شفر: بازیکنی که نمی‌تواند روی نیمکت بنشیند باید برود تنیس بازی کند!

شفر-بازیکنی-که-نمیتواند-روی-نیمکت-بنشیند-باید-برود-تنیس-بازی-کند

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: فوتبال یک ورزش تیمی است، وقتی یک بازیکن نمی‌تواند روی نیمکت بنشیند باید برود تنیس بازی کند.

به گزارش وب سایت نود، وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار استقلال مقابل سپیدرود رشت در هفته بیست‌وسوم لیگ برتر اظهار داشت: من امروز چند دقیقه زودتر آمده‌ام و می‌خواهم در مورد بازی قبل صحبت کنم. بعضی وقت‌ها در رابطه با چیزهایی که درباره من می‌گویند، فقط لبخند می‌زنم. بعد از شش دقیقه حریف سه کرنر، دو ضربه ایستگاهی و دو اوت روی دروازه ما ارسال کرد. به نظرم مشکل ما در این بازی این بود که به حریف اجازه دادیم فکر کند می‌تواند بازی را تغییر دهد. پس از اینکه بازی یک - یک شد ما توانستیم دوباره به بازی برگردیم، به همین دلیل داریوش شجاعیان را به سمت چپ بردیم و به خاطر توپ‌های بلند ذوب‌آهن لئوناردو پادوانی را به زمین فرستادیم. وقتی شما برنامه‌های آنالیز ما را نگاه کنید می‌بینید که سه الی چهار شانس خوب گلزنی برای علی قربانی داشتیم و داریوش شجاعیان هم دو شانس خیلی خوب داشت.

وی با بیان اینکه زمان ورود پادوانی به زمین خیلی خوب بوده است، افزود: زمانی که من به استقلال آمدم این تیم در رتبه‌های پایین جدول بود، اما الان این شانس را داریم که به رتبه دوم یا سوم جدول برسیم. ضمن اینکه در فینال جام حذفی هم حضور داریم. دو سال پیش هم استقلال در فینال جام حذفی بوده است. ما بازیکنان‌مان را عوض نکردیم و چهار بازیکن هم از جمع ما خارج شدند. ما با همان تیم و با همان بازیکنان به بالای جدول آمدیم و به فینال جام حذفی رسیدیم، اما الان ممکن است بعضی‌ها بگویند ما خوب نیستیم، شاید برخی از بازیکنانی که از جمع ما جدا شدند مثل سجاد شهباززاده، مجتبی جباری و یعقوب کریمی در آن زمان برای تیم ما آماده نبودند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال همچنین تصریح کرد: من تازه سه ماه است به استقلال آمده‌ام و همان بازیکنان سابق هم در این تیم بازی می‌کنند. همان‌طور که قبلاً هم گفته‌ام لیگ ایران بسیار بهتر از قبل شده است. خیلی از تیم‌ها با همان سبک و روشی که تیم ما بازی می‌کند، بازی می‌کنند. به نظرم ما باید الان خوشحال باشیم که سطح فوتبال خیلی بهتر شده است و کی‌روش هم باید خوشحال باشد که تیم‌ها نسبت به قبل پیشرفت کرده‌اند. شاید کسی که آن آنالیز را انجام داده بیشتر به کشتی آشنا بوده تا فوتبال. در هر صورت ما فردا بازی آسانی نداریم. شنیده‌ام علی کریمی سرمربی تیم سپیدرود، حریف فردای ماست. خیلی خوشحالم او را می‌بینم. کریمی در دوبی بازیکن من بود، او در تیم‌های بزرگی مثل بایرن مونیخ و شالکه بازی کرده است. فکر می‌کنم کریمی یک مقدار دیر از فوتبال امارات به فوتبال آلمان رفت، چون فاصله فوتبال آلمان و امارات بسیار زیاد است. وقتی شما در 25-26 سالگی به فوتبال آلمان می‌روید دیر است. فیلیکس ماگات مربی بزرگی بود که خیلی روی مسائل بدنی تمرکز داشت. شنیده‌ام در آن زمان علی کریمی شش کیلو از وزنش کم کرده بود. به طور کلی او خیلی بازیکن خوبی بود.

