رسمی؛ بوفون پس از ۱۷ سال از یوونتوس جدا می شود

رسمی؛-بوفون-پس-از-17-سال-از-یوونتوس-جدا-می-شود

وبسایت رسمی برنامه نود - دروازه بان پرافتخار ایتالیایی پس از ۱۷ سال از یوونتوس جدا خواهد شد.

به گزارش وبسایت نود، جیانلوئیجی بوفون در نشستی خبری که لحظاتی پیش برگزار شد اعلام کرد در پایان فصل از باشگاه یوونتوس جدا خواهد شد. بوفون در سال ۲۰۰۱ با مبلغ ۵۲ میلیون یورو که او را گران ترین دروازه بان تاریخ کرد از پارما به یوونتوس ملحق شد و با این تیم موفق به فتح ۲۱ جام شد. بدین ترتیب بازی روز شنبه یوونتوس مقابل ورونا آخرین بازی بوفون برای یوونتوس خواهد بود. 

بوفون که پیش از این اعلام کرده بود در پایان فصل بازنشسته خواهد شد در این نشست عنوان کرد در دو هفته اخیر پیشنهادات جذابی در داخل و خارج زمین دریافت کرده که باعث شده فعلا در مورد بازنشستگی دچار تردید شود و باید در این مورد بیشتر فکر کند.

بوفون ۴۰ ساله که سابقه بازی برای پارما و یوونتوس را دارد همراه با این تیم ها موفق به فتح ۱۱ سری آ و ۵ کوپا ایتالیا شده است. بوفون ۶ بار هم فاتح سوپر جام ایتالیا شده و در سال ۱۹۹۹ همراه با پارما قهرمان جام یوفا شد. بوفون همراه با تیم ملی ایتالیا هم در سال ۲۰۰۶ موفق به فتح جام جهانی شد و در سال ۲۰۱۲ به فینال یورو راه یافت. 

۲۰۳۱

اختصاصی

نظرات ۳۳

 • احسان

  اشتباه کرد موند ایتالیا

  باید میومد جزیره و یا اسپانیا

  • محمد رضا

   چشم بسته میشه فهمید که سن شما کمتر از بیست و پنج ساله یا اینکه تازه گیها فوتبال تماشا میکنی. یک دهه پیش کل اروپا تو قبضه تیمهای ایتالیایی بود و اگه بحران مالی این کشور رو نمیگرفت لیگ اسپانیا و انگلیس عددی محسوب نمیشدن. هر سال یوونتوسِ لیپی به منچستر فرگوسن میخورد و رفت و برگشت نقره داغشون میکرد. میلان و یووه و اینتر همه کاره لیگ قهرمانان بودن.البته اگه تو این سالها داوریهای جهت دار علیه یووه نبود قهرمانی تو اروپا هم خیلی آسون بدست می اومد. از همه این حرفها که بگذریم بوفون یه ایتالیایی اصیله، مثل مالدینی، توتی و دلپیه رو . با قراردادهای سنگین اغوا نمیش و نمیشدن.

  • آبی

   تو همین سن و سال بیاد رئال...............................................

  • توفیق

   بوفون نماد وفاداری به یک تیم هستش هیچ بازیکن و دروازبانی در سطح بوفون با هیچ تیمی به یک لیگ پایین تر نمیره حتی اسطوره خیلی از تیمهای دیگه ولی بوفون تو اوج آنهم زمانی که قهرمان جام جهانی شده بود با یووه رفت سری بی و این تیم رو آورد سری آ و بعد از چند سال دوباره شدن آقای ایتالیا و بنظرم باید همه به احترامش سر تعظیم فرود بیاریم و به نوبه خودم خیلی ازت ممنونم دروازبان تمام نشدنی و اسطوره اخلاق

  • جف شیش

   فکر کنم توتی آخرین بازیکنی بود که تا آخر به تیمش وفادار موند فوتبال دیگه معنی خودش رو به پول داده.به شخصه دیگه لذتی که 10 سال پیش از فوتبال میبردم رو دیگه احساس نمیکنم

  • sh

   از مصاحبه اش دو برداشت میشه کرد: 1- پیشنهادات جذاب مالی از جانب لیگهای فوق جذاب خلیج فارس یا چین دریافت کرده 2- پرز اون رو متقاعد کرده تا به رئال بیاد و با جام قهرمانی لیگ قهرمانان از فوتبال خداحافظی بکنه!
   یادمون نره تنها حسرته بوفون قهرمانی در لیگ قهرمانانه که سه بار در رسیدن به اون ناکام مونده!
   البته بعید میدونم که بخواد تو اروپا بازی بکنه!

