پنج برش از مهندس سابق قرمزها پس از جدایی

پنج-برش-از-مهندس-سابق-قرمزها-پس-از-جدایی

وبسایت رسمی برنامه نود - سرانجام مسیر مسلمان و پرسپولیس از هم جدا شد. این بازیکن در این سالها خاطرات زیادی رقم زد. به بهانه خروج شماره ۷۷ پرسپولیس، ۵ برش از این خاطرات مرور شده است.

به گزارش وب سایت نود، مسلمان در لیگ سیزدهم، یک نیم فصل به صورت قرضی در پرسپولیس حضور داشت و پس از آن در لیگ پانزدهم به این تیم برگشت. حضوری که تا لیگ هفدهم ادامه داشت. مسمان در مدت ۳ فصل و نیم حضور خود در پرسپولیس ۲ قهرمانی،۲ نایب قهرمانی بدست آورد ولی این بازیکن با درخشش برابر پرسپولیس چهره شد.

گلزنی به پرسپولیس در ۱۷ سالگی

نام محسن مسلمان با گلزنی برابر پرسپولیس به سر زبانها افتاد. این بازیکن در سن ۱۷ سالگی برای تیم فعلی‌اش ذوب‌آهن بازی کرد و با گلزنی از روی نفطه پنالتی برابر برق شیراز، جوانترین گلزن تاریخ لیگ برتر لقب گرفت ولی چندان جلب نظر نکرد.اما این بازیکن  دروازه پرسپولیس افشین قطبی در لیگ هفتم که به هیچ تیمی رحم نمی‌کرد در همان ابتدای بازی در شرایطی استادیوم مملو از تماشاگر بود به زیبایی هر چه تمام‌تر باز کرد تا با این گل نگاه‌ها را به خود معطوف کند.

گلزنی در دربی

محسن مسلمان در ابتدای لیگ پانزدهم بدون خواست کادر فنی و با نظر مدیریت به پرسپولیس بازگشت و مدتی زمان برد که توانست خود را به کادر فنی ثابت کند.پرسپولیس در ادامه لیگ اوج گرفت و مسلمان در این اوج‌گیری نقش به سزایی داشت. درخشش مسلمان در این مقطع که با پاس گلهای منحصر به فرد او همراه بود و باعث شد توسط هواداران “مهندس” لقب گیرد.

یکی از بردها و روزهای خوب پرسپولیس و مهندس در دربی ۸۲ بود جاییکه طارمی هت تریک نکرد و پاس داد تا مسلمان که برخلاف آمار پاس گل‌اش، آمار گلزنی چندان جالبی ندارد یکی از معدود گلهایش را برای پرسپولیس به ثمر رساند.

شادی گل جنجالی

در روزهای خوش پرسپولیس و مسلمان، این تیم دروازه حریفان را یکی پس از دیگری باز می‌کرد که این گلزنی‌ها با شادی های جنجالی مسلمان و احمدزاده جشن گرفته می‌شد. این شادی بعد از گل این قدر مورد اعتراض قرار گرفت تا متوقف شد.

اعتراض به تعویض در بازی با الهلال

پرسپولیس در نیمه نهایی لیگ قهرمانان با ۴ گل مغلوب الهلال شد. در این بازی مسلمان ضعیف و دور از انتظار ظاهر شد تا توسط برانکو تعویض شود. گفته می‌شود این تعویض با واکنش محسن مسلمان همراه بود واز اینجا رابطه پرفسور و مهندس تیره شد و حضور این بازیکن در پرسپولیس کم‌رنگ و کم‌رنگ‌تر شد و تقریبا تا انتهای فصل به جز مواردی معدود روی نیمکت میخکوب بود و حتی حمایت سکوها از این بازیکن محبوب نیز اثربخش نبود.

لایو اینستاگرام دردسرساز

حاشیه بوجود آمده برای مسلمان در جشن قهرمانی پرسپولیس، ضربه آخر را به روابط پرفسور- مهندس زد هر چند که قبل از آن هم ادامه همکاری این دو بسیار بعید به نظر می‌رسید.

این بازیکن که به طور زنده مراسم اهدی جام را در صفحه اجتماعی‌اش به نمایش گذاشته بود در حین این مراسم با اظهارنظر بی‌ادبانه مترجم برانکو در خصوص سرمربی پرسپولیس در حضور او روبه‌رو شد و همین امر به وجهه مسلمان بسیار لطمه زد.

60610

اختصاصی

نظرات ۳۳

 • گلوبول قرمز کوچولو

  هر چی که بوده، دیگه تموم شده. پرسپولیس باید در آرامش به کار خودش ادامه بده و برانکوی عزیز اینو خوب میدونه.
  سالهای قبل این تنش های بیخودی استرس رو به تیم وارد میکرد و باختهای الکی بخاطر مسائل بیخودی درون باشگاه بود. امیدوارم اون روزا تموم شده باشه و یک پرسپولیس یدست و بدون حاشیه رو ببینیم. این از هر چیزی مهمتره.

