کی روش: سیدجلال مرا عاشق ایران کرد/ شفر چرا سورپرایز شده؛ او خودش پُست وریا را تغییر داد

کی-روش-سیدجلال-مرا-عاشق-ایران-کرد-شفر-چرا-سورپرایز-شده؛-او-خودش-پُست-وریا-را-تغییر-داد

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان قبل از ترک کشورمان به قصد ترکیه گفت: شبانه به اردوی تیم ملی آمدند، اما تا من هستم دیگر تیم ملی پلی برای انتقال بازیکنان از استقلال به پرسپولیس نخواهد شد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، روز گذشته اسامی بازیکنان تیم ملی ایران برای سفر به روسیه و حضور در جام جهانی 2018 از سوی کارلوس کی‌روش معرفی شد و به دلیل غیبت برخی بازیکنان از جمله سید جلال حسینی و وریا غفوری در کم‌ترین زمان ممکن انتقادها اوج گرفت.

 کی‌روش قبل از سفر تیم ملی به ترکیه برای برگزاری بازی دوستانه در استانبول، در فرودگاه امام خمینی(ره) گفت و گویی انجام داد که در زیراظهارات وی را می خوانیم؛

* آقای کی‌روش! لیست نهایی تیم ملی برای سفر به جام جهانی 2018 اعلام شد که همین لیست انتقادهای زیادی را به همراه داشت. نظرتان در این زمینه چیست؟

این انتقادها یک امر طبیعی است. واقعاً اعلام نهایی لیست تیم ملی و اینکه پس از اعلام هر لیستی انتقادها و نقدهایی به ما می‌شود از بدیهیات است. خود من هم حتی نسبت به اعلام این لیست انتقاد دارم اما کاری نمی‌شود کرد زیرا طبق قوانین و بنا بر مسائل لجستیکی و به لحاظ تعداد بازیکنانی که ما باید معرفی کنیم. فقط 23 بازیکن می‌توانند در تیم ملی حضور داشته باشد و مطمئن باشید اگر قانون به من اجازه می‌داد که 46 بازیکن را به تیم ملی دعوت کنم بدون شک این لیست تیم ملی دچار تغییرات می‌شد.

 * با توجه به تجارب بین المللی که داشته‌اید آیا همه جای دنیا هم برای معرفی نفرات تیم ملی چنین انتقادهایی وجود دارد؟

بله، شما اگر به برزیل بروید هواداران سائوپائولو دوست ندارند که بازیکنی از تیم پالمیراس به تیم ملی دعوت شود، اگر به انگلیس بروید می‌بینید که هواداران منچستریونایتد دوست ندارند که بازیکنی از تیم آرسنال به تیم ملی انگلیس دعوت شود، در اسپانیا آنهایی که هواداران بارسلونا هستند دوست دارند که بازیکنان بیشتری از این تیم به تیم ملی دعوت شوند و در مقابل رئالی‌ها دوست دارند که بیشترین ملی‌پوش از تیم خودشان در تیم ملی اسپانیا باشد. در آلمان هم خیلی‌ها دوست دارند که ملی‌پوشان‌شان بیشتر از بایرن‌مونیخ باشند نه از آینتراخت فرانکفورت. اصلاً همین مسئله است که عاملی شده تا تیم ملی یک کشور زنده بماند.

* در شرایط فعلی از روز گذشته که اسامی تیم ملی اعلام شده خیلی‌ از منتقدین اعتقاد دارند که بازیکنانی مثل وریا غفوری و سید جلال حسینی که هم در لیگ ایران آماده هستند و هم تجربه بالایی دارند چرا در لیست شما نیستند؟

من اصولاً دوست ندارم که فقط در مورد یک یا دو بازیکن خاص صحبت کنم ولی به خاطر احترامی که برای سیدجلال حسینی و وریا غفوری قائل هستم، پس حالا در مورد آنها صحبت می‌کنم.

