دربی آسیایی چه زمانی است؟/ سه نبرد در 21 روز

دربی-آسیایی-چه-زمانی-است؟-سه-نبرد-در-21-روز

وبسایت رسمی برنامه نود - با پایان مرحله یک هشتم نهایی چهره ۴ تیم برتر غرب آسیا مشخص و ایران پس از ۷ سال صاحب ۲ نماینده در دور یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شد.

به گزارش وب‌سایت نود، با حذف نمایندگان عربستان، امارات وازبکستان در مرحله یک چهارم نهایی دو قطبی ایران و قطر بوجود آمده است و تیمهای پرسپولیس و استقلال از ایران و الدحیل و السد از قطر ۴ تیم برترمنطقه غرب آسیا رادر این فصل تشکیل می دهند. این نخستین بار در تاریخ لیگ قهرمانان است که استقلال و پرسپولیس به طور همزمان موفق به حضور در این مرحله شده‌اند و اکنون منتظر قرعه کشی این مرحله هستند.

در قرعه‌کشی این مرحله ۳ حالت می‌تواند اتفاق بیفتد که یکی از این ۳ حالت، تقابل دو نماینده ایران و دو نماینده قطر با هم است. هرچند در این شرایط یکی از دو تیم ایرانی حذف خواهد شد ولی برای نخستین بار در تاریخ لیگ قهرمانان، فوتبال ایران۲ دوره پیاپی دارای نماینده در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان خواهد بود و تکلیف نماینده ایران در مرحله نیمه نهایی با در دربی پایتخت مشخص می‌شود.با این وضعیت، فصلی که با دربی سوپرجام آغاز می‌شود به فاصله کمی با دربی آسیایی همراه خواهد بود و می‌تواند یکی از جذابترین فصول فوتبال ایران لقب گیرد.

امکان نتیجه تساوی در دربیهای لیگ بعضا از جذابیت این دیدار کاسته است ولی هم دربی سوپرجام و هم دربی آسیایی قطعا باید برنده داشته باشد. دربی به خودی خود حساسترین بازی باشگاهی ایران است. حال برگزاری این بازی در معتبرترین رقابت باشگاهی قاره کهن در شرایطی که تیم پیروز به جمع ۴ تیم برتر آسیا راه پیدا کند می‌تواند حساس‌ترین جدال تاریخ دو تیم را شکل دهد.

البته اگر قرعه رای به جنگ سرخابیها در مرحله یک‌چهارم نهای ندهد، پرسپولیس و استقلال برحسب قرعه باید به مصاف یکی از دو تیم الدحیل و السد بروند. هم استقلال و هم پرسپولیس در تنها حضور خود در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به سلامت از این مرحله عبور کردند و در صورت تکرار این موفقیت در اتفاقی بی‌نظیر یک نیمه‌نهایی تمام ایرانی برگزار خواهد شد و این بار دربی پایتخت چهره فینالیست آسیا را مشخص خواهد کرد.

با این اوصاف به احتمال ۵۰ درصد در این فصل از لیگ قهرمانان دو تیم پرسپولیس و استقلال در مرحله یک چهارم نهایی یا نیمه نهایی به دیدار هم می‌روند.به هر حال باید تا ۲ خرداد صبر کرد و دید بر اساس قرعه‌کشی چه سرنوشتی برای تیمهای این مرحله رقم خواهد خورد.

 این امکان به وجود آمده که در فصل 98-97 استقلال و پرسپولیس پنج بار مقابل هم صف‌آرایی کنند؛سوپرجام، دو دربی در اسیا و دو بار در لیگ هجدهم.

در این میان شاید سه دربی در فاصله کمی  از هم باشد. این موضوع به قرعه کشی لیگ ارتباط دارد و اینکه بازی رفت دو تیم در لیگ هجدهم چه روزی می افتد.

حال بررسی کنیم اگر دو تیم در آسیا به هم برسند در چه زمانی به مصاف هم خواهد رفت.

