انتخاب سخت شفر؛ تیام یا قربانی؟

انتخاب-سخت-شفر؛-تیام-یا-قربانی؟

وبسایت رسمی برنامه نود - مقایسه آخرین بازی قربانی و تیام برای استقلال نشان می‌دهد تیام شانس بیشتری برای حضور ثابت در بازی فولاد دارد اما ناهماهنگی او با هافبک‌های آبی‌پوش شانس قربانی را برای حضور ثابت در بازی با فولاد بیشتر می‌کند.

به گزارش وبسایت نود، استقلال شفر با تک مهاجم بازی‌های اخیر لیگ برتر و آسیا را انجام می‌دهد. علی قربانی تا همین اواخر تک مهاجم آبی‌ها بود اما حالا مامه تیام هم ادعای حضور در نوک خط حمله تیم شفر را دارد و سرمربی آبی‌ها باید بین این دو مهاجم تنومند یکی را برای ترکیب یازده نفره‌اش انتخاب کند. تیام در بازی با الهلال برای اولین بار در ترکیب ثابت استقلال قرار گرفت و اتفاقا روی تک گل سه امتیازی استقلال هم تاثیرگذار بود. قربانی هم در آخرین بازی لیگ برتر استقلال برابر سپیدرود مهاجم ثابت آبی‌پوشان بود که تاثیر چندانی در برد پرگل آبی‌ها نداشت. قربانی آخرین بار هفته بیست و یکم و در دیدار با پارس جم دبل کرد.

مقایسه عملکرد قربانی در آخرین بازی لیگ برتری استقلال و تیام در بازی با الهلال نشان می‌دهد شفر می‌تواند باز هم به مهاجم سنگالی‌اش اعتماد کند. تیام در بازی با الهلال 4 شوت زده بود که دو بار در چارچوب قرار گرفت و البته یک بار اقدام به شوت او هم منجر به گل استقلال شد. قربانی اما در بازی برابر سپیدرود سه بار شانس‌اش را با شوت امتحان کرد که فقط یک بار شوت‌اش در چارچوب قرار داشت و آن هم به گل تبدیل نشد. تیام دقت پاس 70 درصدی را برابر الهلال به ثبت رساند و 65 درصد پاس‌های قربانی در بازی با سپیدرود به مقصد رسید. تیام در بازی با الهلال دو پاس کلیدی به ثبت رساند اما قربانی برابر سپیدرود موفق نشد شانس گلزنی‌ای برای دیگر بازیکنان استقلال بسازد. تنها برتری قربانی به تیام روی نبردها بوده که قربانی با ثبت 6 نبرد موفق در بازی با سپیدرود عملکردی نسبتا بهتر از تیام داشته که در بازی با الهلال 5 نبرد را با برد پشت سر گذاشت و 13 نبرد را به حریف واگذار کرد.

مجموع عملکردها رای به برتری تیام برابر قربانی می‌دهد اما در بازی با الهلال هم مشخص بود تیام همچنان با هارمونی استقلال هماهنگ نشده و این نکته شانس قربانی را برای حضور در ترکیب ثابت افزایش می‌دهد. نکته‌ای که کار شفر را هم برای انتخاب یازدهمین بازیکن سخت خواهد کرد.

14002

اختصاصی

نظرات ۱۶

 • cown

  قطعا تیام،هماهنگ نشده چون بازی نکرده زیاد باید بازی بکنه تا هماهنگ بشه.علی قربانی تو بهترین حالت یه تعویضی خوب میتونه باشه.تیام و شجاعیان و فرشید اسماعیلی ترکیب خیلی خوبی رو ساخته بودن بازی با الهلال تو دربی و بقیه بازی ها هم باید همین ترکیب استفاده بشه.

 • اس

  تیام بهتره از نظر من

 • mahdi

  با اینکه چند ماه بیشتر نیومده ولی کاملا استقلال رو متحول کرده مثل برانکو که دو سال پیش پرسپولیس عوض کرد
  ولی باید یه دستیار ایرانی بزاریم کنارشون تا ازشون بهره ببریم

  • نبی استقلالی،تراکتوری

   توشفرو بابرانکو یمی میکنی؟! برانکواوایل حضورش اصلانتونست پرسپولیسو به این راحتی جمع کنه وباخت های زیادی آورد وزمان زیادی برد تا بتونه پرسپولیسو جمع کنه، ولی شفر تومدت زمان خیلی کم تیمی ساخته درحد بارسلونا، البته نگذریم ازینکه برانکوهم مربی خوبیه، ولی بنظر من شفر ازبرانکوبهتره، این نظرشخصی منه، بقیه رونمیدونم

 • باربد

  احتمالا از هر دو شان تو ترکیب استفاده کنه....

  به امید خدا فردا استقلال برنده میشه....

 • mehrab

  تیام با اینکه بدنش هنوز آماده نیست بازم یه سر و گردن بالاتر از قرباتی هستش به نظرم بازم در ترکیب ثابت باشه بهتره چون در جریان بازی قرار میگیره و زودتر آماده میشه ..

 • بی نام اهل بارساپولیس

  از نظر من بهتره یک مهاجم رو فیکس بذاره بعد بین دو نیمه اون یکی رو بیاره

 • مجیید

  قربانی واقعا کیفیت پایینی داره و از همه لحاظ از تیام پایین تره ،تیام خیلی حرفه ای عمل میکنه
  خسته نباشی ادمین جان

 • کسرا

  منم مثل دوستان، تیام رو بازیکن باکلاس‌تری میدونم اما چیزی که واضحه اینه که هم از نظر بدنی هنوز مشکل داره (اواخر بازی با الهلال قشنگ معلوم بود نمیتونه استارت بزنه) هم با تیم هماهنگ نیست و هم شاید از نظر روانی هم باید بیشتر آماده بشه واسه همین شاید این موضوع تو هوای بد اهواز به ضرر استقلال تموم شه
  اما از طرفی از اونجایی که استقلال باید دیگه بیخیال لیگ بشه (چون واسه سهمیه هم نیازی به رتبه خوب نداره و کافیه بازی ساده تو جام حذفی رو ببره) بهتره تیام رو تو لیگ بازی بده تا هم بدنش آماده شه و هم با تیم هماهنگ شه و به درد استقلال تو آسیا و حتی حذفی بخوره.
  ولی به هر حال شفر تو همین مدت کم نشون داده کارشو خیلی خوب بلده و درک خیلی خوب و درستی از فوتبال داره پس مطمئنا هر تصمیمی که واسه بازی فردا بگیره، تصمیم حرفه‌ای و خوبی هستش ;)

 • اس اس

  من خودم استقلالی هستم ولی انصافاً سرعت پا به توپ تیام در حد یه دفاع وسط میمونه!
  خیلی کند حرکت می‌کنه
  ولی بدون توپ عالی سرعتش و خیلی خوب فضای خالی رو پیدا میکنه
  ای کاش یکم سریع تر عمل کنه

 • نبی استقلالی،تراکتوری

  هردوخوبن ولی تیام یه چیز دیگست، بنظرم شفر باید به تیام بازی بده جلوی فولاد تابرای دربی آماده بشه، چون تودربی واسه بردن بااختلاف گل بیشتر به بازیکن بین المللی مثل تیام حتما لازم داریم

برچسب ها