افاضلی: نفت آبادان بهترین سالش را پشت سر می‌گذارد

افاضلی-نفت-آبادان-بهترین-سالش-را-پشت-سر-میگذارد

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی نفت تهران گفت: 19 سال است که کمالوند را می‌شناسم و فردا شاهد بازی زیبایی خواهیم بود.

 

به گزارش وب سایت نود، دیدار تیم‌های نفت تهران و صنعت نفت آبادان در چارچوب هفته بیست و چهارم لیگ برتر، فردا (جمعه) از ساعت ۱۵:۳۰ در ورزشگاه تختی تهران برگزار می‌شود. هومن افاضلی در نشست خبری پیش از این دیدار اظهار کرد: در هفته گذشته و هفته قبل از آن ما دو هدف را دنبال می‌کردیم. یک اینکه بازیکنان را از فشار خستگی خلاص کنیم که بخاطر آن تمرینات را تعطیل کردیم و دو اینکه به دنبال ایجاد شرایط خوب تاکتیکی بودیم. صنعت نفت آبادان یکی از تیم‌های ریشه‌دار و قدیمی است و مردم آن منطقه به این تیم عشق می‌ورزند. آنها امسال از نظر شکل بازی شرایط خوبی را داشته و امسال بهترین سالشان را پشت سر می‌گذارند.

او ادامه داد: من کمالوند سرمربی این تیم را نزدیک ۱۹ سال است که می‌شناسم و با تفکر او آشنا هستم. مجموعه فنی و کادر بازیکنان این تیم قابل احترام هستند. بازی سختی پیش رویمان است. به نظر من بازی زیبایی خواهد شد چون هر دو تیم روی زمین بازی می‌کنند و هر دو تیم به دنبال پیروزی هستند. امیدوارم که زمین استادیوم تختی هم به ما کمک کند.

سرمربی نفت تهران درباره حذف این تیم از آسیا و جایگزین شدن ذوب‌آهن در این رقابت‌ها گفت: آن زمان که درباره رفتن یک تیم به آسیا تصمیم گیری می‌شد، نفت ساختار یک باشگاه برای دفاع از فوتبال ایران را نداشت. این از لحاظ ورزشی برای یک تیم که فصل قبل جام آورده‌اند یک فاجعه و ترادژی است اما به لحاظ اداری و ساختاری فکر نکنم فدراسیون فوتبال تصمیم اشتباهی گرفته باشد. البته الان ما آن ساختار اداری و بنیه مالی را برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا داریم.
سرمربی نفت درباره سقوط پاس به دسته سوم و وضعیت وخیم صبا و راه‌آهن در لیگ یک تصریح کرد: من تنها در راه‌آهن و پاس بودم. پاس برای من مانند خانه است و بخش بزرگی از هویت دوران ورزشی من است. بسیار متاسف هستم که چنین اتفاقی افتاده است. البته پاس هیچوقت نابود نمی‌شود چون پاس یک مکتب است. امیدوارم بزرگترهای ما که در پاس بازی کردند و دراین تیم مربی‌گری کردند و آدم‌هایی مانند مهاجرانی، اسداللهی و... دوباره جمع شوند و ما هم کمک کنیم تا این تیم دوباره زنده شود. با یک کار بدون کارشناسی پاس از تهران خارج شد. این‌ها یکسری تصمیمات سیاسی بود و هر زمان که شما از یک حوزه دیگر در حوزه دیگری تصمیم‌گیری کنید چنین مشکلاتی پیش می‌آید. امیدوارم سهمیه پاس برگردد. البته نه آن باشگاهی که در همدان است چون آن باشگاه دیگر پاس نیست. من هر وقت که فکر از نفت آزاد شود برنامه‌هایی دارم که پاس را دوباره زنده کنم.
افاضلی در پاسخ به این سوال که نظرش راجع به تمدید قرارداد با کارلوس کی‌روش چیست، گفت: من زمانی عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال بودم اما الان سه سال از این دوران دور هستم. من ایده‌ای در رابطه با این موضوع ندارم. یک بخشی از این کار ورزشی و بخشی هم از نظر اقتصادی است. من نمی‌توانم نظر دقیقی در رابطه با این موضوع بدهم.
او در پایان درباره نمایش نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا بیان کرد: چند بحث برای حضور تیم‌ها در لیگ قهرمانان آسیا است. یکی از مهمترین نکات این است که شما با چه تیم‌هایی رقابت‌ می‌کنید و آنها چه هزینه‌ای می‌کنند. باشگاه‌های ما از نظر اقتصادی ضعیف هستند و همین‌قدر هم که خرج می‌کنند واکنش جامعه منفی است. به لحاظ سخت‌افزاری عقب هستیم و به لحاظ اقتصادی بسیار عقب هستیم. ما حتی به لحاظ مدیریت هزینه هم عقب هستیم. ما همین هزینه کمی هم که می‌کنیم خوب مدیریت نشده است. البته ما استعدادهای بیشتری نسبت به کشورهای عربی دارند اما آن‌ها به سراغ بازیکنان خارجی می‌روند که کیفیت تیم را متحول می‌کنند. ما در این بخش ضعیف هستیم. این نشان دهنده این است که توان رقابتی ما کم است.

سرمربی نفت در پایان گفت: حالا تیمی مانند پرسپولیس که در پروژه سه ساله به شناخت خوبی رسیده است می‌تواند کار خوبی در آسیا کند. ضمن اینکه پرسپولیس بهترین تیم ایران از لحاظ اقتصادی است. همچنین چین سرمایه‌گذاری زیادی کرده است. اگر ما قصد رقابت‌ داریم باید فکر درستی بکنیم. فوتبال ما در بن‌بست است. ما در حال حرکت هستیم اما سرعت ما بسیار کم است و به مرور فاصله‌مان زیاد می‌شود. ما تمام راه‌های ورود پول به فوتبال را بستیم. ورود پول دولتی به فوتبال بسته شده در حالی که تمام کشور ما دولتی است و این شرایطی را فراهم آورده که فوتبال ما در حال غرق شدن است.

 

2051

اختصاصی

نظرات ۰

اولین نظر را ثبت کن

برچسب ها