کی‌روش: تولدم را به خاطر کار برای ایران از دست داده‌ام!/ تا قبل از فروردین لیست 34 نفره نهایی می شود

کیروش-تولدم-را-به-خاطر-کار-برای-ایران-از-دست-دادهام-تا-قبل-از-فروردین-لیست-34-نفره-نهایی-می-شود

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت:برای کسانی که همیشه انتقاد می کنند و مدام می گویند که من در مرخصی و تعطیلات هستم، بد نیست بدانند که من یک تولد دیگرم را در دور از خانواده و آشنایانم و در حال کار برای تیم ملی ایران باشم.

به گزارش وبسایت نود، کارلوس کی روش در گفت و گو با سایت فدراسیون فوتبال درباره سفرش به روسیه، بررسی کمپ تیم ملی در مسکو پس از پایان همایش فیفا، فهرست تیم ملی، بازیهای دوستانه و ... به صحبت پرداخت.
متن این گفت و گو در زیر می آید:

*آقای کی روش! ابتدا درباره حضورتان در روسیه و بازدید از کمپ تیم ملی در مسکو بگویید...

بررسی خیلی مثبت و سازنده ای بود. ما به صورت کامل درباره همه جزییاتی که فیفا برای پیاده سازی برنامه های خود در راه سازماندهی مسابقات می خواهد، آگاه هستیم. آگاهی از تمام جزییات برای جلوگیری از غافلگیر شدن در دوره آماده سازی برای حضور در روسیه بسیار مهم است. همچنین فرصت داشتیم که دیروز از کمپ لوکوموتیو بازدید کنیم که قدم بسیار بزرگ و رو به جلویی به لحاظ لجستیکی برای حضور تیم ملی ایران در شروع آماده سازی نهایی پیش از حضور در جام جهانی بود. همه چیز سر جای خودش است و حالا تا زمانی که تیم ملی به اینجا بیاید فقط کارهایی برای پیاده سازی و نهایی کردن بعضی موضوعات باقی مانده است.

* لطفا از آخرین وضعیت آماده سازی تیم ملی هم برایمان بگویید؟

بر اساس درخواست فیفا نیاز داریم که تا ماه می (اردیبهشت) فهرست 34 نفره خود را ارائه کنیم. ما سخت در حال کار بر روی این موضوع هستیم. استراتژی من این است که قبل از بازیهای دوستانه در فروردین دپارتمان فنی تیم ملی بتواند فهرست 34 نفره بازیکنان را نهایی کند. بعد از آن بازنگری خواهیم داشت. یک بررسی مجدد در مارچ و یک بررسی دیگر در آپریل خواهیم داشت و آخرین بررسی ما هم 14 می خواهد بود. ما بیش از دو پنجره برای بازیکنان داریم که داخل فهرست باشند یا خارج. همانطور که گفتم هدف من این است که لیست 34 نفره ابتدایی را پیش از دو بازی دوستانه در فروردین نهایی کنم. همانطور که می دانید درباره بازیهای دوستانه فروردین همه چیز سر جای خودش است. ما برای این بازی‌ها تیم‌های عربی شمال آفریقا را انتخاب کردیم. تونس تیمی است که در جام جهانی حضور دارد و دیگر حریف ما از کشورهای عربی شمال آفریقا، تیم الجزایر است که تیمی بسیار قدرتمند با بازیکنان بسیار خوبی محسوب می شود. فکر می کنم با دو بازی مقابل تونس و الجزایر ما می توانیم پیش از بازی با مراکش مطلع شویم که در کجا قرار داریم. این دو بازی، دو تا از بهترین گزینه هایی بودند که می توانند ما را برای بازی با مراکش آماده کنند.
آخرین انتخاب ما هم بازی با تیمهای ترکیه و یونان است که سبک فوتبال لاتین و مدیترانه جنوبی همچون اسپانیا و پرتغال دارند. این بازی‌ها آخرین تحلیل را به ما از شرایط تیم قبل از رویارویی با تیمهای اسپانیا و پرتغال می دهد. در نهایت هم پیش از نخستین دیدارمان در جام جهانی با لیتوانی دیداری تمرینی خواهیم داشت. در همین حال بازی دیگری را برای بازیکنان داخلی مان در نظر گرفته ایم که در تهران مقابل ازبکستان خواهد بود. این بازی پیش از آخرین اردویمان که 20 می در ترکیه برپا خواهد شد، برگزار می شود.

