حسن زاده: کمیته انضباطی موظف به اجرای قانون است

حسن-زاده-کمیته-انضباطی-موظف-به-اجرای-قانون-است

وبسایت رسمی برنامه نود - رئیس کمیته انضباطی درباره رای بازیکن تیم استقلال تهران با سایت رسمی فدراسیون فوتبال گفتگو کرد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال ، اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی گفت: وقتی خطای شدید و خطرناک جپاروف که از دید داور دور مانده و در رسانه ها از جمله شبکه های تلویزیونی مطرح شد، متوجه شدیم رفتار بازیکن مذکور مغایر با آیین نامه انضباطی جدید است. لذا برای اجرای عدالت و رعایت نظم در مسابقات لیگ برتر، فورا دستور موقت را صادر کرده و اعلام کردیم که بازیکن تیم استقلال در مسابقه رسمی حضور نداشته باشد و این رای را روز 13 دیماه به باشگاه ابلاغ کردیم. پس از وقت رسیدگی که(18 دیماه) تعیین شد، جپارف و 5 نفر از اعضای باشگاه و مدیرعامل تیم استقلال در جلسه حضور یافتند.
وی گفت: در این نشست بازیکن تیم استقلال دفاعیات لازم را مطرح و اعلام کرد که حرکت وی تعمدی نبوده و علیرغم اینکه رفتار خطرناکی را از خود به نمایش گذاشته، قصد چنین کاری را نداشته است و ابراز امیدواری کرد که این رفتار برای آخرین بار بود که از سویش اجرا شد.
وی ادامه داد: پس از ختم جلسه، اعضای کمیته انضباطی به اتفاق تصمیمات لازم را راجع به پرونده گرفته و اعلام می شود که جباروف، بازیکن تیم استقلال تهران از همراهی تیم خود به مدت یک جلسه محروم است. البته رای فوق تا ساعات آینده به بازیکن و باشگاه مربوطه ابلاغ می شود.
وی در ادامه بیان کرد: در خصوص این رای چند نکته لازم است که بیان کنم. ابتدا طبق آیین نامه (بند 13 ماده 20) ما اجازه نداریم که در خصوص پرونده های در حال رسیدگی تا قبل از صدور رای، مصاحبه ای انجام دهیم و طبق همان ماده 20، فقط باید با سایت رسمی فدراسیون فوتبال مصاحبه کنیم که اصحاب رسانه در چند روز اخیر موفق به انعکاس اظهارات انضباطی نشده اند و اعلام میکنم دلیلش این بود که قانون این اجازه را به ما نمی داد.
رئیس کمیته انضباطی گفت:دستور موقت در ماده 100، امر تازه ای نیست و در آیین نامه قبلی نیز وجود داشت و کمیته انضباطی این حق را دارد که برای رعایت عدالت و ایجاد نظم و سایر موارد، مخصوصا که این آیین نامه صدور آرا را دیرتر از زمان آیین نامه قبل به عمل می آورد ، چون آیین نامه جدید پس از وصول گزارش، چند روز زمان می برد تا دفاعیات متخلف را به کمیته انضباطی واصل کنند و سپس رای صادر شود. در شرایطی که مانند سابق نمی توانیم رای صادر کنیم، مجبوریم استفاده از دستور موقت را در دستور کاری خود قرار دهیم و از این پس اجرای دستور موقت بیشتر خواهد شد. البته ضمن احترام به همه منتقدین و هواداران تیم ها که هیچ وقت حاضر به قبول محرومیت علیه تیم خود نیستند، باید بگویم که اگر انتقاد سازنده و بدون اهانت باشد، مورد قبول است. ولی افرادی که بدون رعایت ادب و اخلاق و برمبنای تربیت خانوادگی خود در کنار انتقاد ها به کمیته انضباطی اهانت می کنند و یا رکن قضایی را تحقیر می کنند باید بگویم که بهترین جواب سکوت است.
وی در پایان گفت: کمیته انضباطی قانون را به طور مساوی برای همه تیم ها چه پر هوادار و چه بدون تماشاگر به صورت یکسان و عادلانه اجرا می کند.قانون برای همه اهالی فوتبال است.اگر تیم استقلال 12 هفته از 18 هفته لیگ برتر، با احکام انضباطی مواجه شده، به این معنا نیست که کمیته انضباطی ضد استقلال یا طرفدار پرسپولیس است کما اینکه در بسیاری از موارد احکام متوالی کمیته انضباطی علیه باشگاه پرسپولیس بود اما آن احکام هم دلیلی بر طرفداری از یک رنگ خاص نیست. کمیته انضباطی موظف است قانون را به طور یکسان درباره همه فوتبال اجرا کند و به هیچ رنگی تعلق خاطر ندارد و علیه هیچ رنگی نیست. با توجه به نوع کار انضباطی که جنبه تنبیهی دارد، واکنش ها به آرای محرومیت از سوی هواداران تیم ها هیچگاه مثبت نخواهد بود اما موظف به اجرای قانون و عدالت هستیم و صادقانه در این راه قدم بر می داریم.

