سهم میلیاردی باشگاه‌ها از حضور تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۸؛ پول چشمگیر در انتظار پرسپولیس و استقلال

سهم-میلیاردی-باشگاهها-از-حضور-تیم-ملی-در-جام-جهانی-2018؛-پول-چشمگیر-در-انتظار-پرسپولیس-و-استقلال

وبسایت رسمی برنامه نود - فیفا بابت حضور هر بازیکن در جام جهانی ۲۰۱۸ پاداشی را برای باشگاه‌های آنها در نظر گرفته و به این ترتیب باشگاه‌های ایرانی نیز باید در انتظار پاداش مناسبی باشند.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از تسنیم، از صعود به جام جهانی 2018 روسیه، سودی نصیب فوتبال ایران خواهد شد که می‌تواند بسیاری از مشکلات باشگاه‌ها را حل کند. آن هم باشگاه‌هایی که در یک سال اخیر حسابی با مشکلات مالی و بدهی‌های سنگین بعضاً میلیاردی مواجه بودند. فیفا علاوه بر پرداخت پاداش به فدراسیون تیم‌هایی که به جام جهانی صعود کرده‌اند، پاداشی هم برای باشگاه‌ها در نظر می‌گیرد. آن دسته از باشگاه‌هایی که در جام جهانی بازیکن داشته باشند، بابت حضور بازیکنان‌شان در جام جهانی پاداش دریافت می‌کنند و مجموع این پاداش 209 میلیون دلار (حدود 900 میلیارد تومان) است.

امیر صدیقی، کارشناس بین‌الملل و حقوق ورزش در این خصوص گفت: فیفا پاداش 209 میلیاردی خود را بین باشگاه‌های تمام بازیکنان 32 تیم حاضر در جام جهانی تقسیم می‌کند. به این ترتیب که عضویت هر بازیکن حاضر در جام جهانی، در باشگاه‌های دو سال اخیر او بررسی می‌شود و به مدت زمان حضورش در هر باشگاه، این پاداش به باشگاه‌ها تعلق می‌گیرد. هر کدام از 32 تیم جام جهانی می‌توانند 23 بازیکن داشته باشند که در مجموع باشگاه‌های 736 بازیکن از پاداش 209 میلیون دلاری منتفع خواهند شد. فیفا این مبلغ را بین تعداد بازیکنان و تعداد روزهایی که تیم‌ها درگیر مسابقات جام جهانی هستند (شامل روزهای فیفا پیش از جام جهانی و زمان برگزاری مسابقات) تقسیم کرده که به این ترتیب باشگاه‌ها به ازای هر بازیکنی که در جام جهانی داشته باشند، برای هر روز 8 هزار و 530 دلار دریافت می‌کنند. زمان محاسبه شده نیز از دو هفته پیش از شروع جام جهانی تا یک روز پس از حضور هر بازیکن در جام جهانی است.

وی افزود: به این ترتیب اگر تیم ایران فقط در مرحله گروهی حضور داشته باشد و حتی به مرحله حذفی هم راه پیدا نکند، 26 روز درگیر مسابقات جام جهانی خواهد بود. با این حساب فیفا بابت هر بازیکن 221 هزار و 780 دلار به باشگاه‌هایی که آنها را در اختیار داشته باشند پاداش پرداخت می‌کند. هر تیمی که بیشتر در جام جهانی حضور داشته باشد، پاداش بیشتری نصیب باشگاه‌هایی می‌شود که در آن تیم بازیکن ملی‌پوش دارند. یعنی اگر تیم ملی ایران موفق به صعود از گروه خود شود، هر باشگاه بابت هر بازیکن بیشتر از 221 هزار و 780 دلار می‌گیرد و سود بیشتری هم از صعود تیم ملی نصیب باشگاه‌ها می‌شود.

