تلاش برای لغو کسری خدمت عالیشاه / حق با کیست؟ عالیشاه یا تراکتورسازی؟

تلاش-برای-لغو-کسری-خدمت-عالیشاه-حق-با-کیست؟-عالیشاه-یا-تراکتورسازی؟

وبسایت رسمی برنامه نود - مشکلات امید عالیشاه و باشگاه تراکتورسازی وارد فاز جدیدی شده و هر یک از طرفین ادعاهایی دارند. 
به گزارش خبرنگار سایت برنامه نود،امید عالیشاه با توجه به پنج ماه کسری خدمت بسیج و سه ماه کسری خدمت والدین به نوعی سربازی خود را تمام شده دانسته و از آن سو باشگاه تراکتورسازی هر گونه مکاتبه نظام وظیفه با باشگاه مبنی بر اتمام سربازی و صدور برگه ترخیص و تسویه حساب از سوی باشگاه را منکر شده است. از سویی دیگر مدیران باشگاه و سرپرست تیم تراکتورسازی ضمن انتقاد از رویه و رفتارهای بازیکنان سرباز پرسپولیس تاکید دارند عالیشاه هم می کوشد با گرفتن کسری خدمت ها از سربازی خود بکاهد. باشگاه پس از اعلام اخراج عالیشاه مواضع حالا تاکید دارد باید مدت زمان غیبت عالیشاه در تمرینات محاسبه شود اما نزدیکان عالیشاه این غیبت ها را ناشی از هماهنگی ها با کادر فنی قبلی دانسته و بدون مجوز نمی داند. از سویی دیگر باید دید باشگاه به موقع این غیبت ها را به یگان خدمتی اعلام داشته یا خیر. ایا قانون اجازه می دهد که برای این غیبت ها حالا اضافه خدمتی در نظر گرفت؟ خبرنگار نود از نزدیکان باشگاه تراکتورسازی کسب اطلاع کرد درباره صدور برگه پنج ماه کسری خدمت عالیشاه ابهاماتی وجود دارد و مدارکی دال براینکه او سابقه همکاری با بسیح را داشته اشکالاتی دارد که می تواند پنج ماه کسری خدمت بسیج او را منتفی کند. در چنین حالتی او تا پایان تیر سرباز خواهد بود و اگر در پی این اختلافات روی کسری خدمت والدینش هم اشکالاتی از سوی باشگاه یا نظام وظیفه وارد شود آنوقت مدت زمان سربازی تا مهر سال اینده به طول می انجامد و این یعنی سرباز بودن عالیشاه تا نیم فصل سال اتی.

این در حالی است که طی روزهای اخیر چند رسانه مدعی شده اند نظام وظیفه با ارسال نامه ای به باشگاه اعلام داشته سربازی این بازیکن در یازده بهمن سال 96 به اتمام رسیده اما باشگاه تراکتور پس از چند روز سکوت در پی هجمه اعتراض ها از سوی هواداران پرسپولیس که چرا امید را مثل نوراللهی ازاد نمی کنید با مصاحبه هایی که از شهریاری قائم مقام و محمودی سرپرست تیم منتشر شده تمام قد مدعی است که نظام وظیفه چنین مکاتبه ای با باشگاه نداشته و این خبرها کذب بوده و جنبه تشویش اذهان دارد.

در هر سو به نظر می رسد طرفین وارد اختلافات جدیدی با هم شده اند که می تواند در صورت تایید ادعاهای نزدیکان باشگاه مبنی بر مورددار بودن مدارک کسری خدمت بسیج و حتی کسری سابقه جبهه والدین منجر به ادامه سربازی عالیشاه تا تابستان یا مهر سال آتی شود اما در نقطه مقابل نزدیکان عالیشاه هم براین باورند سربازی به اتمام رسیده و مشکلی وجود ندارد.