*درباره کار با بازیکنان داخلی و اهمیت آماده سازی این بازیکنان و همینطور وضعیتی که متاسفانه برای اشکان دژاگه پیش آمد، صحبت کنید؟

ما تمام فرصتمان را به بازیکنان تیم ملی اختصاص می دهیم. یک به یک وضعیت 34 بازیکن را پیگیری می کنیم. بعضی از آنها در داخل بازی می کنند، بعضی بازیکنان در اروپا هستند و در آنجا بازی می کنند و بعضی هم مانند اشکان که متاسفانه مصدوم است. درباره اشکان باید بگویم که ما به صورت کامل از وضعیت اشکان آگاه هستیم و با تمام توان از او حمایت می کنیم. در همکاری مستقیم با باشگاه او هستیم و تلاش می کنیم بهترین کار را برای ریکاوری و آماده سازی اشکان به منظور حضور در جام جهانی انجام دهیم. این یکی از اهداف و پروژه های ماست. در ادامه باید بگویم ما دو رویکرد متفاوت داریم. یکی پیگیری بسیار دقیق وضعیت آماده سازی و عملکرد بازیکنانی که در خارج از کشور بازی می کنند و دیگری که بسیار اهمیت دارد حمایت و پیگیری وضعیت بازیکنان داخلی است. شما از من پرسیدید که آماده سازی بازیکنان داخلی چقدر اهمیت دارد. جواب من خیلی ساده است. این موضوع بسیار حیاتی است. شما نمی توانید اهمیت آماده سازی بازیکنان داخلی را متصور شوید. برای موفقیت تیم ملی باید توانایی رقابت بازیکنان داخلی را بهبود ببخشیم. شما سطح بازی در جام جهانی و بازی مقابل حریفانی چون مراکش، پرتغال و اسپانیا را در نظر بگیرید. هیچ شکی نیست و هیچ کس نمی تواند تردید داشته باشد که بازیکنان داخلی ما در سطح رقابت با بازیکنان تیمهای مراکش، پرتغال و اسپانیا نیستند. برای موفقیت و تعبیر رویا، هدف ما این است که برنامه ویژه و آماده سازی مخصوصی را برای این بازیکنان پیاده سازی کنیم تا فرصت رقابت در سطح بین المللی و رقابت با تیمهای پرتغال، اسپانیا و مراکش را داشته باشند.

*به کمپ تیم ملی در لوکوموتیو باز گردیم. مهمترین دلیلی که این کمپ را انتخاب کردید، چه بود؛ کمپی که گزینه تیمی همچون ایتالیا هم بود؟

