گرشاسبی: به زندان انداختن طارمی در شان باشگاه نبود/ عظمت پرسپولیس را به خاطر یک بازیکن زیر سوال نمی‌بریم

گرشاسبی-به-زندان-انداختن-طارمی-در-شان-باشگاه-نبود-عظمت-پرسپولیس-را-به-خاطر-یک-بازیکن-زیر-سوال-نمیبریم

وبسایت رسمی برنامه نود - مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: خودمان را موظف دانستیم که مشکل محرومیت از دو پنجره برطرف شود.

 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ و افشین پیروانی از ساعت ۱۳:۳۰ امروز (شنبه) در نشست خبری باشگاه شرکت کردند.

گرشاسبی در ابتدا گفت: گرشاسبی درباره جدایی مهدی طارمی از پرسپولیس و ضرری که به باشگاه وارد کرد، توضیح داد: مشکلات بعد از رفتن طارمی به ریزه اسپور به وجود آمد و ضررهایی به پرسپولیس وارد شد. باشگاه موظف به پرداخت ۸۰۰ هزار یورو جریمه شد اما با پیگیری اعضای محترم هیات دولت و همچنین شخص آقای دکتر سلطانی‌فر، توافقاتی صورت گرفت. همچنین خودمان را موظف دانستیم که مشکل محرومیت از دو پنجره برطرف شود.

او افزود: طارمی با توجه به دوری چهار ماه و ۱۰ روزه‌اش از مسابقه‌ها ضربه روحی متحمل شده بود و ما از او به جلسه هیات مدیره دعوت کردیم تا پیشنهاد تمدید بدهیم تا طارمی با جبران کردن، دل هواداران را به دست بیاورد. برانکو و پیروانی بارها با او جلسه گذاشتند اما تفکر طارمی به این گونه بود که می‌خواست در خارج از کشور تجربه کسب کند چون می‌گفت سنش هم طوری است که نمی‌تواند چند سال دیگر صبر کند. خودم و اعضای هیات مدیره تمام تلاشمان را برای ماندن مهدی طارمی انجام دادیم اما اجازه هم نداریم که عظمت باشگاه پرسپولیس را به خاطر یک بازیکن که از پرسپولیس دل کنده زیر سوال ببریم.

او ادامه داد: ورزش و موفقیت هر ورزشکاری دلی است و اگر دلش با تیم نباشد، قطعا هماهنگی اعصاب و عضله وجود نخواهد داشت. در نهایت به این جمع‌بندی رسیدیم که با جبران بخشی از ضررهای وارد شده اجازه رفتن طارمی را بدهیم. طبق تفاهم‌نامه‌ای که طارمی امضا کرده است، او باید بخشی از دریافتی‌اش از الغرافه را به پرسپولیس بدهد. همچنین تمام پاداشی که فیفا برای بازیکنان ملی‌پوش در نظر گرفته باید به صورت کامل به حساب باشگاه واریز شود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با بیان این که "طارمی از امضای قرارداد با الغرافه خبر داده است" گفت: تا زمانی که باشگاه الغرافه به نامه ما پاسخ ندهد، این موضوع برای ما قطعی نیست.

گرشاسبی در پاسخ به این پرسش که چه برنامه‌ای برای تیم در زمان بسته بودن پنجره نقل و انتقالات دارد عنوان کرد: خوشبختانه آقای برانکو یک مربی حرفه‌ای در همه امور است. او انسانی است که ضمن حفظ منافع خودش به سمت منافع باشگاه نیز چرخش دارد. این یکی از بهترین خصوصیات اخلاقی برانکو است. نشست‌های مختلفی را قبل از امضای قرارداد در زمینه استعدادیابی و تیم‌های پایه داشتیم. همین طور در حال نوشتن برنامه‌ای هستیم که هنوز نهایی نشده است تا تیمی در لیگ دو یا سه کشور داشته باشیم.

گرشاسبی درباره پرداخت مطالبات ژوزه گفت: ژوزه تمام شد. خیالتان راحت. بدهی‌ها صفر شد و خواهشم این است که دیگر بحثش را نکنید چون پرونده‌اش بسته شد. خاطره‌ای بگویم تا خستگی‌تان رفع شود. رفیقی داشتیم که بازنشسته شده بود. پرونده او را روی دوش‌شان گذاشته بودند و لااله‌الاالله گویان به سمت بایگانی می‌بردند. ما هم پرونده ژوزه را به همراه اعضای هیات مدیره بایگانی کردیم.

