روایت کیانی از قول و قرار بازیکنان تراکتورسازی برای بازی با استقلال و گلایه از لیدر پرسپولیس

روایت-کیانی-از-قول-و-قرار-بازیکنان-تراکتورسازی-برای-بازی-با-استقلال-و-گلایه-از-لیدر-پرسپولیس

وبسایت رسمی برنامه نود - کاپیتان تیم تراکتورسازی صحبت‌هایی را راجع‌به قول و قرار بازیکنان تیمش برای دیدار مقابل استقلال انجام داد.

به گزارش وب سایت نود، مهدی کیانی درباره شکست تراکتورسازی مقابل پرسپولیس، حواشی رخ داده پیرامون این دیدار، رأی کمیته انضباطی، اختلاف باشگاه و یحیی گل‌محمدی، دیدار مقابل استقلال و ... صحبت‌هایی را انجام داده است که مشروح آن را در زیر می‌خوانید:

* از شکست هفته هفدهم مقابل پرسپولیس شروع کنیم، چطور شد که تراکتورسازی چنین بازی ضعیفی مقابل پرسپولیس انجام داد؟!
در طول هفته تمرینات خوبی داشتیم و همه تمرکزمان را گذاشته بودیم که بیاییم و در تهران بازی را ببریم. ما در 25، 20 دقیقه اول هم خوب بازی کردیم، اما متأسفانه گل‌های بدی خوردیم. آن روز، روز بد ما بود و خوب هم بازی نکردیم. اگر خودمان بودم، اگر روزمان بود و اگر توان فوتبالی خودمان را به نمایش می‌گذاشتیم، راحت پرسپولیس را می‌بریم، اما روز فوتبال‌مان نبود و بازی را باختیم. شرمنده هوادارانی شدیم که تا تهران آمده بودند که ما را تشویق کنند. از این ناراحتیم که در این سه چهار سال همیشه پشت سر هم پرسپولیس را بردیم، اما به‌خاطر یکسری مسائل چند بازی است که نمی‌توانیم آنها را شکست بدهیم.

* سوای نتیجه، اتفاقات زشتی هم روی سکوهای ورزشگاه آزادی رخ داد و توهین‌های زیادی هم به هواداران تراکتورسازی شد ...
متأسفم. ما ابتدای بازی فرهنگ‌سازی کردیم، کل هواداران و باشگاه آن‌قدر به پرسپولیس احترام گذاشتیم که عکس مرحوم هادی نوروزی را با خودمان به زمین آوردیم که اگر خدایی نکرده چیزی بین دو طرف بوده باشد، از بین برود. با این کار ما می‌خواستیم نشان بدهیم اگر دلخوری وجود دارد، ما دنبالش نیستم. من متأسفم برای لیدری که آن کارها را انجام داد. او هر توهینی به مردم شریف آذربایجان کرده، به خودش کرده است. هواداران تراکتورسازی آن‌قدر بزرگ هستند که در سرما و گرما به ورزشگاه آمدند و تیم‌شان را تشویق کردند. فوتبال ارزش این کارها را ندارد. همه چیز یک روز تمام می‌شود، فوتبال هم تمام می‌شود، اما انسانیت می‌ماند.

* به‌نظرت ریشه این اتفاقات از کجاست؟ فکر نمی‌کنی این بی‌ادبی‌ها یک روزی و یک جایی باید تمام شود؟
اینها از این ناراحتند که وقتی به ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز می‌آیند، نمی‌توانند در اینجا هوادار پیدا کنند، اما شما ببینید که هواداران بافرهنگ و با شعور تراکتورسازی هر جای ایران که بازی کردیم به ورزشگاه آمدند و ما را سربلند کردند. وقتی در ورزشگاه آزادی 40، 30 هواداران تراکتورسازی به ورزشگاه می‌آید، به آنها هم فشار می‌آید که چرا تراکتورسازی این همه هوادار در ورزشگاه دارد. به‌خاطر این بی‌ادبی‌ها ناراحتیم، اما آن کسی که این بی‌ادبی را انجام داده به خودش بی‌ادبی کرده است.

* کمیته انضباطی هم روز گذشته (دوشنبه) رأی خود را درباره اتفاقات بازی پرسپولیس - تراکتورسازی صادر کرد که اعتراض باشگاه شما را در پی داشت.
امیدوارم آرای سنگین فقط برای شهرستانی‌ها نباشد. امیدوارم طوری حکم بدهند که آن تیمی که حقش است، جریمه شود و آن افرادی که بی‌ادبی کردند به سزای اعمال‌شان برسند. الان سردار آجورلو پیگیر ماجراست و امیدوارم اتفاقی رخ بدهد که به‌نفع فوتبال ایران باشد.

