انسجام دفاعی ایرانی‌ها در آسیا؛ اول ِ آخر!

انسجام-دفاعی-ایرانیها-در-آسیا؛-اول-ِ-آخر

وبسایت رسمی برنامه نود - تراکتورسازی تنها ایرانی قعرنشین لیگ قهرمانان آسیاست اما آمارها نشان از برتری این تیم نسبت به دیگر تیم‌های ایرانی، لااقل در بخش تدافعی دارد. شاید با تکیه بر این آمار نتیجه نگرفتن‌ها را بدشانسی تبریزی‌ها دانست و امیدوار به دور برگشت بود.

به گزارش وبسایت نود، مقایسه عملکرد دفاعی تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا نشان می‌دهد تراکتورسازی که بدترین نتیجه را در بین 4 تیم ایرانی گرفته بهترین عملکرد را از خود به جا گذاشته و با وجود قعرنشینی در گروه خود و البته در میان ایرانی‌ها، اما آمارها نشان می‌دهد سرخپوشان تبریزی عملکرد قابل قبولی را لااقل در بخش دفاعی داشته‌اند و شاید نتیجه نگرفتن‌ها روی ضعف تهاجمی یا بدشانسی تیم ساغلام باشد.

در بین تیم‌های ایرانی تراکتورسازی بهترین آمار را در ثبت تکل‌های موفق دارد. حدود 82 درصد تکل‌های بازیکنان این تیم درست بوده است. در حالی که استقلال با درصد تکل موفق حدود 75 در رده بعدی قرار دارد. پرسپولیس با نزدیک به 69 درصد تکل موفق ضعیف‌ترین تیم ایرانی در این بخش است. در قسمت نبردهای دفاعی تن به تن هم تبریزی‌ها بهترین عملکرد را از خود به جا گذاشته‌اند. حدود 56 درصد از نبردها در 3 بازی دور رفت با برتری بازیکنان تراکتور به پایان رسیده است. بعد از آن‌ها پرسپولیس قرار دارد که بازیکنان‌اش 55 درصد از نبردها را برده‌اند. استقلال تنها تیم ایرانی است که بازیکنان‌اش کمتر از 50 درصد نبردهای خود را با برد پشت سر گذاشته‌اند. در نبردهای هوایی هم هر دو تیم ذوب‌آهن و تراکتور با حدود 61 درصد موفقیت به طور مشترک عنوان بهترین تیم ایرانی را به دست می‌آورند. در این بخش هم استقلال با ثبت حدود 47 درصد نبرد هوایی موفق، در واقع ناموفق‌ترین تیم ایرانی است.

آمار دفاعی تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا

14002

اختصاصی

نظرات ۱۱

 • سولدوز تراختور

  دشمنان هیسسس امارهارو که دیدین...

  • باافتخار پرسپولیسیم

   بلی آمارها رو دیدیم نوشته اول آخر یعنی از آخر اوله.ماشاالله.

 • ناصر

  ایشالا تیمای عربستان حذف بشن
  تیمهامون اگه صعود کردن به اینا نخورن
  پارسال که پرسپولیس قربانی شد

 • mehrab

  به گرو ه ها دقت داشته باشید بد نیست در گروه استقلال همه ی غول ها چند سال اخیر آسیا هستن ولی در بقیه گروه ها همه ی تیم های یه بهتره بگم بیشتر تیم ها در حد متوسط هستن بعضی ها هم بدتر همین بازی آخر ذوب آهن که با الوحده بازی داشت تیم الوحده در حد تیم های پایین جدول لیگ ایران بازی میکرد تازه در بعضی از مواقع خیلی بدتر ..

  • عمران

   همین الوحده 5 تابه العین زد

 • عشق آبی

  تو گروه مرگ اونم تو دوررفت بهترین نتجیه رو استقلال گرفته.صدر

 • ارتش سرخ

  امیدوارم شیشتقلال تو این گروه بیاد بالا در نیمه نهایی به پرسپولیس بخورد اون موقع قدرت واقعی پرسپولیس کبیر را به شیشتقلالیا ثابت میکنیم . اون روز حرفهای افشین پیروانی در مورد اتفاقات قبل داربی ثابت میشود .

 • مهدی

  نتیجه گیری:جدا از امتیاز ضعیف ترین تیم ایرانی در این دوره ششتقلاله
  دوستان ششتقلالی من نمیگم امار میگه
  ادمین لطفا

 • ابی جان

  بدون شک قدرت تیم های حاضر در گروه استقلال و جایگاه این تیم ها در آسیا به مراتب بالاتر از دیگر گروهها است و به همین دلیل این آمارها اگرچه درست است اما چندان نمی تواند محک مناسبی برای سنجش میزان موفقیت تیم ها در این تورنمنت باشد بدون شک قدرت تیمهایی همچون الهلال و العین و الريان به مراتب بیشتر از الوحده و الجزیره و نسق فرشی و الوصل و لوکوموتیو و تیم هایی از این دست است که تا به حال حتا موفق به رسیدن به هشت تیم پایانی باشگاههاي آسیا نشده اند در حالیکه تیم های چون العین و الهلال بارها در نیمه نهایی و فینال آسیا بوده اند .ممنون ادمين

 • Tractur

  تنها چیزی که تراکتور نداره یک مهاجم تمام کننده هست،بدشانس هم هستیم گل افساید پرسپولیس صحیح اعلام میشه گل سالم تراکتور افساید!!!!خدا شانس بده والا

  • مهدی

   125بهترین راهکار برای شما وهمه حسودان پرسپولیس تا از شدت سوزشتون کم کنه
   ادمین لطفا

برچسب ها