توفیقی: تیام گفت خانواده‌اش راضی به بازگشت او به ایران نیستند

توفیقی-تیام-گفت-خانوادهاش-راضی-به-بازگشت-او-به-ایران-نیستند

وبسایت رسمی برنامه نود - معاون ورزشی باشگاه استقلال می‌گوید پارسال که تیام را برای پیوستن به استقلال راضی کرده است، شرط مهاجم آبی‌ها برای پیوستن به این تیم امضای قراردادی به مدت نیم فصل بوده است.

به‌ گزارش ‌وبسایت نود، پندار توفیقی، معاون ورزشی باشگاه استقلال درباره ماندن تیام در استقلال، گفت‌: همیشه در فصل نقل‌ و انتقالات چنین شایعاتی به وجود می‌آید که مثلا یک بازیکن می‌خواهد با مبلغ بالایی به یک کشور حوزه خلیج فارس برود و این باعث می‌شود فشار هوادار به خصوص در فضای مجازی افزایش پیدا کند.

وی افزود: ممکن است این فشارها کاری کند که باشگاه بازیکنانی را جذب کند که کاربردی را برای تیم نداشته باشند. ما پارسال که تیام را جذب کردیم دو هفته‌ با او مذاکره کردیم تا به ایران بیاید. یکسری از دلالان ایرانی از حضور چنین بازیکنانی در کشور جلوگیری می‌کردند. ما او را راضی کردیم که فقط به ایران بیاید و او را ببیند. بازیکنی نبود که حاضر باشد در ایران قرارداد ببندد. آن زمان او تقریبا کارش با باشگاه‌های قطری تمام شده بود و حتی تیم‌های قطری ویزای کار نیز برای تیام فرستاده بودند. ما از قطر او را راضی کردیم که به استانبول بیاید و بعد از آن شبانه او را به تهران آوردم.

توفیقی ادامه‌ داد: با هماهنگی که با افتخاری انجام داده بودیم، تا فردای آن روز کارهای قراردادی ما طول کشید که تیام دو شرط برای امضای قرارداد با ما داشت. نخست این که من نیم فصل در ایران بیشتر نمی‌مانم و همین چند بازی را می‌خواهم در کنار استقلال باشم و می خواست به این وسیله "ترانسفر مارکتینگ " برای خود ایجاد کند. از آن طرف نیز ما هم برای جذب مهاجم تحت فشار بودیم. ما نیز متقابلا به او پیشنهاد دادیم که به جای یک نیم فصل، سه نیم فصل با استقلال قرارداد ببندد تا در صورت جدایی مبلغی نیز به باشگاه ما برسد. ۳۰۰ هزار دلار با تیام قرارداد داشتیم که ۲۰۰ هزار دلار آن را برای فسخ قرارداد گذاشتیم.

معاون ورزشی باشگاه استقلال در گفت‌وگو با "رادیو ایران"، ‌اضافه کرد: همه آنهایی که در فوتبال ایران و بستن قرارداد کار کرده‌اند می‌دانند که نمی‌توانیم با بازیکنی همانند تیام به گونه‌ای قرارداد ببندیم که ۳۰۰ هزار دلار به او بدهیم و ۳ میلیون دلار برای فسخ قراردادش بگذاریم. دوستانی که امروز حرف‌هایی را در این باره می زنند سال گذشته کفش‌های ما پای آنها نبوده که بدانند ما چه کاری انجام داده‌ایم و شرایط چگونه است. این قراردادی که ما با تیام امضا کردیم قرارداد خوبی به حساب می‌آید. تیام در تیم ما درخشید اما چند بازی مصدوم بود و قبل از این که به ایران بیاید چند ماه بدون تیم بود که علت آن هم وجود همین مصدومیت‌ها بود.

او افزود: تیام در سفری که به کویت داشت به ما اطلاع داد که می‌خواهد خانواده‌اش را به مکه ببرد که بعد از آن شایعه پیشنهاد باشگاه الکویت پیش آمد که مشخص نیست چقدر این پیشنهاد مهم است. ما مستندی ندیدیم. من طی مکالماتی که با تیام چه به صورت صوتی و چه تصویری و چه پیامکی داشتم و همه آنها موجود است، ایشان مدیر برنامه جدیدی را به من معرفی کرد. من به صورت مستقیم با این مهاجم سنگالی صحبت کردم و رابطه خوبی با او دارم. سیستم فرهنگی او با ما متفاوت است و شخص دیگری را به عنوان مدیر برنامه به ما معرفی کرد که من با او درباره مطرح شدن پیشنهاد الکویت مذاکره کردم. جا به جا شدن چنین مبالغی در کویت برای ما غیر قابل باور بود. من می‌خواستم با او و تیام در کشوری به غیر از کویت مذاکره کنیم زیرا این کشور به سختی به ایرانی‌ها ویزا می‌دهد. ما حتی بلیت پرواز و هتل برای او گرفتیم و با افتخاری و یکی از حامیان باشگاه برای مذاکره به ترکیه سفر کردیم.