ملاقات در یک چهارم نهایی

دیدارهای دور رفت مرحله یک چهارم نهایی 6-5 شهریور برگزار خواهد شد و دیدار برگشت در 27-26 شهریور خواهد بود.

به این ترتیب اگر ایرانی ها در یک چهارم نهایی به هم بخورند، ابتدا دو تیم در 29 تیرماه در دیدار سوپرجام اولین دربی( دربی 87) را برگزار می کنند و سپس کمتر از 40 روز دیگر دربی 88 انجام خواهد شد. فاصله بازی رفت و برگشت دو تیم در آسیا هم سه هفته است.

اگر برنامه لیگ هجدهم طوری باشد که بازی رفت دو تیم در آن بازه 21 روزه باشد دو تیم در 21 روز سه بار باهم بازی خواهند کرد که یک اتفاق بی سابقه خواهد بود.

یک حالت جذاب دیگری هم وجود دارد؛ دو تیم در یک چهارم بهم بخورند و بازی لیگ شان هم قبل از مهرماه باشد. در این صورت دو تیم در کمتر از دو ماه چهار بار باهم بازی خواهند کرد. رفت و برگشت آسیا، سوپرجام و بازی رفت لیگ.

ملاقات در نیمه نهایی

استقلال و پرسپولیس اگر در یک چهارم نهایی با قرعه قطری روبرو شوند و صعود کنند قطعا در نیمه نهایی حریف هم خواهند بود. بازی رفت نیمه نهایی 10-9 مهر است و بازی برگشت 30 مهر- اول آبان خواهد بود. بازهم یک فاصله 21 روزه بین ملاقات احتمالی سرخابی‌ها در آسیا.

بازهم اگر برنامه لیگ هجدهم طوری باشد که بازی رفت دو تیم در این بازه 21 روزه باشد دو تیم در 21 روز سه بار باهم بازی خواهند کرد.

در واقع فشرده‌ترین حالتی که برای دربی به وجود می آید این است که دو تیم در 21 روز سه بار باهم بازی کنند.

۶۰۶۱۰

 

اختصاصی

نظرات ۸۸

 • علی تاجی 1382

  اگر بشه عالیه هم یه سهمیمون قطعی میشه هم به پرسپولیسا نشون میدیم قدرت آسیا کیه:)

  • مرتضی

   آدم رو برق بگیره " جو " نگیره ، خوبه حالا با زور داور تیمی رو بردید که ما تو آزادی 4تاییش کردیم ، فعلا که از گروهی که ما توش بودیم 2 تیم صعود کردن به یک چهارم ،این یعنی عیارشون حسابی بالاست ، از چهارتا تیم نیمه نهایی پارسال هیچ کدومشون خبری ازشون نیست تو این مرحله فقط سرورت با وجود رفتن ستاره هاش هنوز مثل سرو ایستاده داداش!!! هنوز واسه قضاوت زوده ، حتی اگه پنجره نقل و انتقالاتم باز نشه واسه هر حریفی وحشتناکیم

  • گروهان سرخ

   در هر صورت دربی اسیایی مال استقلال است سوپر جام که قبلش گرفته شده توسط استقلال....

  • 66

   یعنی با خودتون آینه میارید ما خودمونو ببینیم؟!
   قربون معرفتتون آینه هست زحمت نکشید.