اول از همه باید تاکید کنم که از ابتدا این حس را داشتم که می توانیم این شانس را برای در اختیار گرفتن این کمپ داشته باشیم. با تمام احترامی که برای تیم ملی سوئد قائل هستم، اما برای غیبت تیم ملی ایتالیا به عنوان قهرمان جهان در جام جهانی متاسفم و افسوسی برای آنها وجود خواهد داشت. من این گروه را آنالیز کردم و این شانس را برای خودمان در نظر داشتم که بتوانیم این کمپ را در اختیار بگیریم و به همین دلیل کمپ لوکوموتیو را گزینه دوممان قرار دادم. در وقت مناسب این کار را انجام دادم و خوشبختانه برای ما و متاسفانه برای ایتالیا، آنها جام جهانی را از دست دادند و ما این فرصت را پیدا کردیم که کمپ لوکوموتیم را در اختیار بگیریم. مشخصات امکاناتی این کمپ برای تیم ملی ایران ایده ال است چون زیرساختهای مورد نظر را از لحاظ فنی در اختیار دارد. ممکن است بعضی دیگر از کشورها نیاز به راه حلهای اجتماعی یا رسانه ای داشته باشند اما از نظر من اولویت شماره یک ایران باید این باشد که زیرساختهای فنی را در آن مدت در اختیار بگیرد. ما جزو اندک تیمهایی در جام جهانی هستیم که دو زمین تمرینی در اختیار داریم. 80 درصد تیمها در روسیه این مشکل را دارند که فقط یک زمین تمرین در اختیار دارند و اگر مانند جام کنفدراسیونها باران ببارد، می تواند مشکلی برای آنها باشد اما ما این امتیاز را داریم که دو گزینه در اختیارمان است. این کمپ امکانات پزشکی، ریکاوری، استخر و سالن جیم هم دارد و نیاز هم نداریم که هر روز برای حضور در تمرین مسافتی را طی کنیم. ما نیازی به هتل پنج ستاره نداریم. کمپ ما تا فرودگاه تنها بیست دقیقه فاصله دارد و این در مسکو که قلب جام جهانی است و دفتر فیفا در آن قرار دارد و اکثر هواداران در آنجا حضور دارند و ترافیک هم وجود خواهد داشت، بسیار حیاتی است. به واسطه کاری که دپارتمان ما در وقت و زمان خود برای کمپ انجام داد و اینکه همیشه یک قدم جلوتر از بقیه بود، تیم ایران در موقعیت و امتیازی قرار گرفت که حتی با بعضی از تیمهای قدرتمند جام جهانی هم قابل مقایسه است.

*دیروز هفتمین تولد شما در تیم ملی ایران بود. پیامی برای هواداران فوتبال ایران دارید؟

برای کسانی که همیشه انتقاد می کنند و مدام می گویند که من در مرخصی و تعطیلات هستم، بد نیست بدانند که من یک تولد دیگرم را در دور از خانواده و آشنایانم و در حال کار برای تیم ملی ایران برگزار کردم. امیدوارم آنها بتوانند حداقل یک بار بیشتر آنچه آنها درباره عدم تعهد من به تیم ملی ایران می گویند را جشن بگیرند.

 

1004

سایت فدراسیون فوتبال

نظرات ۵۹

 • رضاSh

  شما کارگر فدراسیون فوتبال مایی.ناراحتی از اینکه جشن تولد نگرفتی؟! چه چیزایی میشنویم .به جای این حرفای بچگانه بیا برو دو تا ورزشگاه و بازی تیم ها رو ببین

  • اس اس **

   اقا رضا مطلب نگرفتی کی روش چی گفت دوباره متن بخون شاید متوجه بشی
   کی روش دووووووووووووست داریم وسپاسگزاریم بابت تلاش فراوان برای تیم ملی

  • sajjad**

   گفتن گارگر که درست نیست ولی اینم خب گفتی که تولد اخه مهمتره یا تیم ملی ایران همیشه بیرون ایران تیم خوب نتیجه میگره ولی دلیل نمیشه که ول کنه بره کمپ رو یک ادم یدگم میتونه برسی کنه مهمترین بازی لیگ رو نبوده کیروش
   اگه میخاد بره بهتره بره دیگه تا باج بهش بدیم
   از زحماتشم همه ممنونم

  • عادل

   ماشالله شما كه كارگر فدراسيونت كي روشه ! حتمأ توقع داري كه طبق قانون كار هم بهش حقوق بدي ؟؟؟ الان حتما زيدان هم كارگر رئال مادريده !!! خدايا بزرگيتو شكر ! با كيا شديم ٨٠ ميليون ...

  • مهران(بجنورد)

   از شمایی که از لفظ کارگر برای تحقیر یه نفر استفاده میکنی بیش از این انتظار نمیره!!!!