 

1004

سایت فدراسیون فوتبال

نظرات ۱۱

 • منطقی باش

  آره ما هم باور کردیم که از برانکو دستور نمیگیری !!
  قانون فقط برای استقلال اجرا میشه ؟! چرا امیری علیپور خلیل زاده و برانکو محروم نمیشن؟! چرا بعد از مصاحبه برانکو حکم صادر شده ؟!

 • اسماعیل نجف زاده

  اینهمه به نفع سوگلیشون و به ضرر استقلال قضاوت کردن حالا نمیدونم چه تقی به توقی خورده که عادلانه رای دادن

 • سعید

  چرا به شادی بعد از گل کامیابی نیا توجه نکردین ؟! اون تشویق داشت ؟

 • 4پولیییییییییییییییییییییییییس

  اره جون حودت اگه میخواستی قانونو رو رعایت کنی باید پرسپوشیشیا و تراکتوریا رو 5 جلسه محروم میکردی به خاطر شعارای نژاد پرستانه
  سنگ میزنن تو سره خسرو حیدری محروم نمیشن
  سند جعل میکنن محروم نمیشن
  فحش میدن محروم نمیشن
  هربازی بازیکتناشون دعوا راه میندازن محروم نمیشن
  داور هل میدن محروم نمیشن

 • 6*4

  بله بله راه رفتن روی کمر بازیکن و گرفتن عمدی کارت برای رفتن به تعطیلات روی هم 1 جلسه
  خوب معلوم شد چرا کمال به تالبو تبلیغات لگد زد چرا 3 جلسه محروم شد

 • Nima

  قانون خوب اومدی!!!!!!!!

 • asadtajji

  اگر شرایط برای همه مساویه ؛ پس چرا به ماجرای تمرین تراکتور ورود کردین و بهترین بازیکنشون رو محروم کردین ؛ اما تو ماجرای تمرین پرسپولیس هیچ واکنشی نشون ندادین ؟ حرکت غیر ورزشی شجاع خلیل زاده و کامیابی نیا رو چی ؟ اونو هم ندیدین ؟

  • مسعود

   عزیز دل باید یک تفاوتی بین تراکتور و استقلال با سوگلی فدراسیون پرسپولیس باشه.شوخی بازیکنهای تراکتور اونهم بعد تمرین باعث محرومیت شد ولی دعوا و فحش و یقه گرفتن پرسپولیسیها اصلا اخم هم نداشت

 • مهتاب

  بله ولی متاسفانه شما و دوستانتان در فدراسیون فوتبال از این قانون فقط در جهت ضربه زدن به استقلال استفاده میکنید مشابه حرکت جباروف بارها و بارها در لیگ تکرار شده ولی هیچ وقت دنبال اجرای قانون نبودید...ویا محرومیت اول فصل بازیکنان استقلال که هیچ وقت نتوانستید قانونی بودنش رو ثابت کنید .توجیه شما چیزی رو عوض نمی‌کنه و به همه ثابت شده که احکامتون علیه استقلال کاملا مغرضانه هست و از اختیاراتی که دارید سو استفاده می کنید

 • mohammadreza

  اقای حسن زاده شعاری که ما تو استادیوم علیه پیروزی میدیم اوناهم همونو به ما میگن مارو محروم میکنی اونا رو نه

  این عدالته؟؟

 • 6×4

  آخر رای بودا.خدایی سرپرسپولیس رو بریدین همه جوره.امیدوارم جپارف گل بزنه.اونم گل ۱۵ امتیازی که بیان بعد ۴سال بالای سرورشون.آدمین جان بچاپ

برچسب ها