آذری: با مسلمان تماس گرفتم/ تبریزی فروشی نیست

آذری-با-مسلمان-تماس-گرفتم-تبریزی-فروشی-نیست

وبسایت رسمی برنامه نود - مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن گفت: یک باشگاه خاص بازار نقل و انتقالات را دچار هیاهو و آشفتگی کرده است.

به گزارش وبسایت نود، به نقل از فارس، سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن با وجود آنکه امیر قلعه‌نویی از تیم ذوب‌آهن جدا شد اما همچنان در تلاش است که تیمی آماده مهیای مسابقات فصل آینده بکند و با توجه به حضور ذوب‌آهن در لیگ قهرمانان آسیا در تلاش است تا با کمترین هزینه باشگاهش بهترین عملکرد را در فصل نقل و انتقالات داشته باشد.

* بازیکن لیگ یکی، یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان پول می‌خواهد

سعید آذری در مورد وضعیت نقل و انتقالات ذوب‌آهن گفت: باشگاه ذوب‌آهن عجله‌ای برای نقل و انتقالات ندارد و هواداران باشگاه نگران نباشند زیرا باشگاه ذوب‌آهن در یک حرکت منطقی بازیکنان مورد نظرش را جذب خواهد کرد. اکنون یک باشگاه خاص بازار را داغ کرده است و شاهد بازاری آشفته در نقل و انتقالات هستیم، به‌طوری که بازیکنی که در لیگ یک حضور داشته اکنون به باشگاه‌های لیگ برتری پیشنهاد یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی می‌دهد.

* یک باشگاه خاص باعث گرانی بازیکنان شده است

وی افزود: وقتی یک باشگاه خاص با ورودش به بازار نقل و انتقالات باعث افزایش قیمت بازیکنان شده یاد ۷-۶ سال پیش در فوتبال ایران می‌افتیم که چنین اتفاقی افتاد و قیمت بازیکنان به صورت نجومی بالا رفت، اما ذوب‌آهن دچار این هیاهوی بازار نخواهد شد. ما بازیکنانی را جذب می‌کنیم که با بودجه باشگاه همخوانی داشته باشند در حال حاضر یک باشگاه خاص باعث گران شدن فوتبالیست ها شده است.

* اسکلت اصلی ذوب‌آهن حفظ می‌شود

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن با اشاره به بازیکنان اصلی تیمش گفت: فصل آینده رشید مظاهری، مرتضی تبریزی، محمدرضا حسینی، هادی محمدی، محمدرضا عباسی، قاسم حدادی‌فر، نژاد‌مهدی، درخشان‌مهر و محمد ستاری حفظ می‌شوند و به هیچ عنوان عجله‌ای هم برای خرید بازیکن نداریم به خصوص اینکه قیمت بازیکنان بالا رفته است. ما در این بازار حساب‌شده عمل خواهیم کرد.

* ۳-۲ بازیکن خوب اما ارزان خارجی جذب می‌کنیم

آذری در مورد زمان حضور امید نمازی در ایران گفت: امید نمازی پنجشنبه به ایران می‌آید و بعد از جلسه‌ای که با او خواهیم داشت، جزئیات برگزاری نشست خبری و همچنین زمان آغاز تمرینات را از طریق باشگاه اطلاع‌رسانی می‌کنیم. نمازی ۳-۲ بازیکن خوب خارجی با قیمت‌های بسیار مناسب هم به باشگاه خواهد آورد. بازیکنانی که قیمت‌شان حتی از بازیکنان خارجی که فصل گذشته داشتیم بهتر خواهد بود.

* کی‌روش بازیکن آزاد بود

وی در مورد اینکه منظورش بازیکنی ارزان‌تر از استنلی کی‌روش است، گفت: نه، من به کی‌روش کاری ندارم. او بازیکن آزاد بود و به تیم دیگری رفت. ما بازیکنان دیگری هم داشتیم که بازیکنان جدید و خارجی که به تیم ما می‌آیند قیمت‌شان پایین‌تر از بازیکنان فصل گذشته هستند.

* بازیکن یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلاری وارد بازار ایران شده است

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن در مورد اینکه منظورش از باشگاه خاص برای ریخت و پاش تیم سپاهان است یا باشگاه دیگری، گفت: من اسمی از هیچ تیمی نمی‌برم اما می‌گویم یک باشگاه خاص چنین کاری کرده است. برای باشگاه‌ همشهری‌ام هم که مخاطبان زیادی دارد به عنوان یک اصفهانی آرزوی سالی خوب و پر از موفقیت می‌کنم اما توجه داشته باشید که در لیگ ایران اکنون بازیکنی با قیمت یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار وارد شده است. در چنین شرایطی تیم‌های دیگر باید حساب دستشان بیاید و بدانند قرار است با چه تیم‌هایی رقابت کنند.