  • سولدوز تراختور

   در کل عددی نیست...

  • پرسپولیسی از گرگان

   سولدوز مشخصه خیلی کم سن و سالی کامنت هات اکثرش از روی احساس و عیر منطقی هست و از روی حسادت

  • تراکتور9ساله لیگ برتره امادرحسرت جام!!

   چارچرخ بی جام عددی نیست

  • mohammad

   همونی که سولدوز گفت

 • Ali

  تو هم توپرسپولیس بازیکن شدی هرچند که بازم بامعرفت تر ازاحمدزاده وکمال بودی ،خداییش دیگه نباید هوادارا بزارن امثال احمدزاده وکمال پاشو بزاره توپرسپولیس

  • مجید

   تراختور فقط عدد تیم شماید... بعد منچستر اولید فقط نمیدونم بعد یه تیم چطور تیم دوم اول میشه

  • mohammadreza

   نمیدونم تو پرسپولیسی هستی یا تازه پرسپولیسی شدی
   نمیدونم چیه قضیه
   ولی همین امثال شما بودید که رضاییان رفت وگفتید حق نداره بیاد و جهنم میشه ایران و...
   بعد اومدنش گفتید الا و بالله باید برگرده.
   چرا آنقدر جلبکی رفتار میکنید ،یه روز این ور و یه روز اون ور.
   یعنی چی حق نداره پاشو بزاره باشگاه
   چرا ذهن هوادار رو مشوش میکنی.
   همین امثال تو بودین که تو ورزشگاه ها مسلمان مسلمان راه مینداختید.
   همین آدمای مثل تو بودن که اونارو فراری دادن و هر روز یه داستان داشتن.
   واسم مهم نیست دیس بزنید یا نه
   ولی برید تو طرز هواداری تون یه تجدید نظر بکنید.
   فردا کمال برگرده نفر اول خودشون میان میگن قربونش برم و....
   ادمین خداقوت

  • Mehdi

   در جواب علی
   داشی شما ک میگی تو پرسپولیس بازیکن شد
   اخه باید چیکار میکرد همه پیشنهاد هارو رد کرد و تا اخرین لحظه واستاد تمدید کند با اینکه یک بازیکن نیمکت نشین کامل شده بود ولی اینقدر معرفت داشت تا اخرین لحظه ایستاد تا برانکو نظرش عوض بشع و تمید کن ولی وقتی دید برانکو رسما گفت نمیخامش مجبور شد دیگ از تیم بره یعنی اگ برانکو میخاستش اولین نفری بود ک تمدید میکرد

 • عباس

  اگه مدیریت اسرار به موندنش میکرد برانکو قبول میکرد که تو این شرایط بمونه ولی نه مدیریت ونه پیشکسوتها صدایی ازشون در نیومد واقعا برای پیشکسوتهای نون به نرخ روز خورا متاسفم امیدوارم که محرومیت پرسپولیس لغو بشه تا از این بیشتر ضرر نکنیم

  • mohammadreza

   بمونه چی بشه
   بیشتر حاشیه درست کنه؟؟؟؟

 • مستاجر خدا

  اونایی که هی میایید و میگید آرزو موفقیت برای مسلمان داریم
  منظورتون چیه؟
  ینی با ذوب آهن بدرخشه و ذوب آهن قهرمان بشه؟
  این تعارفات و اصلا نمیفهمم
  ینی با پرسپولیس به ما گل بزنه؟؟
  این موفقیت دقیقا چیه؟؟؟
  بسه دیگه احساسی بودن

  • سرخ

   واقعا؟ خوب اینا یعنی تو ذوب آهن بیشتر پیشرفت کنه روی فرم باشه و افت نکنه و یه بازیکن موفق باشه توی تیمش و ایران حتی بره یه تیم خوب خارجی. حالا این یعنی به ما گل بزنه؟ یا ذوب قهرمان شه؟ دوست عزیز فکر نمیکنی خیلی روشنه مطلب؟ کدوم پرسپولیسی میاد میگه ایشالا ذوب قهرمان شه؟ کی میاد بگه ایشالا ما به ذوب ببازیم؟ مسلمان بازیکن پرسپولیس بوده و توی قهرمانی تیم نقش داشته زحمت کشیده. الانم که رفت نخواستنش و انقدر معرفت داشت که یه خداحافظی با احترام بکنه با هوادار. اونا هم جوابش رو میدن میگن موفق باشه. میگی پولش رو گرفته باشه مگه بقیه نگرفتن و گذاشتن رفتن اونم تو شرایطی که پرسپولیس محرومه؟ میگی پشت پرده ال بوده بل بوده باشه ولی ما خبر داریم چی بوده؟نه. پس باید برای برانکو و مسلمان باهم احترام قائل باشیم و آرزوی موفقیت بکنیم.در ضمن این برخورد احساسی هوادارا هستش که بین یه تیم پرطرفدار و بی طرفدار تفاوت ایجاد میکنه.