طبق قوانین جدید هم بازیکن سرباز می تواند به محض اتمام سربازی ولو در میانه فصل تیم نظامی را ترک کرده و پس از دریافت کارت پایان خدمت در تمرینات تیم سابق یا تیم جدید شرکت کند اما طبق قوانین فوتبالی تا اخر فصل حق بازی برای تیم دیگر را ندارد. بر همین اساس عالیشاه قصد داشت فروردین ماه به تمرینات تراکتورسازی برود اما حالا با ادعاهای جدید مواجه شده است. مسئولان تراکتورسازی که می دانند با توجه به ناراحتی هواداران تبریزی از این بازیکن او نمی تواند برای‌شان بازیکن کارآمدی باشد و حتی بازگشت‌اش به تیم حاشیه ساز خواهد بود فعلا بدنبال آن هستند تا ثابت کنند عالیشاه هنوز سرباز است و چه بسا که بتوانند با لغو برخی کسری خدمت ها کاری کنند که اثبات شود ادعاهای مطرح شده درباره اتمام خدمت او صحت ندارد. در چنین شرایطی از یک سو هواداران تراکتور باشگاه را تحت فشار گذاشته اند تا با عالیشاه برخورد شود و هواداران پرسپولیس هم یک هفته ای می شود که مدام در فضای مجازی خواهان آزاد شدن عالیشاه می شوند و حتی بنری با همین مضمون را امروز همچون چند روز پیش به تمرین برده اند.در این شرایط اما برخی نیز براین باور هستند که اختلافات مالی و قراردادی هم نقش تعیین کننده ای در این ماجراها دارد.

60610

اختصاصی

نظرات ۵۳

 • Ami r

  تراکتور فکر میکنه برده گرفته.خدمتش تموم شده.قانون میگه مرخصه .امید عالیشاه بر گرد به تیمت

  • امير

   اينطور كه شما بزرگش ميكنين نيست
   اولاً كه تو كشوري كه سربازي براي همه اجباريه اينا خيلي راحت ميان به جاي پادگان و پست و غيره فوتبالشون رو تو يه تيم پرطرفدار و يه شهر خوب بازي ميكنن
   ثانياً خيليا ميگن اينا يه پول نسبتاً خوب هم ميگيرن نه فقط حقوق سربازي
   ولي با اين حال بعضياشون خيلي بي تعصب و بي انگيزه بازي ميكنن كه واقعاً ما رو اذيت ميكنه اين موضوع
   ادمين جان اگه اينم نچاپي فك كنم ٤ يا ٥ ميشه كه ثبت نميكني
   ممنون

  • servati

   عزیزم فک کنم سربازی نرفتی واسه همین نمیدونی!!!
   تو سربازی وقتی یکی کسری داره این کسری رو تحویل یگانش میده و منتظر تاییدش میمونه که ببینه چقدرش رو تایید کردن...اینطوری نیست که وقتی یکی نامه کسری رو داد و جوابش تاییدش نیومده بره...
   بعدشم اگه ایشون سربازیش تموم شده بود تو 19 بهمن پس چرا تا 6 اسفند تو با تیم تراکتور تمرین میکرد و تو این باشگاه بود؟؟دوست عزیز لطفا نظر بدون اطلاع نده

  • سرخ

   خطاب به دوستمون servati:
   دوست من بهتر تعصبی نگاه نکنیم . این رویه کلا مشکل داره و دودش بیشتر تو چش خود تراکتور میره. الان ذوب آهن که تراکتور ازش بازیکن گرفت کجاست؟ تیم دوم ولی تراکتور کجاست! در صورتی که یه تیم مثل ملوان همین عالیشاه رو روی سرش میذاشت.یا فجرسپاسی. اتفاقا شما حرفت عجیبه! بنده خدمت رفتم نمیدونم شما کجا خدمت کردی ولی اصولا کسری رو باید نظام وظیفه و مراجع زیربط تأیید کنن نه یگان! بعد خودشون به یگانی که فرد توشه ابلاغ میکنن و لازم الاجراست. اصلا وقتی مقام بالاتر کسری رو تایید کنه دیگه یگان خدمتی کاری نمیتونه بکنه و توی کسری اختیاری نداره که بخواد قبول کنه یا نه. عالیشاه الان فقط یه برگ تسویه میخواد که طبق قانون تراکتور سازی باید بهش بده، تهش میتونه چند روز سنگ بندازه و عالیشاه رو اذیت کنه. این پاراگراف کپی شده از همین سایت نوده:
   این اتفاقات در شرایطی رخ داده که ظاهرا عالیشاه ۱۹ بهمن ۹۶ با توجه به کسری خدمتی که به خاطر حضور پدرش در جبهه و سابقه فعالیت در بسیج داشته، نامه اتمام سربازی خود را از سپاه عاشورا دریافت کرده است و برای گرفتن کارت پایان خدمت خود باشگاه تراکتورسازی باید برگه تسویه حساب را صادر کند.