گرشاسبی همچنین در واکنش به صحبت خبرنگاری مبنی بر حضور تعدادی بازنشسته در باشگاه پرسپولیس توضیح داد: این سوال، ورزشی نیست. قانونی مصوب مجلس شورای اسلامی است که به تمام دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است. در موضوع بازنشستگی، برخی افراد مستثنی هستند. همچنین ایثارگران، رزمندگان و تعدادی دیگر مثل خانواده شهدا شامل بازنشستگی نمی‌شوند. این افراد نیز از روش‌های قانونی استفاده کرده‌اند و فعالیت می‌کنند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در بخش دیگری از نشست خبری در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که آیا کسر امتیاز پرسپولیس را تهدید می‌کند یا نه، توضیح داد: در حال حاضر روند به سمت شفاف‌سازی و اصلاح امور پیش می‌رود. تمام مباحث مالی به صورت شفاف و قانونمند انجام می‌شود. مبلغ ۱۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از جریمه‌های فیفا رفع شده و دینی بود که بیشترش به صورت ناحق از حلقوم پرسپولیس بیرون کشیده شد و کمر باشگاه را در یکی دو سال اخیر خم کرد اما خوشبختانه با درایت همه، بخش عمده‌ای از آن حل شده است. گابریل بازیکن پرسپولیس از باشگاه شکایتی داشت که حل شد. بعد از آن او با وکیلش به مشکل خورد و به فیفا شکایت کرد و گفت وکیلم طلبم را نداده است. ما هم جواب دادیم و پرونده به CAS رفته است. در این مدت نیز بیکار ننشستیم و وکیل را متقاعد کردیم که دیداری با او در دوبی داشته باشد و رضایت کامل گابریل را بگیرد.

او همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا قرارداد برانکو به صورت قطعی دو ساله است یا در سال دوم مشروط تمدید می‌شود، گفت: تمام مواردی که به ذهن شما می‌آید، در قرارداد لحاظ شده و مشکلی نیست. باز هم تاکید می‌کنم که برانکو مربی حرفه‌ای است و هیچ گاه با هیچ شخصی مشکل پیدا نخواهد کرد. مشکل نوراللهی هم در حال حل شدن است و با پیگیری‌های انجام شده ظرف چند روز آینده خبر قطعی و خوشحال کننده را به هواداران اعلام خواهیم کرد تا به جمع سرخ‌پوشان اضافه شود.

گرشاسبی در پاسخ به این سوال که آیا پیگیر تمدید قرارداد بازیکنان است گفت: تا سرمربی تعیین تکلیف نکند در مورد هیچ بازیکن و کمک مربی در کادر فنی کاری انجام نمی‌دهیم و بعد از آن باشگاه باید جلساتی بابت تمدید قراردادها انجام دهد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در بخش دیگری از نشست خبری درباره این که این باشگاه هیچ گاه در پرونده‌های حقوقی برنده نبوده و همیشه با پرداخت بدهی‌ها آن را مختومه اعلام کرده است اظهار کرد: پیگیری ما در پرونده مهدی طارمی باعث شد ۸۰۰ هزار یورو جلو بیفتیم. ما باید در این پرونده برنده می‌شدیم اما ۱۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بدهی و سابقه منفی از پرسپولیس در فیفا وجود داشت که باعث می‌شد خوشبینانه با حرف‌های ما برخورد نشود. همچنین از داخل ایران مصاحبه‌هایی می‌شد که به نفع آنها در فیفا تمام می‌شد. ریزه‌اسپور نیز به ما گفت که برگ برنده آنها همین مصاحبه‌ها بود اما هر چه بوده گذشته و از الان مراقب هستیم تا مشکل دیگری گریبان ما را نگیرد.