وی افزود: ما شش صبح به استانبول رسیدیم و هفت صبح که می‌خواستیم جلسه را برگزار کنیم با این قضیه مواجه شدیم که تیام حضور ندارد. مدیر برنامه‌اش به ما اطلاع داد که تیام در کویت با مشکلاتی برای گذرنامه‌اش مواجه شده و نتوانسته به ترکیه سفر کند. من به او گفتم که این چیزی نبود که بخواهید از ما پنهان کنید. من حتی پیش از سوار شدن به هواپیما نیز از مدیر برنامه‌های او پرسیدم و وی به من جواب داد که ما در فرودگاه هستیم. این به این معنی بود که هم تیام و هم مدیر برنامه‌اش به ترکیه سفر کرده‌اند و این بر خلاف چیزی بود که ما فردای آن روز دیدیم. ما همان جا به صورت تصویری با تیام صحبت کردیم و او نیز بهانه پاسپورت و رفتن به مکه را بار دیگر بیان‌ کرد. تیام به من گفت‌ که شما با همین مدیر برنامه‌های من صحبت‌های خود را انجام دهید و نتایج را به من اطلاع دهید تا من کارها را انجام دهم. جلسه ما از هفت صبح تا چهار، پنج بعد از ظهر طول کشید و بحث‌هایی درباره قرارداد تیام صورت گرفت.

معاون ورزشی باشگاه استقلال درباره جلساتش با مدیر برنامه‌های تیام ‌اضافه کرد: ما سعی کردیم کاری را انجام دهیم که برای فوتبال ایران مهم است و سعی کنیم این بازیکن را برای ادامه‌ بازی‌هایمان نگه داریم. باشگاه نیز با حامی خصوصی خود به طور کامل از این قضیه حمایت کرده‌اند و پیشنهاد خود را به تیام دادیم. سپس قرار شد که ظرف ۲۴ ساعت تیام به ما پاسخ دهد. دیروز (شنبه) یک ساعت با این مهاجم سنگالی صحبت کردم و او به من گفت‌ که مشکل در حال‌ حاضر به هیچ وجه پولی و مادی نیست و یک بهانه جدید آورد. او به ما گفت‌ که گرفتاری‌های خانوادگی و مشکلات شخصی همانند دعوت به تیم‌ ‌ملی فوتبال سنگال دارد.

او ادامه داد: من به او پاسخ دادم که اگر قرار باشد از تیمی به تیم‌ ‌ملی‌ات دعوت شوی آن تیم استقلال خواهد بود. درخشش او در لباس استقلال در لیگ قهرمانان آسیا می‌تواند پایه گذار حضورش در تیم‌ ‌ملی فوتبال سنگال شود. سپس تیام ادامه‌ داد که من پیشنهاد از تیم‌های ترکیه‌ای و حوزه خلیج فارس دارم و خانواده‌ من راضی به بازگشت من به ایران نیستند و مشاوران من نیز همین عقیده را داشتند. من نیز به تیام گفتم ما شش ماه در ایران برای تو تمام امکانات را فراهم کرده‌ایم و رفتار مردم ایران با خود را دیدی و امنیت بی نظیر ایران را نیز ملاحظه کردی. نتیجه‌ این شد که ما هنوز پیگیر وضعیت او هستیم و منتظر هستیم که این مهاجم سنگالی به ما پاسخ دهد.

او در پایان درباره امضای قرارداد با امید سینک و الله‌یار صیاد منش نیز گفت‌: به جز تیام با سایر اسامی لیست وینفرد شفر مذاکره کردیم و تعدادی را نیز نهایی کردیم. بازیکنی باقی‌ نخواهد ماند و ما به طور تمام و کمال لیست مربی آلمانی را جذب خواهیم کرد.

1140

ایسنا

نظرات ۷۲

 • مجتبی

  وقتو از دست ندین برین دنبال یه مهاجم دیگه
  فقط یه قرارداده خوب ببندید

  • استقلال قهرمان آسیا

   تیام باید بمونه و با استقلال قهرمان آسیا بشه، این برای خودشم خیلی بهتره
   بعدش میتونه تیمای بهتر بره

  • سرخ

   هیچکس حریف پول عربها نمیشه..... خدا ازشون نگذره

  • هادی

   موافقم . مهم مربیه که از بازیکن بازی بگیره . صد درصد شفر گزینه های جایگزین خوبی داره برای تیام. تیام رو دوست داریم ولی اگر دلش با تیم نیست بره بهتره.

  • ...

