کفاشیان: یک دلار از پول فیفا و AFC به حساب هوشنگ مقدس نرفت

کفاشیان-یک-دلار-از-پول-فیفا-و-afc-به-حساب-هوشنگ-مقدس-نرفت

وبسایت رسمی برنامه نود - رییس کمیته فوتسال ایران گفت: در تمام این سال‌ها یک دلار از پول ایران در فیفا و AFC به حساب هوشنگ مقدس نرفته است.

 

به گزارش وب سایت نود، علی کفاشیان درباره قهرمانی تیم ملی فوتسال در قهرمانی آسیا گفت: بعد از این که بازی‌هایی در ترکمنستان داشتیم و قهرمان شدیم، همه گفتند تیم‌های اصلی به آنجا نرفتند. بار دیگر بازیکنان ما ثابت کردند بهترین تیم آسیا هستند و بعد از قهرمانی تمام عناوین فردی را کسب کردند. ضمن این که بازیکنان تیم ملی فوتسال خیلی با اخلاق هستند و باید قدردان آنها باشیم.

او درباره مشکلات مربوط به تغذیه بازیکنان تیم ملی در چین تایپه و نبود آشپز در کنار تیم ملی در حالی که رییس هیات فوتبال شیراز با این تیم به چین تایپه رفته است گفت: AFC و کشور میزبان مسئول تهیه غذای همه کشورها است. از طرفی رییس هیات فوتبال شیراز مدرس فوتسال است. اگر به تیم ملی ژاپن نگاه می‌کردید، آنها پنج، شش نفر را با خود برای آنالیز بازی‌ها آورده بودند. او عضو کمیته فنی و توسعه ما است و او را انتخاب کردیم که بازی‌ها را آنالیز کند. نباید ناراحت باشیم. ما در این کشور کمبود خبرنگار هم داشتیم. اینجا می‌گفتند من به تیم ملی سر نمی‌زنم در حالی که این طور نبود.

رییس کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال تا کید کرد: مسئولیت من در چین تایپه چیز دیگری بود. من مسئول کمیته فوتسال آسیا هستم. من با کادر فنی تیم ملی در تماس بودم. من مشکل قانونی نداشتم که به تیم ملی سر بزنم اما دائما درجلسه بودم و با مدیران تیم‌های مختلف در تماس بودم. مشکل اصلی این است که باید روند کار را طوری پیش ببریم که قدرت اول آسیا باشیم. با مسئولان تیم‌ها صحبت کردیم که کمیته فوتسال را در فیفا ایجاد کنیم. ما باید فوتسال را بالا نگه داریم. در همین زمان جام ملت‌های فوتسال اروپا هم بود.

کفاشیان درباره واریز بخشی از پول‌های تیم ملی در فیفا به حساب هوشنگ مقدس و باز گرداندن این پول به فدراسیون فوتبال گفت: یک دلار از طریق فیفا و AFC به مقدس داده نشده است. نباید اطلاعات ناقص داده شود. ما از طریق سیستم بانکی و کاملا قانونی پول را حواله می‌کردیم به حساب کی‌روش و با او هم حساب و کتاب می‌کردیم. تمام حساب‌های تیم ملی بررسی شده و الحمدلله یک دلار هم جا به جا نشده است.

نایب رییس فدراسیون فوتبال درباره دعوت به کمیته اخلاق اظهار کرد: درباره برخی از پرونده‌ها که ابهاماتی بود به عنوان مطلع سوال کردند و من هم جواب دادم. پرونده‌های مختلفی وجود دارد وظیفه کمیته اخلاق است که از افراد مطلع سوال کند. خیلی هم خوب است که این سوالات می‌شود و ابهامات برطرف می‌شود.

علی کفاشیان در پاسخ به این سوال که فدراسیون پنج ستاره چطور نمی‌تواند حق خود را از فیفا و AFC را بگیرد و تیم‌های ایرانی در خاکی کشورهای سوم باید بازی کنند و همچنین این که چرا از حق ایران در هیات اجرایی AFC دفاع نکرد گفت: متاسفانه شما مطالبی را که اطلاع کامل ندارید مطرح می‌کنید. بحثی که درباره امارات، عربستان و قطر عنوان شده بود به خاطر مسائل سیاسی بود که این سه کشور با هم ارتباط ندارند و در هیات اجرایی مطرح شد که دخالت سیاست با روح ورزش مخالفت دارد. این یک موضوع سیاسی بود. بحث ایران و عربستان کاملا امنیتی است. به خاطر حمله به سفارت عربستان این موضوع مطرح شد. AFC تصویب کرد یک گروه امنیتی به ایران بیاید و این موضوع را مطرح کند. ما هم خواستار این هستیم که هر چه زودتر مطرح کنند اما هنوز در هیات رییسه AFC مطرح نشده است.