اصولاً چنین تصمیماتی مربوط می‌شود به تصمیم‌گیری نهایی مربیان. به عنوان مثال سیدحسین حسینی دروازه‌بان استقلال 873 دقیقه گل نخورد، خب وقتی چنین رکوردی زده بود و کلین‌شیت‌های خودش را حفظ کرد، به یک‌باره با تصمیم سرمربی استقلال دیگر برای این تیم بازی نکرد که خود من هم شوکه شدم. همانطور که گفتم چنین مواردی به تصمیمات مربیان مربوط می‌شود، ولی بازیکنان دیگری هم هستند که چنین اتفاق‌هایی برایشان رخ می‌دهد. در مورد وریا غفوری هم باید بگویم که هیچ مربی‌ای به اندازه من وریا را نمی‌شناسد و بنده این اختیار را برای خودم قائل هستم که در مورد این بازیکن صحبت کنم چون قبل از اینکه وریا بخواهد به استقلال برود من این بازیکن را به تیم ملی دعوت کردم. در آن زمان وریا غفوری دفاع راست بسیار خوبی بود و بنده بیش از یک ماه پیش او را صدا کردم و به او گفتم: پسرم ما در تیم ملی نیازی به وینگر راست نداریم، تو باید در دفاع راست بازی کنی. چون بازیکنانی مثل علیرضا جهانبخش، کریم انصاری‌فر و قلی‌زاده در وینگر راست هستند و من چنین نفراتی را در این پست دارم. من به وریا تأکید کردم که در تیم ملی به یک دفاع راست محکم نیاز دارم اما وقتی در تیم استقلال و با تصمیم وینفرد شفر او از پست دفاع راست به هافبک راست تبدیل می‌شود این دیگر به سرمربی این تیم برمی‌گردد. نمی‌دانم چگونه شفر از عدم دعوت وریا غفوری به تیم ملی سورپرایز شده است. وقتی در تیم خودش اعتقادی ندارد که در دفاع راست از وریا استفاده کند و پست او را تغییر می‌دهد چگونه سورپرایز می‌شود. این تغییرات در تیم استقلال انجام شد و با این جابجایی پست این تصمیم از جانب من گرفته شد. وقتی قرار است ما مقابل تیم‌های بزرگی مثل مراکش، اسپانیا و پرتغال بازی کنیم من احتیاج به یک دفاع راست محکم دارم اما من می‌خواهم بگویم که چنین تصمیماتی در فوتبال یک امر طبیعی است و گاهی اوقات چنین اتفاق‌هایی در فوتبال رخ می‌دهد، اتفاق‌هایی عجیب. به عنوان مثال در تیم ملی مکزیک یک زمانی یک بازیکنی به نام خورخه‌ کامپوس در باشگاه خودش یک مهاجم بود ولی در تیم ملی درون دروازه قرار می‌گرفت، اتفاق عجیبی بود اما چنین اتفاق‌هایی در فوتبال رخ می‌دهد و در مورد شرایط وریا غفوری نیز باید به تصمیم شفر نیز احترام بگذاریم ولی باز هم تأکید می‌کنم که من در جام جهانی نیاز به یک دفاع محکم داشتم و توقعم از این بازیکن این بود که در پست دفاع برای باشگاهش بازی می‌کرد. من همیشه سبک بازی وریا را تحسین کردم و در 4 سال گذشته همواره او به تیم ملی دعوت شده و این کارلوس کی‌روش بوده است که وریا را به تیم ملی دعوت کرده است.