   پول پول تعیین کنندست

 • mehrab

  تیام داره بازار گرمی بیخودی میکنه بسه دیگه اه میخواد بیاد بیاد میخواد بره دیگه بیشتر از این پیگیر بودن مضحکه شفر خودش یه مهاجم با کلاس و شش دانگ خارجی جذب میکه به جای تیام مگه تیام ر کی معرفی کرد ؟!

  • حسن

   الحاجی گرو مهاجم شش دانگ

  • وفا

   شایدتیام مقصرنباشد مشکل بی ارزش شدن پول ایران است که با محاسبه تومن وریال بنظر مبلغ قرارداد به دلار ویورو غیرعادی جلوه میکنه بعیده تیام جند ملیون دلار کویت وکشورهای عربی را رعا کند وبه استقلال بیاد تا وقت باقیه باید ازمهاجمین خوب وطنی جذب کنند

  • aria

   در تایید وفا دقیقا همینه
   الآن گلر سوریه عالما از سپاهان 400 هزار دلار خواسته... درسته الآن زیاده ولی یه فکری بکنیم میبینیم 7-8 سال پیش که قیمتها توی فوتبال کم بود 400 هزار دلار میشد 400 میلیون و طبعا قیمت خوبی بود.
   باید قبول کنیم با این اوصاف دیگه حتی بازیکن آسیایی هم نمیشه گرفت اونم نه بازیکن آسیایی خفن حتی بازیکنی در حد تیم ملی سوریه!!

 • ارتش سرخ

  دلار زیاد هم شرمنده ششتقلال شد
  برید خدارو شکر کنید جابر انصاری بی منت واستون بازی میکنه
  ادمین بچاپ

  • گروهان سرخ

   منشا هم نه تنها مجانی بازی کرد و در 40 بازی 4گل زد بلکه یک چیز هم پیش پرداخت میکنه.

  • 4فینال آسیاحسرت پرسپولیسیا

   دیدگاه شما... شمابه تیم خودت برس که هروزیه بازیکن ازش فراریه ازرضائیان گرفته تاسروش وطارمی بااون گندکاریش که محرومیت نقل وانتقالاتورقم زدبراتون الانم فیلم مسلمان شده سوژه،واسه همین کاراتونه بامدیریت آبکی تون که توتمام تاریخ رنگ فینال آسیاروندیدین وهویت بین المللی ندارین.
   آدمین چاپ لطفا

  • امیرحسین تاجی

   منشا

  • Abedi

   خدارو شکر دلار واسه ما شرمنده میشه واسه گولچ و ژوزه و دایی و اوکراینی های باکیفیت و برانکوی بیست میلیاردی شرمنده نمیشه

 • M75A

  تیام بر میگرده
  شک نکنید
  هر چند که واسه ما پرسپولیسی ها فرقی نداره
  یه بازی ما بریم یه بازی شما
  ولی واسه فوتبال ایران
  تیام بر میگرده

 • جوگیر

  بزارین بره بابا جو گیر شده دیگه باهاش حرف نزنین. تیمی که به یک بازیکن وابسته باشه تیم نیست.

  • حسن

   تیم ما بدون تیام هم 4تا 4تا میزد وقتی مصدوم بود
   مگه زمانی که شفر اومد تیام هم اومد ؟؟؟
   نتایج و شفر رقم میزنه نه تیام نه مسلمان نه هیچ بازیکنی دیگه
   یادت باشه تیم شما بدون مسلمان نتایجش خیلی ضعیفتر بود
   الان جوگیر شدین میگین باید بمونه وگرنه اگه نتیجه نگیریم وای به حال برانکو

 • کینگ شفر

  دقیقا از همون تیپ حرف هایی که برا کاوه ساختی دوباره برا تیام میسازی. خجالت بکش اقای توفیقی شما فقط میخوای زیر بار پرداخت دست مزد تیام نری چرا دروغ میسازی.خانوادش چرا این شیش ماه چیزی نگفتن؟
  هرسال دم نقل و انتقالات ما باید گند کاری های شمارو نظاره کنیم. اغا ما شمارو نمیخوایم بفرما بورو به همراه مدیرت

  • saman ebrahimi

   دوست عزیز نکنه میخوایی دستمزد ده میلیون دلاری بدن بهش؟اگه بازیکنی مثل تیام هم در پرسپلویس بود من راضی نبودم همچین دستمزدی بهش بدن اونم با این وضعیت اقتصادی همین توقعات نابه جای شما هوادارا هست که تیما رو تا خرخره برده زیر قرض چون فقط میگید پرداخت کنید اصلا هم نگاه نمیکنید اصلا قدرت پرداخت دارن؟همین الانشم دو برابر اونی که میتونن قرارداد میبندن اخر سال هم همیشه یه درصدی از قرارداد رو نمیتونن پرداخت کنن وقتی به 80 درصد پرداختی میرسن اینو موفقیت میدونن کل بودجه باشگاه هم میدن به بازیکنا جای اینکه یه مقداری صرف زیرساخت ها بشه

