عربستان، زنگ تفریح جام های جهانی؛ یکه تاز در رکوردهای ضعیف

عربستان-زنگ-تفریح-جام-های-جهانی؛-یکه-تاز-در-رکوردهای-ضعیف

وبسایت رسمی برنامه نود - تیم ملی عربستان سعودی بار دیگر به یک نتیجه بسیار ضعیف در جام جهانی دست یافت و مقابل میزبان بازیها، یعنی روسیه، متحمل شکست سنگینی شد.

به گزارش وب سایت نود، برای نخستین بار در تاریخ جام جهانی، یک تیم آسیایی در دیدار افتتاحیه به میدان رفت که عربستان سعودی رو درروی میزبان بازیها یعنی روسیه قرار گرفت. شکست سنگین عربستان سعودی در این بازی، در واقع دومین نتیجه ضعیف در دیدارهای افتتاحیه جام جهانی در تمامی ادوار به حساب می آید. ضعیف ترین نتیجه در دیدارهای افتتاحیه تمامی ادوار را تیم ملی آمریکا به دست آورده که در جام جهانی 1934 مقابل ایتالیا متحمل شکست سنگین 7 بر یک شد. عربستان با این باخت سنگین که در برابر میزبان مسابقات به دست آورد، از نظر کسب بدترین نتیجه در دیدار افتتاحیه، پس از تیم ایالات متحده آمریکا در رده دوم قرار گرفت.

عربستان سعودی که اولین بار در جام جهانی 1994 حضور پیدا کرد، یک رکورد بسیار ضعیف دیگر را هم برای خود ثبت کرد. این تیم که در نبردهای هوایی و دفع ارسال های بلند حریفانش ضعف آشکاری دارد، از سال 1994 تا کنون در بازی های جام جهانی 14 بار از روی ضربات سر بازیکنان حریف گل خورده که آمار بسیار ضعیفی تلقی می شود. عربستان پنج گل بیشتر از سایر تیمها از روی ضربات سر دریافت کرده است (در همین بازه زمانی)؛ گفتنی است این تیم در دو دوره جام جهانی سال های 2006 و 2010 هم حضور نداشته و در مجموع 14 بازی در جام جهانی انجام داده که میانگین آماری یک گل خورده با ضربه سر در هر بازی را نشان می دهد.

دیگر عملکرد آماری بسیار فاجعه آمیز عربستان در جام جهانی، گل های زده این تیم است؛ این تیم در 10 بازی اخیر خود در جام جهانی تنها در دو بازی موفق به گلزنی شده و در 8 بازی دیگر نتوانسته دروازه حریفانش را باز کند. دو دیداری که عربستان سعودی توانسته به گل برسد، برابر تیم های آفریقایی بوده که در هر دو بازی به تساوی دو بر دو دست یافت. گفتنی است که عربها دو بار هم از نقطه پنالتی به گل رسیدند.

 

 

2081

اختصاصی

نظرات ۲۲

 • انشان

  هر چند از عربستان خوشم نمیاد ولی دوست نداشتم اینقدر گل بخوره
  آبروی آسیا رو برد

  • امیرحسین تاجی

   من که میخوام 1000 تا بخوره
   لذتی که تو باخت عربستان هست تو برد تیم ملی نیست

 • میلاد/استقلال

  فکر کردن اونجا هم آسیاست که پول بدن بازیا رو دربیارن
  اونایی که میگفتن با برزیل و ایتالیا و آلمان بازی کرده پس قویه رو چه حسابی همچین تحلیلی داشتن!!!
  البته رژیم مظلوم کش لیاقتش همینه که هر بازی ده تا گل بخوره

 • دبل.۶:::::::۶+۶

  من که خوشحال میشم ...این چیزها را میخوانم...

 • شهرام

  به لحاظ کار دفاعی خیلی مشکل داشتند، البته از حق نگذریم دروازه بان تیم عربستان هم اصلأ خوب نبود. برای قوتبال آسیا متأسف شدم

 • بختیاری

  انشاالله هر روز خار تر بشن

 • Ziba

  خیلی استرس بازی امروز خودمون رو دارم.

 • بهزاد 2018

  بخور یکی دیگه واویــــــــــلا...... واویـــــلا.........

 • فولاد خوزستان

  همه تیم های آسیایی زنگ تفریح هستند

 • قررررررمز پررنگ

  هیپ هیپ هورااااااااااا

 • ✔✰✰سجاد✰✰✔

  حالتون جا اومد.::)):)):)):)):)):)):))))


  تا شما باشید و سیاست رو داخل فوتبال نکنید

برچسب ها