شفر:تمرینات و نحوه آماده‌سازی استقلال را تغییردادم/ایران صاحب فرهنگی غنی است و غذاهای خوبی دارد

شفرتمرینات-و-نحوه-آمادهسازی-استقلال-را-تغییردادمایران-صاحب-فرهنگی-غنی-است-و-غذاهای-خوبی-دارد

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران گفت:وقتی کارم را در ایران شروع کردم، کوشیدم نحوه تمرینات و آماده‌سازی جسمانی تیمم را تغییر دهم.

به گزارش وب سایت نود، وینفرد شفر در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی SWR در مورد تیم ملی آلمان و همچنین استقلال صحبت کرد. وی در این مصاحبه تلویزیونی ابتدا به تحلیل عملکرد تیم ملی کشورش بعد از بازی با اتریش پرداخت و برای بینندگان توضیحاتی در مورد تیم تحت امر یواخیم لو داد.

اما در ادامه این گفت‌وگو در مورد استقلال و فعالیتی که در مدت نزدیک به ۹ ماه نزد آبی‌پوشان انجام داد، نیز صحبت کرد.

  *همکاری با استقلال

شفر در بخش نخست صحبت‌هایش در مورد تیم پرطرفدار استقلال از روزهای ابتدایی حضورش گفت. او عنوان کرد: موقعی که به ایران آمدم، زمین های تمرین را دیدم و با بازیکنان صحبت‌هایی داشتم. تلاش کردم با شرایط آنجا آشنا شوم. مشاهده کردم بازیکنان آماده نیستند و آماده‌سازی خوبی نداشته‌اند. تیم از نظر تاکتیکی همچنین دچار مشکل بود. 

او ادامه داد: ما تلاش کردیم فوری شکل تمرینات را عوض کنیم. بعد از آن روی تاکتیک، کارهای تمرینی انجام دادیم. همینطور کوشیدیم از نظر جسمانی تیم آماده شود. دسته‌های ۴ نفره در نقاط مختلف تشکیل شد و در پایان این گروه ها را به هم متصل کردیم.

  *صحبت با بازیکنان

وی در مورد ارتباط کلامی با بازیکنانش نیز عنوان کرد: تیم در کنار بازیکنان بومی، یک بازیکن از برزیل و یک بازیکن از ازبکستان دارد. صحبت‌ها از طریق مترجم به زبان انگلیسی و فارسی انجام می‌‌شود. بازیکنان بعد از صحبت‌هایی که کردم، به مرور متوجه شدند چه خواسته‌ای از آنها دارم. این مساله ظرف ۲ هفته انجام گرفت. بازی اول را باختیم و بعد برنده شدیم. بعد هم حرفه‌ای عمل کردیم و آنالیزهای بازی‌ها را در اختیار آنها گذاشتیم و بازیکنان هم به چیزهای تازه توجه کردند و این کارها در مدت ۳ هفته انجام گرفت.

بازیکنان در نهایت متوجه شدند ما می‌توانیم به خیلی چیزها دست پیدا کنیم. در نهایت صداقت، وقتی برایشان توضیح داده شد، متوجه شدند در تمرینات یا بازی چه کارها را باید بهتر انجام دهند.

مربی ۶۸ ساله که هم اکنون برای تعطیلات در کشورش بسر می برد، افزود: به این ترتیب در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۳ بازی خارق‌العاده با حضور ۱۰۰ هزار تماشاگر مقابل العین، الریان و یک تیم از ایران داشتیم و خوب نتیجه گرفتیم و صعود کردیم.

  *تعریف از فرهنگ، آب‌وهوا و تغذیه ایرانیان

در ادامه این مصاحبه شفر توضیحاتی در مورد مسائلی دیگر داد و از فرهنگ، شرایط آب و هوایی و نیز تغذیه در کشورمان به نیکی یاد کرد: ایران صاحب فرهنگی غنی و بزرگ است که در همه جا به چشم می‌خورد. آب و هوای خوبی هم دارد. از نظر تغذیه هم عالی است و باید از کباب، کباب و باز کباب در آنجا‌ گفت. اما غذاهای فوق‌العاده دیگری هم آنجا هست که در میهمانی‌های شخصی دیده می‌شوند و مردم با میهمان‌نوازی و مهربانی تعارف می‌کنند. باورکنید چیزهایی که در مطبوعات آلمان و اروپا خواندم، درست نبوده و در آنجا ندیدم.