* سید جلال چطور؟

حالا در مورد یک بازیکن خاص که می‌خواهم به صورت ویژه در موردش صحبت کنم بازیکن من یعنی سیدجلال حسینی است. بیش از 7 سال است؛ تأکید می‌کنم بیش از 7 سال است از زمانی که من سرمربی تیم ملی ایران شده‌ام سیدجلال حسینی همیشه در تمامی اردوهای تیم ملی حضور داشت حتی یک اردو را هم سیدجلال از دست نداد، همیشه او را دعوت کردم، همین نشان می‌دهد که من چقدر این بازیکن را باور دارم. سیدجلال بازیکنی بود که همیشه تأثیرات زیادی در تیم ملی داشت، تأثیر این بازیکن را در روند موفقیت تیم ملی به عنوان یک بازیکن کلیدی چه در داخل زمین و چه بیرون زمین از لحاظ حرفه‌ای گری و از لحاظ اخلاق و از لحاظ کیفیت بازی از خودش نشان داده. در راستای منافع تیمی فقط با یک کلمه می‌توانم سید جلال را توصیف کنم؛ احترام. ما در ساختمان پک دیواری داریم که به نام ساختمان مفاخر نامگذاری شده، آن دیوار متعلق به 6 بازیکن برتر تاریخ فوتبال ایران است، جلال یکی از آن ستون‌هایی است که در ساختمان پک و در تاریخ فوتبال ایران ثبت شده است ولی الان ما جام جهانی و در آینده جام ملت‌های آسیا را در پیش داریم. باید در چنین وضعیتی فضایی بسازیم تا نفرات جوان‌تر به تیم ملی بیایند و در آینده کمک حال‌مان باشند. نفراتی مثل مجید حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، خانزاده، روزبه چشمی و بازیکنان جوان دیگر، باید رو به جلو حرکت کنیم. با تمام احترام قلبی که برای سیدجلال حسینی قائل هستم مخصوصاً خودم ولی همین احترام را باید برای نسل آینده فوتبال ایران نیز داشته باشیم. آنهایی که در آن رشد می‌کنند باید چنین احترامی را برایشان قائل باشیم. ما نمی‌توانیم یک تیم ملی داشته باشید که فقط در حالت رکود باشد بلکه باید رو به جلو حرکت کنیم. یکبار دیگر تاکید می‌کنم که سیدجلال حسینی در لیست انتظارمان خواهد ماند و هر لحظه که احتیاج باشد او به تیم ملی ملحق خواهد شد. سیدجلال حسینی از جمله بازیکنانی بود که با الگوی اخلاقی و فنی که همیشه از خودش نشان داد باعث شد که من عاشق بازیکنان ایرانی شوم و یکی از دلایلی که باعث شد من 7 سال در ایران بمانم همین سیدجلال حسینی بود. باز هم بر می‌گردیم به مطلب اولمان، بعضی‌ها در این زمینه موافقند و بعضی‌ها مخالف.

  * به عنوان سرمربی تیم ملی تا چه حد انتقادها نسبت به اعلام لیست تیم ملی را می پذیرید؟

ما تمامی نقطه نظراتی که در این زمینه دارند را با آغوش باز می‌پذیریم حتی انتقادها را گوش می‌کنیم تا زمانی که این انتقادات بی‌احترامی در آنها نباشد و تا زمانی که این انتقادها از سمت جبهه خاص و ذهن‌های بیمار و کسانی که ذهن‌های مریض دارند و تا زمانی که برای تفرقه نباشند را می‌پذیریم. متأسفانه فوتبال ایران در درونش افرادی که ذهن‌های بیمار دارند زیاد است و افرادی که به خاطر منافع خودشان و جبهه‌های خودشان صحبت‌هایی را مطرح می‌کنند.

