نگاهی به وضعیت فعلی تمام نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان؛ سقوط یا فرار از سقوط شش تیم

نگاهی-به-وضعیت-فعلی-تمام-نمایندگان-ایران-در-لیگ-قهرمانان؛-سقوط-یا-فرار-از-سقوط-شش-تیم

وبسایت رسمی برنامه نود - فوتبال ایران در مجموع 12 نماینده را در ادوار گذشته لیگ قهرمانان آسیا داشته است اما عنوان قهرمانی این رقابتها هیچگاه به تیم های ایرانی نرسید.

به گزارش وب سایت نود، استقلال تهران، پرسپولیس، ذوب آهن اصفهان و تراکتورسازی چهار نماینده فوتبال ایران در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا هستند؛ علاوه بر این، هشت تیم دیگر شامل سپاهان اصفهان، صبا، فولاد خوزستان، سایپا، مس کرمان، پاس تهران، استقلال خوزستان و نفت تهران، سابقه حضور در این رقابتها را دارند. نیمی از تیم های ایرانی که در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته اند، یا به دسته پائین تر سقوط آزاد داشتند و یا در این فصل در تلاش و تقلا برای فرار از سقوط به دسته یک هستند. در ادامه مروری بر شرایط و وضعیت فعلی نمایندگان ایران در تمامی ادوار لیگ قهرمانان آسیا خواهیم داشت.

پرسپولیس؛ ثبات، موفقیت و تداوم

سرخپوشان تهرانی در حال حاضر بهترین تیم لیگ برتر شناخته می شوند؛ شاگردان برانکو را حتی می توان جز دو یا سه تیم برتر غرب آسیا قلمداد کرد. برانکو با توجه به ثباتی که در پرسپولیس دارد، به خوبی برنامه های خود را در این تیم پیاده کرده و به موفقیت های متعدد و گوناگونی دست یافته و این روند همچنان در این تیم وجود دارد.

مدعیان جام حذفی و کسب سهمیه

استقلال، فولاد خوزستان، سایپا، ذوب آهن، نفت تهران و تراکتورسازی طی دو سه فصل اخیر، به ویژه پس از تحول و پیشرفت چشمگیر پرسپولیس، همواره برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا و قهرمانی در جام حذفی تلاش کردند. استقلال روزهای پر افت و خیزی را پشت سر گذاشت و حتی نتایج خوبی که در برخی مقاطع این دو سه فصل به دست آورد، برای رقابت با رقیب دیرینه کفایت نمی کرد. سایپا، تراکتورسازی، نفت تهران و فولاد خوزستان در این چند سال تیم های خوبی روانه مسابقات کردند، اما نه در اندازه های قهرمانی در لیگ برتر. البته فولاد خوزستان در لیگ برتر سیزدهم قهرمان شد، اما قبل و پس از آن عملکرد قابل ذکری در لیگ نداشت؛ سرخپوشان اهوازی در این فصل نسبت به بودجه ای که برای تیم هزینه کردند، نتایج بسیار خوبی به دست آوردند. تراکتورسازی و نفت تهران در لیگ برتر چهاردهم فرصت طلایی برای کسب عنوان قهرمانی داشتند، اما زور آنها به هم نرسید تا سپاهان در کنار زاینده رود جشن قهرمانی برپا کند.

قهرمانانی که برای فرار از سقوط می جنگند

سپاهان اصفهان و استقلال خوزستان در دوره های چهاردهم و پانزدهم به شکلی خاطره انگیز قهرمان شدند؛ اما این روزها حال و روز این قهرمانان اصلاً خوب نیست. حتی اگر نتایج بسیار ضعیف استقلال خوزستان را به عدم ثبات، در اختیار نداشتن منابع مالی و .... نسبت دهیم، اما عملکرد پرافتخارترین تیم لیگ برتر که سابقه بیشترین حضور در لیگ قهرمانان آسیا را هم دارد، به هیچ وجه قابل قبول و باور کردنی نیست. تیمی که در دومین دوره لیگ برتر، در همین هفته بیست و سوم جشن قهرمانی به پا کرد، حالا جز تیم های قعرنشین است و فقط 4 پیروزی در این فصل کسب کرده است. سپاهان شاید به دسته پایین تر سقوط نکند، اما همین وضعیت و جایگاه در جدول رده بندی را می توان برای این تیم فاجعه خواند.