 • مرتضي

  كي ما از شر اين تراكتور راحت مي شيم

  • حبیب

   من هم امیدوارم بازیکنان فوتبال به جای بازی در یک تیم پرطرفدار و یک شهر پر امکانات عین بقیه در پادگان خدمت سربازیشون رو بگذرونند، تا شما هم انقدر کینه نداشته باشید.

 • گرگ های سرخ

  آقا ما سرباز نخوایم کیو باید ببینیم..از ایرانسل و آذرتل پول میگیرین پس کجا میره 23_14میلیارد گرفتین هروقت سیر شدین خواهشا به فکر جذب بازیکن باشین..هواداران سرخابی این قدر سرباز سرباز نکنید به پیر و پیغمبر هواداران تراکتور هم راضی نیستند..از وقتی تیم نظامی شده به قرآن ما روز خوش ندیدیم تراکتور همون تیمی هستش که تو بازی های حتی معمولی مثل نفت مسجدسلیمان ورزشگاه پر میشد ولی الان چی هواداران رو از ریشه کم کم نابود میکنن..ادمین ثبت کن(مرسی )

  • اس اس **

   خطاب به بالایی
   این حرف ها رو به اجرلو بزن
   ما مشکلی با تیم شما نداریم این شما هستی که به اسطوره منصور پورحیدی و مرحوم اقای هادی نوروزی فحش میدید وقتی تیم ها وارد تبریز میشن فحش میدن بختیار رحمانی همین طور عالیشاه چقدر اذیت شد تو تیم شما؟و اینکه ایرانسل حامی تیم استقلال پرسپولیس بود اجرلو دیگه کم مونده بود گریه کنه که اسم تیم تراکتور در کنار این دو تیم بزاره حالا دو باشگاه استقلال وپرسپولیس قبول کردن که تراکتور هم باشه این پاسخ محبت این دو تیم نیست و حرف اخرم پولی تراکتور نمیاد از ایرانسل مدیر عامل تون داره سیا بازی در میاره چون تعداد هوادارای تراکتور در این سامانه خیلی کمه
   امیدوارم ار حرفام ناراحت نشده باشی دوست عزیز این حقیقت بود

  • سعید

   اینکه ته دلتون به سرباز گرفتن راضی نیستید خیلی خوبه. اما باید دید واقعا سر این قضیه سرباز گیری تراکتور منفعت نبرده؟ معلومه که برده. برای همینم هر کی مربی یا مدیر تراکتور میشه ترجیح میده با قدرت این روند ادامه پیدا کنه. اگه برگردیم عقب میفهمیم که اون دو سه فصلی که بالای جدول بودید به شدت به سربازاتون اتکا داشتید.
   در ضمن پر نشدن ورزشگاه تراکتور چه ربطی به سربازا داره؟ خودتون کم کم از ذوق و شوق افتادید. اون پر شدنای ورزشگاه بیشتر دلیلش جوگیری حاصل از دیدن دوباره لیگ برتر بود. اون جو که خوابید ورزشگاه تراکتورم دیگه سوتو کور شد.

