تفاوت پرسپولیس با العربی؛ محرومیت لغو می‌شود؟

تفاوت-پرسپولیس-با-العربی؛-محرومیت-لغو-میشود؟

وبسایت رسمی برنامه نود - پرونده محرومیت از نقل و انتقالات باشگاه العربی کویت و باشگاه پرسپولیس هیچ شباهتی به هم ندارند و این تفاوت می‌تواند خبر امیدوارکننده‌ای برای هواداران قرمزهای پایتخت باشد. 

به گزارش وب‌سایت نود، باز نشدن پنجره نقل وانتقالاتی باشگاه العربی کویت این گمانه زنی را بوجود آورده است که  پرونده این تیم با پرونده  پرسپولیس نتیجه‌ای مشابه را به دنبال خواهد داشت و پرسپولیسی‌ها هم در رسیدن به هدفشان که رفع محرومیت در فصل نقل و انتقالات تابستانی است ناکام خواهد ماند. این در حالیست که بررسی دقیق‌تر پرونده دو باشگاه نشان می‌دهد که جزئیات و کلیات آنها کاملا با یکدیگر متفاوت بوده است. صرفا بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی در هر دو باشگاه این تصور را بوجود آورده که این دو پرونده روند مشابهی را داشته و قرار است در پایان هم به نتیجه‌ای مشابه برسند. تصوری که کاملا اشتباه است. 

دکتر رفیعی، کارشناس حقوقی در این مورد به خبرنگار سایت نود گفت: «باشگاه پرسپولیس در مهلت قانونی از حق قانونی‌اش بر اساس اساسنامه فیفا استفاده کرده و به دادگاه بین‌المللی ورزش اقامه دعوا کرده است. دادگاه بین‌المللی به این پرونده رسیدگی کرده و مسئولان این تیم منتظر نتیجه این پرونده هستند. اگر دادگاه بین‌المللی حکمش را صادر کند و دادخواهی پرسپولیس را بپذیرد هیچ مرجعی نمی‌تواند آن را تغییر دهد مگر این که فیفا نزد دیوان عالی کشور سوئیس فرجام‌خواهی کند، اتفاقی که تا به حال سابقه نداشته است و فیفا تا الان نسبت به احکام دادگاه بین‌المللی فرجام‌خواهی نکرده و احکام آن را پذیرفته است. در این دو پرونده یک تفاوت کاملا واقعی و امیدوارکننده وجود دارد و آن این است که در پرونده باشگاه کویتی، آن باشگاه از حق خودش برای دادخواهی نزد دادگاه بین‌المللی ورزش استفاده نکرده و صحبتی و حرفی از اتخاد تصمیمی از سوی دادگاه بین‌المللی ورزش نبوده است. یعنی باشگاه کویتی اصلا اعتراضی به حکم فیفا نداشته است که قرار بر این باشد که اتفاقی بیفتد اما باشگاه پرسپولیس بعد از حکم فیفا در مهلت قانونی از حق قانونی خودش استفاده کرده و نزد دادگاه بین‌المللی ورزش درخواست تجدیدنظر کرده و منتظر پاسخ آن است و امید زیادی به مثبت بودن آن دارد. به همین دلیل این دو پرونده هیچ شباهتی به هم ندارند و پرسپولیسی‌ها همچنان بر اساس درخواستی که در مدت مورد نظر ارائه داده‌اند در انتظار پاسخ هستند.»

 

30388

اختصاصی

نظرات ۱۶

 • حسن سرخدل

  پس دیگر مشکلی پیش نمیاید و امیدوارم بازیکنان مدنظر به پرسپولیس بیایند...::::::::::::::::

 • ابی به رنگ اسمان

  ما میگیم اش


  شما بگین به همین خیال باش

  فقط واسه گول زدن بازیکنا هی میگن
  بعد که قرارداد بستن میبینن محرومیت پابرجاس

  • دسته 3 رفتی مفت نمی ارزی(گرگان)

   درجواب آبی ششتقلالی،به ششتقلالیا محرومیت ما هیچ مربوطی نیست.شما برین به تیام 20 میلیارد بدین تا بمونه

  • شهربابک

   چرا سوختید ۶تایی ها

  • بی اسطوره دسته ۳

   ما هم به شما میگیم به همین خیال باش !
   قهرمانی از آن ماست

  • شهریار

   تیام 1 میلیون دلار نقد میخواد حداقل 500 هزار دلار هم آپشن :)) شما فعلا برو قیمت دلار بگیر دلاور

 • پرسپولیسی

  اگه این اتفاق بیفته خیلی خوب میشه و اگه همچنان پرسپولیس محروم باشه بازم خوبه چون بازیکن های جوان میتونن اینده باشگاه رو تضمین کنن خصوصا که برانکواستاد بازیکن سازیه درمورد مسلمان هم هر چی برانکو بگه پرسپولیس هیچ وقت متکی به بازیکنی نبوده و نیست و این اسم پرسپولیسه که همیشه به بازیکن ها هویت میبخشه

 • پرسپولیس زلزله

  به امید خدا محرومیت پنجره نقل و انتقالات تو همین ماه مبارک رمضان تموم میشه.پیش به سوی جام های بیشتر با رهبری پرفسور برانکو

 • کینگ شفر

  اونا از فرصت اعتراض استفاده نکردن چون میدونستن فایده ای نداره

  • قهرمان دسته سه

   شما برید واسه ریزه اسپور مدرک بفرستید تا پرسپولیس رو محروم بکنن تو زمین که حریف نیستید

 • کیروش کبیر

  تا به حال دادگاه عالی ورزش سابقه نداشته در مورد حکم محرومیت از نقل و انتقالات نظر فیفا رو نقض کنه و همانطور که در حکم فیفا به باشگاه العربی اومده فیفا در مورد تخلف در نقل و انتقالات از هیچ نهادی دستور نمیگیرد.

 • محسن

  دکتر رفیعی همون وکیل چند سال پیش استقلاله که بعد از حذف استقلال از آسیا به دلیل دیر اعلام کردن اسامی، به دروغ گفت استقلال رو به آسیا برگردونده.

  • mehrdad

   اونم مثل العربی میدونست امیدی به استقلال تو آسیا نیست :))))

 • سرخ آریایی

  امیدوارم این مشکل هرچه زودتر برطرف بشه چون تیم شدیدا به بازیکن جدید و با انگیزه نیاز داره .

 • اس اس

  مطمئنا ابر و باد و مه و .... و همه و همه دست بر دست هم کاری خواهند کرد که محرومیت تیم پیروزی لغو بشه،،،،در هر صورت خدا کنه جلوی الدحیل کمتر از هشت تا بخوره..

 • آبی

  امیدوارم پرسپولیس که به عنوان تیم و نماینده کشورمون در آسیا ،جلوی الدحیل یک شکست آبرومندانه داشته باشه که بیش از پیش آبروریزی نکنه..

برچسب ها