  • محمد


   دلم میخواد بدونم شما دکتر کدوم بیمارستانی؟
   ما ایرانی ها تو دنیا بخاطر نوع دوستی و مهمان دوستی شهره ایم
   اقای کیروش من از طرف بیقه ایرانی ها بجز ایشون اط شما عذرخواهی میکنم

 • رضا

  درود بر کیروش کبیر و باشرف.اونوقت بعضی از ناکارشناسها ایراد میگیرن که کیروش رفته خوش گذرونی!!!!!جناب وزیر و جناب تاج اینو بدونید که ما مردم از تمدید قرارداد کیروش برای جام ملتها و مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲حمایت کامل خواهیم کرد.لطفأ به خاست ملت احترام بزارید.در ضمن تولدت مبارک فرمانده

  • reza

   طرفداران کیروش و اونایی که موافق تمدید قرارداد کیروش کبیر هستن لایک کنن این پست بالا رو

  • pasha

   شما از نظر مردم خبر داری؟؟؟
   اگه کی روش ایرانو از گروه جام جهانی بالا برد تمدید کنن اگه نرفتیم بالا دیگه حرف تمدید قرارداد هم شوخیه بزرگیه!!
   اگه قراره بعد از 8سال سرمربی بودن از گروه برای دومین بار صعود نکنیم مطمعن باشین چهار سال بعدم صعود نمیکنیم اصلا هم ربطی به گروه سخت و اسون نداره کم نبودن تیم هایی که از گروه های خیلی سخت تر صعود کردن نمونش کاستاریکا و امریکا و مکزیک و ....

  • رضا

   استاد ! کیروش ، بعد از جام جهانی میره ازبکستان.
   خب اینکه جشن تولد نگرفته واقعا غم انگیزه بخصوص اینکه حقوق ناچیزی هم میگیره!!

  • ali

   آقا پاشا شما یه طور حرف از صعود میزنی هر کی ندونه انگارایران تو گروه اندوزی ،افغانستان و هنده.بعدشم اگه تیم صعود نکرد حتمأ نظرتون اینه که برانکو بیاد برا صعود از گروه نه؟؟؟؟؟ یکم منطقی فکر کنین.تیم ملی بدون کیروش تصورش محاله چون نابود خواهد شددر ضمن نظر مردم رو از لایکها حدس بزن

  • pasha

   اقا علی ایشون 8 ساله سرمربی ما نشده که از گروه هند و افغانستان و اندونزی صعود کنه!!!
   4 سال پیش مگه ما تو گروه اسونی نبودیم؟؟صعود کردیم؟؟
   در ضمن من استقلالیم هیچ علاقه ای به برانکو ندارم اما برانکو خیلی با شجاعت بیشتری نسبت به کی روش ترکیب میچینه
   در ضمن چرا ما نباید صعود کنیم؟؟ما یه سرمربی میخاییم که ایران رو از گروه های سخت ببره بالا که همه میدونیم ایران با این همه ستاره تواناییشو داره

 • محسن استقلالی

  با بیرانوند خوش بگذره,خداییش جا رحمتی خالیه

 • سارا اس اسی

  بیا برو شفر دستمزدش یک بیست و پنجم شماست خیلی فوتبال چشم نوازتری هم ارائه داده همیشه هم طلبکار نیست از همه.

  • اس اس **

   کی روش سطح فنی بالاتر از همه مربی ها در اسیاست
   شفر مربی خوبیه امانه برای تیم ملی

  • Amir

   بانو سارا
   تا دیروز برانکو بود ، حالا امروز شفر شده و پس فردا هم ... میشه!!! تا کی ما جماعت ایرانی دست از حرفهای کودکانه برمیداریم.
   دقیا شما صحیح گفتید آقای شفر و یا آقای برانکو دستمزد خیلی کمتری دریافت می کنند دلیلش اعتبار آدمهاست ، این اعتبار چیزی نیستش که از سوپر و بقالی خریداری کنی یا چهار نفر دوست و آشنا داشته باشی ، که بی دلیل از تو حمایت ککند و هورا بکشند!!! این اعتبار با تلاش و مطالعه بدست می آید که آقای کیروش بدست آورده. اگر خوب دید فوتبالی داشتی هیچگاه انسانها را همچون آقای کیروش دارای فلسفه فوتبالی دارند مورد ماخذه و ترور شخصیت قرار نمیدادی!!! متاسفم.