شفر ادامه داد: به بازیکنانم گفتم که بازی فردا فینال است، چون هفته بعد برابر الریان قطر بازی داریم. ما می‌خواهیم از بازی قبل برگشت خوبی داشته باشیم و مانند نیمه اول دیدار با ذوب‌آهن باشیم. می‌خواهیم تمرکزمان بیشتر باشد. پنالتی که به ذوب‌آهن دادیم تقصیر سیدمجید حسینی نبود و باید همکاری دفاع چپ و هافبک چپ بیشتر می‌شد، بازیکنانم باید همه چیزهایی را که قبل از بازی در مورد آن صحبت می‌کردیم، رعایت می‌کردند.

وی در مورد اضافه شدن دو بازیکن خارجی به تیمش عنوان کرد: دنیای فوتبال بسیار کوچک است. صبح امروز پژمان منتظری می‌گفت با تیم ملی ایران مقابل تیم ملی مقدونیه که بویان در آن بازی می‌کرد، بازی کردیم. تیام هم بازیکن خوبی است و می‌تواند به ما کمک کند. بازیکنانی که آزاد هستند به دلیل اینکه قراردادی با باشگاه خود نداشتند از شرایط مسابقه دور بودند و باید بیشتر کار کنیم تا به فرم مطلوب برسند. اضافه شدن بازیکنان کار بسیار طولانی و سختی بود و با خیلی از بازیکنان که توافق می‌کردیم تماس می‌گرفتند و می‌گفتند ایران کشوری است که مشکل دارد، ولی این دو بازیکن گفتند که می‌خواهیم به استقلال بیاییم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: هایلات و دی‌وی‌دی بازی‌های این دو بازیکن را مدیرعامل باشگاه دید و برای جذب آنها چراغ سبز نشان داد، سپس با خود بازیکنان و ایجینت‌های‌شان صحبت کردیم تا به جمع ما اضافه شوند، وقتی که بویان وارد ایران شد پندار توفیقی (معاون ورزشی باشگاه) در فرودگاه بود و ساعت دوی بامداد ایجنت بازیکن با من تماس می‌گرفت یا پسرم به ایجنت بازیکن زنگ می‌زد. تقریباً سه بامداد بود که خیال‌مان راحت و کارها انجام شد. این کاری گروهی بود که از طرف مدیرعامل، مربیان و پندار توفیقی صورت گرفت. به بازیکنان و مدیربرنامه‌های آنها گفتم که فکر می‌کنید چرا من ایران هستم؟ اینجا فوتبالیست‌های خوب دارد، که شما هم می‌توانید اینجا بیایید، ما تا سه بامداد در حال صحبت کردن بودیم. نه تنها برای مربیان و من بلکه همه بازیکنان خوشحال هستند که اینها به تیم ما اضافه شدند. وقتی بازیکن بیشتری داشته باشید می‌توانید بیشتر بازی‌ها را ببرید.

شفر در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا علت بازی ندادن فرشید باقری در دیدارهای اخیر جریمه‌ کردن این بازیکن است یا خیر، گفت: ما یک تیم داریم و نگاه می‌کنیم در مقایسه با حریف‌مان کدام بازیکن بهتر است بازی کند. در بازی نیمه نهایی جام حذفی حریف‌مان یک بازیکن عراقی (کرارجاسم) قرار داشت که قبلاً هم در استقلال بازی می‌کرد. ما اگر این بازیکن را مهار می‌کردیم شانس حریف برای گلزنی 30 درصد کمتر می‌شد. به همین دلیل ما بازیکنی نیاز داشتیم که بتواند او را بدون خطا مهار کند. این بازیکن حریف در زدن ضربه‌های ایستگاهی هم بسیار خوب عمل می‌کند و در بازی ما هم چند ضربه فوق‌العاده به سمت دروازه ما زد که دروازه‌بان ما مهار کرد، نکته دوم اینکه در آبادان فضا و اتمسفری که در ورزشگاه وجود داشت به نحوی بود که همه بازیکنان تجربه بازی را در این وضعیت را نداشتند، اما روزبه چشمی بازیکنی ملی است و تجربه حضور در چنین میادینی را دارد. در هر صورت به این نتیجه رسیدیم که او در کنار امید ابراهیمی بازی کند بهتر است، شما دیدید تصمیم ما هم درست بود و به فینال جام حذفی صعود کردیم، فرشید باقری هم می‌تواند در فینال بازی کند. بازی در فینال جام حذفی فقط برای 11 بازیکنی که در نیمه نهایی حضور داشتند نیست، بلکه برای همه تیم است.