*‌ این قیمت‌ها فوتبال ایران را نابود می‌کند

آذری در مورد اینکه منظورش از تیام مهاجم استقلال است، گفت: من اسمی از هیچ بازیکن یا باشگاهی نمی‌آورم، اما با چنین ریخت‌وپاش‌هایی و چنین قیمت‌هایی فوتبال ایران نابود می‌شود. زمانی می‌گفتند باشگاه‌های صنعتی، بازیکنان گرانقیمت می‌خرند، اما ذوب‌آهن هیچ‌وقت در بازار نقل و انتقالات ریخت و پاش نمی‌کند و وارد چنین بازاری نمی‌شود. ما نمی‌خواهیم بازیکنانی بگیریم که لطمه‌اش به تیم‌هایی مثل نساجی، سپیدرود رشت و نفت مسجدسلیمان بخورد. شاید یک راهکار برای کنترل قیمت استفاده از سهمیه بازیکنان زیر ۲۳ سال و امید تیم‌ها باشد تا باشگاه‌ها به پرداخت پول زیاد به بازیکنان سوق پیدا نکنند.

* رجب‌زاده فصل آینده هم در ذوب‌آهن است

وی در مورد شایعه جدایی رجب‌زاده از باشگاه ذوب‌آهن گفت: رجب‌زاده سرمایه فوتبال و باشگاه ذوب‌آهن است و من وظیفه دارم که از تلاش‌های مهدی که همواره در شرایط مختلف در کنار باشگاه ذوب‌آهن بوده تشکر کنم. او بیش از یک دهه است که برای ذوب‌آهن زحمت کشیده است. رجب‌زاده فصل آینده هم در ذوب‌آهن می‌ماند.

* بازیکن، مربی و مدیرعامل ذوب‌آهن کم‌خرج هستند

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن در مورد اینکه قیمت کادر فنی ذوب‌آهن در این فصل نسبت به فصل گذشته بسیار کمتر شده گفت: ذوب‌آهن نه‌تنها در بحث مربی بلکه در بحث بازیکن و حتی مدیرعاملش هم بسیار کم‌هزینه است. من را با مدیران دیگر باشگاه‌ها مقایسه کنید. ما همواره سعی کرده‌ایم با کمترین هزینه بیشترین بهره‌وری را داشته باشیم.

وی در مورد اینکه هدف‌گذاری ذوب‌آهن با وجود صرفه‌جویی اقتصادی تغییر خواهد کرد یا نه،‌گفت: هدف اصلی ما این است که روند موفقیت‌آمیزی که تاکنون داشته‌ایم را ادامه بدهیم و این فرآیند ۵ ساله همچنان حفظ شود.

* تبریزی را به هیچ تیمی نمی‌فروشیم

آذری در مورد جدایی بازیکنان ذوب‌آهن گفت: هیچ بازیکنی از تیم ما جدا نمی‌شود مگر اینکه پیشنهاد عالی خارجی داشته باشد. خطاب من مرتضی تبریزی هم هست. او یک فصل دیگر با باشگاه ذوب‌آهن قرارداد دارد و فصل گذشته نیز یکی از بهترین بازیکنان لیگ و باشگاه ما بود. به باشگاه‌هایی که خواهان تبریزی هستند می‌گویم تبریزی فروشی نیست و از این طریق اعلام می‌کنم که دلال‌ها و باشگاه‌ها اطراف بازیکنان ما حاضر نشوند، زیرا آنها فروشی نیستند.

*‌ با محسن مسلمان تلفنی صحبت کردم

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن در مورد احتمال جذب محسن مسلمان اضافه کرد: ما بازیکنی را می‌خواهیم که با تمام وجودش با باشگاه ذوب‌آهن عشق بورزد. محسن مسلمان محصول آکادمی باشگاه ذوب‌آهن بوده و اگر به ذوب‌آهن بیاید قدمش روی چشم. من ۳-۲ مرتبه با محسن مسلمان صحبت کردم، اما تصمیم‌گیری را به خودش واگذار کردم. بودجه باشگاه ذوب‌آهن برای جذب بازیکن یک بودجه منطقی است، از سوی دیگر هم فوتبالیست‌ها جزو اقشاری از جامعه هستند که نه تحصیلات عالیه دارند و نه بیمه. دو پا و یک مغز دارند، گاهی مغزشان دچار وسوسه می‌شود و هر لحظه هم ممکن است پاهایشان از کار بیفتد، بنابراین حق دارند هرجا پول بیشتری به آنها می‌دهد بروند، هرچند پول بیشتر تضمین‌کننده ادامه فوتبال نخواهد بود. ممکن است بازیکنی در یک باشگاه پول کمتری بگیرد، اما شرایط بهتری داشته باشد، هم از نظر محیط باشگاه و هم با رفتارهای مناسب‌ترین مواجه شود.

وی افزود: ضمن اینکه بازیکنان در برخی باشگاه‌ها به چشم غریبه دیده می‌شوند و همواره برادر ناتنی محسوب می‌شوند، اما من با محسن مسلمان صحبت کرده‌ام، به خواسته و تصمیمش احترام می‌گذارم. او روحیات سعید آذری را می‌شناسد، ضمن آنکه عنصر پول در نقل و انتقالات حرف اول و آخر را می‌زند اما من می‌گویم ما محسن مسلمان را می‌خواهیم که او با تمام وجودش باشگاه را دوست داشته باشد، ضمن آنکه به محسن هم حق انتخاب می‌دهم و اینکه او حق دارد که به فکر مسائل مالی‌اش باشد.

