کی‌روش از بازی با ترکیه چه می‌خواهد؟ / یک بازی و 5 سوال

کیروش-از-بازی-با-ترکیه-چه-میخواهد؟-یک-بازی-و-5-سوال

 وبسایت رسمی برنامه نود - کی‌روش در بازی با ترکیه فرصت دارد تا آخرین آزمون و خطاهایش را انجام داده و تیم نهایی را برای جام‌جهانی روسیه انتخاب کند. 

به گزارش وب‌سایت نود، بعد از لغو بازی دوستانه تیم ملی ایران با یونان، بازی با ترکیه اهمیت بیشتری برای کارلوس کی‌روش پیدا می‌کند و او باید جواب بیشتر سوال‌هایش را در همین بازی پیدا کند. سوال‌هایی که حالا دیگر فرصت زیادی برای پیدا کردن پاسخ برای آنها ندارد. مهم‌ترین سوال‌های کی‌روش و به بیان دیگر مهم‌ترین خواسته‌های کی‌روش از بازی ایران مقابل ترکیه چیست؟

1- اولین سوال کی‌روش در قلب دفاع است، جایی که همه گزینه‌های مورد حدس یکی پس از دیگری از گردونه خارج شده‌اند. زوج پورعلی‌گنجی و جلال حسینی و پورعلی گنجی و انصاری گزینه‌های محتملی بودند که با توجه به لیست نهایی در جام‌جهانی  تشکیل نخواهند شد. زوج پورعلی‌گنجی و روزبه چشمی هم در اولین بازی با توجه به احتمال حضور چشمی در خط هافبک حداقل در اولین بازی تشکیل نخواهد شد. در بازی با ترکیه بالاخره باید جواب این سوال مشخص شود که مرتضی در کنار کدام بازیکن خط دفاع تیم ملی را تشکیل می‌دهند. خانزاده یا مجید حسینی یا پژمان منتظری؟

2-دومین سوال باز هم در خط دفاع است‏ این بار در جناح راست؛ جایی که صورت مساله از دو گزینه وریا یا رامین به دو گزینه پژمان یا رامین تغییر کرده است. رامین در اوستنده بازی‌های زیادی انجام نداده است و به جز هفته‌های پایانی فصل خوبی را نگذرانده است. پژمان منتظری هم بازی‌های اندکی در آن پست انجام داده و انتخاب از میان آنها با توجه به تاکتیک و استراتژی کی‌روش برای بازی‌ها یکی از علامت‌ سوال‌های بزرگ تیم‌ملی است.

3- جانشین سعید عزت‌اللهی. شاید بعد از مصدومیت علی کریمی و اوضاع امید ابراهیمی حالا جواب دادن به این سوال کار سختی نباشد اما کی‌روش نشان داد که با امتحان کردن پژمان منتظری در این پست علاوه بر روزبه چشمی، نیم‌نگاهی به گزینه‌های دیگر هم دارد.

4- در فاز هجومی حضور جهانبخش و آزمون تقریبا قطعی شده است. برای بقیه پست‌ها طارمی و قدوس بیش از بقیه گزینه‌ها شانس حضور در ترکیب اصلی را دارند اما از میان شجاعی، دژاگه و کریم انصاری‌فرد باید گزینه‌های محتمل‌تر برای آلترناتیو گزینه‌های اصلی یا بازیکنان تعویضی مشخص شوند و بازی با ترکیه بهترین و تنها فرصت برای این کار است.

5- یک بازیکن از لیست 24 نفره کی‌روش باید حذف شد. آن یک نفر چه کسی خواهد بود؟ قلی‌زاده جوان، دژاگه نه‌چندان آماده، امید ابراهیمی مصدوم، خانزاده یا کدام بازیکن؟ بعد از بازی با ترکیه، کی‌روش جواب این سوال را هم پیدا خواهد کرد.

30388

اختصاصی

نظرات ۷

 • بابک پرسپولیسی

  طبق معمول ، پول پول و پووول !!!

  • کیومرث

   برانکو برای رضای خدا کار می کنه !!!
   قلعه نوعی برای رضای مردم کار می کنه !!!!
   کریمی که از سپید رود طلب داشت به خاطر دل مردم از طلبش گذشت و اصلا هم تهدید نکرد که شکایت نمی کنه !!!!
   خودتونم که حتما برای اینکه حال و هواتون عوض بشه می رید سر کار !!!!!
   زنده باد ایران
   درود بر کی روش کبیر
   همه برای ایران

  • مهران(بجنورد)

   در جواب آقا کیومرث باید بگم لایک اینقدر کامل گفتی دیگه جای هیچ حرفی نیست خخخخ

 • مستاجر خدا

  دلار میخواد

  • afshin

   برانکو که با300هزاردلار در دیناموکارمیکرد برای رضای خدا اومدپرسپولیس برای1.500هزاردلار
   قلعه نویی که جزتوایران نتونسته کاری کنه هم مجانی داره کارمیکنه وفقط3.500میلیاردگرفته آخی بنده خدا
   کریمی هم که برای رضای خدا ومردم خوب رشت ازطلبش گذشت
   بازهم بگیم مستاجروامپایر

 • حسن سرخدل

  امیدوارم..خانزاده خط بخوره....درکنار پور علی گنجی هم مجید حسینی جوان خوبه...
  در بقیه خطوط به غیر از مهاجم....خیلی اما و اگر وجود داره که باید به تصمیم سرمربی دلخوش بود و احترام گذاشت......
  خیلی بهتر و بیشتر میتونستیم تدارک ببینیم.
  هر چه هست امیدواریم موفق باشن...

 • علی

  تیم امید ترکیه محک خوبی نمی تونه باشه

برچسب ها