گل‌محمدی: افتخار می‌کنم در بحرانی‌ترین مقطع تاریخ تراکتورسازی سرمربی این تیم بودم

گلمحمدی-افتخار-میکنم-در-بحرانیترین-مقطع-تاریخ-تراکتورسازی-سرمربی-این-تیم-بودم

وبسایت رسمی برنامه نود - یحيى گل‌محمدى گفت: افتخار می‌کنم در بحرانی‌ترین و خاص‌ترین مقطع تاریخ تراکتورسازی سرمربی این تیم پرطرفدار بودم و سربلندی و موفقیت هواداران و تراکتورسازی آرزوی قلبی من است.

به گزارش وب سایت نود، یحیی گل‌محمدى درباره جدایی از تراکتورسازی و دوران حضورش در این تیم و صحبت‌های خود با هوادران تراکتور به عنوان آخرین مصاحبه‌اش توضیحاتی را ارائه کرده و به سوالات پاسخ داده است.

از دست دادن 11 بازیکن فصل قبل
بدون تردید هدف من کمک به تراکتورسازى و کسب نتایجى در شان هواداران پرشور این باشگاه بود. بنده در شرایطی مسئولیت را قبول کردم که با حکم فیفا محروم از جذب بازیکن بودیم و به اتفاق باشگاه روی جذب 3 بازیکن آزاد فیفایی هم با توجه به کمبودها در برخی پست‌ها حساب ویژه باز کرده بودیم که متاسفانه فیفا موافقت نکرد و اتفاقا از همین پست‌ها هم بسیار لطمه دیدیم .6 بازیکن هم جدا شدند که البته دو نفرشان در لیست بنده نبودند و برخی هم بنا به دلایلی دیگر رفتند. در این شرایط 2 بازیکن را با مصدومیت طولانی مدت و چند بازیکن را با آسیب دیدگی مقطعی نداشتیم و این‌گونه در مجموع در هر بازی حداقل 10، 11 بازیکن فیکس و بزرگسال فصل قبل را نداشتیم. هر یک از این کمبودها در نتایج و امتیازگیری‌ها تاثیر بسیار داشت و ففط به عنوان یک مشکل اساسی و نمونه بگویم ما در فاز دفاع از 6 پست، 5 بازیکن فیکس سال گذشته را نداشتیم. این‌ها مواردی بود که مشکلات بسیاری را برای ما ایجاد کرد.

با جوان‌ها تاریخ‌ساز شدیم

ما برای پرکردن جای خالی جداشده‌ها و مصدومان روی به جوان‌گرایی آوردیم و طبق آمار موجود 40 درصد دقایق بازی نیم‌فصل اول تراکتور به نفراتی اختصاص یافت که 5 نفرشان سابقه بازی در لیگ یک را هم نداشتند و 5 نفرشان هم جمعا در لیگ برتر سابقه 300 دقیقه بازی را داشتند. این 10 بازیکن شدند نفرات فیکس و ذخیره ما و 40 درصد دقایق بازی ما به آن‌ها رسید. این اتفاق در تاریخ لیگ حرفه‌ای بی‌سابقه است. بنده افتخار می‌کنم این جوان‌ها از این پس عصای دست مربیان خواهند بود و خواهید دید که اغلب آن‌ها می‌توانند سال‌ها برای تراکتور بازی کنند و به سرمایه‌های گران‌قدری برای این باشگاه بزرگ و پرطرفدار تبدیل می‌شوند.

