یکی از سیاه‌ترین روزها در تاریخ فوتبال حرفه‌ای کشور را رقم زدند.

دوم؛ کاپیتان تیم فوتبال تراکتورسازی، آقای مهدی کیانی روز گذشته با تصویر کاپیتان مرحوم باشگاه پرسپولیس، هادی نوروزی وارد زمین شد تا دیگر شاهد ادامه تنش‌ها و رفتارهای ناشایست گذشته روی سکوها نباشیم. در واقع باشگاه تراکتورسازی حسن نیت خودش را در عمل نشان داد، اما در طرف مقابل نه تنها شاهد رفتار مشابهی نبوده‌ایم، بلکه می‌بینیم به صورت سازمان یافته از هواداران خود می‌خواهند تا به فحاشی و توهین به میلیون‌ها نفر از مردم شریف ایران بپردازند و فضای ورزشگاه را آلوده و ناپاک کنند. اگر هدف از انجام مسابقات ورزشی بالا بردن نشاط و روحیه در جامعه است، چطور می‌توانیم بپذیریم که یک مسابقه فوتبال به پایگاه نفرت‌پراکنی جمعی و قومیتی مبدل شود و در قبال این اتفاقات تلخ و شرم‌آور سکوت کنیم؟ اعتراض اینجانب به فاجعه‌ای از پیش تعیین شده و سازمان یافته به منظور از بین بردن اتحاد و انسجام ایران اسلامی است که نیازمند برخورد قاطع و مدبرانه از جانب جنابعالی و البته سایر دستگاه‌های ذیصلاح است. روز گذشته در ورزشگاه آزادی شاهد اراده ناپاکی بودیم که اهداف دشمنان ایران اسلامی را دنبال می‌کرد. با این وجود که به ضرورت حل و فصل موضوعات فوتبالی در داخل حوزه فوتبال علاقه‌مند می‌باشم، از جنابعالی تقاضا دارم با برخورد جدی و قاطع خود مانع از خروج این مسئله از حوزه فوتبال و ورود به بخش‌های دیگر گردید.

سوم؛ از منظر فوتبالی و براساس توصیه‌های صریح فدراسیون جهانی فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا، نژادپرستی یکی از زشت‌ترین پدیدهای موجود در ورزش و فوتبال جهان است که با جدیت مورد برخورد قاطع قرار می‌گیرد. نهادهای بین‌المللی رفتار نژادپرستانه در حوزه فوتبال را بر نمی‌تابند، بدیهی است که این عمل از منظر فرهنگ اسلامی و ایرانی نیز تا چه حد ناپسند و غیرقابل تحمل است. در چنین شرایطی چطور می‌توان برابر توهین‌های نژادی که در یک مسابقه فوتبال اتحاد و انسجام یک ملت را هدف قرار داده بود سکوت کرد؟ انتظار من در طول مسابقه روز گذشته این بود که عوامل اجرایی تا زمان برطرف شدن این رفتارها اجازه برگزاری بازی را ندهند و یا مسابقه را متوقف سازند. در طول بازی نیز این مسئله بارها به تیم داوری و ناظران گوشزد شد، اما انگار تنها هدف غایی برگزاری بازی به قیمت از دست رفتن همه ارزش‌هاست.

چهارم؛ بدین‌وسیله مراتب ناراحتی و نارضایتی مردم شریف آذربایجان و بالاخص خانواده‌های معظم شهدا، همچنین جانبازان و اسرای مظلوم این خطه را اعلام می‌نمایم که برگزاری یک مسابقه ورزشی موجب اهانت به ساحت مقدس یکی از اقوام بزرگ و قهرمانان دلاور این سرزمین گردیده است. همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند: «آذربایجان سر ایران است» و این حقیقت با دلاوری‌های غیور مردان این سرزمین همچون باکری‌ها در طول تاریخ به اثبات رسیده است. فرد فرد ملت شریف ایران قدردان زحمات و رشادت‌های قهرمانان آذربایجان سرافراز است و آحاد ملت نسبت به شعارهای نژادپرستانه‌ای که از روی جهل یا عناد وحدت و انسجام این سرزمین را تهدید می‌کند قطعاً اعلام برائت می‌نمایند.

برهمین اساس از جنابعالی درخواست می‌کنم در راستای توجه به خواسته میلیون‌ها نفر از مردم شریف ایران نسبت به برخورد قاطع و عاجل در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام فرمایید. در غیر این‌صورت علی‌رغم میل باطنی طی 72 ساعت آتی نسبت به ارجاع موضوع به مراجع ذیصلاح اقدام می‌نماییم.

 

2051

نظرات ۱۳۲

 • توريني

  چطور شما به هرچي ايرانيه توهين کنيد.
  بعد بيايد اينجا سالمم بريد بيرون؟؟
  همون که با سنگ نزديمتون شانس اورديد.
  برو عامو

  • تراکتوری

   پس توهم از اونا بودی ؟ فرهنگتو نشون نده ! بقیه ایرانی هارم مثل خودت بی فرهنگ جلوه نده بقیه تیمها باهم مشکلی ندارند تراکتور سپاهان استقلال و...

  • سرزمین

   بزرگوار
   کار اشتباهی اگر انجام دادن شما چرا تکرار میکنید
   این چرخه ناچسند نبایستی ادامه داشته باشه ...
   چه بهتر که از یک بازی طرفداران فقط تیم خود را تشویق کنند و در اخر هر دو تیم را
   و اینرفتار به بازی بعد منتقل بشه
   نه اینک هر بار به تلافی بازی پیش سعی بر انتقام داشته باشیم ....

