آخرین فرصت پدیده برای فرار از کسر امتیاز/ پراهیچ: آنها سعی می‌‌کنند برای خود زمان بخرند

آخرین-فرصت-پدیده-برای-فرار-از-کسر-امتیاز-پراهیچ-آنها-سعی-میکنند-برای-خود-زمان-بخرند

وبسایت رسمی برنامه نود - باشگاه پدیده مشهد خراسان تنها چند روز برای فرار از جریمه‌های جدید فیفا وقت دارد.

به گزارش وب سایت نود، ایگور پراهیچ که پس از نزدیک به سه سال حضور در فوتبال ایران و بازی برای تیم‌های پدیده خراسان و نفت تهران در تابستان اخیر با قراردادی یک ساله به تیم دسته دومی زادگاه خود یعنی اف‌سی واراژدین کرواسی ملحق شد، همچنان پیگیر مطالبات خود از طریق فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) است.

پراهیچ در این خصوص گفت: آخرین فرصت باشگاه پدیده برای پرداخت طلب من تاریخ 14 فوریه (25 بهمن) بود، اما با گفت‌وگویی که با مسئولان باشگاه پدیده داشتیم قرار شد تا تاریخ 25 فوریه (6 اسفند) به آنها برای پرداخت بدهی‌شان فرصت بدهیم. من و وکیلم به نوبه خود سعی کردیم با باشگاه پدیده کنار بیاییم تا این مشکل حل شود، اما آنها هر بار سعی می‌کنند به نوعی برای خود زمان بخرند. به‌هرحال مسئولان باشگاه پدیده دیگر فرصت زیادی ندارند و در صورت عدم پرداخت بدهی‌شان به زودی با جریمه‌هایی از سوی فیفا که کسر امتیاز و حتی سقوط به دسته پایین‌تر خواهد بود، مواجه خواهند شد.

مدافع پیشین نفت تهران همچنین در مورد اینکه گفته می‌شود او به باشگاه پدیده تا تاریخ 15 مارس (24 اسفند) برای پرداخت بدهی‌شان فرصت داده است، اظهار داشت: چنین چیزی صحت ندارد و این موضوع را تکذیب می‌کنم.

فیفا در تاریخ 31 ژانویه 2018 (11 بهمن) نامه‌ای را به فدراسیون فوتبال ایران، باشگاه پدیده و ایگور پراهیچ ارسال کرده و در این نامه هشدار داده از آنجایی که باشگاه پدیده تاکنون به تصمیمی که کمیته حل اختلاف فیفا در تاریخ 26 مِی 2016 گرفته بود، واکنشی نشان نداده و از آنجایی که این باشگاه بند 64 آئین‌نامه انضباطی فدراسیون جهانی فوتبال را نقض کرده، این پرونده به کمیته انضباطی فیفا ارسال شده تا تصمیمات جدیدی که شامل جریمه نقدی، کسر امتیاز و سقوط به دسته پایین‌تر می‌تواند باشد، گرفته شود.

در این نامه آمده است: باشگاه پدیده باید رقم 79 هزار و 186 یورو به‌علاوه پنج درصد سود این رقم به‌همراه 53 هزار و 172.5 یورو به‌علاوه پنج درصد سود این رقم را به ایگور پراهیچ پرداخت کند. باشگاه پدیده تا تاریخ 14 فوریه (25 بهمن) فرصت دارد تا مقدار قابل‌توجهی از رقم تعیین‌شده را به این مدافع کروات بپردازد، در غیر این‌صورت کمیته انضباطی فیفا تا یک هفته بعد از ضرب‌الاجل تعیین‌شده تصمیمات جدیدی در این خصوص اتخاذ خواهد کرد.

پدیده در فصل جاری به خاطر عدم پرداخت بدهی‌اش به زوران کنزوویچ یکبار با جریمه کسر شش امتیازی مواجه شده است و اکنون در آستانه کسر امتیاز دیگر و حتی سقوط به دسته پایین‌تر قرار دارد.

 

2051

تسنیم

نظرات ۰

اولین نظر را ثبت کن

برچسب ها