اسطوره در راه سه‌گانه باورنکردنی/ 1، 2، 3 زیدان

اسطوره-در-راه-سهگانه-باورنکردنی-1-2-3-زیدان

وبسایت رسمی برنامه نود - اگر امشب رئال مادرید در بازی نهایی لیگ قهرمانان موفق به خواباندن مچ لیورپول شود، پس از بایرن‌مونیخ و آژاکس به سومین فاتح 3 دوره متوالی لیگ قهرمانان و جام باشگاه‌های اروپا تبدیل می‌شود.

به گزارش سایت نود، این دستاورد، نام زین‌الدین زیدان، سرمربی این تیم را هم در همین اولین سال‌های مربیگری جاودانه می‌کند چون در این صورت از یک تا 3، اعداد را برای رکوردشکنی خودش ردیف می‌کند.

یک

در صورت قهرمانی رئال مادرید، زیدان به اولین مربی فاتح 3 دوره متوالی معتبرترین جام باشگاهی اروپا تبدیل می‌شود. آژاکس و بایرن‌مونیخ با 2 مربی 3 بار پی در پی فاتح جام باشگاه‌های اروپا شدند؛ آژاکس با کواکس و میشل و بایرن با لاتک و کرامر.

 2 

یکی از انگیزه‌های فرعی لیورپول برای بردن این فینال، دور کردن زیدان از رکورد باب پیسلی، سرمربی اسطوره‌ای دهه 80 خودش است. پیسلی کماکان تنها فردی است که با یک تیم 3 بار قهرمان اروپا شده و زیدان امشب بهترین فرصت برای شریک شدن با او را دارد.

در تاریخ لیگ قهرمانان و جام باشگاه‌های اروپا، تنها 2 مربی 3 بار فاتح معتبرترین جام باشگاهی اروپا شده‌اند؛ باب پیسلی همراه لیورپول در سال‌های 1977، 1978 و 1981 و کارلو آنچلوتی در سال‌‌های 2003 و 2007 با میلان و 2014 با رئال مادرید. زیدان می‌تواند سومین نفر این جمع باشد.

1977

 

اختصاصی

نظرات ۳

 • Pespepsi

  بینش فرا زمینی زیدان در دوران بازیگری و حالا هم در مربیگری. نابغه تاریخ فوتبال.

  • farhad777

   اسطوره فوتبال جهان چ بازیکن چ مربی حتی مدیر و...اسطوره قهرمانی سوم 3 مبارک پیشاپیش

 • پیجو

  HALA MADRID

برچسب ها