* اتفاقی که زیر سایه شکست تراکتورسازی مقابل پرسپولیس و اتفاقات ورزشگاه آزادی ماند، سه کارته شدنت مقابل پرسپولیس و از دست دادن دیدار مقابل استقلال بود.
واقعاً آقای دکتر (بیژن حیدری، داور دیدار پرسپولیس - تراکتورسازی) داور خوبی است. من در کل 90 دقیقه یک تکل زدم. به‌خدا توپ را زدم و خطا هم نبود، اما کارت زرد گرفتم و دیدار مقابل استقلال را از دست دادم. این بازی برای من خیلی مهم بود، چون برای هواداران تراکتورسازی مهم است. من هم بازیکنی نیستم که بگویم اگر کارت بگیرم فلان بازی را از دست می‌دهم و در بازی مراعات کنم. مقابل پرسپولیس هم دوست داشتم خوب و محکم بازی کنم. یک بازیکن چهار پنج خطای بد می‌کند، اما کارت نمی‌گیرد، اما در خطای اول به من کارت زرد می‌دهند و همین مسئله باعث می‌شود 90 دقیقه دست و پا بسته بازی کنم. از اینکه بازی برابر استقلال را از دست دادم ناراحتم، اما چیزی نمی‌توانم بگویم و اگر هم بگویم چیزی درست نمی‌شود. ان‌شاءالله بچه‌هایی که به زمین می‌روند با تمام قدرت بازی می‌کنند.

* به‌نظرت تراکتورسازی می‌تواند استقلال را ببرد؟
استقلال الان در نیم‌فصل دوم با آقای شفر نتایج خوبی گرفته و خوب هم بازی می‌کند. به استقلال احترام می‌گذاریم، اما ما هم تراکتورسازی هستیم و تیم دست و پا بسته‌ای نیستیم. بچه‌ها هم همگی گفتند که با تمام قوت از دقیقه یک تا 90 تمام زورشان را می‌گذارند که ان‌شاءالله روز جمعه بازی را ببرند. امیدوارم هواداران هم بیایند و از تیم‌شان حمایت کنند. همه ما رفتنی هستیم، اما این هوادار است که می‌ماند. من خودم خیلی خوش‌بینم که استقلال را می‌بریم.

*در یکی دو روز گذشته کش‌مکش‌هایی میان باشگاه تراکتورسازی و یحیی گل‌محمدی به‌وجود آمد. به‌عنوان کاپیتان تیم، فکر نمی‌کنی بهتر بود دو طرف حداقل تا بازی استقلال صبر می‌کردند؟
بله، در این شرایط همه باید پشت هم باشیم. نمی‌دانم باشگاه چه شرایطی دیده که این جریمه را اعمال کرده است. ما خودمان هم دیروز این مسئله را فهمیدیم. باشگاه تراکتورسازی، باشگاه بزرگی است. فکر می‌کنم سردار (مصطفی آجورلو) این کار را کرده که کمی از ناراحتی هواداران به‌خاطر توهین‌ها کم شود. ان‌شاءالله اگر استقلال را ببریم و تیم به روال بیفتد، این جریمه را هم می‌بخشند تا هم یحیی گل‌محمدی و هم اعضای کادر فنی‌اش تمام تمرکزشان را روی تیم بگذارند. هدف همه موفقیت تراکتورسازی است.

* ... و صحبت پایانی؟
از هواداران خواهشی که داریم، این است که در دیدار مقابل پرسپولیس فقط و فقط به تشویق تیم خودشان بپردازند. تراکتورسازی را کل دنیا با هوادارانش می‌شناسند. امیدوارم آنها در بازی با استقلال هم به ورزشگاه بیایند. من قول می‌دهم که از شرمندگی‌شان دربیاییم و با تمام قدرت بازی کنیم. بار دیگر از آنها خواهش می‌کنم که فقط تیم خودشان را تشویق کنند. ما دوست نداریم در این زمان محروم شویم و کوچک‌ترین مشکلی برای‌مان پیش بیاید.

