2+1 ایرانی در بلژیک؛ شارلوا می‌تواند نورافکن را جذب کند؟

21-ایرانی-در-بلژیک؛-شارلوا-میتواند-نورافکن-را-جذب-کند؟

وبسایت رسمی برنامه نود - بعد از توافق اولیه با کاوه و خرید قلی‌زاده، بحث محدودیت‌های قانونی شارلوا برای خرید نورافکن مطرح شده است.

به گزارش وبسایت نود، سابقه ایرانی‌ها در شارلوا چندان موفق نیست اما نمایش فصل قبل کاوه رضایی، باعث شد مسئولان این باشگاه دوباره سراغ بازیکنان ایرانی بروند و با قلی‌زاده و نورافکن وارد مذاکره شوند. قلی‌زاده امروز، قراردادش با شارلوا را رسمی کرد و حالا، نوبت توافق با نورافکن رسیده است.

حالا بحثی که مطرح شده، محدودیت‌های شارلوا برای خرید بازیکنان غیر اروپایی است. کاوه رضایی فصل آینده قصد ماندن در بلژیک را دارد، قلی‌زاده به این باشگاه پیوسته و دو بازیکن اهل کنگو، سه بازیکن اهل سنگال، یک بازی اهل آنگولا، یک بازیکن اهل ماداگاسکار و یک بازیکن اهل جمهوری کنگو در این تیم حضور دارند. با توجه به قوانین محدود کننده برای استفاده از بازیکنان غیر اروپایی، این فرضیه به وجود آمده بود که در شرایط فعلی شارلوا امکان خرید نورافکن را نخواهد داشت.

خبر بد برای استقلالی‌ها اینکه در قوانین بلژیک بر خلاف بقیه لیگ‌های بزرگ اروپایی، هیچ محدودیتی برای استفاده از بازیکنان دیگر قاره‌ها در نظر گرفته نشده است. مثلا در اسپانیا، هر تیم مجوز خرید 6 بازیکن غیر اروپایی را دارد و در فرانسه این تعداد به 5 نفر می‌رسد. اما لیگ بلژیک، به صورت کاملا آزاد باشگاه‌ها می‌توانند بازیکنان مورد نظرشان از هر قاره‌ای را جذب کنند. حتی در بعضی موارد، بازیکنانی که قصد گرفتن پاسپورت اروپایی دارند ابتدا در بلژیک فوتبال بازی می‌کنند و بعد از گرفتن پاسپورت اروپایی، به لیگ‌های دیگر ترانسفر می‌شوند.

با این شرایط، استقلالی‌ها باید امیدوار باشند فقط مشکلات سربازی بتواند مانع سفر نورافکن به بلژیک شود. در غیر این صورت، شارلوا مشکلی برای خرید ستاره چپ پای استقلال نخواهد داشت و بعد از کاوه رضایی، او دومین استقلالی خواهد بود که این تیم را به مقصد بلژیک ترک می‌کند.

 

22330

اختصاصی

نظرات ۱۵

 • Taji

  ما که تیمای رقیب بازیکن خودمون رو نابود نمیکنیم ! اتفاقا ما دوست داریم بره اروپا و پیشرفت کنه

  مورد داشتیم بازیکن یه تیم رفته ترکیه بنده خدا رو اینقدر فحش دادن تا برگشت !
  بعد بهش لقب با غیرت دادن
  بعد از یه مدت که محروم شدن باز بیغرت شد اون بازیکن

  • محمد

   من پرسپولیسی بودم ولی بخاطر هواداراش دیگ بازیاشم نمیبینم..همینان که برا کارلوس کیروش تیم ملی حاشیه درست میکنن...حزب بادن

 • asad

  نه بمب افکن نروووووووو بمون شیرافکن بمون فصل بعد استقلال ترانسفرت میکنه به بارسا یا رئال

  • RED EHSAN

   آره حتما
   رحمتی هم قراره بره یووه جای بوفون رو پر کنه

  • پسر ابی

   شارلورا در مقایسه با الغرافه که بهترین بازیکنتون رفت همون بارسلوناست

  • 6

   کاش یاد بگیریم تو کار دیگران دخالت نکنیم....

  • مسعود گل باشی

   نه که جعل پولیس ترنسفر کرده یوونتوس و رئال

 • قابل توجه asad

  asad جون به جای کنایه زدن به نور افکن؛به طارمی تون کنایه بزن مثلا بگو بمب طارمی نرو؛پولهار نبر؛بیچارمون کردی بدختمون کردی دیگه از پایه تا اصل پر333پولیس بازیکن نمی تونیم بگیریم؛؛اوه الدحیل؛استقلال؛سپاهان را چکار کنیم،عزیزم تو برو به طارمی تکیه بینداز اگر به بارسلون و رئال می رفت اینقدر خبر ساز نمی شد

 • بیت المال یا حساب شخصی طارمی؟

  ترانسفر فقط طارمی به ریزه میزه اینا همش سوسول بازیه :)

 • s

  ترانسفر داریم؛ تا ترانسفر ، محرمی رفت بهترین تیم کرواسی ک مودریچ و راکتیچ سابقه بازی توش دارن اینام رفتن تیم اروپایی ،دلشون خوشه ترانسفر شدن

  • تاجی دو ستاره **

   کرواسی لیگ داره مگ؟ :) شما لیگ کرواسی رو بهتر از بلژیک میدونی؟ پ مشخص چیزی از فوتبال نمیدونی :)

   به غیر از لیگ انگلیس،اسپانیا ، آلمان، ایتالیا،فرانسه که تکلیفشون مشخص لیگای بعدی از لحاظ کیفیت به ترتیب هلند، بلژیک ،پرتغال و ترکیه هستش! :)

 • Abedi

  بمب افکن میخواد بره و فوتبالش رو به جلو باشه و پیشرفت کنه و قول داده که یه روزی میاد که بتونه خیلی بیشتر کمک کنه
  ما هواداران تاجی هم ازش حمایت میکنیم تا موفق بشه

 • بهنام

  نور افکن اشکال نداره ولی مجید حسینی باید یکسال دیگه بمونه

 • نرگس.۱۳۸۲.آبیییی

  من که دوست دارم بره وموفق بشه وقتی شنیدم نمیتونه بره ناراحت شدم

 • علی تاجی

  این شارلوا چه گیری داده به استقلال بابا اینهمه تیم تو ایران هست
  بازیکنای مام که فقط اروپا تو کلشون افتاده و نمیگن بابا بلژیک و روسیه و هلند لیگ درجه چندم اروپاس و همون بهتر تو لیگ خودمون بازی کنن اینا فقط اسمش اروپاس دیگه

برچسب ها