 • Hamid perspolisi

  مشکل باشگاه تراکتور سازی با بازیکنای پرسپولیس چیه ودلیل استفاده نکردن ازاین بازیکنا؟. خود باشگاه تراکتور سازیه که محرومیت داشته حالا طلبکار هستن .بنظر من خود باشگاه پرسپولیس باید تو قراردادشون قید کنند مسائل سربازی رو وبعضا از بازیکنان و باشگاه های نظیر تراکتور ودیگری هزینه انتقال بگیرند

 • مصطفی سرخ

  یکبار برا همیشه باید این قانون سربازی فوتبالیستا درست بشه.
  تراکتور نمیدونم از چه میسوزه که هم درباره احمد نورالهی هم امید عالیشاه داره فیلم در میاره.ادمین بچاپ

 • فقط تراختور

  هر کسی لیاقت بازی داخل تراکتور رو نداره ، بزارید بره پی کارش

  • حسین اوون

   مگه شما نمیگین نمیخواینش پس برادریتونو ثابت کنید آزادش کنید..رقیب ما تو لیگ محسوب نمیشید که بخواین مثلا مارو تضعیف کنین ..چرا همیشه تو بحث ترخیص شماها مشکل دارین..اون از سروش.اون از نورالهی و اینم عالیشاه...تراکتور سرباز نگیره..هیچی نیست..هر چی لقمه آمادس میخوایین..حالا نورافکن و اسماعیلی و محسن کریمی..موندن..یه جنگم با استقلالیا دارین....

  • زلزله 6 ریشتری سرخ

   کاملا درست میفرمایید بالاخره شما بعد از منچستر تو جهان اولید

  • علیرضا تی تی

   در جواب بالایی
   بله شما هم بعد الهلال اولین

 • دختر پرسپوليسي

  تراكتور كي بري دسته يك تيما از دستت نفس راحت بكشن

  • فقط تراختور

   به همین خیال باش ، یکی از بهترین تیم های آسیا

  • بیوک

   دختر پرسپولیسی خوب نگاه کن ............تراکتورسازی پرطرفدارترین تیم قاره کهن 2016سایت فیفا

 • حمید

  حق با هیچ کدوم نیست چون تراکتورسازی اشتباه پشت اشتباه کرد که این بازیکنای سرباز را گرفت حالا هم داره چوبش را میخوره و عالیشاه هم خیلی پر رو تشریف داره که هیچ کار برای تراکتور نکرد چون علاقش به یه باشگاه دیگه بود و میخواد سربازیش را تموم شده حساب کنند در حالی که بعضی جوانان ما در بدترین مناطق خدمت میکنن

  • Saeed

   یکی از بهترین بازیکنای پرسپولیسو گرفتن مجانی تازه طلبکارم شدن، معلومه علاقش به پرسپولیسه و به زور اومد تراکتور چرا باید به زور هم علاقش عوض شه.

 • Reza

  واقعاً جای تاسفه ک مدیران تراکتور ب جای مسئولان نظام وظیفه در مورد پایان خدمت عالیشاه تصمیم میگیرن

  • شایان پرسپولیسی

   عزیز این باشگاه پادگان فوتبالیستای سربازه! اگه سربازی رفته باشی میدونی که از بیرون اضافه نمیبرن واس سرباز

 • ارتش سرخ

  من نمیدونم تراکتور چرا داره زور میگه؟ چرا شما اینقدر بی منطق شدین؟ تو بازی پرسپولیس تراکتور این بنده خدا بشدت مصدوم شد ولی باشگاه پشتش رو خالی کرد تا طرفدارهای تراکتور نسبت به عالیشاه حساس شن.اگه عالیشاه رو آزاد نکنین نمیتونه فصل بعد تو پرسپولیس بازی کنه اونهم پرسپولیسی که صد در صد تو نقل و انتقالات تابستون هم محرومه!!! چرا همه همه کمر بستین پرسپولیس رو نابود کنن؟! اون با داوریهای این سه فصل اخیر تا موضوع خدمت نورالهی و عالیشاه و کنتاکت بین هوادارهای دو تیم!!! آخه این موضوع چرا برای بقیه تیمها و بقیه بازیکنها اتفاق نمی افته؟؟؟؟!!!!

برچسب ها