منصوریان در راه مربیان استقلال؛ نیمکتِ طلسم شده

منصوریان-در-راه-مربیان-استقلال؛-نیمکتِ-طلسم-شده

وبسایت رسمی برنامه نود - استقلال نیمکتِ نفرین شده برای سرمربیان تیم خودش است! به جز امیر قلعه‌نویی، همه سرمربیان استقلال در تاریخ لیگ برتر بعد از کنار رفتن از این تیم دیگر هدایت تیمی را عهده‌دار نشدند.

به گزارش وبسایت نود، تیم‌های لیگ برتری یکی یکی مربیان فصل بعد خود را اعلام می‌کنند. تا به حال تکلیف بیشتر تیم‌ها مشخص شده و محدودند باشگاه‌هایی که هنوز دنبال مربی بگردند. نکته جالب توجه در مورد سرمربیان فصل بعد، این است که خبری از علیرضا منصوریان نیست. سرمربی که دو فصل قبل با سر و صدای زیادی هدایت استقلال را به عهده گرفت حالا برای دومین فصل متوالی مورد اعتماد مدیران باشگاه‌ها قرار نمی‌گیرد. علیرضا منصوریان هفته هفتم فصل قبل از استقلال کنار رفت و در فصل قبل به جز مقطع کوتاهی که خبر توافق‌اش با سپاهان مطرح شده بود، هیچ خبر دیگری از این سرمربی منتشر نشد. با شروع فصل جدید انتظار می‌رفت که سرمربی پرحاشیه سابق آبی‌ها با تیمی لیگ برتر به توافق برسد و به چرخه سرمربیان سطح اول برگردد. ولی سرنوشت نیمکت بیشتر تیم‌ها مشخص شد و خبری از علیرضا منصوریان نشد. البته این اتفاق در بین مربیان استقلال طبیعی است. به جز امیر قلعه‌نویی که هر فصل نیمکتی از لیگ برتر را در تصاحب خود دارد، سایر سرمربیان استقلال در تاریخ لیگ برتر بعد از جدایی از این تیم دیگر آب خوش از گلوی‌شان پایین نرفت. معمولا مربی‌‌های استقلال زمانی که از هدایت این تیم کنار می‌روند دیگر مورد اعتماد هیچ باشگاه دیگری قرار نمی‌گیرند و در دو راهی خانه‌نشینی یا دستیاری قرار می‌گیرند.

منصور پورحیدری: پدرِ استقلال در اولین دوره لیگ برتر هدایت این تیم را به عهده داشت. پورحیدری با جدایی از استقلال برای همیشه با مربیگری خداحافظی کرد. منصورخان فقط ده هفته روی نیمکت نفت آبادان نشست و دیگر هدایت هیچ تیمی را به عهده نگرفت.

رولند کخ: استقلال سومین تجربه سرمربیگری کخ بود. ولی بعد از جدایی از استقلال تا 9 سال هیچ مدیری به او اعتماد نمی‌کرد که هدایت تیم‌اش را به کخ بسپارد. کخ در تمامی سال‌های جدایی از استقلال به جز همان بازه کوتاه که سرمربی فنرباغچه شده بود، در حسرت سرمربیگری تیم‌ها به عنوان کمک مربی فعالیت می‌کرد.

صمد مرفاوی: کمک همیشگی نیمکت‌ استقلال بالاخره در لیگ ششم به آرزویش رسید و نفر اول نیمکت شد. اما تجربه ناموفق او باعث شد که برای فصل بعد دوباره کنار دست ناصر حجازی روی نیمکت بنشیند و فرصت نفر اول بودن را از دست بدهد.

ناصر حجازی: در کارنامه سرمربیگری ناصر حجازی، استقلال در ردیف آخر قرار دارد. یعنی اسطوره آبی‌ها بعد از کنار رفتن از استقلال دیگر هدایت هیچ تیمی را بر عهده نگرفت و برای همیشه با دنیای مربیگری خداحافظی کرد.

پرویز مظلومی: در دوره اولی که مظلومی از استقلال جدا شد به آلومینیوم هرمزگان و سپس مس کرمان رفت و با این دو تیم به لیگ یک سقوط کرد. بعد از آن باز هم استقلال تنها تیمی بود که به مظلومی اعتماد کرد و نیمکت‌اش را به او سپرد. ولی در جدایی دوباره مظلومی از استقلال، دیگر تیمی نبود که این سرمربی را بخواهد و پرویز مظلومی همچنان فوتبال‌های لیگ را دور از استادیوم و صندلی‌های سرمربیگری دنبال می‌کند.

علیرضا منصوریان: سرمربی سابق تیم ملی امید، پاس همدان و نفت تهران که در دوران مربیگری‌اش نتایج نسبتا خوبی هم کسب کرده بود با استقبال گسترده هواداران استقلال روی نیمکت این تیم نشست. ولی جالب است که منصوریان هم با کنار رفتن از استقلال هنوز رنگ نیمکت دیگری را ندیده است و در فصل جدید هم خبری از سرمربیگری‌اش نیست.

