بررسی جانشین احتمالی امید نورافکن در استقلال؛ عالی به جای خوب!

بررسی-جانشین-احتمالی-امید-نورافکن-در-استقلال؛-عالی-به-جای-خوب

وبسایت رسمی برنامه نود - گزینه استقلال برای جانشینی نورافکن، در فصل گذشته عملکردی بهتر از این بازیکن داشت. 

به گزارش وبسایت نود، به نظر اولین اقدام شفر در نقل‌وانتقالات بین دو فصل، پر کردن جای خالی امید نورافکن است. بازیکن مستعد 21 ساله‌ای که احتمالا استقلال را به مقصد شارلوای بلژیک ترک خواهد کرد. این طور که شنیده شده، شفر برای جانشین نورافکن سراغ بهترین دفاع چپ لیگ برتر رفته است. میثم تیموری بازیکن 25 ساله پارس‌جنوبی‌جم که فصل قبل در 19 بازی تیم‌اش دفاع چپ بازی کرد، مهم‌ترین گزینه استقلال در نقل‌وانتقالات است. فصل قبل تیموری طبق نمرات سایت نود با معدل نمره 2.91 بهترین عملکرد را بین دفاع‌ چپ‌های لیگ داشت؛ حتی یک رتبه بالاتر از محمد انصاریِ پرسپولیس. تیموری که در رتبه هفدهم نمرات سایت نود جای گرفت، در بین دفاع کناری‌ها هم فقط رقابت را به وریا غفوری و همچنین فرشاد محمدی‌مهر دفاع راست پارس‌جنوبی باخت و از بقیه دفاع کناری‌های لیگ عملکردی بهتر داشت. 

این در حالی است که امید نورافکن فصل گذشته با میانگین نمره 3.37 در رتبه 144 جای گرفت. امید در 24 بازی استقلال که حضور داشت یک گل زد و یک پاس گل داد. که میثم تیموری در خلق چنین آماری ناکام ماند و روی گل‌های پارس‌جنوبی‌جم تاثیر مستقیمی نداشت. ولی تیموری در ارسال پاس‌های کلیدی تبحر بالاتری از نورافکن دارد و طبق آمار متریکا در جریان هر مسابقه نزدیک به دو برابر امید، با پاسی تماشایی گره دفاع حریف را باز کرده است. از دیگر برتری‌های میثم تیموری نسبت به نورافکن، حضور فعال‌تر و پررنگ‌تر در کارهای تدافعی است. تیموری نزدیک به دو برابر نورافکن نبردهای دفاعی یک مقابل یک را پیروز می‌شود، روی هوا سه‌دهم بیشتر از نورافکن ضربه سر می‌زند و در هر بازی هم سه عملکرد دفاعی بیشتر از امید دارد. ضمن اینکه در جریان بازی هم فعال‌تر است و 14 بار در طول نود دقیقه بیشتر از نورافکن توپ را لمس می‌کند. ضعفی که تیموری نسبت به نورافکن در آمارهای انفرادی دارد به تعداد شوت، دقت پاس و دریبل موفق مربوط می‌شود که به جز دقت پاس، در سایر موارد خیلی قابل لمس نیست.

 

14001

اختصاصی

نظرات ۲۰

 • اس اس

  تیموری بازیکن خوبیه.

 • فتل

  ما منتظر لیست برانکو ییم هر چی برانکو بگه.

 • سوران

  فعلا تیام و نگهه داریم

  • محمد**

   موندم چطور قرارداد میبندن شاید ضعف قرارداد با تیام رو توی اون شرایط خاص بشه قبول کرد ولی نورافکن با این سنش رو چرا همچین قرارداد مزخرفی بستین طرف هر وقت دلش خواست میتونه یه ذره پول میده میره که بره

 • ابراهیم کارگر :

  باید دید توی استقلال جواب میده یا نه

  خیلی ها از این بهتر بودن اومدن ولی تو جو باشگاهای بزرگ اب شدن

 • لالایی

  ایولا.....
  کاش بیاد زودتر استقلال

 • رائول

  مهم نیست چقدر خوب باشی، مهم اینه که وقتی به استقلال میای، به سرنوشت شوم و تلخ شهباززاده، جباری، پادووانی، قائدی، برزای، کریمی، و... گرفتار میشی !!!!!

  • خطاب به بالایی

   معلومه بد داری میسوزی.....
   هنوز از بابت پای گلهای جباری داری اتیش میگیری ..خخ

  • علیرضا

   شایدم به سرنوشت وریا سرور تیام باقری حسینی اسماعیلی چشمی دچار شد

 • CR 6+4 FCP

  باز این ششتقلالیا و شوفر رفتند سراغ لیست پروفسور.

  • مسعود گل باشی

   اصلا همه بازیکنای دنیا تو لیست شاگرد شوفرن ممد صلاحم تو لیست شاگرد شوفر بوده لیورپول تقلید کرده

 • کیوان کاکا

  عالییجناب شفر مرسی..خوش اومدی ب ارددوگاه ابی پسر

  • پرسپولیسی

   مثل اینکه شوفر یک ساله تو اسدقلاله تازه خوش آمد میگی!!!!

 • Ss.abi

  حالا برانکو هم میخوادش
  بعد میگند هر بازیکنی که برانکو میخواد رو استقلال جذب میکنه
  خخخهخهخه

 • ابی جان

  روی این نمرات تیموری چندان نمی شود حساب کرد چرا که زمانی ارزش دارد که بتواند در باشگاه بزرگ استقلال در برابر همه تیمهایی که جلوي استقلال با تمام توان بازی می کنند تا خودی نشان دهند و بین مردم دیده شوند نیز عملکرد خوبی داشته باشد شرایط بازی در باشگاه استقلال اساسا با همه باشگاههای ایران فرق می کند از طرفی بازیکنان زیادی بوده اند که در تیمهای خود عالی و با عملکرد و نمرات عالی ظاهر شده اند اما شخصیت و روحیه لازم برای بازی کردن در تیم بزرگ استقلال را نداشته اند و هرگز نتوانسته اند در استقلال موفق باشند برای موفقیت در استقلال بزرگ بایست شخصیت بزرگ و دل و روحی بزرگ داشت تا ظرفیت چنین باشگاه بزرگی را داشته باشی و پیشرفت کنئ .بازی در استقلال یعنی توان اجرای نمایش عالی زیر ذره بین میلیونها هوادار و میلیونها بیننده در ایران و اقصی نقاط دنیا و انجام بازیهای مهم و تاریخی که فوتبال ایران را ورق می زند و این نیاز به تواناییهای ویژه دارد پس بیهوده نیست که نورافکن به تیم ملی دعوت می شود اما تیموری با این آمار دعوت نمی شود و یا امثال محرمي و احمدزاده و مسلمان و...دعوت نمی شوند

برچسب ها