سقوط و دور شدن از سطح اول فوتبال کشور

مس کرمان، صبا و پاس تهران سرنوشت مشابهی داشتند؛ سقوط به دسته پائین تر و دور شدن از سطح اول رقابت های باشگاهی فوتبال ایران. البته در بین آنها پاس تهران سرنوشت بدتری داشت و به وضعیتی رسید که می توان آن را نابودی این تیم ریشه دار و قدیمی توصیف کرد. مس کرمان و صبا هم پس از دو سه فصل تلاش و تقلا برای بقا در لیگ برتر، سرانجام راهی دسته پایین تر شدند.

 

2081

 

اختصاصی

نظرات ۲۶

 • مهدی

  هیچ کجای دنیاقهرمان جام حذفی نمیره لیگ قهرمانان اروپا واسیا الی ایران چون جام حذفی جام شگفتی هاس و تیم تو لیگ ایران مانند خونه به خونه وتیم چهار پایتخت(ششتقلال) تیم چهار پایتخت که هیچ شانسی نداره که جز شش تیم لیگ بشه میره قهرمان جام حذفی میشه میره اسیا بعد نتیجه اش میشه بازی با العین که شش تا خوردن بعد میگن چرا تیم های ایرانی در اسیا نتیجه نمگیرن

  • پرسپولیس کبیر

   متاسفانه در سال های قبل مشاهده شده که هوادارای عزیز سرخابی پشت هم نیستن تو آسیا و اصلا اینو باور ندارن که این تیم ها نقش تیم ملی رو دارن .. بازی با تیم های عربی فراتر از یک فوتبال هستش که باید پیروز بشیم باید شکستشون بدیم بخاطر نام ایران بخاطر اینکه بالاخره یک تیم بره قهرمان آسیا بشه از ایران عزیز تا بتونیم کلی اعتبار واسه ایران به دست بیاریم.. در ضمن استقلال یا پرسپولیس اگر قهرمان آسیا بشن خب ۲۰ میلیارد بهشون میدن که این میتونه خیلی از بدهی هارو پرداخت کنه و به پیشرفت اون باشگاه کمک کنه .. این کری های مسخره یک ستاره دو ستاره رو بزارید کنار که خودتون میدونید هم ستاره پرسپولیس هم یکی های استقلال چقدر الکی هستش و کسی تو دنیا این کارو نمیکنه .. چون پرسپولیس هر ۱۰ قهرمانیش تو لیگ نبوده و استقلال هم که اون اصلا نمیشه اسمشو گذاشت جام باشگاه های اسیا با حضور چهار تیم در ۶۰ سال قبل. اصلا اگر درست هم باشه چه ارزشی داره ؟؟ تیم هامون میرن ۶ تا و ۴ تا میخورن برمیگردن بعد با اسمای عربی برای یک پارسی زبان کری میخونید؟؟ به خدا این ها دور از شرافت و ایرانی بودن هستش.. دست به دست هم بدیم که نام ایران بدون توجه به رنگ بر فراز آسیا بشینه و جشن بگیریم .. شخصا بازی استقلال اگر تهران باشم میرم و از ته دل حمایت میکنم برادران آبی پوش و باغیرت وطنم رو .. زنده باد ایران و ایرانی

  • Saman.z

   تا سال 2002 قهرمانای لیگ میرفتن جام باشگاه های اسیا و قهرمانای حذفی به جام در جام می رفتن . ولی بعد از ادغام این دو تا جام تو سال 2002 و تشکیل لیگ قهرمانان اسیا دیگه هم قهرمانای لیگ و هم قهرمانای حذفی به لیگ اسیا میرن . پس دیگه خورده نگیر .
   ادمین بچاب :)

  • پنج شنبه

   برزیل هم هفتاازآلمان خوردپس دیگه تیم نیس
   استقلال رفت یک هیچ برد برگشت شش یک باخت ودرمجموع شش دو حذف شد
   پیروزی رفت چهار هیچ باخت برگشت دو دو کرد ودرمجموع شش دو حذف شد
   حالا شما هی صغری کبری کن
   به این میگن سفسطه که شما استادش هستین
   البته بعنوان یک استقلالی ازباخت تیمهای ایرانی مقابل دیگران ناراحت میشیویم باهرپیراهنی
   واماادمین جان امیدوارم چاپ کنی
   بایدازقهرمانی استقلال دوبار وپاس یک بار درجام باشگاههای آسیا یادی میکردی
   ایتالیا چاربارقهرمان جام جهانی شده جام جهانی درسنوات مختلف وباتعدادتیمهای متفاوت برگزارشده
   قدمت یک قهرمانی باعث کمرنگ شدن آن دردنیای حرفه ای نخواهدشد
   اروگوئه قهرمان جام جهانی درسال1930درحالی که ازحدود200کشورعضوفیفافقط سیزده کشورحاضربودند
   ویابرزیل سه دوره ازپنج دوره قهرمانی خودرامدیون سالهایی است که جام جهانی بانام جام ژول ریمه شناخته میشد
   یابطورمثال درزمینه باشگاهی رِئال مادریدحداقل 5 عنوان ازقهرمانی شان دراروپارادرسالیان دور بدست آورده است
   الان تحت عنوان لیگ قهرمانان اروپا ودرگذشته تحت نام جام باشگاههای اروپا
   تعدادتیمهای شرکت کننده هم درادوارمختلف متفاوت بوده ولی همه وهمه دارای اعتبارورسمیت است
   آسیاواروپا ندارد
   استقلال دو بار وپاس یکبار قهرمان آسیاشدند.مسایقاتی که قهرمانان لیگ هرکشوردرآن حضورداشته اند
   باتشکرازادمین محترم
   وآرزوی موفقیت برای تیمهای ایرانی