  • علی

   شما استقلالی ها یا نمک نشناسین یاحذب بادین پارسال این موقعها پندار تایم و پندار بمب و از اینجور حرفا بود حالا شده پندار دروغ و پندار بی عرضه

  • A.Gh

   همین توفیقی کاوه و تیام و اورد قدر بدونین کاوه تا پای قرار داد پرسپولیس رفت ولی توفیقی جذبش کرد

  • حمید

   خب نبایدم زیر بار این رقم بره... یه میلیون دلار رو حساب کن می شه چیزی حدود شش میلیارد... درسته که بازیکن خوبیه اما با این رقم می تونن کلی بازیکن جوون رو پرورش بدن و یا کمپ تیم های امیدشون رو درست کنن که از اون وضعیت فلاکت بار خارج بشه...

  • قرمز بی افتخار

   بی انصافی هست که توفیقی رو مقصر بدونيم به خاطر قرارداد چون واقعأ تو اون زمان کم و با وجود افرادی که بازیکن رو ميترسوندن از ایران اومدن اقايه توفیقی بهترین قرارداد رو بست حالا درسته که قرارداد جالبی نبود اما همین که یه بازیکن خوب آورد البته شفر باهاش حرف زده بود و توفیقی قرارداد بست تو اون تايم هم بهتر نمی شد و حتی الان بازیکن گرفتن با اون نوع قرارداد هم سخته اما از تو زمانی که هیچ بازیکن خوبی نبود تيام رو به ایران آورد خودش کار بزرگی بود و تشکر میکنیم حتی به خاطر نیم فصل حضور یه بازیکن با کلاس جهانی

 • حسن سرخدل

  تبام......
  چه با تیام چه بی تیام ..شما نمی گرفتین جام......
  الان میگن پرسپولیس ها خوشحال شدن...ولی نمیدانن که خوشحالی ما از سوزش شما...چون خیلی متکی بودین به تیام.
  چون دیروز از کامنت شما مشخص بود .خیلی ناامید و بی روحیه شده بودین.......ولی قربانی هست .انصاری و حتی بوگدان...خخ

  • 4 دربی پشت سرهم

   میگن منشا گفته امسال پول که نمیخام هیچ یک میلیون دلار هم میدهم.

  • ميريم براي ستاره سوم

   در پاسخ به حسن سرخدل:
   نه جونم ما مثل شما پرسپوليسي ها به فرد متكي نيسيتم ..
   مگر قبل از اومدن تيام خيلي وضعيت حادي داشتيم ؟؟
   شايد تا حدودي درخط حمله ضعيف بوديك كه انشالله اين مسئله هم دراين نقل وانتقالات حل ميشه و بهتر از تيام رو هم ميگيريم ..
   استقلال ديگه راه خودش رو پيدا كرده عمو جون ..!!
   شما بريد با بدهي و خرج هاي ميلياردي كه بابات خريد منشا وگوليج ، ژوزه ، چند تا اكراني و... و... كه رو دست تون مونده فكري به حال خودتو ن بكيند..

  • حامد تاجي

   البته براي شما پرسپوليسي ها اگر اين اتفاق افتاده بود مسئولين و حسين جون سريع پول رو براتون رديف ميكردن..

  • 6

   خطاب به بالایی

   وضع پرسپولیس هم با رفتم محرمی و مسلمان وخیم میشه..... شک نکن

 • استقلال قهرمان

  جهنم که راضی نیستند همچین تحفه ای هم نبودی خودمون بزرگت کردیم تا علی قربانی و جابر اقای گل رو داریم غمی نداربم

  • خطاب به بالایی

   به 9 پولیسیا اصلا ربطی نداره ....

 • mahdi

  تورو خدا بیخیال این بشین
  بزارین بره کشورای عربی ببینم چیکار میتونه بکنه
  تیام قبل اینکه بیاد استقلال هیچی نبود
  الانم چیزی نیست
  برید دوتامهاجم خارجی بیارید حتما نتیجه میده

  • saman ebrahimi

   حالا که رفت هیچی نیست؟خیلی بازیکن خوبی بود ولی هزینه هم حدی داره

 • عماد

  عربا همچین بازیکنایی رو رو هوا میزنن
  اگه اینجا پیشنهاد 2/3میلیاردی بش بدن
  عربا میان میگن آغا 20میلیارد میدم بت بیا تیم ما
  پس تیام رو رفتنی بدونید

  • A.Gh

   محض اطلاعت از اول میخواست بره قطر ولی نیم فصل اومد استقلال خود توفیقی گفت شما رو هوا زدینش

برچسب ها