 

2051

تسنیم

نظرات ۳۹

 • هفت-هشت-نه

  داداش اینکه جلو پرسپولیس بد بازی کردیم جمله خوبی نیست، آلان چند وقته که تراکتور سعی داره از پرسپولیس امتیاز بگیره ولی نمیتونه، بعدشم شما با آوردن یک عکس از کاپیتان فقید ما میخواستید روی کارای زشته هوادارتون تو فرودگاه روپوش بذارین این رو اسمشو فرهنگ سازی نذار، در آخر شما بازیکنا و مدیریت باشگاه با کاراتون آبروی آقا یحیی رو هم به خطر انداختین، ذوب آهن چه اشتباهی کرد اخراجش کرد.

  • تیم ملی

   شما خودت چرا گل محمدی رو اخراج کردید؟؟ چند نفر توهین کننده فرودگاه رو با توهین ونژاد پرستی کل ورزشگاه و برنامه ریزی شده توسط باشگاه پیروزی یکی نکن ! اصلا ای اف سی چرا محرومتون کرد دلیلش رو بگو؟؟ به این مینازی که تراکتور ضعیف شده رو بخاطر محرومیت و مشکلات بردی ! تراکتور اگه اون صدمیلیارد بودجه شما رو داشت الان قهرمان آسیابود

  • امیر از مشهد

   میگه کل دنیا تراکتورسازی رو با هواداراش میشناسن!!!!!.میشه دقیقا بگی کدوم کشورا؟؟؟؟توهم تا کجا...

 • حسین

  واقعا رو رو برم همتون مثل همید هر کاری دلتون میخواد میکنید بعدش مظلوم نمایی از همون سردار اجرلوتون بگیر تا اخر ادمین جان خواهشا بچاپ

 • عشقه پرسپولیس

  خیلی خندیدم اقای کیانی دمت گرم!
  جک سال " تراکتورسازی را کل دنیا با هوادارانش میشناسند"
  جک قرن" اینها از این ناراحتند که وقتی به ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز می‌آیند، نمی‌توانند در اینجا هوادار پیدا کنند، اما شما ببینید که هواداران بافرهنگ و با شعور تراکتورسازی هر جای ایران که بازی کردیم به ورزشگاه آمدند و ما را سربلند کردند. وقتی در ورزشگاه آزادی ۴۰، ۳۰ هواداران تراکتورسازی به ورزشگاه می‌آید، به آنها هم فشار می‌آید که چرا تراکتورسازی این همه هوادار در ورزشگاه دارد"
  توخوبی سیب اپلم تو خوردی

  • reza.tiraxtur

   کجاست جکه؟ پرسپولیس کی هوادار داشته مقابل تراکتور تو تبریز
   ولی ما هرسال حداقلش 15 هزار هوادار داریم تو آزادی
   واسه همین بهتون فشار میاد چون قبلا چنین چیزی ندیدید

  • العین صغیر

   مگه می گذارید هوادار بیایید با سنگ . چماق فراریش می دهید؟

  • درجواب العین

   فیلماش موجوده به تماشاگران تهرانی تراکتور حمله کردید ولی غیرت دارن بازم میان تازشم فیفا چندماه پیش شمارو بخاطر فحاشی سنگ پراکنی و لیزرانداختن محروم کرد ولی پارسال کی تراکتور رو محروم کرد ؟؟ یعنی همه دروغ میگن ولی پرسپولیسا راست !!! تیمهای عربی بخاطر نژادپرستی از پیروزی شکایت کردند وتحت نظر فیفا هستید

 • علی تراکتوری

  غیرتیم غیرتیم .....من مهدی کیانیم.....همه توهینا فدا سرت کاپیتان....علامه طباطبایی...استاد شهریار....پروین اعتصامی....سردار باکری سردار تجلایی...طالقانی...ستارخان باقرخان اگر بخام اینارو بشمارم از کل هواداران پرسپولیس بیشتره کاپیتان خودت که در جریانی......عشق خودتی با تعصب....با وحود...وقتی تو میدانی هوادار ته دلش قرصه....فوتبال برد و باخت داره کاپیتان....ولی کسانی که اخلاق رو باختند نشان دهنده خیلی چیزاست.....

