شب سخت ژاوی؛ درمانده در حصار سرخ

شب-سخت-ژاوی؛-درمانده-در-حصار-سرخ

وبسایت رسمی برنامه نود - مدافعان پرسپولیس با ایجاد حصاری ضخیم دور تا دور ستاره السد موفق شدند به خوبی از دروازه خود محافظت کنند تا پرسپولیس مرحله گروهی را در رده اول به پایان برساند و شانس بازی برگشت در خانه را از دست ندهد.

به گزارش وبسایت نود، مدافعان پرسپولیس موفق شدند به خوبی ژاوی را مهار کنند تا خطرناکترین بازیکن السد آرام‌ترین روز خود در لیگ قهرمانان آسیا را بگذراند. ژاوی در این بازی فقط یک پاس کلیدی ثبت کرد و با توجه به این که غالب زمان بازی را تحت فشار بود مجبور به شوتزنی از راه دور میشد که 3 شوت پیش از این که به حوالی دروازه برسد بلاک شد و یک شوت هم به اوت رفت.

این عملکرد نه چندان قابل دفاع ژاوی اما در برابر عملکرد قابل قبول مدافعان پرسپولیس قرار می‌گیرد که موفق شدند انسجام دفاعی مناسبی را به وجود آورند تا پرسپولیس هر طور که هست صدرنشین مرحله گروهی لیگ قهرمانان را به پایان برساند. دو خطایی که روی ژاوی انجام شد هم هر دو در زمین السد انجام شده بود. پیش از آن که حتی ژاوی برای طراحی حملات تیم‌اش به طور جدی تفکر کند. عملکرد ژاوی در بازی‌های گذشته نشان‌دهنده ارزش کار مدافعان پرسپولیس است.

فوق ستاره اسپانیایی السد در 4 بازی دیگر آسیایی هم حضور  داشته که در مجموع 330 دقیقه برای تیم‌اش بازی کرد. در این میزان حضور ژاوی با 14 پاس کلیدی، به طور میانگین بیشتر از 3 پاس کلیدی در هر بازی ثبت کرده بود. این جدا از 2 پاس گل ژاوی در این 4 بازی بود. ژاوی یک گل و یک شوت در چارچوب هم پیش از این داشت که نتوانست این آمار را در آخرین بازی مرحله گروهی بهبود ببخشد.

 

14002

اختصاصی

نظرات ۶

 • مستاجر خدا

  راستی کلا چرا از ژاوی راضی هستن؟
  این مدت چند گل و پاس گل داده؟؟
  یا جام اصلا آورده واسه السد؟
  به نظر من فقط جنبه تبلیغاتی داره واسه قطر و جام جهانی و ...

  • امیر

   بیچاره ژاوی اگه بفهمه یکی مثل تو در موردش نظر داده کلا از خاور میانه میره
   یا خدا همه مریضا رو شفا بده

  • در پاسخ به امیر

   مگه اظهارنظر در مورد ژاوی ممنوعه
   راست میگه ژاوی و بازیکنان از این دست مثل زالاتان جدا از عملکردشان و انگیزه ای که رو هم تیمی ها و تماشاگران دارند، جنبه تبلیغاتی زیادی هم دارند
   الان طرفداران زالاتان دارند بازی های اونو تو آمریکا دنبال میکنن
   کل روزنامه های دنیا میگن فلانی رفت قطر یا امریکا، این یعنی تبلیغات و توجه به اون لیگ

 • رسول۶

  دم همه بچه ها گرم
  این تیم از تیم پارسال هم بهتره و مطمئنم راحت تا فینال آسیا میره

 • آرمان استقلالی

  ژاوی نسبت ب خودش اره ولی بنظر من بازم عالی بود ولی چون توپای السد گل نشد و نتیجه مهمه اینو میکین

  • asad

   خب نتیجه بسته به تفکر داره و مهمه دیگه بازیکن وظایفشو درست انجام بده

برچسب ها