یادداشت؛ اعلان جنگ زیدان به پرز

یادداشت؛-اعلان-جنگ-زیدان-به-پرز

وبسایت رسمی برنامه نود - "نیازی به دروازه بان ندارم" این جمله  ساده و صریح زیدان قبل از بازی مقابل سلتاویگو بود. زیزو با تن صدایی آرام و مطمئن و بدون آن که صدایش بلرزد به زبان اسپانیایی که زبان مادری اش نبود این جمله را گفت.

به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود، این جمله در حالی گفته شد که رئال مادرید در آخرین مرحله خرید کپا قرار گرفته بود و دروازه بان باسکی بدون اجازه بیلبائو به مادرید سفر کرده بود و حتی تست پزشکی را هم پشت سر گذاشته بود. اما زیدان او را حداقل حالا نمی خواهد و شاید در آینده نظرش عوض شود. این یک چالش همه جانبه علیه پرز بود. حالا پرز دو راه حل دارد: یا طوری القا کند که گویی کپا را نمی خواسته یا با وجود این شرایط او را بخرد.

شخصا تصور می کنم که کپا خرید خوبی در شرایط فعلی به عنوان دروازه بان دوم است و در آینده می تواند دروازه بان فیکس شود چرا که 8 سال جوان تر از کیلور ناواس است. برای من هم مرموز است که چرا زیدان خرید او را رد کرده است. شاید به این خاطر که نمی خواسته شرایط فعلی ناواس به عنوان دروازه بان فیکس بهم بخورد، شاید به این خاطر که امیدوار است پسرش لوکا به ترکیب رئال مادرید برسد، شاید به این خاطر که کیلور مورد حمایت بزرگان تیم است هر چند که دروازه بان کاستاریکایی هم با شایستگی در ترکیب اصلی تیم است و توپ های زیادی گرفته است. زیدان از مکتب مربیانی است که به آرامش در رختکن تیمش اهمیت زیادی می دهد و از سویی کیلور هم وظایفش را به درستی انجام می دهد. کیلور در زمانی که بحث خرید دخیا داغ بود با گرفتن پنالتی از بتیس به کمک تیم آمده بود و در مقابل سلتا هم یک پنالتی مهم را گرفت.

در حالی که در اسپانیا در مورد کپا صحبت می کنیم، زیدان با فرانس فوتبال صحبت کرد. او توسط این نشریه به عنوان بهترین مربی فرانسوی سال 2017 انتخاب شده است. زیزو در این مصاحبه گفته که با وجود موفقیت هایش هنوز همه چیز را تمام شده نمی داند. او نمی داند که 10 سال در تیم خواهد بود یا 6 ماه (محدودیتی فراتر از این تعیین نکرده است) اما می داند که شرایط دوران بازی او باعث نمی شود که به  عنوان مربی از او حمایت شود. او می داند که فقط عملکرد تیمش می تواند به کمکش بیاید. امروز مسائل خارجی زیادی به او و تنیمش بستگی دارد و ربط دادن همه چیز به هم آسان نیست. در هر صورت او حالا به کیلور اطمینان کرده تا پرز را گیج کند. ببینیم چه می شود.

آلفردو رلانیو - مدیر مسئول نشریه آس

1140

اختصاصی

نظرات ۴

 • Ebi

  داره نشون میده الگوی زیدان تو مربی گری ونگر.فروش بزرگای تیم و خرید و کار کردن با جوون های نا شناخته و بی تجربه (سبایوس .اشرف.یورنته .مایورال...)و زیر بار نرفتن بخاطر اشتباهات.

 • Cr7-17

  بابا به ناواس اعتمادداری باشه ولی لااقل بخرش به عنوان دروازه بان ذخیره ای بابا چرااینجوری میکنه این زیدان این فصل بدجور رو اعصابه دیگه

 • Persian gulf

  زیدان گفته بنزما برود منم می روم.
  زیدان شورش را در آورده آخه کریم به چه درد می خوره؟
  بعضی خریدهای رئال بیشتر شو آف هست.آخه هازارد را چرا بخریم مگر ایسکو و کواچیچ و ...نیستند؟هازارد بیشتر هافبک نفوذی است تا فوروارد.فقط باید ایکاردی یا هری کین خریداری شوند.متاسفانه دوران کریس هم به آخراش رسیده

  • hs

   جان هازارد چی کافیه بری بازی همین دو هفته پیش هازاردو ببینی بعد با بازی ایسکو کواچیچ و اسنسیو مقایسه کنی منم قبل تو همین حرفارو میزدم اما چندتا بازی ازش نگاه کنی میفهمی چه جواهریه کل جلسی رو دوتا بازیکن میچرخه دفاع کانته حمله ادن هازارد این دوتا نباشن چلسی در حد نیوکاسل هم نمیشه اگه رعال ایسکو کواچیچ رو بده ادن هازاردو بگیره بازم برد کرده ایسکو سه تا بازی خوبه بعد شیش تا بازی خرابه کواچیچ هم تو فصل پیش تو دو سه تا بازی خوب بودش با سوپر کاپ جلو بارسا هرچن اگه با واچیچ بازی بدن بهتر از ایکو میشه

برچسب ها