از تهدیدی بزرگ فرصت ساختیم

افتخار دارم که بگویم این جوان‌ها یادگاری و هدیه بنده و همکارانم در این برهه تاریخی به تراکتورسازی هستند و افتخار می‌کنم با حمایت هواداران و زحمات باشگاه، دستیارانم، مجموعه کادر و بازیکنان باتجربه و جوان‌های بدون تجربه این برهه و مقطع خاص را در کنار هم سپری کردیم. ما با این جوان‌ها و سخت‌کوشی همه عوامل باشگاه و تیم و همدلی خانواده بزرگ تراکتور از یک تهدید بزرگ و یک مقطع بحرانی فرصت ساختیم. جا دارد از با‌تجربه‌ها هم تشکر ویژه کنم که هم به تیم کمک کردند و هم حمایتی عالی از جوان‌ها داشتند تا در لیگ برتر و تیمی پرطرفدار بتوانند خودشان را نشان دهند. همچنین لازم است از زحمات همکاران با دانش در کادر فنی به ویژه دوست و همکار خوبم مجتبی حسینی که به خاطر بنده به تبریز آمد، کادر پزشکی، رسانه‌ای و تدارکات هم تشکر و قدردانی ویژه داشته باشم.

به شایعات توجه نکنید، با همدلی روزهای خوب در راه است

باید بگویم برخی حرف و حدیث‌هایی متاسفانه پیرامون کم‌کارى بعضى از بازیکنان به وجود آمد که من به عنوان سرمربى تیم همه آن‌ها را تکذیب کرده و تاکید می‌کنم همه بازیکنان با تمام توان تلاش کردند و اینجا از همه آن‌ها تشکر میکنم.نفرات خوبی هم با تلاش ما و مدیریت باشگاه جذب شده‌اند که منجر به تقویت تیم شده و ان‌شاالله با درایت کادر جدید، باشگاه، بازیکنان و حمایت هواداران و پیشکسوتان روزهای خوب در راه خواهد بود.

عیبی یوخ‌های‌تان را فراموش نمی‌کنم

وظیفه می‌دانم از طرف خودم و دستیارانم با وجود تمام اتفاقات روزهاى گذشته از هواداران پرشور و عزیز تراکتور تشکر مى‌کنم که در سخت‌ترین شرایط با تمام توان از ما حمایت کردند. ما تمام تلاش خودمان را کردیم اما بعضى مسائل مانع از موفقیت کامل ما شد. بنده هم هرگز از خاطر نمی‌برم که سال‌ها پیش تراکتور به عنوان بازیکن به بنده فرصت رشد و پیشرفت داد و هرگز یادم نمی‌رود وقتی که در 3 بازی نخست با بدشانسی محض، اشتباهات فردی و داوری سه باخت متوالی نصیب‌مان شد هواداران با عیبی یوخ گفتن‌های خود مثل کوه پشت ما ایستادند و همراه با باشگاه حمایت‌مان کردند تا به آینده امیدوار باشیم و برای جبران مافات سخت کوش‌تر باشیم. بنده هر گاه نام تراکتور را بشنوم آن حمایت‌های پرشور و آن عیبی یوخ‌ها را به خاطر می‌آورم و به هواداران عزیز هم از این فرصت استفاده کرده و می‌گویم کاستی‌های ما را به بزرگی خود ببخشند و بدانند در این مقطع خاص از تاریخ تراکتور با تمام وجودمان تلاش کردیم و ایمان دارم که آنها درک می‌کنند ما چه کمبودها و مشکلاتی در مستطیل سبز مواجه بودیم.

دغدغه ما و مدیریت سربلندی تراکتور بود و هست

عادت ندارم خودم را فریب دهم یا حرفی بزنم که از حقیقت به دور باشد. بله. بین من و باشگاه سوتفاهم‌ها و کدورت‌هایی به وجود آمد. نمی‌خواهم وارد این مباحث شوم چون این مسایل کمکی به تیم نمی‌کند و اتفاقا منجر به بروز حواشی هم می‌شود. شاید همین الان هم سوتفاهم‌ها که ناشی از اختلاف نظر‌ها بود بین ما فاصله انداخته باشد اما فارغ از این مسائل ما دست در دست باشگاه و هواداران و بازیکنان تلاش کردیم و بر این بحران فیفایی و بدشانسی‌ها غلبه کنیم. اتفاقا همدلی خوبی هم وجود داشت چون دغدغه ما و مدیریت سربلندی تیم بود. در مجموع شخصا از مدیریت باشگاه هم تشکر مى‌کنم که از ابتداى فصل همکارى خوبى داشتند. با این وجود متاسفانه نتوانستیم به همکارى دوجانبه ادامه بدهیم. اختلافات پیش آمده هم با توجه به شرایط تیم در حوزه کار پیش آمد اما تردیدی نیست دغدغه هر دوى ما موفقیت تیم بود ولى متاسفانه شرایط به گونه‌اى پیش رفت که این همکارى به جدایى انجامید.
برای مجموعه مدیریتی باشگاه و اعضای محترم هیات مدیره آرزوی توفیق دارم چون موفقیت آنها را موفقیت تراکتورسازی و شادی و سربلندی هواداران میلیونی این تیم می‌دانم.