 

14001

اختصاصی

نظرات ۲۶

 • رومن رینز پرسپولیسی

  خداوکیلی به عنوان یه پرسپولیسی ....دوست داشتم منصوریان بهترین نتیجه رو بگیره ...ولی نه اینکه بیاد قهرمان لیگ شه نه ...قهرمانی که فقط مال پرسپولیس ...ولی باهاش بدرفتاری شد ....

  • مستاجر خدا

   کامنت و
   دوست دارم بهترین نتیجه رو بگیره و لی نه قهرمان لیگ بشه
   ینی چییی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   مجبورت کردن از روی احساس حرف بزنی؟؟
   من غیر عشقم پرسپولیس برای همه آرزوی شکست و ناکامی در هر بازی میکنم

 • s-s

  داشعلیمنصور دوستت داریم

 • نسیم ملایم آسیا

  همین علی منصوریان دانشش از برانکوی مابیشتره کاش منصوریان پرسپولیسی بودوسرمربی مابود....

  • بی طرف

   خدا شفات بده
   اصلا معلوم نیست استقلالی هستی
   حداقل اسم کاربریت رو یه چیزی میزاشتی که ضایع نشی
   خدایا ما با کیا شدیم 80 میلیون

  • ۶۶۶=۶۶۶

   نسیم..
   اجباری بود که کامنت بفرستی...

 • ....

  جز مربیانی که خداحافظی کردند،بقیه همون زمان هم در حد استقلال نبودند و تنها استقلال بود که اونارو قبول کرد و البته تا حدی چوپ این اشتباهات رو هم خورد.

 • mehrab

  من از اول هم به عنوان هوادار موافق نبودم منصوریان بیاد روی نیمکت استقلال بزرگ چون نه سواد فنی کافی در اندازه ی نیمکت استقلال داره و نه حرفه ای گری در حد سرمربی بزرگی مانند شفر باید بپذیریم مربیان ایرانی هیچ یک از کلاس های مربیگری بزرگ دنیا نمیرن به غیر عده ای انگشت شمار و همین باعث میشه از فوتبال روز دنیا عقب باشن و بعضا حتی نمیتونن نتایج خوبی حتی در تیم های دسته یک کشور بگیرن امیدوارم هیچوقت حتی برای 1 دقیقه منصوریان رو روی نیمکت استقلال بزرگ و حتی اطراف باشگاه استقلال بزرگ نبینم ..

 • عشقممم نیمار

  هههه
  هر چی ک منصوریان طلسم باشه...
  ولی نمیدونم چرا شیشپولیس طلسم
  منصوریانه...
  ههه
  چون شیشپولیس ..هیچوقت مقابل تیم های منصوریان...
  حتی نتونسته مساوی بگیره...
  چ برسه برد
  و همیشه باخته...
  ههه

  • امین

   ههه پس استقلالی هستی یعنی رقابتتون عالی شد مستاجر: رئال 4پولیس عشقممم نیمار: بارسا 6تقلال رقابت تنگاتنگتونا ادامه بدید ههه

  • پیر ژرمن

   دربی رفت که پریموف رحمتی رو با توپ فرستاد تو گل و داور آفساید گرفت یادت رفته؟
   تازه اگه بازی برگشت هم فقط به لطف محرومیت کمال بردین وگرنه ما اون بازی رو برده بودیم

  • ارش

   به نظر من شفر یه مربی کاملا معمولیه اگر نیم فصل اول تیام به استقلال میومد الان منصوریان بهترین مربی بود. استقلال تیام و جباروف رو نداشته باشه یه تیم کاملا متوسطه. تو همین اسیا از 11 گل استقلال 7 تا شو تیام زده که اگه نمیزد استقلال از گروهش حتی بالا نمیومد.بالاخره فوتبال شانس هم هست و این شانس واسه شفر چرخید اما مطمئن باش امسال عیار واقعی شفر مشخص میشه در ضمن پرسپولیس جلوی منصوریان همیشه بزانده نبوده لطفا یکم مطالعه کنید بازی پرسپولیس پاس همدان که 2 بر یک پرسپولیس برد با مربیگری منصوریان یادتون بیاد و کلا دوبار هم برده یکبار با استقلال یکبارم نفت بقیه همش مساوی شده

 • انار

  لطفا از پرسپولیسم بگید استیلی و پیروانی و درخشان و .... اینام بودن مدت زیادی بدون تیم ماندن

 • فیفا

  نفر بعدی شوفره که به این چرخه اضافه میشه....البته اول باید مقابل تیم اول ایران شیشتایی بشه مثل بقیه تا حداقل یه خاطره از تیم شیشتایی ها با خودش ببره

 • 6 قدیم یا شیشعلی جدید

  بالاخره بعد از اون آبروریزی آسیایی دیگه چه تیمی می تونه بهش اعتماد کنه؟ هیچ نیمکتی نیمکت ارتش سرخ نمیشه هیچ تیمی هم پرسپولیس نمیشه ماشالله انقدر ازش ستاره خارج شده و تو دنیا درخشیده که چشم خیلیارو کور کرده

 • مهرداد

  این است مکتب استقلال هیرو

برچسب ها