 با توجه به اینکه پرسپولیس و استقلال بیشترین ملی‌پوشان را در اردوهای اخیر تیم ملی داشته‌اند و شانس بیشتری هم برای حضور در جام جهانی دارند، انتظار می‌رود که پاداش میلیون دلاری در انتظار این دو باشگاه باشد. به طور مثال از پرسپولیس نفراتی چون علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، وحید امیری، محمد انصاری، کمال کامیابی‌نیا و... در تیم ملی حضور دارند. همچنین مهدی طارمی که به تازگی راهی الغرافه شده یا حتی رامین رضاییان که از پرسپولیس به اوستنده رفت، اگر در جام جهانی در لیست 23 نفره تیم ملی باشند، بخشی از پاداش حضور آنها در جام جهانی به باشگاه پرسپولیس می‌رسد. استقلال نیز با داشتن بازیکنانی چون امید ابراهیمی، وریا غفوری، سیدحسین حسینی و ... می‌تواند سهم زیادی از پاداش متعلق به باشگاه‌های ایرانی را برای خود کند.

صدیقی در این خصوص گفت: شرایط به این ترتیب است که فیفا سابقه دو سال پیش از جام جهانی بازیکنان را بررسی می‌کند و به میزان حضور آنها در هر باشگاه پاداش می‌دهد. به طور مثال بخش اعظمی از پاداشی که بابت حضور طارمی در جام جهانی از سوی فیفا پرداخت می‌شود به پرسپولیس می‌رسد و مبلغ زیادی نصیب الغرافه نخواهد شد. اگر به این شکل میزان پاداش‌ها را محاسبه کنیم، پیش‌بینی می‌شود دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به دلیل داشتن تعداد بیشتری ملی‌پوش در جام جهانی، عددی حدود یک میلیون دلار پاداش از فیفا دریافت کنند.

اگر تیم ملی ایران فقط در مرحله گروهی جام جهانی حضور داشته باشد، مبلغی حدود 5 میلیون و 100 هزار دلار (حدود 22 میلیارد تومان) به باشگاه‌هایی تعلق می‌گیرد که در جام جهانی بازیکن دارند. از طرفی کارلوس کی‌روش اعلام کرده حدود 50 درصد بازیکنانی که به جام جهانی خواهد برد لژیونر هستند و حدود 50 درصد هم از بازیکنان داخلی استفاده خواهد کرد. از همین‌رو پیش‌بینی می‌شود مبلغی حدود 2.5 میلیون دلار (حدود 11 میلیارد) پول به باشگاه‌های ایرانی تزریق شود که مبلغ قابل توجهی است و اگر صرف باشگاه‌ها شود، می‌تواند مشکلات زیادی را حل کند. حالا هر باشگاهی که ملی‌پوشان بیشتری در تیم ملی داشته باشد، مسلماً میزان پاداشی هم که دریافت می‌کند، بیشتر خواهد شد. این کارشناس بین‌الملل و حقوق ورزش در این خصوص اظهار داشت: باشگاه‌ها باید سعى کنند شرایط بهترى براى بازیکنان‌شان ایجاد کرده تا از باشگاه آنها تعداد بیشترى در تیم ملى حضور داشته باشند. به این ترتیب از حضور تیم ملی در جام جهانی سود بیشتری نصیب آنها می‌شود.

 

2051

تسنیم

نظرات ۲۰

 • حسین

  من مرده شما زنده
  از استقلال 4 نفر میبره: حسینی منتظری ابراهیمی غفوری
  از پرسپولیس هم 3 نفر: سید جلال ، بیرانوند ، وحید امیری
  کیروش بازیکنی مثل کامیابی نیا که 10 نفر تو پستش هستن رو نمیبره به انصاری و مجید حسینی هم اعتقادی نداره
  علیپور هم که دیگه محاله با وجود کریم و سردار و کاوه و قدوس جایی داشته باشه
  البته شجاعیان هم اگه به همین فرم ادامه بده شاید بتونه نظر کیروش رو عوض کنه

  • زانيار

   شجاعیان بره ولی مسلمان و سروش رفیعی دعوت نشن ؟؟؟ هه . کامیابی نیا هم دعوت میشه مطمئنم

  • Ashm

   اصلاهم معلوم نيست استقلالي هستي.بابابذار حالا چهارم جدول بودنتون تودفترسازمان ليگ ثبت بشه بعدذوق زده شو.ما٣ساله فوتبال ايرانو تك قطبي كرديم انقدر اعتمادبه سقف نداريم