* منظورتان از ذهن‌های بیمار چیست؟

ما در تیم ملی افرادی را نمی‌خواهیم که وقتی در اردو حاضر می‌شوند و یا کسانی که خارج از کشور در حال بازگشت به سمت ایران هستند افرادی باشند که 10 تا 12 چمدان لباس با خودشان به کشور بیاورند تا جایی که چمدان‌های بازیکنان تیم ملی در آن کشور باقی می‌ماند تا چمدان‌های آن فرد یا آن افراد به تهران بیایند. علاوه بر این به دلیل اضافه همین چمدان‌ها، هزاران یورو به خاطر همین اضافه بار باید پرداخت شود. جرایمی که فقط عده ای به خاطر اینکه این لباس‌های مُد روز دنیا را برای خودشان به ایران بیاورند. ما اینگونه رفتارها را در تیم ملی قبول نخواهیم کرد. ما در تیم ملی شخص یا افرادی را نمی‌خواهیم که از طریق دوستشان که قصد داشت کمک مالی به تیم ملی داشته باشند بیایند در هتل تیم ملی و ساعت یک و نیم بامداد و دو بازیکنی که قرار بود به استقلال بروند را جلویشان را بگیرند و به دنبال این باشند که تفاهم ایجاد شود تا این دو بازیکن به جای باشگاه استقلال به جای دیگری بروند. با آن اتفاق مالی در آن دوره، با آن دو بازیکن ساعت یک و نیم بامداد توافق مالی صورت گرفت. ما در تیم ملی اینگونه افراد را نمی‌خواهیم. پشت سر من ساعت 1:30 بامداد بازیکن من را بیدار کردند تا به پرسپولیس بیاورند. دیگر من در تیم ملی نمی‌خواهم که ساعت 1:30 بامداد اشخاصی دوستانشان را به اردوی تیم ملی بیاورند. آن اتفاق که یک اتفاق شعبده‌گونه بود، جایی که بدون اطلاع من به اتاق بازیکنانم رفتند و با آنها قرارداد امضا کردند. من اینگونه ایجنت‌ها که به اصطلاح به آنها دلال گفته می‌شود را در تیم ملی بخواهند فعالیت کنند را قبول نخواهم کرد و نخواهم پذیرفت. تا زمانی که من در تیم ملی هستم، تیم ملی یک وسیله یا یک پُلی برای جابجایی بازیکنان از استقلال به پرسپولیس نخواهد بود. در هر کشوری که کار کرده‌ام در انگلیس، در پرتغال یا در اسپانیا اگر چنین اتفاقی بیفتد آن ایجنت یا همان واسطه یا همان دلالی که این کار را انجام داده مطمئناً با جریمه‌های هنگفتی روبرو خواهد شد و این باشگاه‌ها نیز با جریمه‌های کلانی متضرر خواهند شد. امیدوارم این موضوع مشخص شود که چه کسی به عنوان یک دلال در فوتبال ایران چنین کارهایی را انجام می‌دهد.

* یعنی اردوی تیم ملی آنقدر باز بود که به راحتی دلال‌ها وارد اتاق‌های بازیکنان می‌شدند؟

خیر، آنقدر هم راحت نبود. آنها به این راحتی نمی‌توانند بیایند. ولی متأسفانه بدون اطلاع ما به هتل ورود کردند، با آن حق ورودی که دوستانشان در تیم ملی بودند این دلال‌ها نیز به اردو ورود کردند. این افراد افرادی بودند که آقای هدایتی را به تیم ملی معرفی کردند، اینها دوستان آقای هدایتی بودند، تا زمانی که من در تیم ملی هستم دیگر چنین اتفاقاتی رخ نخواهد داد به همین دلیل یکسری از افراد من را دوست ندارند ولی برای من ایرادی ندارد و باعث افتخارم است که چنین افرادی من را دوست ندارند. به خاطر اینکه این فرد یا افرادی بخواهند از تیم ملی سوء استفاده کنند یا وسیله از خارج کشور به داخل بیاورند تا زمانی که من هستم این اتفاق نخواهد افتاد. این افراد اگر بخواهند از تیم ملی استفاده کنند تا باشگاه‌ها را به جان هم بیاندازند و آنها را وارد چالش کنند و میان آنها تفرقه بیاندازند، من این اجازه را نمی‌دهم. اگر مرا دوست ندارند این دیگر مشکل خودشان است.

 

2051

فارس

نظرات ۲۹۴

 • ابراهیم کارگر :

  همش شعاره
  ولی ما بازهم پشت( تیم ملی ایران ) هستیم
  زنده باد ایران و ایرانی

 • فرزام تاجی

  منظورش انتقال امیری به پرسپولیس هست.

  • ابراهیم۶۶۶۶۶۶

   مگه منصوریانم‌ وارد هتل نشد؟بیرانوند که اون فصل بلافاصله بعد اتمام لیگ با پرسپولیس قرلرداد بست.حالا رو چ حساب میگه قرار بود بره استقلال؟!!!

  • پارسا

   نه دوست عزیز ... اون جناب منصوریان بود که برای مذاکره رفت به تمرین تیم ملی ... کی روش هم مرد بود اون موقع جلو ایجنت رو می گرفت نه بعد دوسال یادش بیفته همچین اتفاقی افتاده

  • Mn

   منظورش مذاکره با امیری و سید جلال در هتل هست که توسط (( ح . ه )) انجام شد .