  • امیر6

   باز ک توهم زدید متخصصین

  • امیر6

   گول دربی برگشت نخورید متخصصین اینجا آسیاست فرق داره با لیگ خاستن دلخشتون کنن بازیو دادن بهتون

  • مهدی

   مرتضی خوبو تیم هفتم اماراتو با بدبختی شکست دادید حالا میاید برا ما برق نگیره میگی. داداش شما رو برق بگیره جو نگیره اگه توی گروه ما بودی که جات الان ته جدول گروهی بود. همه الان آرزوشونه با تیم ضعیفی مثل شما بازی کنن

 • (*Perspolis)-(ITALIA****-//Milan*//-Roma)

  وقت بخیـــــــر - با عرض تبریک به دو تیم بزرگ فوتبال ایران (( دو قطب اصلی فوتبال ایران )) پرسپولیس و استقلال جهت راهیابی به جمع 8 تیم پایانی - امیدوارم در مرحله بعد این دو تیم به هم برخورد نکنند تا در مرحله نیمه نهایی هم شاهد حضور این دو تیم بزرگ آسیا باشیم . به امید قهرمانی پرسپولیس ان شاء الله

 • مرد استقلالی

  استقلال اگه بخوره پرسپولیس نابود میکنه پرسپولیسو خصوصا وقتی چنتا بازیکن خوب هم که قراره بگیره به کمکش میاد

  • فتل

   بازم یه بازی و با الطاف داوری بردیم.استارت هییییرو شروع شد.

  • پسر یتالیایی

   خودتونم میدونید که تو جنگ نا برابر شاید حریف این پرسپولیس بشید.
   تنها دلیل بلبل زبونیتون هم بخاطر بسته بودن پنجره نقل و انتقالاته پرسپولیسه.
   ولی بازم جوجه رو آخر پاییز میشمارن.(امان از اون روزی که بگن پنجره باز شده)
   شفر: اگر امید ابراهیمی و وریا غفوری و... تو تیم نمونن منم نمیمانم.امید نور افکن یکسال دیگر بماند و بعد به اروپا برود. شفر = ترس
   برانکو با وجود محرومیت از نقل وانتقالات: برای صادق محرمی آرزوی موفقیت میکنیم.
   بعد یسریا میگفتن برانکو ترسیده.
   آره اصن شما شیش تا بما زدید

  • خطاب به پسر کوچولو

   ببین پسرم... استقلال از نقل و انتقالات محروم شد و با ترکیب ذخیره هاش دربی 84 رو برد... تو یه نیمه سه تا گل زد به بهترین پرسپولیس تاریختون... صبر کن تا سید جلال و علیپور و اینا بخوان از پرسپولیس برن بعدش تورو با واکنش های برانکو تنها میزارم... همین الانشم عاجزانه از کمال و ماهینی و مسلمان و احمدزاده داشتین درخواست میکردین که بمونن...

 • saeed69kish

  مطمعنن قوي ترين تيم بين ٤تا الدحيل هست و هر تيمي ارزوشه با الدحيل بازي نكنه ايشالله استقلال ستاره سوم رو هم امسال ميگيره با تمديد قرارداد بازيكنايي مثله تيام إبراهيمي غفوري شجاعيان جباروف اسماعيلي و خريد بازيكنايي مثله قلي زاده تبريزي دلفي و...عشق است استقلال

  • میلانی اصیل

   بازیکن دیگه ای اگه خواستی بگو با افتخاری مطرح کنیم!جهانبخش?سروش?آزمون?العربی?ایننیستا هم راستی قراردادش تموم شده!

  • ستاره فقط ستاره های آبی

   میلانی اصیل
   سروش در سطح جهانبخشه؟
   سروش در سطح العربیه؟؟؟
   و عمق فاجعه تو چجوری سروش رو با اینیستا مقایسه مقایسه کردی؟؟؟؟؟؟؟
   ادمین اسید لطفا

  • محمدامین

   شجاع رو از قلم انداخت

  • خطاب به میلانی اصیل

   داداش الان بین این همه بازیکن خوب اون سروش اون وسط چی بودددد دقیقا

 • Crown

  جدای از جذابیت دربی فکر کنم هردو تیم از نظر فنی هم دربی رو به بازی با قطری ها ترجیح میدن.مخصوصا استقلال که الان دست بالاتر رو هم داره.پرسپولیس هم قطعا شانس زیادی جلوی قطری ها نداره و با اینکه از استقلال هم ضعیف تره ولی دربی درکل پنجاه پنجاهه.