وی در ادامه تصریح کرد: شما الان به نیمکت پاریس‌سن‌ژرمن نگاه کنید. یکی از بهترین بازیکنان آلمان (دراکسلر) با وجود اینکه 40 میلیون یورو بابت او پول داده‌اند روی نیمکت نشسته است، آیا شما شنیده‌اید کسی اعتراض کند؟ فوتبال یک ورزش تیمی است، وقتی یک بازیکن نمی‌تواند روی نیمکت بنشیند باید برود تنیس بازی کند، چون آنجا یک در مقابل یک بازی می‌کند، اما اینجا یک تیم است، ضمن اینکه تصمیم‌گیرنده نهایی هم من هستم و ممکن است در یک بازی روزبه چشمی را کنار امید ابراهیمی بازی دهم و یک بازی هم فرشید باقری را بازی دهم. همین اتفاق در فینال جام جهانی و در بازی آلمان و آرژانتین هم رخ داد. ماریو گوتسه در همه بازی‌های جام جهانی برای آلمان بازی کرد، اما در فینال یواخیم لو او را روی نیمکت قرار داد. آیا شنیدید این بازیکن مشکلی ایجاد کند؟ در نهایت هم او در 20 دقیقه پایانی وارد زمین شد و گل برتری تیمش را زد. در مورد فرشید باقری باید بگویم نه، جریمه‌ای در کار نبوده است. من قبل از بازی هم با او صحبت کردم. در همان بازی، قبل از مسابقه هم به همه بازیکنان گفتم که شما بازیکنان مفیدی هستید و باید به تیم کمک کنید تا پیروز شود. شما نگاه کنید امید نورافکن، به عنوان یار تعویضی وارد زمین شد و در جناح چپ بازی کرد که خوشبختانه خیلی هم خوب ظاهر شد، او نیامد بگوید که چرا من فیکس نبودم و زمانی هم که به زمین رفت خیلی مفید بود.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به سوال خبرنگاری که از او پرسید آیا با وجود فینالیست شدن در جام حذفی به فکر قهرمانی در لیگ برتر هم هستند یا خیر، گفت: من شاید یک مقدار دیر به استقلال آمدم وقتی آمدم این تیم در پایین جدول بود.

شفر در واکنش به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه بازگشت روزبه چشمی به خط هافبک باعث شده که استقلال در چند دیدار گذشته چهار بار دروازه‌اش باز شود، گفت: مشکل بازی قبل روزبه و خط هافبک ما نبودند. در موقعیت گل دوم حریف وقتی بازیکنان آنها در محوطه جریمه‌شان توپ را گرفت، بازیکن ما عقب ایستاد و پرس نکرد. همان توپ در ادامه تبدیل به ضربه ایستگاهی و توپ بلند شد. بنابراین مشکل روزبه و هافبک‌ها نبودند، بلکه مهاجمان ما باید پرس می‌کردند، در نیمه نخست شش توپ بلند روی دروازه ما فرستاده شد، مهاجمان ما باید در همان جلو پرس می‌کردند.

وی ادامه داد: وقتی پادوانی به داخل زمین آمد، جلوی مهاجمان بلندقامت آنها قرار گرفت و خیلی از توپ‌ها را زد. قبل از گل دوم روی فرشید اسماعیلی خطا صورت گرفت، اما خطا اعلام نشد و همان توپ وارد دروازه استقلال شد. البته بعد از آن چیزی نگفتیم. پژمان منتظری هم بازی خوبی انجام داد و نیمه نخست بهترین بازیکن ما بود. ما می‌توانستیم گل دوم را هم بزنیم. شاید توپی که دروازه‌بان آنها از روی خط برگرداند گل شده باشد! ما در نیمه دوم خوب بازی نکردیم و بازیکنان ما می‌دانستند که چرا حریف از توپ‌های بلند استفاده می‌کند. داریوش شجاعیان دقیقه 88 موقعیت خوبی برای گلزنی داشت، اما با بدشانسی توپش وارد دروازه نشد، آنها توپ‌های بلندی را برای مهاجم شماره 99 خود می‌فرستادند و مهاجمان ما باید می‌دانستند که آنها از توپ‌های بلند استفاده می‌کنند که در خط جلو پرس کنند.

 

2051

اختصاصی

نظرات ۳۴

 • محمد ارسنالی

  استقلال نباید با این باخت میرفت تو حاشیه که
  از شواهد مشخصه کم کم داره میره....24

  • 6

   حاشیه?? کدوم حاشیه???