مربی جدید حمایت شود موفق خواهد شد

باید بگویم بنده و آقای آجورلو در کنار خانواده بزرگ تراکتورسازی بخشی از اهداف خود را پیش بردیم و ان‌شاالله باشگاه و خانواده بزرگ تراکتورسازی از مربی جدید و همکارانش حمایت همه جانبه‌ای خواهند داشت تا مابقی اهداف هم حاصل شود.

این تیم انرژی مثبت می‌خواهد

امیدوارم هوادارن عزیز از این پس هم با عیبی یوخ‌ها و وحدت و همدلی به تیم انرژی مثبت دهند و ایمان داشته باشند با بازیکنان خوبی که جذب شده‌اند و ان‌شاالله با فرصت و زمانی که باشگاه و تیم به سرمربی جدید می‌دهند تیم محبوب تراکتورسازی روز به روز به روزهای خوش و خوب نزدیک شده و ان‌شاالله فصل بعد هم در لیگ و آسیا یک مدعی تمام عیار خواهد شد. این آرزوی قلبی من است چون می‌دانم دوستداران تراکتورسازی روزهای سخت و پرالتهابی را پشت سرگذاشته‌اند و حالا حق آن‌ها است که روزهای خوب را جشن بگیرند. من باز هم از صمیم قلب براى تراکتورسازى آرزوى موفقیت مى‌کنم. همچنین براى سرمربى جدید این باشگاه که کارنامه‌شان نشان می‌دهد مربى بزرگ و باشخصیتى است. امیدوارم این تیم با حمایت هواداران و همت بازیکنانش بتواند شرایط را بهبود بخشد و به پله‌هاى بالایى جدول برسد.

مطالباتم را نگرفتم و توافق کردم

متاسفانه دیگر شرایط براى ادامه همکارى مناسب نبود و بنده به صورت توافق دوجانبه از این باشگاه جدا مى‌شوم. ما هفته قبل شفاها توافق کردیم و بنده به رغم اینکه طبق قرارداد می‌بایست 70 درصد حق و حقوقم را نیم فصل می‌گرفتم وقتی دیدم باشگاه تمایل به گرفتن تخفیف دارد و از طرفی هم باشگاه به خاطر هزینه‌های تغییر در کادر فنی ممکن است با مشکلات مالى روبه‌رو شود در حالی که تا هفته هجدهم افتخار سرمربیگری تیم محبوب آذربایجان را داشتم با دریافت درصدی به مراتب کمتر حاضر به فسخ قرارداد شدم و هرگز دوست نداشتم کار من، تراکتور و مدیریت باشگاه به ارکان حقوقی فدراسیون کشیده شود. بنده با نفت تهران، ذوب‌آهن، صبا و پرسپولیس هم مشکلی از نظر مالی نداشتم و به رغم مطالباتی که از پرسپولیس داشتم شکایت نکردم و در قبال تراکتور هم مسایل مالی برایم در اولویت نبود چرا که اینجا پای حرمت و احساسات میلیون‌ها هوادار در میان است و علاوه بر این‌ها نمی‌خواهم به واسطه سوتفاهم‌ها و کدورت‌های ناشی از فشار کار وارد حواشی شوم.