  • در جواب آقایان ابرایم و پارسا

   یه بار دیگه مصاحبه رو بخونید..گفته از استقلال به پرسپولیس
   منصوریان رفت اردو ولی حاضر نشده بود غرورشو بشکنه واز امیری بخواد بیاد استقلال..اینو خود امیری گفته بود

  • جف شیش

   دوست عزیز همه میدونن مربی کدوم تیم همش قربون صدقه کیروش میرفت تا خودش راه رو برای این کارا باز کنه.
   مدیونید اگه فکر کنید منصوریان رو میگم

 • sara

  این لیست لیست اولیه است نه نهایی. غفوری بی شک توجام جهانی هست. شفر چندبازی پست ووریارو عوض کرد کاملا هم نتیجه گرفت باید به تصمیمای هرمربی احترام گذاشت

  • بهزاد

   خب احترام بزار به تصمیم کیروش دیگه. بحثت چیه؟

  • Karaji

   نه این لیست نهایه دیگه کسی اضافه نمیشه مگر اینکه کسی مصدوم بشه.
   اگر شفر پست وریا غفوری رو عضو کرده بخاطر این بوده که بازیکن نداشته بنظرم خود کی روش احترام نمیزاره به تصمیمات شفر و انتظار داره که به تصمیمات خودش احترام بزارن
   وقتی دل مردم پشت تیم ملی نباشه نتیجش میشه جام جهانی ۲۰۰۶.شخصاً دیگه ذوق دیدن بازی های تیم ملی رو تو جام جهانی ندارم

  • دسته 3 رفتی مفت نمی ارزی(بهرام ازگرگان)

   در جواب سارا خانم که استقلالی هستن،بگم شما که سنک کیروش رو به سینه میزدید،ببینید که الان با این مصاحبه سید حسین حسینی و وریا رو با شفر بدبین و دشمن میکنه و عملا تو مصاحبش همه اینها رو تقصیر شفر انداخت که حسینی رو ذخیره و وریا رو تو هافبک گذاشت.تازه فهمیدم که چرا وریا به شفر گفته هافبک بازی نمیکنم و ازش اطاعت نکرد.

  • 5سال دسته سه بودی آخرشم با خرید امتیاز اومدی بالا مفت نمی ارزی!

   خطاب به بهرام :)

   ما از کیروش حمایت نکردیم و نمیکنیم ما از تیم ملی حمایت میکنیم! شما هنوز فرقش رو متوجه نشدی! کیروش علاوه بر نکات مثبتش نکات منفی زیادی هم داشته و داره ولی اینکه برانکو با مصاحبه هاش بخواد آرامش تیم ملی رو بهم بزنه ربطی به این نداره ک کیروش سرمربی باشه یا هر کس دیگه ای! :)

  • بهروز

   بحث احترام گذاشتن نیست
   من وریا رو خیلی دوست دارم
   ولی کیروش
   بنده خدا می گه دفاع احتیاج دارم وریا ولی اخیرا دفاع بازی نکرده

   با این همه امیدوارم وریا و سید جلال هر دو دعوت شن
   هر دو عالین

  • یک پرسپولیسی

   در جواب بهرام : بازیکنهایی که تو تیم خودشون ذخیره هستن ( حسین حسینی ) و بازیکنی که تو پست هافبک راست تو تیم خودش بازی میکنه چطور انتظار داری کیروش بیاره تو تیم ملی ازش دفاع استفاده کنه درباره سید جلالم که توضیحات داده باید از یکجا جوانگرایی بشه ( آندو ، نکونام و حالا سید ) آقای گرشاسب میگه گل به الجزیره رو زد خط خورد چه ربطی داره به نظر من این خیلی از زمان برانکو بهتره که تیم ملی از 2 سال قبل معلوم بود کیا بازی میکنن دایی 40 سالش شده بود هنوز جاش تو تیم ملی بود بداوی و رضایی وسط زمین کتک کاری میکردن بازم تو تیم ملی بودن الان حداقل اینه که تیم ملی نظم داره و هیچ بازیکنی نمیتونه بگه حتما تو لیست هست مگر اینکه تو پست خودش بهترین باشه