 

1004

فارس

نظرات ۳۰

 • محمد

  سپاهان!؟

 • دسته سه رفتی ؟

  نقل و انتقالات هرسال پرسپولیس بازیکن های تاپشو از دست میده بقیه جذب میکنند
  بابا یه ذره هم به پرسپولیس کمک کنید یکی دوتا بازیکن خوب بگیره و قهرمان آسیا شه
  چطور همیشه برای ما بودجه نیست و حتی قرارداد های پیشینی هم که بوده رو باید هوادارا پاس کنند

 • دسته 3 رفتی مفت نمی ارزی(بهرام از گرگان)

  آقای آذری شما خودت رو ناراحت نکن.بله ششتقلال با 1/5میلیارد دلار یعنی 10 میلیارد اونم یکسال با تبام میخواد ببنده.این ششتقلال تو بستن تیم گرانقیمت داره پوبله میشه ،اما دریغ از یک جام

  • عشق آبیم

   پولی که سردار رویانیان خرج کرد برا پیروزی استقلال تو تاریخش خرج نکرد در ضمن دریغ از یک جامت خیلی فان بود 35 جام رسمی داره استقلال پر افتخارترین تیم ایران

 • شهرام

  این طرز تفکر و مدیریت باید در فوتبال نهادینه بشه."تبریزی فروشی نیست".
  همه باشگاه ها باید همین شیوه را داشته باشند.
  آفرین به آقای آذری

 • mehrab

  آقا آذری قرار نیست استقلال بزرگ و بقیه تیم ها رو با تیم خودتون مقایسه کنید یاتون نره همان بازیکن با کیفیت هت ریک کرد و شما انداخت بیرون ما به همچین بازیکن هایی نیاز داریم تا کیفیت لیگ و باشگاه های ایرانی در قاره آسیا بالاتر بره تا کی میخوایم بریم لیگ قهرمانان آسیا و با چند برد و چند باخت برگردیم بودجه استقلال بزرگ با تیم هایی که یواشکی اقدام به خرید بازیکن میکنن قابل مقایسه نیست ما و باشگاه مون دروغگو نیستیم و خیلی راحت قرارداد ها رو میگیم و اگر پول لازم داشت باشگاه مون خود ما هوادارا بهش کمک میکنیم شما غصه تیم خودت رو بخور سوزش شما از حذف تون هستش مشخصه ..

  • نه قهرمان میشد ششتقلال نه

   اره پول لازم شدید وزیر هست و بیت المال

 • کیوان کاکا

  اقای اذری کی تا حالا دیدی مدیر عامل کلن یا شالکه ب قیمت بازیکنای بایرن گیر بده .تیم ما بزرگه بازیکن بزرگ هم میخواد..اگه میخواین بگین استقلال رو با بایرن مقایسه میکنه ب جاش ذوب رو هم با شالکه مقایسه کردم..اون ساعتی ک یک تیم بزرگ مثل استقلال یا پرسپولیس بازی داره چقدر جونا سرگرم میشن .اون ساعت چقد اسیب اجتماعی درصدش میاد پایین..

 • ۶..چه قشنگ

  اره ...باشگاه خاص.....همیشه تو اول فصل اینطوری خاص میشن...وسط های لیگ خسته میشن..اخر لیگ هم بی حال و کسل میشن.......
  برای مسلمان هم ارزوی موفقعیت میکنم و هر جا بره تو دل من هوادار جا داره.......

 • محمد

  منظورش از باشگاه خاص استقلاله والا بازیکنهایی که سپاهان گرفت گرچه جزو خوبها هستند اما ستاره نیستند یا بعبارتی توی بورس نبودند.

  • عشق آبیم

   استقلال تا حالا خرید نداشته چی میگی تو سپاهانه که داره مولتی میلیاردی خرج میکنه

 • ببرهای آبی (النمرالایرانی)

  " تیام"
  اسمی که با تاریخ باشگاه ذوب عجین شد:))
  بایدم بسوزی
  ادمین متشکرم

 • جازموریان

  آخه بابا هرچقدم تیام خوب باشه دگه چقد پول آخه؟؟؟اینجوری لیگ ایران میشه بوندس لیگا استقلالم میشه بایرن مونیخ.یکو نیم ملیون دلار؟؟؟؟؟؟؟میدونین با قیمت الانه دلار میشه چقد؟؟؟
  نه استقلال نه پرسپولیس که اون افتضاحو سر ژوزه به بار آوردن حق ندارن از جیب منو شماها پول اینوری بدن به بازیکنا یا مربیا هیچکدوم بابا خدایی ی بار بدون تعصبات رنگی نگا کنین به این مسائل

برچسب ها