او در پاسخ به این سوال که چه زمانی نتیجه مشخص می‌شود و گفت: از بازی‌های بعد مشخص می‌شود.

کفاشیان در واکنش به این که گروه ایرانی از نفوذ کافی برخوردار نیست تاکید کرد: ما تلاشمان را می‌کنیم. هیات رییسه AFC تعداد ۱۶ نفر عضو دارد که رای می‌دهند. ما هم سعی و تلاش خودمان را می‌کنیم.

 

2051

نظرات ۱۵

 • پارسیک

  راس میگن ایشون، اومده بود حساب من

  • میلاد قرمز

   نه داداش اومد حساب من
   اصلا هم فدراسیون مقصر نیس ها
   گل و بلبل

 • پرسپولیس ام

  هوشنگ مقدسی کیه؟ نقشش چیه؟ معرفی کنین

 • perspolise

  باشه قبول الکی مثلا

 • pasha

  ب حساب اقا هوشنگ نرفته رفته ب حساب کی روش!!!!!
  کی روش دستمزدشو میگیره....هر بازی ک عمان و هند و فلسطینم میبره پاداش میگیره...از مبلغی ک فیفا ب فدراسیون میده هم پاداش میگیره..هر کسیم ک دوست داره دستیار خودش میکنه... هر مصاحبه ای هم دلشه میکنه...
  مگ چیکار کرده ک این همه پول گرفته ؟؟؟
  چ افتخاری داشته تیم ملی تو این 8 سال
  فقط خواهشن صعود ب جام جهانی نگین ک خندم میگیره

  • شهربابک

   حتی یه جام ملت ها نتونسته بگیره

 • فرامرزهوشی

  یه مناظره دیگه بزارید به شرطی که کفاشیانو تاج بیان که این نگه دوره من نبوده اون بگه دوره توبوده؟

 • نوستراداموس

  دیوار حاشا بلند است

 • مهدی

  اقای خندان میگفتی گاوی گوسفندی جلوتون قربانی میکردیم چه عجب یه چیزی گفتی شما شما چیکارمیکنید تو این فدراسیون تو چین تایپه چرا غیبتون زده بود نمیتونستی از این همه پول کلان در فدارسیون از یه رستوران خوب ایران در چین تایپه میگرفتید

 • پدرام

  این دار و دسته فدراسیون مشتی آدم بی سواد ، عوام فریب هستند ، فقط در خانه شیر هستند و در خارج کشور هیچ گونه قدرتی ندارند و فقط به میز ریاست چسبیده اند ، برای همه چیز هم توجیه دارند ، مگر چند شغله بودن ممنوع نیست ، آیا رییس هیات فوتبال باید مدرس فوتسال هم باشد؟ اگر هم بر فرض ممنوع نیست ، ریاست هیات کجا و مدرس فوتسال کجا؟ آیا نمی توانستید یک آشپز ایرانی از چین یا ژاپن که نزدیک به آنجاست استخدام کنید؟ در کل این قهرمانی ها مربوط به غیرت ایرانی و همت بچه هایی است که بدون نظارت امثال کفاسیان و تاج ها در دنیا می درخشند ، نه امثال این آقایان که با بی سوادی خود آبروی ایران را در کل دنیا می برند.

  • تیـــــم مــــلی 99

   موافقم معلوم نیست کی میخواهد دست ا سر فوتبال بردارند نمیدونم چرا این باند سالها است که هستند

 • مسعود گل باشی

  بله دلفین ها هم پرواز میکنن

 • محمد

  لازم به ذکره که آقای ساکت تلویحا تایید کردن که به دلیل تحریم‌ها و دلایل دیگه «آقای کفاشیان تدبیر کردند که پول رو به این شکل دریافت کنند»
  مگر اینکه این رو هم بخواهند تکذیب کنند.

برچسب ها