 • soheil

  به هیچ عنوان نه کیروش رو دوست دارم و نه نمایش تیم ملی توی اینهمه سال باعث لذت من شده اما اگه مطالب ذهن بیمار و اینجنت درست باشه کاملا حق با کیروشه و در این مورد ازش حمایت میکنم

  • معروف

   لطفا رنگی و تعصب باشگاهی صحبت نشه. چون نه بار فنی نداره و نه تعصب ملی. ممنون

  • arash

   ینی واقعا متوجه نشدی ک با این حرفا میخواد طرفدارای استقلال و پرسپولیس رو بندازه ب جون هم؟ میخواد بازیکنارو رو ب روی مربیشون قرار بده ؟ اگه دلال اومد کمپ تیم ملی چرا همون موقه اعلام نکرد ؟ بعد دوسال ک انتاقادا از تیم ملی ب اوج رسیده و خیلی از دلالیای خودش رو شده یادش افتاده؟ اون موقه ک هدایتی نقد پل میزاشت کف دستش خوب بود حالا بد شده چون دیگه سیبیلشو چرب نمیکنه؟ یکم چشاتونو بتز کنید و فکر کنید

 • mili

  فقط دوس دارم زودتر جام جهانی بیاد و شک ندارم که واسه ما چند روزبیشتر طول نخواهد کشید و بعدش دیگه نبینمت.تیم یه بزرگتر میخواست که تمام ویژگی هارو داشته باشه و اون شخص فقط سید جلال حسینی هست و بس

  • اس اس

   حواست باشه چی داری میگی اینجا پرسپولیس یا استقلال نیست اینجا تیم ملی.برای ما تیم ملی مهم تر از شخص
   با کی روش تا ۲۰۲۲

  • jd.dri

   نرود میخ آهنین بر سنگ !!!!!!!!!
   خودش میگه من بخاطر سیدجلال عاشق ایران شدم ....
   واقعآ که نابغه ای !!!!!!!

  • امیر6

   در جواب jd باید بگم ایشون خودش حرف زیاد میزنه چیشد دیقه نود یادش افتاد جوونگرایی کنه واسه ملت ها هیچ اشکالی نداشت اگه مثل آندو اواسط بازیهای مقدماتی سید رو کنار میذاشت همه م قبول میکردن من شک ندارم قصدش تخریب بود ک باید بگم سید ارزشش بالاترازاین حرفهاس آقای بی جام

  • ali

   نه که دوره ی قبلی جام جهانی که سید جلال بود یک ماه جام جهانی رو تیم اونجا بود اخه این حرفای مضحک بسه دیگه

  • یک پرسپولیسی

   ما طرفدارهای ایرانیم نه رنگها برای ما موفقیت ایران مهم است نه رنگها شما هم اگر طرفدار ایران نیستی برو در مورد تیم خودت نظر بده لطفا در مورد ایران نظر نده شماها همونائید که منتظرید از آب گل آلود ماهی بگیرید منتظرید یه چیزی پیش بیاد بپرید به مربی تیم ملی در صورتی که فارغ از هرنتیجه ای ما از تاج میخایم کیروش تا 2022 باشد به امید موفقیت تیم ملی ایران با هر بازیکنی از هر تیمی که میخاهد باشد فقط ایران

 • حسن سرخدل

  یعنی اقای کیروش با ان همه تجربه ای که میگی بدست اوردم...یعنی خانزاده بر سید جلال ارجعیت داره و یا نبودن ورویای اماده ویا خط خوردن حسینی گلر خوب این روزها...و بردن شجاعی قلیزاده و ندونستن امادگی دژاگه که شاید هم فیکس بازی کنه..خیلی چیزها میشه نوشت...و نظر داد...ولی جام جهانی جای بی تجربه های که همه میدونن نیست..........