 

2051

نظرات ۵۰

 • مستاجر خدا

  تاسف برای این مربی که مصاحبه چهارمشه داره از غذا و شکم حرف میزنه

  خدایا برای داشتن برانکو بی نهایت سپاسگزارم

  • باربد استقلالی

   کاش میشد عقده هاتو تو سایته دیگه ای تخلیه کنی

  • تاج کبیر

   مثلا ایرادش چیه ؟؟؟
   غذا یه نماد فرهنگیه آقای محترم
   حتما که نباید ایراد گرفت
   تلاشت برای ایراد گرفتن ستودنی و بیهوده س
   منم متاسفم واسه جنابعالی

  • به عنوان یک پرسپولیسی ۶ آتشه افتخار میکنم که در ایرانی

   واقعا متاسفم که شما خودتو پرسپولیسی میدونی و انقدر بچگانه نظر میدی
   این مرد یک مربی درجه یک اروپایی که سی سال مربی بوده تو آلمان من از کودکی طرفدارش بودم و واقعا افتخار میکنم که تو ایرانه الان با اینکه برانکورو خیلی دوست دارم ولی اصلا برانکو در حد اندازه مقایسه کردن با شفر نیست

   امیدوارم تو ایران موفق باشی اما جلو پرسپولیس نه

  • حاجی

   نگاه کن هرچی هستیم برای خودم هستیم مثل شما پرسپولیسی ها عقدی نیستم مثل شما شانسی نیستم توهربازی داور براتون 4الی 5تا پتالتی بگیره خب هرچی هست خب از برانکو شما بالاتر است

  • مسعود گل باشی

   خدایا شکرت این ادم طرفدار استقلال نشد

  • گروهانک سرخ

   سرکارمستاجرخدا
   واقعا باید ما تاسف بخوریم که فردی مثل توهست که همیشه اینطوری مغرضانه وکینه توزانه حرف میزنه.تو اصلا ایرانی نیستی وحق نداری درمورد تیم ملی و هیچ تیم ایرانی نظر بدهی.
   برای تو فقط یک فرد پول پرست و‌خودخواه و‌خودبین و پرادعا(که فقط تبل توخالیست)مربی است.فردی که با اهانتهاش به هودارانش توهین‌میکنه ولی افرادی چون تو بخاطر کوته بینی و حسادت دم‌نمیزنند.
   سرکارعزیز.
   شما از احساسات و دیدگاههای دیگران خبری ندارید.نمیفهمیدکه‌ وقتی فردی وارد کشوری دیکری میشه اولین چیزهایی که به چشمش میاید غذا.فرهنگ.مناظر.طبیعت و...است.

  • مجید

   شفرازفرهنگ وشخصیت ایران وآب هوا غذای ایران پیش خارجیها تعریف کرده جای تشکرته مستاجر کینه وعقده هات جای دیگه ببرحرفات بیمارگونه وجوکه

  • آبی پررنگ

   کاش یکم منطق داشتی ... داره از فرهنگ ایران میگه تا اخبار غلطی که درمورد ایران هست از بین بره و 4 تا توریست بیان ایران .البته با وجود آدمایی مثل تو همون تعریف نکنه خیلی بهتره ...با پرفسورت خوش باش

  • Taj Kabir

   یکی هم که داره از ایرانمون تعریف میکنه رو اینجوری جوابش رو بدین !‌

 • رضا sb

  فوق العاده ای مستر شفر
  مگه داریم از تو بهتر

  • وین

   واقعا مصاحبه خوبی بود..... دمت گرم وینفرد شفر

 • FARHAD

  نوش جونت کباب.....امیدوارم تاچندسال تواستقلال باشی ....شیرشفرجوج بادوغ بزن ....

 • استقلال،لردگان

  تو فوق‌العاده ای عالیجناب شفر خوشحالم از اینکه چهره واقعی ملت ما رو به آلمانی ها نشون دادی،انشاالله با قهرمانی های متعدد استقلال،جاودانه بشی،به امید قهرمانی ژرمن ها در جام جهانی

 • تاج کبیر دو ستاره واقعی

  شفر واقعا زحمات زیادی کشیدی ولی من دلم واسه داچ علی تنگ شده ادمین لطفا

  • شیشپولیس

   منم واقعا دلم برا درخشان تنگ شده :( کاش حالا ک درخشان نمیاد آقام کریمی بیاد :)

 • گروهان سرخ

  امسال استقلال را به ستاره سوم می رسونی.

 • تورج

  درود بر شفر که نمک میخوره و نمکدون نمیشکنه.......قابل توجه مربیان خارجی غور غورو

 • مسعود گل باشی

  شیر ژرمن مستر شفر

 • Hosein

  فارسی بلد نیس میگه بافرهنگ وگرنه میدونست چه شعارهایی داده میشه کنار زمین نظرش عوض میشد

 • مهران اراکی

  خوشحالم که استقلال یک مربی صاحب سبک باشخصیت داره در بین طرفداران هم خیلی محبوب هستن انشاءالله با وینفردشفر ستاره سوم رو جشن میگیریم

  اقای شفر به جز مربی بودن درایران یک سفیر هم هستند و همیشه در گفتارش از مردم خوب ایران به نیکی یاد میکنه و حرف هاش میتونه تو کل دنیا انعکاس پیدا کنه تا مردم جهان بفهمن جوی که غربی ها علیه ایران ساختن همش دروغ و توهم هستش  زنده باد ایران و ایرانی زنده باد شفر دوست داشتنی

  • majid

   بر خلاف کیروش که بیشترین پولو میگیره آخرم آبرومونو تو دنیا میبره! همیشه حرفاش تیترای تحقیر آمیز میده به رسانه های خارجی!

برچسب ها