غایب بزرگ ترکیه مقابل ایران؛ حسرت رویارویی با پسر بد

غایب-بزرگ-ترکیه-مقابل-ایران؛-حسرت-رویارویی-با-پسر-بد

وبسایت رسمی برنامه نود - با وجود حضور ستاره‌های ترکیه در لیست این تیم برای بازی مقابل ایران، آنها یک غایب بزرگ برای این بازی دارند. 

به گزارش وب‌سایت نود، لیست تیم ملی ترکیه برای بازی دوستانه با ایران مشخص شد. ترکیه مهمترین و شاید بتوان گفت تنها حریف قدرتمند ایران در بازی‌های دوستانه قبل از جام‌جهانی است. تیمی که حالا در لیستش بسیاری از بازیکنان اصلی‌اش هم حضور دارند تا شاگردان کی‌روش یک بازی دوستانه واقعی را قبل از روسیه تجربه کنند.

حضور لژیونرهای نام آشنایی مانند چالهان اوغلو از میلان و چنگیز اوندر از رم خبر از حضور حریفی قدرتمند مقابل ایران می‌دهد. با این حال یک جای خالی بسیار بزرگ در ترکیب شاگردان لوچسکو وجود دارد که البته غیبت او تقصیر کادرفنی این تیم نیست! آردا توران بازیکن فصل گذشته بارسلونا و ستاره فعلی باشاکشهیر به دلیل محرومیت 16جلسه‌ای نمی‌تواند تیم کشورش را فعلا همراهی کند. بازیکنی که حضور او برای تیم ملی ایران می‌توانست محک بسیار خوبی باشد. او حدود یک سال قبل پس از درگیری با یک خبرنگار توسط فاتح تریم از تیم ملی اخراج شد، بعد از بازی‌های ملی خداحافظی کرد، پس از جدایی تریم دوباره برگشت و دوباره کنار گذاشته شد و حالا محروم شده است. دردسرهای آردا علاوه بر خودش و تیم ملی ترکیه، فرصت بازی مقابل یک فوق ستاره را از بازیکنان ایران هم گرفت.

تیم ملی پیش از این نشان داده که عملکرد چندان موفقی مقابل تک ستاره‌های ندارد. در جام‌جهانی قبل مسی از آرژانتین و ادین ژکو از بوسنی بازیکنانی بودند که فوق ستاره تیم‌شان محسوب می‌شدند و هر دو توانستند دروازه تیم ملی ایران را باز کنند. یا در بازی دوستانه با سوئد هم زلاتان به ایران گل زد. این مشکل تیم ملی ایران و ضعف در مهار تک‌ ستاره‌ها می‌تواند ایران را در روسیه مقابل اسپانیا و پرتغال باز هم با مشکل مواجه کند. حضور ستاره تیم ملی ترکیه می‌توانست تمرین خوبی برای تیم ملی ایران باشد اما دردسرهای آردا، این فرصت را از شاگردان کی‌روش گرفت. حالا تیم لوچسکو بدون بزرگترین ستاره سال‌های اخیر فوتبال ترکیه مقابل شاگردان کی‌روش صف‌آرایی می‌کند. 

 

 

30388

اختصاصی

نظرات ۱۲

 • توحید

  خانزاده میتونه هر ستاره ای رو کنترل کنه!

 • توريني

  حالا اونقدرم ستاره نيس

 • Gt

  رونالدو بهمون گل میزنه .. ولی شاید بازی رو نبازیم! .. چه معلوم .. والله

 • سولدوز تراختور

  عاشق اردا هستیم...حیف شد که نیست

 • علی

  یه تاریخچه ای از نتایج دو تیم بگذارید

  • آرش

   اگه منظورتون نتیاج رو در روی ایران و ترکیه هست، تا حالا با هم بازی نکردیم ! فکر کنم یک بازی در اولین روزهای تشکیل تیم فوتبال تو ایران باهم داشتیم که فکر کنم بازی ملی مثل اینکه محسوب نمیکنن اون بازی رو، یا اگه میکنن همون یه بازی بوده دیگه در کل که نتیجه ش رو نمی دونم ولی همینجوری تو ذهنم هست که صفر صفر بوده احتمالاً، قضیه هم مال هفتاد سال پیشه!

  • بنده خدا

   فکر کنم پنج تا بازی داشتیم ، دو تا بازی با نتایج ۴ به یک و ۶ به یک با ختیم ، دوتا هم مساوی کردیم ، یک بازی هم یک هیچ باختیم

 • شهریار سرخ

  خوبه که نیست وگرنه تیم ملی با روحیه ضعیف باید میرفت جام جهانی

 • وامنان دهکده خورشيدی

  ترکیه، فقط ترکیه 2002. روشتو، فاتح آکیل، امره بلوزاوغلو، هاکان اونسال، آلپای، توگای کریم اوغلو، حسن ساس، هاکان شوکور، باشتورک، ایلهان مانسیز، امیت داوالا، ... هی چه زود گذشت.

 • زانيار

  باید دید که ترکیه با همه بازیکناش جلوی ایران بازی میکنه یا تیم سومشو بازی میده

 • Dizel

  فوق ستاره ؟ /:

 • حسام

  یونان از ترکیه قوی تره و مهمترین بازی دوستانمون با یونان هستش...در ضمن ترکیه ه عیر از آردا توران...نوری شاهین و سلجوک اینان و امره مور رو هم دعوت نکرده

برچسب ها