 • amir

  منظورت این عقابه یا اون عقاب شایدم جابر مودریچ

 • مستاجر خدا

  فهمیده طرفدارهای قانع و ساده استقلال چی میخوان
  همه کارشناسها گفتن پنالت اخراج درست بود
  این که همون منصوریانه هیچ شکستی رو تا الان گردن نگرفته و تیم رقیب و مسخره کرده
  خدا کنه تمدید شه

  • yava

   حالا نه اینکه فورانکوایووچ باخت به تیم ده نفره الهلال رو گردن گرفت

  • میلاد

   بابا وقتی کسی حسابت نمیکنه خموش باش

  • البرز

   خدا رو شکر از شفر خوشش نیومد وگرنه کی میخواست اینو تحمل کنه...من اگر جا افتخاری بودم میدادم فقط به خاطر اینکه تو پرسپولیسی هستی یه ستاره دیگه رو پیراهن استقلال بزنن...خداوکیلی ارزشش رو داره
   ادمین بچاپ

  • مسعود گل باشی

   باز این حرف زد ای خدا

  • کاکو شیرازی

   تو چرا همیشه اینجاها پلاسی .... ؟

 • Blue star

  شفر جان مرسی به خاطر تیم خوبی که ساختی ما تا اخر پشتتیم........

 • mehrab

  شفر: بازیکنی که نمی‌تواند روی نیمکت بنشیند باید برود تنیس بازی کند! ==== فوق العاده درست و به جا ..
  ولی آقای شفر قبول کنید تعویض هاتون اشتباه بود خصوصا پادوانی به جای برزای باید پادوانی به خسور حیدری میومد و وریا غفوری یه خط عقب میومد به جای برزای یا قربانی هم اسماعیلی میومد نه دقیقه 80 بلکه دقیقه 65 یا 70 چون واقعا قربانی داشت راه میرفت و انرژی نداشت امیدوارم بازی های بعد این نوع تعویض ها رو از شما نبینیم و تفکرتون رو دیکته کنید به تک تک بازیکن ها که بدونه اعتراض تا دقیقه آخر بازی بجنگن برای برد و حمله کنن و رو به جلو باشن ..

 • ali

  شفر جان خسرو نباید در ترکیب باشد چون اگر در ترکیب باشد تیم حریف 12 نفره و تیم شماه 10 نفره میشود

 • آبی

  آفرین شفر اقتدارتو نشون بده . هیچ کس نباید روی حرف سر مربی حرف بزنه . استقلال را به روز های اوجش برگردان شبر آلمانی

  • گلادیاتور سرخ

   خخخخخخ
   کدوم اقتدار؟!!!!!!؟؟؟؟؟
   اقتدار برانکو داره که قبل از حساسترین بازی پرسپولیس ، رضائیان و علیپور را به خاطر بی انظباطی به تهران برگرداند

 • میلانی اصیل

  سطح لیگ امارات از آلمان پایینه خیلیم پایینه!فکر کنم جواب خیلیا رو داد که یه نفرو که لیگ امارات سطح اخر فوتبالش بوده رو اسطوره میدونن!مجیدی کیه?کجاست?

  • طارمی اسطوره پرسپولیس

   به 9 پولیسیا اصلا ربطی نداره.....

   بقول بزرگ تیمتون:   هیس !!!!!

  • amir

   طبيعيه از كسى كه ازش خاطره بد دارى خوشت نياد ولى ديگه نميتونى سرتو بكنى زير برف و منكر واقعيت بشى، على كريمى شكى نيست كه خيلى خوب بود ولى در سطح آسيا ستاره بود هرچند ميتونست بهترم باشه كه نشد. فرهاد اصلا سبك بازيش متفاوت بود، مقايسه كردنشون اشتباهه.

 • ahmadddd

  مرسی امپراطورکه هستی
  به امیدستاره سوم

 • همیشه قرمززز

  البته آقای شفر نباید نقش پررنگ آقای فغانی در برد شما مقابل صنعت نفتو نادیده بگیرید اگه به این رتبه رسیدین مدیون داوری هستین

  • M

   شما که هر جور استقلال ببره عوامله دیگه ای رو تو برد استقلال شریک میدونید چرا هیچ وقت به ناداوریها علیه استقلال توجه نمیکنین پنالتی ای که رو قربانی با استقلال خوزستان گرفته نشد گلی که ابراهیمی از رو نقطه پنالتی زد و گل رو داور نگرفت .... دیگه جز این بهونه ی تکراری چیز دیگه ای بلد نیستید انصافن عاقلانه رفتار کنید هر چن هر چی به شما ها ادم بگه نمیفهمید

برچسب ها