  • ashkan

   داداش بر چه اساسی میگی استقلال از پرسپولیس قویتره؟؟؟امیدوارم به استقلال بخوریم تا عیار تیمتون مشخص بشه.دیگه اونجا کسی از بیرون زمین نمیتونه نتیجه رو تعیین کنه.بهترین و راحتترین قرعه برای ما استقلال هستش.حتی اگه پرسپولیس تو شرایط ایده آل نباشه جنازشم از استقلال سرتره.

  • تاج کبیر اسیا

   شما زورتون به تیم شیشم امارات نمیرسه نفت ابادان حذفتون میکنه بعد میخواین استقلال رو ببرین؟نتیجه بیرون زمین مشخص شده؟چطور این دو سه سال که میبردین نتیجه بیرون زمین مشخص نمیشد حالا بیرون زمین مشخص میشه؟؟داری میترکی از حسادت عزیزم برات مشکل پیش اومده

  • Crown

   @ashkan
   استقلال و حتی ذوب آهن هم از پرسپولیس قوی ترن و اینو تو بازی رو در رو نشون دادن.پرسپولیس با رفتن محرمی و احمدزاده و مسلمان حتی ضعیف تر از اینی هم که هست میشه.پنجره هم بستس و امکان تقویت وجود نداره.بحث کری نیست بحث فنیه.همونطور که استقلال قطعا از الدحیل ضعیف تره.پرسپولیس هیچ تاکتیکی غیر از پرس شدید و سانتر نداره و با رفتن طارمی و رفیعی و مسلمان و الانم محرمی خلاقیت زیادی تو بازیش نیست و قابل پیش بینی شده.تیمی که پرسپولیس به زور و دقیقه نود حذفش کرد یکی از ضعیف ترین تیم های ضعیف ترین گروه مسابقات بود.اما اینا به این معنی نیست که قطعا استقلال می‌تونه حذف بکنه پرسپولیس رو چون دربی همیشه پنجاه پنجاه بوده ولی از نظر فنی استقلال سرتره.البته تا شهریور خیلی مونده و ممکنه یکی دوتا بازیکن مصدوم بشن ولی من وضعیت الان تیم هارو میگم

  • مهدی

   اشکان جان این پرسپولیس به زور تیم هشتم اماراتو برد چجوری جنازشم سرتره.

 • موسی66

  واااای چه میشود اصلا فکر کردن استرس داره تو یک چهارم یا نیمه نهایی بهم بخورن

 • دو ستاره جعلی

  ما که بی صبرانه منتظریم این اتفاق بیفته البته همه دیدن که شیشتقلال به لطف داور ذوب را شکست داد

  • جعل و ناداوری

   دوست عزیز صد البته که داور نتیجه بازی رو تعیین کرد چون تو بازی رفت دو بازیکن ذوب آهن می بایست اخراج می شدند که نشدند و پنالتی مسخره ای که برای ذوب آهن گرفته شد.
   حالا شما اگه خیلی سوزش دارید از بازی بدون تاکتیک تیمتون مقابل الجزیره انتقاد کنید که هیچ تاکتیکی جزئ دایو کردنو پناتی گرفتن نداشتید.
   لطف داوری شامل حالتون شد که تو بازی رفت اون پنالتی اشتباه را برای شما گرفتند و گرنه الان جای تیم شما می بایست آرزو می کردیم که توی مرحله بعدی با الجزیره بازی کنیم.
   خوشبین ترین هواداری تیمتونم هیچ امیدی برای بردن استقلال ندارند.
   به جای هوچی گری به فکر فوتبال زیبا باشید کاری که ما دیشب با ذوب آهن انجام دادیم اسمش فوتبال حرفه ای بود.

