تنش بین ۳ کشور عربی بالا گرفت/ احتمال لغو لیگ قهرمانان آسیا!

تنش-بین-3-کشور-عربی-بالا-گرفت-احتمال-لغو-لیگ-قهرمانان-آسیا

وبسایت رسمی برنامه نود - از یک طرف امارات و عربستان اصرار دارند که در خاک قطر به میدان نمی‌روند و از طرف دیگر قطری‌ها اصرار دارند که حاضر نیستند در کشور ثالث برابر سعودی‌ها و اماراتی‌ها بازی کنند و این باعث شده تا کنفدراسیون فوتبال آسیا با یک چالش بزرگ مواجه شود.

 به گزارش وب سایت نود و ‌به نقل از الکاس، لیگ قهرمانان آسیا معتبرترین رقابت باشگاهی در قاره آسیا است. اختلافات بین سه کشور عربی که در راس آن عربستان قرار دارد باعث شد تا لیگ قهرمانان آسیا دستخوش تغییرات زیادی شود و حتی احتمال لغو آن هم مطرح شود.

همه چیز از درخواست عربستان برای بازی کردن با ایران در زمین بی طرف آغاز شد و کنفدراسیون فوتبال آسیا هم به راحتی مطیع سعودی‌ها شد و با این درخواست موافقت کرد.

اختلاف سیاسی عربستان و امارات با قطر نیز باعث شد تا سعودی‌ها و البته اماراتی‌ها این بار درخواست بازی کردن با قطر در زمین بی طرف را هم بدهند با این تفاوت که قطری‌ها مانند ایران حاضر نیستند که تن به چنین خواسته‌ای بدهند و اصرار دارند که تنها در خانه خود از تیم های عربستانی و اماراتی پذیرایی خواهند کرد.

با وجود این که کنفدراسیون فوتبال آسیا با فرستادن هیاتی بلند پایه به قطر و عربستان تلاش دارد تا بین این دو کشور آشتی برقرار کند و با این توجیه که فوتبال جدای از سیاست است آنها را به بازی کردن در خانه همدیگر ملزم کند اما اماراتی‌ها و سعودی‌ها راه دیگری را در پیش گرفته‌اند.

محمد الرمیثی، رئیس هیات ورزش امارات در این باره گفت‌: هیچ کسی نمی‌تواند ما را به بازی کردن در کشوری که آن را دوست نداریم وادار کند. با وجود این که ما به رقابت در لیگ قهرمانان آسیا سخت نیاز داریم اما در قطر به میدان نمی‌رویم و کسی هم نمی‌تواند ما را مجبور به چنین کاری کند. حتی اگر قرار باشد که از این رقابت کنار گذاشته شویم و یا در قاره دیگری رقابت کنیم بازهم به چنین خواسته‌ای تن در نمی‌دهیم یا بازی در زمین بی طرف و یا خداحافظ لیگ قهرمانان آسیا.

عادل عزت، رئیس فدراسیون فوتبال عربستان هم چنین خواسته‌ای دارد. او گفت: به هیات کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کردیم که سلامت بازیکنان خود را به خطر نمی‌اندازیم و اصلا در قطر بازی نخواهیم کرد. قرار است که کنفدراسیون فوتبال آسیا در فوریه جواب بدهد. اگر ما را به مجبور به بازی کردن در قطر کنند ما انصراف خواهیم داد. انصراف ۶ تیم اماراتی و عربستانی باعث خواهد شد تا لیگ قهرمانان هم لغو شود.

این درخواست‌های عجیب امارات و عربستان، در حالی است که فدراسیون فوتبال قطر هم تاکید کرد که به هیچ وجه حاضر نیست در زمین بی طرف به مصاف عربستان و امارات برود و به این ترتیب احتمال لغو لیگ قهرمانان آسیا بسیار زیاد است.

 

2051

مهر

نظرات ۱۷۷

 • دختر پرسپوليسي

  همش زير سر اين عربستانياس همه جا لابي دارن

 • علی

  با این ناتوانی در کنترل و اقناع کشورهای عضو درِ فوتبال آسیا رو بایستی گل گرفت و روئسای AFC هم بایستی استعفا بدن و برن.