 • دختر آبی

  این پس پسی ها کلا همینجور هستند حتما پیگیر شکایت باش آقای آجرلو.
  فرهنگ را از باشگاه بزرگ تاج یاد بگیرید.
  عشق است تاج کبیر.

  • سلیمی

   تو چی میگی این وسط کاج کبیر... کاج و فرهنگ!؟

  • سولدوز تراختور

   یاشاسین استقلال واقعا هواداران اول پایتخت استقلال کجا این هواداران بی فرهنگ کجا.پیشاپیش به میهمانان استقلال خوش امد گویی میکنین به دیار آذربایجان خوش اومدین. امیدوارم بازی زیبایی باشه و هرکی مستحق برد بود ببره بردم مبارکش باشه.این چند ساله بین ما و استقلالیا عالی شده واقعا گلن و ماهم بهشون احترام میزاریم.

  • pooya

   مثل اینکه یادت رفته پارسال همین ها اومدن تو تهران گرفتن کتکتون زدن. و شعار جعلی خلیج ع.ر.ب.ی رو تو ورزشگاه سَر دادند. ولی این ما بودیم که انتقام شما ترسوها رو گرفتیم. اگر یکم منطق داشتی تعصب آبی و قرمز رو تو این زمینه کنار میذاشتی!

  • حسین ص بهشهر

   دخت ابی ،هفته بعد توهین کردن نوبت شماست توهین شدین بعد از بازی بیا وجدانن نظرت رو بگو من منتظرم

  • مهدی

   نه چهارپولیس و فرهنگ

  • Sasa

   طرفدارای تراکتور ، شیشتقلال و باقیه تیمارو در ۶۶۶۶۶۶ ضرب کنید شاید نصف پرسپولیس کبیر هوادار داشته باشین!
   خودتونم میدونید پرسپولیس نباشه فوتبال ایران معنی نداره !
   پس الکی سعی نکنید ارتش سرخ رو بد جلوه بدین !

  • نادر

   دختر آبی اینجا دیگه بحث قرمز و آبی نیست بحث توهین طرفداران تراکتورسازی به کل مردم ایرانه، بازی بعدیتون وقتی تو ورزشگاه خودشون توهین شنیدین دوست دارم بدونم بازم همین نظر رو داری

  • حرف حق

   جالبه ! چقدر پررو هستین شما پرسولیسا . توهین و فحاشی آشکار و زشتی انجام دادین تازه طلب کار هم هستین . یادتون باشه که اول شما شروع کردین و ماجرای فرودگاه جواب نامردی شما بود

  • خطاب به حرف حق

   اسمتوگذاشتی حق بعدبی انصافانه وناحق میگی دقیقا چه کارکردیم که ماجرای فرودگاه شدنامردی خودمون یادتونه امسال باماشین بازی داشتیم درحالی که این تیم تبریزی انچنان هوادارنداره ولی تراکتوریها آمده بودن وفحاشی میکردن وباسنگ و.به هواداران پرسپولیس وبازیکنان حمله کردن ازچی دفاع میکنیددرعجبم چه رویی دارین .ادمین میدونم بی طرفی بچاپ

 • بهرام دهتقلال ازگرگان

  آقای اجرلو خجالت بکشین لطفا.شما هوادارات علاوه بر فحاشی به مرحوم نوروزی و شعارهای بر ضد خلیج همیشه فارس و فحاشی به عالیشاه که عمدا خودش رو به مصدومیت زد. و امروز مشخص شد که عضله ساق پایش پاره شده و رو سیاهی موند برای هوادارای شما و ششتقلال.پس خجالت چیز خوبیه

 • سولدوز تراختور

  نباید بگذرین کلیپهارو همشونو جمع کنین به فیفا گزارش دهید...

  • خطاب به سولدوز

   اگرکلیپهای شماراگزارش دهیم برای کل ایران بدمیشه شعارخلیج عربی تاسف خلیج همیشه فارس.ادمین بی طرف باش

 • akbar

  خیلی پررو تشریف دارند کسی که فضای نژاد پرستی رو توی ورزشگاهها برد هواداران تراکتور بودند وباید پاسخگو باشند
  با کمی جستجو در اینترنت توهین های نژاد پرستانه وهنجارشکنانه تراکتوری ها در دسترس است
  اتفاقا باید مراجع امنیتی وقضایی وارد ماجرا شوند وجلوی این ها را بگیرند.

 • زانيار

  اقای اجرلو فرافکنی نکن

 • ali

  وفتی طرفدارای تراکتور شعارهای خلیج ع ر ب ی
  توهین و ناسزا به هادی نوروزی و... رو میدادن به فکر اینجور چیزا نبودین؟
  تو تبریز هر کار دوس دارین میکنین با پرسپولیسیا بعد تهران که میاین انتظار دارین گل بفرستیم واستون
  نخیر
  جواب های هوی هست سردار!!!!

 • شهریار

  یادتون رفته پارسال چکار کردین؟ به نوروزی فحش دادین
  خبرنگارا را کتک زدین
  کمیته انضباطی که عرضه نداشت جلوتونو بگیره ما خودمون تلافی کردیم
  قانون فیزیک میگه هر کنشی واکنش داره

  • خطاب به شهریار

   درسته تبریزم جواب پارسال شمارو داد پس سال بعدم منتظر جوابشون باش !!

 • emadsarvi

  شما كه دم از اخلاق ميزنيد يادتون رفته بازي رفت چكار كرديد يادتون از فرودگاه شروع شد تا برگشت به فرودگاه هم ادامه داشت

 • مهدی کرمی الیگودرز

  ماشاءالله چقدر پرو تشریف دارن تراکتوری هااا

برچسب ها