  • rez

   تو کجا بودی وقتی سری آ تو اوج بود

 • سومالی های شیش تایی

  این اتفاق مثل رفتن ونگر درد آوره ولی باید تحمل کرد
  بوفون جان UCL جام لیگ قهرمانان لیاقت دستان تو را نداشت

  • از سرخس تا آبادان

   بوفون دروازه بان خوبیه ولی خیلی وقتا بازیکنایی جلوش قرار میگیرن مثل مسی و رونالدو که به قول خودش خواب رو از آدم میگیرن.جام جهانی 2006هم اگه زیدان اخراج نمیشد فک میکنم اون جام هم لیاقت دستای بوفون رو نداشت و لیاقت دستای زیدان رو پیدا میکرد.

  • محمد رضا

   جناب "از سرخس تا آبادان" فکر کنم شما چیز زیادی از فوتبال نمیدونی. بوفون همیشه در رابطه با رقبا خضوع داشته . مثلا همیشه کاسیاس و بقیه گلرها رو از خودش بهتر دونسته. این معنیش واقعا اینه که بقیه ازش بهتر بودن؟
   اگه زیدان اخراج نمیشد فلان و بهمان؟؟؟ مگه زیدان دقیقه یک اخراج شد؟؟؟ بیشتر از یک ساعت تو زمین بود و تنها تونست پنالتیش رو گل کنه. روی ضربه سرش هم بوفون واکنش نشون داد. همینکه میگی بوفون دروازبان خوبیه یعنی احتمالا فقط 5 تا بازی ازش دیدی. بیشتر از بیست سال تو صدر همه گلرهای دنیا بودن میشه گلر خوب؟؟؟ ایشون معنای تمام و کمال این پسته. ضمنا جناب نوستراداموس شما که میگی اگه زیدان اخراج نمیشد لیاقتها تغییر میکرد، میشه بگی اگه تو چمپیونز لیگ امسال اگه داورها دو تا پنالتی رو که رئالی ها داده بودن رو میگرفت و اون صحنه مسخره رو دقیقه 90 پنالتی نمیگرفت ، جریان لیاقتها چی میشد؟؟؟ یا دو فصل پیش جلوی بایرن اگه گل سالم موراتا بی جهت مردود اعلام نمیشد و سه تا گل خطای بایرن رو مردود اعلام میکردن تکلیف لیاقت چی؟؟؟

 • s

  طرفدار هر تیمی هم که باشی نمیتونی کاری کنی از این اقا خوشت نییاد

 • ایرانی

  تنهانقطه تاریکش اون حرفای عجیب غریبش به الیوربود
  امیدوارم جرات عذرخواهی روداشته باشه

  • محمد

   عذر خواهی کرد تو همین کنفرانس

  • حامد مسی

   منم امیدوارم از تعداد دیسلایک‌هات متوجه شده باشی کی اشتباه کرده.

 • مستاجر خدا

  تنها دلخوشیم اینه که مثل ندود بمونه توی تیم و آینده ی یووه باشه • محمدامین

  دیدیه دشام: غیر ممکن است دروازه بانی مانند بوفون متولد شود

 • یوونتوس

  اشک تو چشمام جمع شد

 • یوونتوسی آتیشی

  بوفون بزرگ ترین بازیکن تاریخ باشگاه یووه همیشه در خاطرمان خواهی ماند

  • آلساندرو

   همه فوتبالی ها و مخصوصا یوونتوسی ها عاشق بوفون هستن.
   اما خودمونیم به قول ندود، دل پیرو تاریخ یوونتوس است.
   یا به قول لیپی : دل پیرو، یوونتوس است.
   به همه عشقی که به بوفون طی سالها طرفداری از ایتالیا و یوونتوس در دل دارم، اما یقینا اگر قرار باشه از بین تمام ستارگانی که برای یووه درخشیدند، یکی رو انتخاب کنم، با اختلاف نسبت به سایرین، دلپیرو اون یک نفر خواهد بود.

  • payam

   الکس دل پیرو سمبل باشگاه هستش. ولی من به خاطر روبرتو باجیو طرف دار یووه شدم و به خاطر دل پیرو، ندود، ویالی و عاشق یووه ماندم وقتی به لیگ پایین تر سقوط کرد فکر میکردم تمام بازکنان بزرگش از این تیم میرند ولی ماندن و جنگیدن. تیم های ایتالیایی نماد قهرمان بودن نماد وفاداری هستند. فوتبال توی ایتالیا خود زندگی هستش و به خاطر همین عاشق تیم فوتبال ایتالیا هستم وقتی جام جهانی نو و چهار تو ضربات پنالتی از برزیل شکست خورد تا صبح بعدش داشتم گریه میکردم. طرفدارهای تیم های ایتالیایی از بازیکنانشان وفاداری را یاد میگیرند‌، یاد میگیرند که هیچ وقت رنگ عوض نکنند حتی اگر تیمشان با بدترین نتیجه شکست بخوره. خداحافظ کاپیتان دل پیرو، خداحافظ کاپیتان مالدینی، خداحافظ کاپیتان توتی و خداحافظ کاپیتان بوفون.

 • امیرحسین تاجی

  خداحافظ اسطوره وفاداری

 • محسن

  بوفون یه اسطوره تکرار نشدنی هست

برچسب ها