  • مهدی

   همین قلی زاده اگه پرسپولیسی میبود یه عالم طرفدار داشت . انتخاب کیروش درست بوده .شما نمیفهمین .‌وریا بازیکن خوبیه ولی تو‌کار دفاعی نه . کیروش به فکر جوون گراییه دیگه سید جلال پیر شده . ولی اگه بازم نتونت به کیفیت بالا برسن بازیکنای دفاعی سید جلال رو برای جام‌جهانی میاره

  • حسن

   مهدی جان همون وریایی که میگی تو کار دفاعی ضعیفه 90 دقیقه تو آزادی نذاشت امیری به کل اماده شما نفس بکشه شاید یادت رفته وریای مدافع 6 گل طارمی 5 گل و سردار 5 گل
   نشون میده وریا از قلب دفاع میره جلو گل میزنه میاد عقب

 • عابد

  این ها همش بهانست به فرض مثال شما پست قلی زاده رو عوض کردی و اوردیش دفاع چپ الان باید دایی نیمکت نشینش کنه
  اقاااای کیروش مسعولیت کار هاتون رو به گردن بگیرین انقد بهانه نیارین

  • خواجوئی راوری

   دوست عزیز در باشگاه برای وفق دادن بازیکن با هر پست که توانایی داره زمان لازم موجوداست وهماهنگی پدیدار میشود اما در تیم ملی محدودیت زمانی وجود دارد و اعتراض کیروش هم در اختیارنداشتن بازیکنان در زمان کافی بود
   اگر قلی زاده توانست در پست دفاع چپ آزمایش شود چون پس از تعطیلی لیگ مداوم در پک زیر نظر کیروش بود و ترابی و خانزاده هم در تمرینات کیروش حضور دائمی داشتند و مربی محق است به استفاده از شاگردان منضبط وفادار بماند

 • فقط زلزله

  آقای کیروش چرا حرف بی ربط می زنی جام جهانی یک تورنمنت معمولی برای کسب تجربه نسل جوان نیست اگه از هر تیمی شیشتا بخوریم و آبرویمان برود کی می خواهذ جواب دهد. البته من می دانم تو به خاطر خصومت با پرسپولیس صخره رو خط زدی

 • رضا

  توجیهاتش مسخرس. وریا غفوری یک ماه اومده یه خط جلو. اونو به این دلیل دعوت نکرده. اونوقت امثال دژاگه یا رضاییان که ماههاست زمین فوتبال رو ندیدن ولی تو پست خودشون بودن تو خونه دعوت کرده؟ جلال حسینی اگه گل به تیم اماراتی نمیزد و باعث باخت تیم پرسپولیس و تیم برانکو میشد الان کاپیتان تیم ملی بود تو جام جهانی. کیروش جام جهانی قبلی هم با تیمایی که تو اسیا بازی داشتن لج کرد.مثال مهمش هم رحمان احمدی بود که چون دیر به تیم ملی ملحق شد جاش رو به حقیقی داد. لیست تیم ملی با کیروش همیشه بر اساس سود و علایق غیر فوتبالی کیروش بوده. مثل دعوت عابدزاده که با لابی خود کیروش به فوتبال پرتغال رفت و ...
  دروغ پشت دروغ از کیروش.

  • Ali

   اینکه وریا هافبک بازی کرده که خیلی خوبه
   این یه نکته مثبته نه منفی آقای کیروش
   چون هم میتونه دفاع بازی کنه هم هافبک
   همه مربیان دنبال بازیکنانی هستن که چند پست بازی کنن

  • mohammadali

   رضاییان ماهاست زمین فوتبال و ندیده؟شما اصلا فوتبال میبینی؟رامین تو مراسم بدرقه تیم ملی نبود چون بازی داشت تو بلژیک و اگر خبر نداری با اجازت رامین تو 3 بازی اخر تیمش گل زد و پاس گل هم داد اما مگه علی رضا حقیقی جای رحمان احمدی فیکس شد بد بازی کرد؟به نظر اکثر کارشناس ها بهترین دوران فوتبالیش بود من خودم پرسپولیسی هستم از خط خوردن سید هم خیلی ناراحتم اما حرفات و با دلیل بزن نه از رو هوا در مورد امیر عابدزاده هم باید بدونی جزو بهترینا بود تو لیگ پرتغال برو نمره ها و عملکردشو ببین بعد نظر بده و بدون وقتی فامیلیت عابدزاده باشه و پسر عقاب اسیا باشی به لابی کیروش که هیچی به لابی مسی هم نیاز نداری و عابدزاده کوچیک به هرجا رسیده واس تلاش ها و استعدادهای خودش بوده نه نام خانوادگیش یا کیروش یا هر دلیل دگ پس بهتره اول فکر کنیم بعد نظر بدیم من اصلا طرفدار کیروش نیستم و خودم حضور شجاعی و منتظری با شرایط سنیشون برام جای سوال داره حتی ابراهیمی و دژاگه البته مسدومیتشون ولی بدون کیروش بالاسر تمرین تیمه و سال ها داره با این بچه ها کار میکنه از من و شما بهتر میدونه کی و ببره و مطمینن از کل ایران بیشتر دلش میخواد تیمش نتیجه بگیره و رزومش موفق تر از قبل بشه چون صعود ایران مساوی با سعود نجومی حقوق کیروش و دستیاراش پس لطفا انتقاد الکی ممنوع