  • مسعود گل باشی

   دوستاره که خوار شده رفته تو چشمت ستاره ی شما رم که هیچ تیمی و هیچکس قبول نداره فقط به لطف اون 60 میلیاردی که گم شد و مشخصه دادین تا ثبت بشه ثبتش کردن همین درضمن با داوری بردیم؟ برو عمویی یه سرچ کن ببین کارشناسای ایرانی و خارجی چی گفتن راجب داوری بعدش حرف بزن شما با داوری صعود کردین اون پنالتی که همه گفتن نبود به لطف همون و البته گل نشد و دارو مجدد گفت بزنن که قانون نیست هیچ جای دنیا صعود کردین

  • برای استقلال خواهم مرد

   داداش شما به نمیخوری این حرفا رو نزن داداش شما اول بروقشقایی و صنعت نفت و الهلال رو ببر بعد بیا بگو این حرفا رو استقلالم بدبخت شده باید انتقام باخت 5پولی3 رو بگیره اون از نفت ابادان اون از الهلال اینم از ذوب اهن من راضی ترم تو همین مرحله بخوریم به شما تا برید پی کارتون حوصله انتقام ندارم اونم جلو الدحین که یادشم من سکته میده تازه السد هم هست که به لطف شما الان اقای گل هستن وگرنه اگه نبودین الماس سیاه ما اقای گل بود حواستون باشه اگه نمیخاین خودتون کاری بکیند و ابروی ایران نبرید حداقل یه کاری بکنید ما بتونیم نفس بکشیم از کار ها وخطای های شما

  • A.Gh

   به برای استقلال خواهم مرد
   اولند که ما ذوب اهنو 4 تایی کردیم تو ازادی شما انتقام بازی رفت و گرفتی دومند یادم نمیاد ما به الدحیل باخته باشیم سومند السدم که بردیم چهارمند جدول لیگو یه نگاه بنداز میبینی تیمت بیشتر از ما باخت داده پنجمند شما هنوز تو انتقام گرفتن از خودمون موندین تا یه گل میزنین فکر میکنین دنیارو بردین شیشمند انتقامتو از العین بگیر برو دوغته بنوش

 • امید از تفت

  برای پرسپولیس فرقی نداره حریفش کدوم تیم باشه. ما برای رسیدن به قهرمانی آسیا هر حریفی را از پیش رو بر می داریم. متاسفانه نظر وزارت ورزش اینه که پرسپولیس را تضعیف کنه و استقلال را قوی کنه تا استقلال هم توان رقابت با پرسپولیس را داشته باشه. با وجود محرومیت از نقل و انتقالات، بهترین مهاجم تیم را می فروشند و برای استقلال مهاجم ۵ میلیاردی می خرند. یه عده هوادار کم سن و سال فریب خورده را هم علیه برانکو تحریک می کنند. این کارها چه معنی میده؟ جز تخریب و ضربه زدن به پرسپولیس؟

  • سرور پرسه پولیسیا

   یه جور می گی قهرمانی آسیا انگار شما چهارتا فینال آسیا رو از نزدیک دیدید.
   با این بازیتون مقابل الجزیره اگه تو مرحله بعدی تحقیر نشید شانس آوردید.

  • میر

   خودت تنهایی اینقدر باهوشی؟

  • امیر6

   نه شما خوبید همچین میگی 4تافینال انگار مرحله ب مرحله پیش رفتید تافینال بنگال زدید رفتید فینال دیگه مثل اونسال ک جام آوردن تو آزادی واستون جوبیلو جلو 100هزارنفر برداشت برد جامو البته سنتون قد نمیده تقصیریم ندارید

 • امین

  ولی ای کاش فعلا به هم نخورن

 • ماهان

  ما که استقبال میکنیم چون اگه به پرسپولیس بخوریم آقای گلی تیام قطعی خواهد شد

  • بی نام

   استقلال با شانس کمک داور بالا اومد علیپور هم اماده هم منتظر بازی با 6ستقلاله تا اقای گل اسیا هم بشه

برچسب ها