  • ج بالایی

   دوره مظلوم نمایی خیلی وقته گذشته فکرتیمتون باشیدسقوط نکنه

  • فرشاد

   اقای علی تراکتوری همه آن استاد و بزرگواران به غیر از کیانی را که نام بردی برای مردم ایران قابل احتراما اما آیا آنه مثل شماها به یک آدم مرده توهین می کردند اگر این کار می کردند که عزیز ملت ایران نمی شدند در ضمن در مقابل آن بزرگوران شما به خاندان قاجار هم اشاره کن که همشون ادری بودند و خائن به کشور پس به رخ کشیدن افراد بزگوار برای دیگران خوب نیست یک نوع نژادپرستی هست البته یاد آوری شوم من هم یک ترک زبانم اما از شعارهای تفرقه اکنانه شما هواداران قلیل تراکتور متنفرم مهم اینکه اینها را بفهمی انشاالله همیشه در آرزوی قهرمانی تراکتور بمانید و خوش زندگی کنی.

  • مهدی کرمی الیگودرز

   یه سردار اسعد بختیاری میگم برو راجبش تحقیق کن بعد حرف از تراختور و هوادار بزن

 • سید احسان

  نظری در مورد توهینهای هواداران تراکتور در بازی رفت نداری؟
  ادمین بچاپ لطفا

 • ف

  از الان یه جلسه محرومیتو به جون مییخریم روز جمعه جواب محکمی بهتون خواهیم داد

 • سولدوز تراختور

  کاپیتان اونجایی که میگی اینقد هوادار تراختوررو تو ازادی و تهران میبینند فشار بهشون میاد و اینکه خودشان تو تبریز هوادار ندارند باعث محرومیت ما نشه...؟؟؟

  • دختر پرسپوليسي

   سولدوز شما بهتره ورزشگاه خودتون و پر كنيد نميخواد بياين آزادي
   سال ديگه ٤ تايي ميشين

  • مهریار

   توتبریزبا بلایی که سر طرفدارهای دیگر تیمها میاریرمعلومه که کسی جرات نمیکنه به ورزشگاه بره .

  • سولدوز تراختور

   در ج مهریار.یعنی بلایی بیشترهم از این میخواد سرتون بیاد شصت هزار یکدست و هماهنگ شعار نژادپرستی.قبل اومدن تو خیابونها شعارنژادپرستی بعده خروج کتک زدن تا حد مرگ و شکستن ماشین هواداران و بازم شعار نژادپرستی هرساله بوده همین بوده ولی با این حال هوادارانمون بازم پونزده و بیست تا میان البته اگه پنجاه به پنجاه هم بود پرش میکردن که ثابتم شده ولی شما چی حدود صدنفر که اونم دانشجو تو تبریزن پس مقایسه کنین...

 • مهدی

  غیرتیم غیرتیم من مهدی کیانی ام
  یاشا کاپییتان

  • saman 11

   البته گاه گاهی هم چاقو کشم.

 • Tiaxturci

  چه زود ۴ـ۱ و ۳ـ۱ ها فراموشتو میشه مگه یادتون رفته؟؟؟؟؟

  • 4فینال آسیا 4 برد دربی

   افتخار تیمای کوچیک بردن تیمای بزرگه ..بابا بخدا در حدی نیستید که ماها بخوایم باهاتون کری بخونیم ..اگه حساسیتی هم بوجود اومده بخاطر دلایل غیر فوتبالیه .... در ضمن ببینید تاج و پرسپولیس چقدر بزرگن که هواداراتونو از تبریز به تهران میکشونند .. اینم بدونید حداقل 20 درصد از شصت ملیون هوادارای این دو تیم آذری هستند ... یکیش خود من

 • زنجان

  کاپیتان خوب گفتی از اینکه دردانه های پایتخت در اذربایجان هوادار ندارد بهشون فشار میاد اما تو ورزشگاه آزادی نصف جمعیت تراختورین با اینهمه ما هم تو تبریز شعارهای آنچنانی میدیم نهایتا یک جلسه محروم میشیم

  • وحید پرسپولیسی

   از کی تا حالا 6-7 هزار نفر جلوی 70 هزار نفر شده نصف جمعیت.. ریاضی تا کلاس چندم خوندی ؟؟ خخخخ

  • ج بالایی

   تیم های پایتخت خاری هست درچشم هواداران بی افتخارلیگ

  • رضا پرسپولیس

   هوادارای تراکتور وجدانم خوب چیزیه اولین کی شعارهای نژاد پرستانه تو‌استادیوم داد کی شعار ضد کشور داد چرا به عالیشاه فحش دادید شما تا عمر دارید رنگ خوشی رو نمیبینید چون اه بچه یتیم پشت تیمتونه بازم به هادی فحش بدید بعد که نتونستید تو‌زمین نتیجه بگیرید برید پای نماینده مجلس بکشید وسط تو زمین چند چندید ؟ بچاپ ادمین لطفا

برچسب ها