گرشاسبی ادامه داد: بدهی انباشته به ۱۳۰ میلیارد بدهی مالیاتی رسیده بود که برای بحث مجوز حرفه‌ای‌گری با نامه سلطانی‌فر برای بررسی مجدد ابلاغ شد که امیدوارم این بخش مالیاتی که بخش سنگینی است با حمایت وزارت ورزش و دارایی و پیگیری اعضای هیئت رئیسه تقلیل پیدا کند.

او درباره بدهی زیادی که باشگاه به برخی افراد مانند گولچ، گابریل، بنگستون، همامی و علی دایی دارد گفت: پرداخت خارجی‌ها انجام شده است. تا الان طلب ۵۰ فوتبالیست از سال‌های قبل مانده بود که حل شد. با برخی از این بازیکنان که نام بردید نشستیم و صحبت کردیم و تفاهم‌هایی نیز انجام شد. البته بعضی با سخت‌گیری جلو می‌آیند که باید حل شود. البته هیچ مشکلی باشگاه را تهدید نمی‌کند و به دنبال این هستیم که این مشکلات را حل کنیم.

گرشاسبی در پاسخ به این پرسش که آیا نامه‌ای به باشگاه الغرافه ارسال کرده که ماجرای باشگاه ریزه‌اسپور تکرار نشود و همچنین آیا بخشی از قرارداد طارمی با الغرافه به باشگاه ریزه‌اسپور خواهد رسید گفت: هیچ کدام از این دو سوال را تایید نمی‌کنم.

گرشاسبی درباره پرداخت جریمه پرونده ریزه‌اسپور توضیح داد: باشگاه موظف به پرداخت بود و باید این مبلغ را از بازیکن بگیرد. یعنی فیفا باشگاه را می‌شناخت و ما باید از طارمی به مراجع قضایی شکایت می‌کردیم تا می‌توانستیم این مبلغ را بگیریم اما خوشبختانه بخشی از این پول به پرسپولیس بازگشت و شکایت، منتفی شد. فرض کنید طارمی توان پرداخت این مبلغ را نداشت و ما باید در مرحله آخر او را به زندان می‌انداختیم که این موضوع در شأن باشگاه نبود که چنین رفتاری کند. اما خدا کمک کرد و با پیگیری‌هایی که انجام دادیم او برای شروع زندگی جدید ورزشی رفته است. ما هم منافع باشگاه را در نظر می‌گیریم. در مورد تمدید قرارداد با بازیکنان هم باید بگویم تا زمانی که قرارداد برانکو امضا نمی‌شد اجازه مذاکره با بازیکنان را نداشتیم اما الان لیست را آماده کرده است تا به ما بدهد. ضمن این که هنوز تا پایان قرارداد بازیکنان مهلت داریم.

 

2051

ایسنا

نظرات ۵۵

 • هدايت

  عظمت؟؟؟اگه عظمت داشتين كه بازيكن هركاري دلش ميخواست نميكرد هيس نشون ميده هر كار كه ميخواد ميكنه پسپيا عظمت نميدونن چيه

  • محمد۶

   عظمت فقط باشگاه ششتقلال، طرف میاد واسه شعبه اضافه کردن فلافلی، عظمت شمارو هفته پیش صمد تو برنامه 90 گفت خخخخ

  • حمید

   اتفاقا یه بازیکنم هست که ۱۸سالشه هنوز نه گلی زده و نه پاس گلی داده پیراهن استقلالو لگد مال کرده شده اسطوره.
   طارمی رفت بلاخره چون خود باشگاه هم مقصر بود نباید زیاد سرزنش کرد پول خوبیم گیر باشگاه اومده بابت یک نیم فصل.خداروشکر تیمم که قبل عید قهرمانه نیازی بهش نبود

  • زانيار

   عظمت پرسپولیس سر تو بالا کن صدر رو نگاه کن :)

  • Rasool

   عظمت فقط شما و تیمت که بازیکنی که دوبار وسط فصل سرتون کلاه گذاشت و رفت الان شده اسطورتون
   خخخخخ
   ادمین خوبی؟؟

  • نصیر

   عظمت یعنی اینکه وقتی ما رفتیم جز چهارتای آسیا آنهم بدون میزبانی و نه با چهار برد در یه تورنمنت چهار جانبه با بازیکن قرضی پرسپولیس شما در حال شش گل خوردن از العین بودین....