تراکتور در قلب من می ماند

در پایان باید بگویم همان‌طور که بعد از جدایی از همه تیم‌ها به منظور جلوگیری از بروز حواشی جز آرزوی موفقیت حرفی نزدم درباره تراکتورسازی هم قطعا جز آرزوی سربلندی، موفقیت تیم و هواداران حرفی از من نخواهید شنید. باز هم می‌گویم اگر هواداران عزیز قصوری دیدند ما را به بزرگی خود ببخشند و بدانند تراکتورسازی به عنوان یک آذری و تورک زبان و عضوی کوچک از خانواده بزرگ تیم محبوب آذربایجان تراکتور همیشه در قلب من می‌ماند و برای این تیم بهترین‌ها را آرزو می‌کنم.

2051

اختصاصی

نظرات ۲۵

 • اشنا

  پافشاری کردن روی اشتباهات و تکرارشون شما رو در این تیم زمین زد.اگه تاها یک بازی به دروازه بان جوانان و امید بازی میدادین حالا شرایط تیم و شما چیز دیگه ای بود.شما رو گروسیان زمین زد و لجبازی با بزرگترهای تیم.به هر حال مرسی که اومدین و زحمت کشیدین.با ارزوی بهترینها برای شما.با ارزوی بازگشت دوباره به اوج در مربیگری.

  • jd.dri

   آشنا!
   با زدن تهمت لجبازی به کسی که در بهترین باشگاهها توپ زده و با بهترین مربیان کار کرده و جزو بهترین های تیم ملی بوده و همچنین در بهترین باشگاهها مربیگری کرده و کارنامه درخشانی هم داره ...
   بهتره یه کم خجالت بکشی ...

 • محمد

  آقای گلمحمدی امیدوارم دیگه هیچوقت این سختی رو تحمل نکی
  امیدوارم دیگه تراکتور هم دیگه تو این شرایط قرار نگیره
  هیچکس حاشیه ای از طرف شما رو شاهد نبود امیدوار بودیم در شرایط دیگری در کنار هم بودیم
  ولی خسته نباشی
  راهتو محکمتر از قبل ادامه بده تجربه هاتو بشتر کن و علم روز مربیگری رو یا بگیر و در بالاترین سطح مربیگری کن
  یاشاسین آذربایجان

 • وحید

  یحیی گلمحمدی عزیز توهم در قلب ما خواهی موند. شک ندارم جوون هایی مثل آزادی،طاهران،نادری و ... ی روز بازیکنای بزرگی میشن و اونروز همه قدر تورو میدونن. خیلی بدشانسی آوردی. اگه هادی محمدی و نصر مصدوم نمیشدن خیلی بهتر میشد. متاسفانه قدر تورو ندونستیم. بهترین فرصت بود تا تراکتور با تو ی تیم بومی قدرتمند بسازه. ما رو ببخش. اگه بی احترامی شد بزار به پای عصبانیت هوادارا.
  اما یه گلایه کاش تو دروازه به محمدیان یه بار فرصت میدادی یا نیم فصل دوم یهو بازیکنای جوون مثل طاهران رو کنار نمیزاشتی. البته حتما دلیلی داشتی و نمیشه قضاوت کرد.
  مطمنم بازم بازیکنای بزرگی خواهی ساخت. شک ندارم. موفق باشی. از طرف یه تراکتوری

  • servati

   واقعا حیف شد...گل محمدی خودش اهل اینجا بود و اگه موفق میشد تا همیشه تو تاریخ باشگاه و یاد هواداران میموند،خیلی دوست داشتم با یه مربی ترک و بومی قهرمان لیگ میشدیم،حیف...
   ولی ساغلام هم ترکه حتما با ایشون قهرمان میشیم

 • ارومیه

  یحیی جان در قلب ما خواهی ماند و با این بیانیه نشون دادی ک واقعا مربی حرفه ای هستی و فقط حرف نبود

