ترین‌های فنی لیگ هفدهم/ مهندس استقلال و تک‌تیرانداز پرسپولیس

ترینهای-فنی-لیگ-هفدهم-مهندس-استقلال-و-تکتیرانداز-پرسپولیس

وبسایت رسمی برنامه نود - منشا برای زدن 4 گل، 69 شوت زد. در حالی که علی علیپور با 12 شوتِ بیشتر، 15 گل بیشتر از منشا زده است.

 به گزارش‌وبسایت نود، با پایان لیگ هفدهم سایت متریکا «ترین»های فنی این لیگ را بررسی کرد. به عنوان مثال پرسپولیس با مالکیت 60.4درصدی بالاترین تملک توپ را در فصل گذشته داشت که بعد از آن، استقلال با 59.7 و سپاهان با 56.5 در رده‌های بعدی قرار گرفتند. از نظر بیشترین پاس، بالاترین پاس‌کلیدی و تعداد شوت‌های بازیکنان هم حضور سرخابی‌ها پررنگ است.

علی علیپور؛ دومین شوت‌زن لیگ

آقای گل لیگ هفدهم برای زدن 19 گل‌اش، 81 شوت به سمت دروازه حریفان زد. حتما سوالی که پیش می‌آید این است که پس چه کسی بیشتر از علیپور شوت زد؟ عیسی آل‌کثیر با 8 گل زده. مهاجم نفت برای این هشت گل، 89 بار شانس‌اش را با شوت امتحان کرد. در رده‌ بعدی هم ساسان انصاری با 77 شوت و فقط 11 گل حضور دارد. نکته جالب توجه حضور گادوین منشا در جمع 5 بازیکنی است که بیشترین شوت را زده‌اند. منشا که مقطع زیادی از فصل را نیمکت‌نشین بود، در دقایق حضورش در لیگ هفدهم، 69 بار شوت زد. که فقط 4 تا از این 69 تلاش منشا به ثمر نشست و گل شد.

امید ابراهیمی؛ 1764 پاس

بنا به آمار متریکا، فرمانده شماره شش استقلال، بیشتر از هر بازیکنی در لیگ هفدهم پاس داده است. با توجه به فلسفه شفر و علاقه منصوریان به فوتبالِ مالکانه، نقش امید ابراهیمی در مرکز زمین پررنگ‌تر از همه بود. امید برای نظم دادن به بازی استقلال، 1764 مرتبه پاس داد. بعد از امید، نوبت به هافبک دفاعی مورد علاقه کی‌روش می‌رسد. علی کریمی با ارسال 1263 پاس نقش زیادی در فوتبال تماشایی سپاهانِ کرانچار داشت. محمد ایرانپوریان با 1241، سرور جپاروف با 1166 پاس و محمد انصاری هم با 1163 پاس در جایگاه‌های بعدی حضور دارند. نکته جالب توجه این است که محمد انصاری بیشترین پاس را در پرسپولیس داده است.

مهدی ترابی؛ کلیدِ پاس‌ها

شاه‌ماهی‌ نقل‌وانتقالات این فصل بیشترین پاس کلیدی را در لیگ هفدهم داد. مهدی ترابی 45 مرتبه با پاس‌های کلیدی‌اش گره مدافعان حریف را باز کرد و برای تیم علی دایی موقعیت ساخت. بعد از ترابی، نوبت به وحید امیری می‌رسد که با ارسال 39 پاس کلیدی عصای دست برانکو بود. سرور جپاروف و فرشاد محمدی‌مهر هم با پاس‌های طلایی‌شان، 29 خلق موقعیت داشتند. کرار و محمدرضا حسینی هم 27 مرتبه موفق به ارسال چنین پاس‌هایی شدند.

 

14001

اختصاصی

نظرات ۵

 • هدايت

  فرمانده اميد ايراهيمي با غيرت

 • mojtaba

  مسلمان اگه فیکس بود قطعا بیشترین پاس و بیشترین پاس کلیدی واسه ما بود

 • اس

  مهندس خودتی بقیه فیکن

 • Abedi

  عشق است فرمانده استقلال

 • حمید

  عجیبه سپاهان تو همچی خوب بود بجز رتبه تیمش

برچسب ها