  • عادل

   جماعتي هستيم بخدا !! تا ديروز حرف از برانكو بود ،! امروز شفر ! فردا رو خدا بخيركنه !! خوبه امثال شماها توي فدراسيون كاره ايي نيستيد ! از فردا همه درب در فدراسيون صف مي كشيدند براي سرمربي گري تيم ملي !!

 • میلاد

  این که تمدید نمیکنه... الانم هرکاری میکنه واسه کسب حداکثر امتیاز لازم و حفظ ابرو خودشه تا بعد جام‌جهانی پیشنهادات بهتری بهش برسه... وگرنه دلش واسه نه مردم میسوزه نه واسه فوتبال مملکت...

  • مهران(بجنورد)

   نکنه مایلی کهن ها و قلعه نویی ها دلشون واسه مملکت میسوزه؟؟؟ اونا اصلا به فکر اعتبار خودشون نیستن و فی سبیل الله کار میکنن

 • بهرام

  آقای کی روش شما به تیم ملی شخصیت داده ای همین که تو گروهی افتادیم که اسپانیا و پرتغال در آن حضور دارند ولی باز هم شما از صعود حرف میزنید خودش برای ما یک دنیاست که نا امید نشده اید انشاالله در جام ملتها هم شما در مقام سرمربی گری ایران میبینیم

  • امین

   بله اگه بعضی مربیای دیگه بودن از همین الان داشتن فک میکردن چطور تو جام جهانی سیستم سانتر از دفاع رو تو زمین اجرا کنن و بعدش که پشمکی بردن یا باختن به مردم چی بگن مثل دو تا مربی که دیروز از ترس باخت بازیکناشون به زحمت توپ رو استپ میکردن کیروش از نظر فنی و مدیریتی عالیه کاش طرز برخوردش هم با اهالی فوتبال مثل کارای فنیش بود

 • حمیدرضا

  آخی بمیرم برات، مرد حسابی شونصد برابر من حقوق میگیری میخوای تولدت رو از هم از دست ندی، خیلی رو دادیم به این کیروش، اشتباه هم از خودمونه، اول خودم

  • ...

   انتظار نداری که حقوقش اندازه شما باشه ؟ اعتبار و شهرتش رو به سادگی بدست نیاورده

 • ...

  آقای کیروش توجه نکنید با انگیزه و محکم به کارتون ادامه بدید ، دشمنان شما اول توو آیینه به خودشون یه نگاه بندازند. رزومه و نتیجه کار شما گواه همه چیز هست.

 • 26

  با پولی که از ما می گیری برا خودت صد تا تولد بگیر
  داداش رایگان که کار نمیکنی دقیقه به دقيقش فاکتور می ندازه

  • اس اس **

   فکر میکنی اگه او.ن پول و ندن به کی روش میارن میدن به شما؟؟؟
   کی روش مربی خوبیه حقش که دستمزد بالا داشته باشه

  • مهران(بجنورد)

   مربیان ایرانی فی سبیل الله کار میکنن؟؟؟ تو این چند سال اخیر مربیان ایرانی چقدر گرفتن و دستاوردشون در آسیا چی بوده؟

 • ایمان۰۴

  کیروش کارهای مثبتش برای ما ثابت شده ولی هنوز نمیدونه تو ایران اگه کاری هم نکنی باید جار بزنی بگی فلان کار رو انجام دادم مثل آقای تاج که چند ماه پیش گفت میزبانی رو از عربستانی ها گرفتیم و این یک برد تاریخی! برای ایرانه... ولی الان زمین بی طرف ما رو هم عربستانی ها انتخاب میکنن

برچسب ها