استراتژی ناموفق برانکو در دربی؛ پرواز بدون بال

استراتژی-ناموفق-برانکو-در-دربی؛-پرواز-بدون-بال

وبسایت رسمی برنامه نود - اصرار روی ارسال بدون در زمین گذاشتن بازیکنانی که توانایی سانتر یا سرزنی دارند، شاید مهمترین اشتباه سرمربی پرسپولیس در دربی تهران بود.

به گزارش وبسایت نود، بعد از امیر قلعه‌نویی، برانکو ایوانکوویچ دومین مربی بود که توسط شفر متهم استفاده از «Kick and Rush» یا همان بازی وابسته به توپ‌های بلند شد. استقلال در هر دو بازی جلو افتاد و با تعداد بازیکن زیاد، داخل یک سوم دفاعی خودی تمرکز کرد. شاید تیم حریف، با این سبک استقلال چاره‌ای جز استفاده از توپ‌های بلند نداشته باشد اما نکته اینجاست دو تیم بزرگی که مقابل استقلال مجبور به استفاده از توپ‌های بلند شدند، سرنوشت متفاوتی داشتند. ذوب آهن یک بار توپ بلند پشت مدافعین استقلال پنالتی گرفت و گل دومش را هم با ارسال و ضربه سر زد، اما سانترها و توپ‌های بلند پرسپولیس، هیچکدام نتوانستند قفل دروازه استقلال را بشکنند.

امیر قلعه‌نویی مقابل استقلال، بازیکنانی مثل فخرالدینی، حسینی، عطایا، تبریزی و حدادی‌فر را در زمین داشت که به خوبی توانایی ارسال یا استفاده از ضربات سر را دارند. در شرایطی که در تیم برانکو، محسن مسلمان و احمد نوراللهی به عنوان زننده اصلی ضربات شروع مجدد روی نیمکت نشسته بودند و صادق محرمی تنها مدافع کناری تیم بعد از جدایی رضاییان که خصوصیات تهاجمی دارد هم نیمکت نشین ماهینی بود. گادوین منشا، گلزن‌ترین مهاجم پرسپولیس با ضربات سر هم شرایط مشابه آن‌ها داشت. در خط حمله پرسپولیس، علیپور که این فصل فقط یک گل با سر زده به تنهایی بازی می‌کرد و امیری، رسن و احمدزاده که همگی قدی زیر یک متر و هشتاد سانتیمتر داشتند کنار او بودند. گراف سانترهای پرسپولیس، شکست اصرار این تیم روی ارسال‌های بلند را به خوبی نشان می‌دهد.

از 12 سانتری که توسط بازیکنان پرسپولیس انجام شد، 10 سانتر به هدف نرسید و فقط دو بار، بازیکنان این تیم توانستند ضربه سر اول را بزنند. یکی از این دو بار هم بلافاصله توپ بلاک شد و تنها موقعیت پرسپولیس با ارسال‌ها، با ضربه سر منشا روی سانتر صادق محرمی بدست آمد. دو بازیکنی که هر دو، بازی را از روی نیمکت آغاز کردند.

زمانی که حریف با تعداد مهره‌های زیاد داخل یک سوم خودی جمع شده، توپ‌های بلند و حتی به قول شفر «Kick and Rush» راه حل بدی برای گلزنی نیست اما به شرطی که قبل از آن، مربی مهره‌های لازم را برای اجرای این روش را در زمین داشته باشد. سانترهای ماهینی و تلاش علیپور و رسن برای سرزنی، ناموفق‌ترین روش برانکو برای موقعیت‌سازی مقابل استقلال بود.

 

22330

اختصاصی

نظرات ۱۲

 • پرسپولیس کبیر

  خب وقتی بازیکن سر زن و بلند قد نیست تو حمله چیکار کنه؟ باختیم تموم شد و رفت
  برد حق استقلال بود چون خیلی خوب بازی کرد توی نیمه اول مبارکشون باشه
  از الان به هر ۴ نماینده ایران کمک کنید ک از گروه های خودشون صعود کنن

 • فقط پرسپولیس

  بزرگترین اشتباه برانکو از دست دادن رامین بود

 • پاس ن هتریک

  پرسپولیس بیشتر پاس ها و سانترهای بی هدفی ک ارسال میکرد باعثش شد ونتونست ازاون نقطه ای ک ذوب آهن استفاده برد استفاده ببره:)

 • amir

  شفر داره به همه توهین میکنه جالبه! حتی اگه استراتژی مربی ای همین باشه ایشون حق توهین نداره! واقعا متاسفم.

  • رها استقلالی

   اگه از نظر شما این حرف توهینه پس حرف های پیروانی و برانکو چیه؟؟ قبل دربی افشین خان میگفت ای دربی رو میبریم ای جلو استقلالی ها جشن میگیریم یا برانکو که گفت ما بعد دربی جشن قهرمانی میگیریم و به سازمان لیگ مربوط نیست یا وقتی هر دوتا درباره جپاروف صحبت کردن و باعث شدن یه بازیکن کلیدی استقلال محروم بشه.این حرف ها توهین نیست ولی این که شفر گفته پرسپولیس بیشتر سانتر میکرد و ما هم سرزن های خوبی داشتیم توهینه.----فوتبال همینه برد و باخت داره ولی برای اولین بار دوست داشتم استقلال هر جو شده این بازی رو ببره تا به اقای پیروانی متوجه بشه این جور حرف زدن در مورد تیمی که ملیونی هوادار داره درست نیست.

 • Mohammad.b

  محرمی ۱۰۰برابر از ماهینی بهتر بازی میکنه،ولی برانکو نمیخواد قبول کنه!

  • آبی بیکران

   فقط ماهینی خوبه،من عاشق بازیشم :-)

 • saman ebrahimi

  شفر نمیگه خودش بعد زدن گل اتوبوسی دفاع کرده و چاره ای برا حریف جز سانتر نذاشته فقط بلده بگه حریف بزن زیرش بازی کرد

  • آبی بیکران

   خب راست میگه دیگه!
   بازی رفت که شما از دقیقه 30 قطار پارک کردین!
   فوتبال مالکانه اس دیدی رفیق؟

 • مبین

  با توجه به کاور پوش ها در تمرین امروز . ترکیب بازی فردا رو اینطوری حدس میزنم
  رادوشوویچ-محرمی-شجاع-سیدجلال-انصاری-ماهینی-کمال-رسن(فرشاد)-امیری-علیپور-نعمتی

  • آبی بیکران

   ربیع خواهو جا انداختی :-)

 • مجتبی سعیدی

  بزرگترین توهین به کی روش اینه که بخواید با برانکو حتی مقایسش کنید

برچسب ها