  • بی طرف۱۲۳

   یعنی با اداب و فرهنگ ایرانی اشنا نیستی.....مستاجر عزیز...
   خیلی ساده هست....این فرهنگ چه خوب و یا بد .تو اداب ما جا افتاده......

  • محمد

   آقا من عجیب دوست دارم شما رو ببینم میشه یه عکس بفرستید سایت ۹۰ بعد تو نظرات شما عکس شما رو ببینیم. کی هستی شما؟؟ چجوری دچار این تفکرات شدی که تو هر نظرت حتی من پرسپولیسیم نمیتونم بهتون مثبت بدم. اصلا تفکرات دیگه شما در عرصه های دیگه هم کاملا واضحه چه شکلی هست. آخه یعنی چی؟ وقتی میگن آرزوی موفقیت برای مسلمان یعنی بره هتریک کنه جلو پرسپولیس یا بازیکنی که از پرسپولیس رفت باید بمیره و تو ورزشگاه بهش فحش داد؟

  • ایمون زاید

   مستاجر جان من تو خیلی از موارد کامنتای تو رو لایک میکنم
   اما منظور از موفقیت محسن مسلمان هم تو زندگی شخصیشه هم فوتبالیش البته بجز بازی های رو در رو
   کوتاه بیا

  • امیر

   بالاخره یه حرف درست زدی
   اصلا نمیفهمم
   اگه میفهمیدی عجیب بود امیدوارم هر جا ک هست موفق باشه

  • مسعود

   نه صرفا قهرمانی که موفقیت نیست میتونه با بازی خوب مثلا به تیم ملی دعوت بشه برای جام ملت ها

  • S Bagheri

   کاش ادمین فیلترت کنه خیلی رو مخی

  • Rasoul

   دیگه دارم نگرانتون میشم
   تاسف تاسف تاسف !!!

  • 66

   مسلمان3فصل برای تیم زحمت کشیدجداشدنش از تیم هم برانکونخواست من مسلمان راجزوبی معرفتهانمیدونم وبراش آرزوی بهترینهارادارم

  • farhad777

   ادم نباید برای کسی ک باهاش شاد شده احساس غرور کرده انقدر بد باشه ک براش بد بخواد متاسفم برای طرز فکر ت پرسپولیسی

  • kamran

   تو مشکل داری با خودت؟
   بدرخشه و 20 تا پاس گل بده و 20 تا هم گل بزنه،
   علیپور هم با 25 تا گل آقای گل بشه
   آقای پاس گل هم از پرسپولیس باشه
   تیمش هم دوم بشه بعد از پرسپولیس
   خوب شد؟؟؟
   واقعا به این فکر نمیکنی که درخشش مسلمان منافاتی با موفقیت پرسپولیس نداره؟
   یا درخشش مسلمان به معنی قهرمانی ذوب نیست؟؟
   ادمین ممنون...

 • کیومرث

  برانکو از نظر فنی مربی خوبیه ولی کاریزما نداره اون از قضیه لگد زدن علی کریمی تو جام جهانی ، اون از داستان مسلمان و رامین رضائیان و ... ، الآن تک تک بازیکنا هم که قرار داد ندارن دارن می رن .

 • پرسپولیسی ￵از گرگان

  واقعا روزای خوبی با مسلمان طارمی رامین سروش فرشاد کمال حسینی .. داشتیم بهترین پرسپولیس تو حداقل ده سال اخیر .امیدوارم رفتن این بازیکنا به تیم مون ضربه نزنه جای تاسفه این بلزیکنا هم رفتن

 • mohammad ali

  اونایی که میگن با پرسپولیس بازیکن شد پس پیداس یه 10 سال بیشتر ندارن چون یادشون نمیاد زمانی که تو ذوب آهن ستاره شد در کنار پیام صادقیان .جفتشون را سردار و استاد شیرینی بردن پرسپولیس فوتباالشون را نابود کردن بعد مسلمان راهی این تیم و اون تیم شد اما دیگه مثه قبلش نبود تا دویاره برگشت به پرسپولیس و شد تازه نصف اون چیزی که اول بود .پس اینقدر درمورد پیزی که یادتون نمیاد نطر ندین

 • محسن صالحی

  برانکو از همون روز اول مسلمان نمی خواست شانسش بود خدا بیامرز هادی نوروزی فوت شد امد تو ترکیب واگر اگه هادی نوروزی زنده بود اون همون نیم فصل اون میرفت پرسپولیس ام داشت ته جدول دست پا میزد

 • زانيار

  من فقط میخوام بگم اقای اذری حق رشد مسملمان رو فراموش نکنی به پرسپولیس بدی

 • 66

  خالق 4تاییهاجات تاابددرقلب هوادارهاست موفق باشی

برچسب ها