  • amir6851

   بعد ببخشید شما از الهلال چند تا خوردین ؟

  • آرمان

   مهدی جان من خودمم پرسپولیسیم ولی به نظر من تو آسیا باید همه پشت هم باشیم تا ایشالا جلوی اعراب سربلند باشیم . کری خوندن آسیایمونم بذاریم برا وقتی که ایشالا تیمامون از گروهاشون صعود کردنو قرعه اشون بهم دیگه خورد.تا اون موقع همه باهم فقط حمایت . حتی از بچه های ذوب آهنیم حمایت کنیم تا دلگرم بشن حالا بقیه تیما که دیگه پرطرفدارترینای ایرانن.

  • محمدیونایتد

   اکثرمتن معقول بود فقط آخرش که گیردادی به استقلال خوب نبود.انشاالله همه تیمهامون صعودکنن و هردونماینده عربستان حذف بشن تا در مرحله گروهی بشینن تو رمین بی طرف بازیهای مارو تماشا کنن

  • رهگذر ابی دریا

   شما به خاطر قهرمانیها و افتخارات تیمتون حلال کن
   زیادم حرص نخور
   طوفان سرخ آسیا
   خخخخخخخخخ

  • Abedi

   متوهم ما پارسال به خاطر جام حذفی نرفتیم که به خاطر نایب قهرمانی رفتیم

 • Mortezanb99

  همه سه شنبه ورزشگاه آزادی پر خواهیم کرد
  ( هیچکس هم لیزر... نمیندازه و بهونه دست AFC نده )
  دم هرچی ایرانی گرم
  همه تیمامون سعود میکنن ایشالا با افتخار

 • حسن

  امیدوارم همشون موفق باشن و باعث سربلندی فوتبال کشور بشن

 • حسین ص

  برای فوتبال ایران که در این سالها همیشه بر مسند قدرت اسیا یکه تازی میگنه،قهرمان نشدن تیمی از کشورمون تو اسیا اصلا وجهه خوبی نداره امیدواریم این طلسم چندین ساله امسال با قهرمانی یکی از نمایندهامون شکسته بشه ،به امید حق

 • سربلندی ایران و ایرانی

  ایشالا همه ی تیم ها موفق باشن .. به عنوان یه استقلالی برای پرسپپولیس هم ارزوی موفقیت دارم.. تیم پرسپولیس همیشه بازیکناش باعث افتخار این کشور شدن امیدوارم توی جام باشگاها هم به اون چیزی که شایتش هستن برسن.. واسه تیم خودم استقلال که قلبم براش میزنه هم ارزوی قهرمانی دارم

 • دختر آبی

  واقعا تیم پاس رو نابود کردن خدا از سرشون نگذره.
  یادش بخیر چه بازی میکرد.
  چه بازیکن های خوبی به فوتبال ایران معرفی کرد.
  کاش مسئولین دست به دست هم میدادن تیم ریشه دار پاس رو به لیگ برتر می آوردن.
  هی روزگار.....

 • mahdi

  پاس از وقتی که حمایت مالی دولت و ناجا قطع شد سقوط کرد متاسفانه فقط از تیمهای تهرانی حمایت خوبی میشه

 • کاج کبیر

  فقط به پرسپولیس میشه امید داشت البته خدا کنه بقیه تیمها هم نتیجه بگیرن حد اقل جلو تیمهای عربی کم نیاریم

 • Alireza

  به امید قهرمانی تیم با ثبات پرسپولیس برانکو

 • پوریا الوندی

  پس اون دوتا ستاره ی استقلال چیه میگن جز لوگوی استقلال حساب میشه اره؟؟؟خخخخخ

برچسب ها