مخالفت لیگ‌های اروپایی با 48 تیمی شدن جام جهانی 2022

مخالفت-لیگهای-اروپایی-با-48-تیمی-شدن-جام-جهانی-2022

وبسایت رسمی برنامه نود - لیگ های بزرگ اروپا با نقشه فیفا برای افزایش تعداد تیمهای حاضر در جام جهانی 2022 به عدد 48 مخالف هستند.

به گزارش وبسایت نود، برگزاری جام جهانی 2026 با 48 تیم قطعی است و حالا جیانی اینفانتینو رئیس فیفا در نظر دارد که جام جهانی 2022 نیز با 48 تیم برگزار شود.  این اتفاق باعث می شود که 16 بازی بیشتر برگزار شود و مسابقات قطر حداقل چهار روز بیشتر طول بکشد. لارس کریستلر اولسن، مدیر اجرایی سازمانی که از حقوق  32 لیگ اروپایی دفاع می کند گفت:" هیچ برنامه ای برای تغییرات در تقویم برای طولانی تر شدن جام جهانی 2022 نداریم. ما برای برگزاری مسابقات در زمستان انعطاف پذیر نشان دادیم اما آمادگی آن را نداریم تا زمان بازیها طولانی تر شود."

جام جهانی 2022  اولین جام جهانی تاریخ خواهد بود که در زمستان برگزار می شود. گرمای قطر باعث شده که این مسابقات در تاریخی غیرمعمول و در وسط فصل لیگ های بزرگ اروپا برگزار شود.

1140

اختصاصی

نظرات ۲

  • احمد

    افزایش تیم ها در جام جهانی از طرفی برای مطرح شدن تیم های ضعیف خوبه، اما پایین امدن سطح کیفی رو به دنبال داره. از طرفی هم امکان داره، تیم ها در مرحله حذفی نامتعادل تقسیم بشن، همون اتفاقی که در یورو 2016 اتفاق افتاد که تیم ها از 16 به 24 تا افزایش پیدا کردن. تیم های ایتالیا، اسپانیا، آلمان، فرانسه و انگلیس در یک طرف جدول حذفی قرار گرفتن و جذابیت بازی ها کم شد.

  • ایمون زاید

    مسخره س واقعا
    48 تیم یعنی چی آخه؟

برچسب ها