5 بازگشت تاریخی سری A/ دار و دسته میلانی ها

5-بازگشت-تاریخی-سری-a-دار-و-دسته-میلانی-ها

وبسایت رسمی برنامه نود - جدال امشب ناپولی و یوونتوس یک نبرد ویژه برای تعیین قهرمان در سری A است؛ جدالی که اگر با پیروزی ناپولی میهمان تمام شود، امکان بازگشت این تیم به صدر جدول و یک بازگشت تاریخی در سری A را به وجود می‌آورد.

عوض شدن نام قهرمان در هفته‌های پایانی سری A اتفاق عجیبی نیست. این 5 مورد به خوبی چنین ادعایی را ثابت می‌کند:

میلان (1988-1987)

ناپولی پس از کسب اولین قهرمانی تاریخش در سری A با مارادونا در فصل 1987-1986 آماده تکرار فتح بزرگش بود و با 5 پیروزی در 5 جدال اول به خوبی عزمش را نشان داد اما با وجود قهرمانی در نیم فصل اول در میانه‌های راه مقابل میلان مخوف ساکی و ستارگانی مانند گولیت، ریکارد و فان‌باستن کم آورد. در 14 فوریه، ناپولی در دوران احتساب 2 امتیاز برای هر پیروزی، 5 امتیاز از میلان پیش بود و در فاصله 5 هفته مانده به اتمام فصل با ایجاد برتری 4 امتیازی مدعی اول قهرمانی محسوب می‌شد. در نهایت تیم مارادونا دچار یک سکته تاریخی شد و علاوه بر شکست 3 بر 2 در بازی حیاتی رودررو مقابل میلان از 5 بازی آخر تنها یک امتیاز گرفت تا میلان ناباورانه قهرمان شود.

میلان (1999-1998) 

 در فصل درخشان فیورنتینا، به نظر می‌رسید تیم باتیستوتا سرانجام جام لیگ را بالای سر ببرد اما حتی قهرمانی در نیم فصل اول هم مانع لغزش این تیم نشد. تا مدت زیادی پس از افت فیورنتینا، لاتزیو در صدر قرار داشت و اوایل فوریه 7 امتیاز از میلان پیش بود. شکست‌ناپذیری در 15 بازی متوالی فرجام خوبی برای لاتزیو نداشت و شکست در دربی رم به اضافه باخت در بازی‌های بی‌اهمیت به میلان زاکرونی اجازه داد صدر را اشغال کند و با برتری در بازی هفته پایانی قهرمان شود.

 لاتزیو (2000-1999) 

 لاتزیو یک فصل بعد، برگشت و جبران کرد. رقابت این تیم و یوونتوس شانه به شانه تا هفته پایانی ادامه داشت و البته تا قبل از هفته پایانی، همیشه یوونتوس اوضاع بهتری داشت. شکست بانوی پیر در زمین پرباران پروجا و برتری لاتزیو مقابل رجینا، روند رقابت را در هفته آخر تغییر داد و لاتزیو برای دومین بار در طول تاریخش آن هم به دراماتیک‌ترین شکل ممکن قهرمان شد.

یوونتوس (2002-2001) 

 داستان تاریخی‌ترین فصل دوران معاصر سری A همیشه شنیدنی است. اینتر که مدت زیادی از فصل در صدر جدول قرار داشت در حالی پا به هفته پایانی گذاشت که رم و یوونتوس هم پشت سرش شانس قهرمانی داشتند. هیچ کس فکر نمی‌کرد اشتباه مدافعی به نام  گروسکو که منجربه از دست رفتن برتری 2 بریک در آخرین دقایق نیمه اول آخرین بازی فصل اینتر مقابل لاتزیو شد، مقدمه یک درام بزرگ شود. لاتزیو در زمین خودش 2 گل دیگر به ثمر رساند تا یوونتوس به لطف برتری در زمین اودینزه در هفته آخر جام را از چنگ اینتر خارج کند. جالب اینکه اینتر نه تنها نتوانست به انتظار 13 ساله برای قهرمانی اسکودتو پایان دهد بلکه در پایان رده دومی را هم از دست داد.

یوونتوس (2016-2015)

 این قهرمانی یوونتوس تنها به خاطر روند بدی که ابتدای فصل داشت، دراماتیک شد. بانوی پیر پس از 4 قهرمانی متوالی فصل را فاجعه‌بار شروع کرده بود و پس از 10 بازی، 11 امتیاز با صدرنشین فاصله داشت. این تیم در 6 بازی تنها یک پیروزی کسب کرده بود و از طرفی  حتی به ساسولو هم باخته بود، با این حال ضربه آزاد منجر به گل کوادرادو در ثانیه‌های پایانی دربی با تورینو، علاوه بر پیروزی نقطه عطفی برای بیانکونری شد و آن‌ها در ادامه با کسب 24 پیروزی در 25 بازی پیش از هفته پایانی قهرمانی خودشان را قطعی کردند.

 

 

اختصاصی

نظرات ۵

 • علی دایی اقای گل جهان+صادق اردبیل

  تیم فقط آث میلان .اونم زمان شونجکو و دروازبانشون دیدا..یادش بخیر چه تیمی بود..اکثرا تو فینال قهرمانی اروپا بود و قهرمانی سری A ایتالیام که خوراکش بود

 • Inter

  یکی از بدترین روزای فوتبالیم بود
  هیچ وقت یادم نمیره بازی آخر رو به لاتزیو باختیم اونم وقتی که 2-1 جلو بودیم
  اشکهای رونالدو هیچ وقت یادم نمیره
  ولی واقعا شایسته قهرمانی بودیم که تو بازی آخر همه چی خراب شد

  • کسرا

   دقیقا اومدم همینو بگم
   برای من به شخصه، بدترین و تلخ‌ترین روز فوتبالی تمام عمرم همین شکست بود
   باورم نمیشد 4-2 باختیم. دقیقا واسه منم چهره رونالدو بیشتر از چهره بقیه اسطوره‌های اون زمانمون به یادم مونده
   هنوزم که هنوزه فقط بخاطر همون بازی، از لاتزیو متنفرم!

 • مهران رونالدو

  همیشه یووه یه طرف قضیع است
  بهترین تیم ایتالیا

  • کسرا

   یوونتوس یکی از بهتریناس
   ولی به هیچ عنوان سعی نکن بخاطر یه طرفه شدن چند سال اخیر سری آ، یوونتوس رو بهترین تیم ایتالیا بنامی
   یوونتوس، اینتر و میلان همیشه نه تنها بهترینای ایتالیا بودن بلکه از بهترین‌های دنیا هم بودن. به امید بازگشت دوباره اینتر و میلان
   اگه از طرفدارای کم سن و سال یووه نیستی، مطمئنا اینو قبول داری که یووه این سال‌ها،در مقابل همین یوونتوس یا میلان یا اینتر 10-15 سال هیچ حرفی برای گفتن نداره. یه مثال از همین یوونتوس میزنم. هیگواین گلزن الان تیمتونه، دل‌پیرو گلزن اونموقع! مانزوکیچ مهاجم هدف این یوونتوسه، ترزگه مهاجم هدف یوونتوس قدیم! حالا دیگه به زیدان یا پاول ندود هم اشاره نمیکنم!

برچسب ها