  • ایدا سادات 25بهمن 1380

   از پرسپولیس 7 نفر از ششتقلال 2نفر

  • پسر پرسپولیسی

   از پرسپولیس امیری حسینی بیرانوند و احتمالی ها کمال و انصاری و علیپور و خیلی کم شجاع
   از استقال ابراهیمی عفوری منتظری و احتمالی ها چشمی و خیلی کم حسینی
   به شجاعیان و مسلمان هم اعتقادی نداره

  • M.J.T77

   الان سردار آزمون چیکار کرده بهتره خودمون رو گول نزنیم سردار بسیار زیاد افت کرده در حدی اگر الان جام جهانی بود حقش نبود بره ولی کاوه و کریم شاید باشند قدوس هم هافبک هجومی هست علیپور هم تازه دو دسته هست یعنی از نظر پستی از سردار بهتر هست درحال حاضر پس به نظرم کاوه و علیپور و کریم بهتر هستند
   تازه عزت‌اللهی بازی اول محروم هست پس احتمال شانس حضور کمال هست و مهم تر از همه این هست که محمدانصاری یک بازیکن دو دسته هست و این خودش یک نمره مثبت هست
   بازیکنانی مانند آزمون و حاج صفی و رضاییان مانند گذشته نبودند واقع کردند پس حداقل باید یکبار در یکی از اردو ها دعوتشان نکند تا بفهمند که تیم ملی هست نه باشگاهی و باید بهتر باشند
   ادمین

  • امیادرق

   مطمئن باش این دوره هم مثل دوره قبل خط دفاع تیم ملی کاملا استقلالی هست اینوازمینی کمپ اخیر میشه فهمید پس به لیستت علاوه برحسینی وریا وابراهیمی ،روزبه مجید حسینی وشجاعیانم اضاف کن

  • محمد

   اصلا تابلوعه شما استقلالی نیستی

  • E.A.K

   شما با این همه اطلاعات چرا سرمربی تیم ملی نشدی؟

  • حسین

   استقلالی هستم آره
   ولی اگه به بازیکن های دعوت شده نگاه کنید متوجه حرفم میشید!
   مسلمان چند وقته دعوت نشده؟ میبرتش جام جهانی؟
   فکر کنم کیروش هم استقلالی باشه با منطق شما

  • ابراهیم666666

   جواب امیادرق:پولادی و سید جلال جام جهانی قبل بازیکن کدوم تیم بودن؟اون موقع فقط صادقی بازیکن استقلال بود...با وجود کریم،سردار،قدوس و گوجی و طارمی جایی برا کاوه نیست امیری و جهانبخش و ترابی هم وینگرند

 • مهدی666

  بهتر است بگویید همه این پول صرف گند کاری گذشته مدیران باشگاه ها می شود...

 • Hamed

  حالا انقدر بگید پول پول تا طلبکارهای دو تیم بیان صف بکشن که یه قرون از این پول به استقلال و پرسپولیس نرسه..

 • کیروش یه دنیاست

  باور کن اگر این 900 میلیارد هم به باشگاهها و فدراسیون بدهد باز هم باشگاههای ما میگویند ما با مشکلات مالی دست و پنجه نرم میکنیم. جیب که نیست لامصب، پر نمیشه.

  • Hi

   دقیقاً

  • mehdi

   حرفت اصلاح میکنم
   باشگاههای ما یا پرسپولیس و استقلال؟
   الکی با تیم های شهرستانی این دوتا تیم قاطی نکنید

 • جابر

  پولارو میکشن بالا بعد هی میگن بودجه نیستووو فلانووو
  منمممممم پووووووول میخااااااااااام

 • امیر

  به طور قطع و یقین چاله مورد نظر برای این پاداش از همین امروز و فردا کنده خواهد شد و بعد از جام جهانی انگار نه پاداشی اومده و نه پاداشی خرج شده .... پاداش ؟!!

 • تاجی

  استقلال:چشمی ،سید حسین حسینی، ابراهیمی ،غفوری، منتظری =1.1 میلیون دلار
  پرسپولیس:بیرانوند، سید جلال،امیری و شاید ماهینی =880 هزار دلار

  • کسرا

   کاوه هم هست. نصف پول کاوه به خاطر اینکه پارسال کامل تو استقلال بود به استقلال میرسه

برچسب ها