سکانس های برتر از ایران در جام جهانی؛ فرصت طلایی که آقای گل جهان از دست داد

سکانس-های-برتر-از-ایران-در-جام-جهانی؛-فرصت-طلایی-که-آقای-گل-جهان-از-دست-داد

وبسایت رسمی برنامه نود - علی دایی به عنوان بهترین گلزن و آقای گل بازی های ملی در جهان شناخته می شود که 109 گل در بازی های ملی رسمی به ثمر رسانده است. با وجودی که دایی آخرین بار 11 سال پیش برای تیم ملی بازی کرد، اما همچنان این رکورد در اختیار اوست و هیچ مهاجمی حتی به این آمار نزدیک نشده است.

به گزارش وب سایت نود، علی دایی با وجودی که عنوان آقای گل جهان را در اختیار دارد و بعید است مهاجمی به این زودی بتواند به رکورد او دست یابد، اما نتوانست در جام جهانی برای ایران گلزنی کند. علی دایی در دو دوره جام جهانی به میدان رفت و تلاش بسیار زیادی هم برای گلزنی انجام داد.

در جام جهانی 1998 دایی طلایی ترین فرصت برای گلزنی را در بازی برابر آمریکا از دست داد. یک دقیقه پس از آنکه مهدی مهدوی کیا روی پاس علی دایی توانست گل دوم ایران را وارد دروازه آمریکا کند، مهدی مهدوی کیا در جناح راست صاحب توپ شد و این بار او در نقش سازنده گل ظاهر شد. وی با حرکتی تند و سریع از سمت راست، توپ را در شرایطی برای دایی ارسال کرد که با کیسی کلر تک به تک شد. ضربه دایی با برخورد به دروازه بان آمریکا باز به خود او رسید و این بار در مقابل دروازه خالی آمریکا قرار داشت اما ضربه نه چندان محکم مهاجم ایران، از روی خط دروازه توسط مدافع حریف برگشت داده شد تا این فرصت طلایی برای گلزنی دایی و ایران از دست برود.

اگر دایی ضربه بهتری را روانه دروازه آمریکا می کرد، اختلاف بازی به سه گل می رسید که می توانست نتیجه ای تاریخی برای تیم ملی کشورمان در جام جهانی رقم بزند و البته گلزنی در جام جهانی را هم به کارنامه افتخاراتش اضافه کند که اینگونه نشد.

 

 

2081

اختصاصی

نظرات ۱۳

 • حسن سرخدل

  اره یادم..اما در رفت و برگشت.کریم هم چنان محکم شوت زد .که رفت به اسمون...
  از خوشحالی گفتم گل ...اما؟؟؟؟
  تلویزیون نبودن ..انگار مسابقه برفک ها هم پخش میشد....اوه اوه

 • زانيار

  امیدوارم امروز ضربه های بازیکنان تیم ملیمون گل بشن

 • ارتش مرغ آسیا

  رکورد علی دایی واقعا بی ارزشه، تمام گلهاش رو به مالدیو و گوام وسوریه وتیمهای ضعیف زده، تمام پنالتی ها وضربات رو به علی دایی می دادند تمام بازیهای رسمی و دوستانه فیکس تیم ملی بود کسی جرأت تعویضش رو نداشت بازیکنهای کناریش باید به او پاس می دادند وگرنه از تیم ملی اخراج می شدند نمی دونم چه جور اسطوره ای است که تو جام جهانی حتی یه گل وحتی دروازه خالی مقابل آمریکا رو نزد چه جور اسطوره ای است که مفابل استقلال یه گل حتی از روی پنالتی هم نتونست بزنه وبه قول علی پروین چه جور اسطوره ای است که بلد نیست چهار تو روپایی بزنه !!!!!!!!!

  • عمار

   شما خودتو ناراحت نکن به اسطوره های باشگاه خودت بچسب عزیز دل برادر

  • mahdi

   ولی به میلان چلسی گل زده در فینال اروپا همراه بایرن مونیخ بوده و به کره جنوبی چهارگل در یک بازی زده و جالب اینکه هیچ بازیکن آسیایی با گل زدن به همین گوام مالدیو سوریه بقول تو نتونسته نزدیک رکورد دایی هم بشه ! رونالدو هم پنج گل به جزایر فارو زد امسال اروپا هم تیم ضعیف زیاد داره

  • Asad

   باشه تو لنگش کن ، اما تو اروپا هم خیلی از کشورای ضعیف هستن وخیلی هام به اونا پنالتی میزنن اما اقای گل جهان تا اینجا فقط یه ایرانیه، فقط یه ایرانی .

  • Asad

   سوریه ؟ همون تیمی نیست که الان جنگزده است و با اینحال تو مقدماتی تنها تیمی بود که یقه مارو گرفت ؟

 • آیهان

  ضمن احترام به آقای دایی، باید عرض کنم که دایی مرد میدان نبردهای سخت برای تیم ملی نبود و گوام و نمیدونم تیمهای درجه سه چهار آسیا باعث آمار گلزنیش شدن.اما انرژیش تمامی نداشت و باعث انسجام تیمی میشد.به همون قدرم که به تیم ملی خوب بود به همون اندازه هم بدم بود و در واقع بازیکن سالاری نمود داشت و خودش را همه کاره تیم میدونست و شانس آورد کیروش مربیش نبود.از علم روز مربیگریم خیلی عقبه فقط پولش اونو به چشم میاره

  • Asad

   تو که نمیدونی بهتر نیست از کیروش در مورد دایی نظر بخوای تا اینکه خودت از طرفش نظر بدی ؟

 • سارا اس اسی

  دستش درد نکنه هر وقت تو تیم ملی بود با جون و دل برای ایران بازی کرد

 • M75A

  عجب بد شانسی

 • mahdi

  اوج دایی رو جام جهانی 2002بود که ایران صعود نکرد جام جهانی در 98دایی کم تجربه و در 2006مسن بود ولی 2002رواوج بود هرچند 98با پاس گل دایی مقابل استرالیا و 2006هم با گل دایی و نیکبخت در خانه اردن به جام جهانی رفتیم

 • nasir

  تا دقیقه 85 دایی فوق العاده بود ولی حیف اون توپ رو ازدست داد
  فکر کنم اون پاس رو منصوریان داد نه مهدوی کیا

برچسب ها