 • حامد

  آقای گل محمدی ما هم در علم، سالم کار کردن شما و نیت شما شک و تردیدی نداریم. ولی متاسفانه در فوتبال ما برای موفقیت بایستی فاکتورهایی دیگری نیز داشت. ما هم خیلی مشتاق بوده و آرزو داشتیم همراه شما به موفقیت های بزرگی برسیم. ولی متاسفانه نشد. از صمیم قلب برای شما آرزوی موفقیت و سربلندی داریم

 • حسین زاده

  با سلام
  آقا یحیی شما چنتا اشتباه خودت باعث شد که فصل رو تموم نکنی
  یکی درگیری با بازیکنان سابق بود
  یکی تعویض های اشتباهت
  یکی هم ایستادن پشت گروسیان بود که به لحاظ اخلاقی شاید درست باشه ولی حتما به لحاظ فنی و حرفه ای درست نبود
  اخریش هم درست بازیکن نگرفتن بود.. به عنوان مثال
  ما دروازه بان با تجربه میخواستیم در شرایطی که وضع تیم حساس بود شما به جای امتحان پس داده های مثل اخباری و شیخ ویسی رفتین دروازه بان ناشناخته اوردین....
  ما مدافع میخواستیم شما خبری از مدافعت تا 4 هفته بعد از نیم فصل دوم نبود.
  ما هافبک بازیساز میخواستیم که شما اصلا تو فکرش نبودین
  ما دوتا وینگر جایگزین شریفی(عالیشاه) و ابراهیمی میخواستیم که این یکی رو گرفتین
  ما یه مهاجم خوب میخواستیم که تو بازی 5م بعد از نیم فصل به تیم اضافه شد....
  مهمترین اشکالتونم این بود که شما باید از قبل نفراتی که میخواستین رو بهاش تموم میکردین که نیم فصل به محض شروع نقل و انتقالات ثبتش میکردین نه اینکه تازه تو فصل نقل انتقلات دنبال بازیکن باشین
  به قول خودتون شما نیم فصل اول با جوونهای خود تیم شاهکار کردین.... چرا تو 5 بازی نیم فصل دوم هیچکدومشون یه ثانیه هم بازی نکردند؟؟؟
  در کل ماهم از خدمات شما ممونیم اقای گلمحمدی و براتون ارزوی موفقیت میکنیم :))
  ادمین جان طولانی شد ببخشید :)))

 • اس اس

  به عنوان یک استقلالی قبولش دارم .مقصد بعدی سپاهان

 • آیهان

  جناب آقای گل محمدی عزیز تا حالا تو ایران ندیدیم که وقتی سرمربی از یه تیمی جدا میشه ابراز احساسات کنه که این نشان از علاقه شما به تراکتور و هوادارنه.مطمئن باشید که همه ما هواداران و ترک زبانان علاقه قلبی داشتیم که قرارداد شما تمدید بشه.خودتونم میدونید که اختلاف شما با مدیریت بود نه هوادارن.ما هواداران هرگز شما را فراموش نمیکنیم چون که حق سرمربی دلسوز را ادا کردین و بهترین نتایج ممکن را تا هفته ۱۶ لیگ کسب کردیم.ای کاش خیلی از مربیای وطنی که فقط بلدن شعار بودن و جو سازی کنن از شما مرام، دانش مربیگری و تعصب و غیرت را برای فوتبال حرفه ای یاد بگیرن.دوستت داریم آقا یحیی گل.موفق باشی....

 • ali

  یاشاسین..
  من به عنوان یک آذری تبریزی طرفدار تیراختور واقعا از شما ممنونم .. و از اینکه در حق شما بدی شد شرمندم..

 • یاشا یحیی

  واقعا لیگ ایران به همچین مربی با شخصیتی باید افتخار کنه...
  ما هوادار ها هم از زحمت های شما بسیار ممنونیم مخصوصا جوانسازی تیم....انشاالله در سال های آینده با داشتن امکانات و شرایط بهتر مجددا به این تیم برگردید و موفق شوید

برچسب ها