 • 4پولیییییییییییییییییییییییییس

  ایران باید طرف قطر باشه و بگه تو کشور ثالث بازی نمیکنه

 • قلب آبی

  اگه لغو بشه کلی بخندیما. معلوم نیس سیرکه یا کنفدراسیون.
  البته برا کی روش خبر خوبیه. برا تیمای ایرانی هم بد نیس بجا اینکه برن 6تا و4تا بخورن راحت میچسبن به لیگ داخلی. ولی خدایی یکی از بهترین هیجان ها و سرگرمی های هوادارای ایران از بین میره. باید دل خوش کنیم به لیگ حرفه ای!!!!! ایران. مثلا تیم نفت تهران که تو 6ماه 8 بار با تیمای سرخابی بازی میکنه و همه رو می بازه.یا بازی تیمای سرخابی که همش تو تهران و با تیمای بدون هوادار سایپا نفت پیکان بازی میکنن.ولی یه خبر خوب برا سرخابیا دیگه نه عبدالرحمن میبینین نه خربینو بجاش از گل ها و بازی های زیبای قربانی و منشا لذت ببرین

  • ميلاد

   هرچي سعي ميكنم نميتونم بخندم واقعا بي مزه اي
   در ضمن فك كنم طرفدار ذوب آهني چيزيم هستي
   كه لابي گري خودش در حد لابي گري عربستان بود

  • تاج

   اسم اسيا اومد !!
   اسم قربانى اومد !!
   اسم منشا اومد !!

   ياد گلاى سرنوشت سازشون تو ليگ قهرمانان افتادم !
   ( منطقم زياد چيزه بدى نيس )

  • نصیر

   شما که خودت استقلالی هستی چرا؟

 • موسی

  خوب چرا لغو لیگ آسیا ؟ اینا را بندازن بیرون چی میشه مگه ؟ میشه تعداد تیم های ازبکستان و ایران را زیاد کرد و تیم های کویت و عراق رو هم اضافه کرد .

  • تیم ملی

   یه چیزی میگیا، آخه توسطح کیفیت تیمای عربستانی واماراتی مثل الهلال والعین والاهلی هارو باسطح تیمای ایرانی وازبکستانی یکی میدونی؟ الهلال والعین والاهلی کجاواستقلال وپرسپولیس وتراکتورکجا

 • Mamotiii

  یعنی بی عرضه تر از این afcنداریم به خدا .مثل سیبزمینی اون وسط نگاه میکنه

  • علیرضا

   چرانداریم ... فدراسیون فوتبال ایران هس دیگه

 • j

  در هر صورت فقط یه طرف دعوا انصراف میده البته اگه سر حرفشون وایسن ،فدراسیون آسیا هم خیلی فیلمه اگه عربستان رو محروم کنه بقیه کشورها جرات نمیکنن سیاست رو با فوتبال ادغام کنن، معلومه که خود فدراسیون هم اسیر سیاست شده

 • حسین 974

  کنفدراسیون فوتبال آسیا یک در صد هم فکر نمیکرد بین کشورهای عربی اختلاف بشه با خودش گفت ایران وادار میکنیم که تو زمین بیطرف بازی کنه تا اینکه عربستان قبول کنه تو ایران بازی کنه ولی حالا که اختلاف بین امارات و عربستان با قطر افتاده دیگه نمیتونه جمع کنه روشش فقط قانون جدیدی برای لیگ قهرمانان که بازی رفت و برگشت در کشور شرکت کنندگان بذاره و تیمهایی که این قانون قبول ندارن نمیتونن شرکت کنن ... فوتبال کویت رفع تعلیق شده میتونه شرکت کنه بجای عربستان و تیمهای عمانی بجای امارات

 • محمد تاجی

  دم قطری ها گرم باید عربستان و امارات اخراج بشن و از بقیه کشورهای آسیای غربی تیم اضافه کنند

 • فاران

  فقط ماییم که نمیتونیم روی حقمون پافشاری کنیم؟؟؟؟؟؟
  ادمین جان سلام

  • ایرانی

   واقعا درست گفتی، ما به فدراسیونمون هرچی بگن به دیده منت قبول میکنه! عرضه تعطیل، فقط ادعا

برچسب ها