  • کوروش

   رضا جان دقیقا همینه
   بودن عابد زاده داخل دروازه اصلا منتقی نیست بخصوص نبودن سیدجلال و وریا
   ...... خیلی عجیبه

  • نادر

   اتفاقا اقای نامجو مطلق از نبردن وریا ایراد گرفته بود و متعجب بود که من متذکر شدم دلیلش امدن وریا به جلو بوده ..در ان که وریا بازیکن خوبی هست شکی نیست ولی کیروش دفاع راست مد نظرش بوده در ضمن اگر بازی وریا را با ازبکستان دیده باشید به این نتیجه میرسید که وریا ان وریا سابق نبوده .در ضمن ایا شما بازی رضاییان را دیده اید ایشان در این یک سال 5 سال پیشرفت کرده اند و در این یکی و دو ماه فیکس تیمش بوده و هم پاس گل داده هم گل زده..دژاگه تنها بازیکن تیم ملی هست که میتواند حفظ توپ کند و پایه ریز حملات تیم ملی شود البته ایشان 3 ماه است در اردو به سر میبرد هم دارد مصدمیتش را رفع میکند هم تمرینات بدنی و هوازی میکند.من خودم پرسپولیسی هستم ولی این را هم قبول دارم تمام بازیکنهای پرسپولیس افت شدیدی کرده اند حتی امیری ..و بیرانوند هم جای خودش را دارد من راجب جلال خان نمیتونم حرفی بزنم ایشالله برگرده تیم ملی مگر جایگزینش عالی بازی کنه..حرف عابد زاده را هم قبول ندارم چون کیروش از اول به تمام بازیکنها گفته اگر میخواهید بازیکن بهتری باشید بروید خارج و ایشان هم رفت یادمان باشد عابدزاده اگر در ایران میماند چون حاشیه اش زیاد بود صد در صد 2 تا 3 سال دیگر فوتبال را کنار میگذاشت. ایا کیروش بازیکن سالاری را در تیم ملی متوقف کرد یا نکرد؟؟این خودش یک افت بزرگ بود.ایا کیروش بدون ضربه زدن به تیم ملی جوانگرایی مناسب کرد یا نکرد؟؟این صحبتهای حاشیه را از تیم ملی دور کنید..کنار گذاشتن هدایتی یعنی پشت کردن به منافع شخصی اگر مربای دیگری بود این کار را میکرد یا نه؟؟..فقط یک سوال از شما ها دارم ایا تا کنون در چیدمان بازیکنان اشتباهی از کیروش دیده شده؟؟؟منصفانه و فوتبالی نظر دهید..اگر حاشیه های مربیهای تیم ملی یک با یک می امد بیرون که هر کدام از انها را با یک تریلی هم نمیتوانستیم بکشیم

 • سالار

  جناب کی روش اگر سید حسین حسینی بخاطر نیمکت نشینی دعوت نشده چرا دژاگه و رضاییان و... که همیشه نمیکت نشین بودند چرا دعوت شده؟ لجبازی لجباز. برات متاسفم کی روش. هیچ وقت اروپایی نبودی. اگه من رئیس فدراسیون بودم حتما همین امروز برکنارت میکردم و مارکار آقاجانیان را جایگزینت میکردم.

  • بختیاری

   حالا چرا مارکار؟!!
   خودت بشو مربی. تو که بهتر از مارکاری

  • پرسپولیسی

   احسنت. سعید عزت اللهی هم عموما ذخیره است

برچسب ها