  • طرفدار

   هدایت جان داری ازعظمت باشگاه پرسپولیس میسوزی ها!!!!!باشگاه شما هنوزنمیدونه اسامی تیمتونو به ای اف سی ارسال کنه وازکافینت محله کمک میگره ازبس بی دروپیگره حق داری بسوزی!!!ادمین جوابموبچاپ لطفا

  • احسان

   عظمت فقط واسه شیش تایی هاست که سقف آرزوهاشون شده دوم شدن بعد از پرسپولیس اونم با اختلاف امتیازی دورقمی!

  • پرسپولیسی ام با افتخار

   باشگاه ششتقلال عظمت رو معنی کرد چند ماه پیش تو برنامه نود.افتخاری .رحمتی.منصوریان.عه اقا چرا میخند بازهم بگم :):):)

  • 66

   یادعظمت استقلال افتادم چندسال رحمتی براتون تصمیم میگرفت قائدی بی احترامی به پیراهن تیمتون بادمپایی وهههه عظمت استقلال چیه؟؟؟ادمین بچاپ لطفا

 • mahdi

  در شان باشگاه نبود ! پس این وسط ضرر مردم وبیت المال چی میشه !؟

 • امیدوحیدیفر

  خخ میخوان اقای دوگل دوفصلشون رو بندازن زندان خداوکیلی این مدیران وهوداران پرسپولیس چقدر قدرنشناس هستن اگه طارمی نبودشما میتونستین دوم بشین یا فصل قبل باگل های طارمی وکمک داوران وفدارسیون قهرمان بشین؟

  • شایان پرسپولیسی

   خخخخخ دوست من زندان منظورش بزور نگه داشتن طارمیه:)))) خدا شما رو نگه داره ما استفاده کنیم:))))))

  • رسول مشهد

   شما اظهار نظر نکن شما به فکر16 امتیاز اختلاف باش/پرسپولیس به هر افتخاری رسیده زحمت کل تیم بوده اگر طارمی اقای گل شده پاس های تیم بوده
   امسال که طارمی نیست که بگین اون کاری کرده هم اقای گل هم اقای پاس گل هم بهترین خط دفاع وحمله و11امتیاز با تیم دوم همه مال پرسپولیسه کار به جایی رسیده که11هفته مونده کسی به قهرمانی دیگه فکر نمیکنه همه دنبال دومی هستن اینها همه بدون طارمی بدست اومده
   تو مکتب پرسپولیس هیچ کس از پرسپولیس بزرگتر نیست که بعضیها بخوان طاقچه بالا بزارن وگرنه ما هم مثل استقلال دتبال بازیکنامون که کلاس گذاشتن{جباری.منتظری.کاوه رضایی....}میدویدیم

  • زانيار

   سجاد اقای گل رو نمیگی که از ترکیه اوردینش و الان هم میخواین بندازینیش بیرون :)

  • AmiR

   فعلا ک میبینی بدون اون بازم داریم قهرمان میشیم حتی با اختلاف بیشتر از پارسال :)

  • خطاب به شایان

   نه منظورش دقیقا همون زندان بود ..
   بخاطر ضرر و زیان هایی که به باشگاه زده...

  • 6در4تقلال

   پاشوداری خواب میبینی مابدون مهدی آقای گل هم صدرنشین مقتدرایرانیم به گردپامون نمیرسیدپندارتایمیهای بازیکن نابودکن خخخ

  • کاج کبیر

   تورو خدا برو با هم سطح خودت کل بنداز اگه جواب بهت بدیم فکر میکنید در حد و اندازه سرورت هستی

 • مستاجر خدا

  مگه ما مث بی افتخارها هستیم واسه غیبت سهوی خود بازیکنشون گریه کنیم و همه تقصیرا رو بندازیم گردن نبودنش
  ما تیمیم

  • باشگاهتون خیلی ازمت داره نه عظمت

   تو آیینه نگاه کردی کامنت گذاشتی روی سخنت با تیم و هوادارتونه دیگه؟ افتخارتون همون جام بین قاره ای ولایت بوده و هست و خواهد بود تو کنیریه جام یفروشن برو به جای کامنت گذاشتن یکی بخر به باشگاهت هدیه بده بلکه یکم اون ویترین خالی پر افتخار و ازمتتون نه اون عظمت به چشم بیاد .

 • آریایی

  جناب گرشاسبی سعی کنید مثل آقای طاهری باشید تا تو دل هوادارا جا بگیرید

  • شایان پرسپولیسی

   که بعدا یه ترکاشوند نامی پیداشه که پولارو برده ما ام اینجا هاج و واج بمونیم داستان چی بوده:))))

  • 4پولیییییییییییییییییییییییییس

   یعنی مثل طاهری سند جعل کنه؟

  • جونم وطنم

   دوست عزیز،یه جورایی داری برعکس میگی!
   آقای طاهری در کل خوب بود واسه پرسپولیس اما آخر کارش ابهامات زیادی به جا گذاشت به خصوص اینکه با هر ترفندی که میشد از جواب دادن فرار کرد،آخرشم نه رفت برنامه نود ونه خبری از نشست خبری....!!
   انتخاب گرشاسبی در حال حاضر واقعا مناسب بود،چون از داخل مجموعه ی مدیریت قبلی بود و ازمسائل و مشکلات مطلع بود وهم اینکه طبق معمول تغییر مدیریت داخل کشور نیومد تمام نفرات وسیستمو تغییر بده،ضمن اینکه این مدت مثبت کار کرده وبه نظر انسان صادق و مقتدری میادوالبته منعطف،امیدوارم به همین شکل تا انتها ادامه بده و انتهای کارش چندین سال بعد باشه.نیازمندیم به ثبات مدیریت...

 • دهانی حـــمید

  درود بر اقای گرشاسبی بزرگ معلومه که مدیر لایق و کارکشته ای هست بهترین مدیر عامل ورزشی حال حاظر ایرانه ان شاله همینجوری ادمه بدن و قرارداد بازیکنای ارتش سرخ رو تمدید کنن به امید قهرمانی اسیا

 • ساوالان

  خواهشا این بدهی های خارجی را حل و فصل نمایید.

 • راشا

  از اول باشگاه مبلغی به "اقای گل دو فصل "داد که به بازیکنای متوسط میدن.اگه مبلغ درستی به او میدادن مبلغ غرامت نمیرفت تو جیب طارمی.کار به اینجا هم کشیده نمیشد. همبشه اینطوریه که ادم بده بازیکنه. جوون مردم رو یدنام کردن.

 • افشین

  عابر بانک مقروض بانکی خوب از بیت المال بهتون میرسونه

  • رهگذر

   یعنی تا این حد عقده دارید که اینم نمیتونید ببینید خوب تقصیر پرسپولیس چیه شما کسی و ندارید ازتون حمایت مالی کنه

 • دنیای کاغذی

  با این تیمی که شانسی و یه گله دقیقه نود میبره بازیاشو شک نکنین امسال خیلی زود از آسیا کنار میرن

  • سهیل

   نستراداموس
   این تیم های ما تو اسیا بهم باجی نمیدن

  • Pouya

   خداروشکر شوفر اومد شما یکم سیر صعودی بگیرین

  • Rasool

   شما به بردهای شیش گله خودتون ببخشید
   پارسال هم همین ادعاهارو کردین که از آسونترین گروه تاریخ شانسی بالا اومدید و جلوی العین اتوبوستون چپه شد

  • میثم

   اره شما خوبی خخخ

  • فرهاد

   خب تیم شما دقیقه 96 همون توپ شانسی رو هم گل نمی کنه .با این اوصاف شما زودتر از آسیا کنار میرید.

  • اردلان

   خخخخ شما به فکر تیم خودت باش که شیش تا تو یه بازی از تیم امارات نخوری اماراتی که رده سوم اسباست

  • 6

   دقیقا.. اونم مقابل تیم قعر جدول ..
   واقعا بازی دیروز پرسپولیس تعجب اور بود...

  • ادمین میدونم بی طرفی بچاپ

   دیروز90دقیقه توقوطی بودین بردحق سایپابودیاشاسین علی دایی که خوب حالتون راگرفت وبادتون خوابوند.ادمین ممنون

  • رهگذر

   تیم شما هم میتونه شانسی ببره یا علی

برچسب ها