پاداش شیرین شکست مراکش؛ خیز برای صدر آسیا

پاداش-شیرین-شکست-مراکش؛-خیز-برای-صدر-آسیا

وبسایت رسمی برنامه نود - حضور در جام‌جهانی و بازی در گروه مرگ شاید خیلی هم به ضرر ایران نشود و شگفتی ایران در این دوره بتواند آقایی آسیا را به شاگردان کی‌روش بازگرداند.

به گزارش وب‌سایت نود، تیم ملی ایران در آخرین رنکینگ فیفا صدرنشینی آسیا را از دست داد و اولین رده را به استرالیا واگذار کرد. دلیل رسیدن تیم ملی ایران از امتیاز 727 به 708 و افت در رنکینگ فیفا این بود که با نزدیکی به جام‌جهانی، تعداد بازی‌های دوستانه تیم‌های دیگر بالا رفته بود اما ایران بازی تدارکاتی زیاد و بزرگی انجام نداد تا به رده دوم برسد.

در حال حاضر با نتایج تیم ملی ایران در دو بازی اخیر شاگردان کی‌روش می‌توانند مجددا صدر آسیا را از حریف قدرتمند خود پس بگیرند. ایران در بازی دوستانه مقابل لیتوانی و اولین بازی جام‌جهانی مقابل مراکش دو برد بدست آورده که شرایط این تیم را بسیار بهتر از استرالیایی‌ها کرده است، تیمی که در اولین بازی به فرانسه بازی را واگذار کرد. برد لیتوانی امتیاز زیادی را به تیم ملی ایران اضافه نمی‌کند اما برد مراکش با توجه به برگزاری این بازی در جام‌جهانی و همچنین رنکینگ این تیم که در آفریقا در رده چهارم قرار دارد شرایط را به نفع ایران تغییر داده است.

در حال حاضر حتی اگر ایران در دو بازی بعدی جام‌جهانی هم بازنده باشد در رنکینگ ماه بعد 754 امتیاز خواهد داشت. اگر استرالیا در دو بازی بعدی هم نتواند نتیجه بگیرد امتیازات این تیم تا 650 سقوط خواهد کرد و ایران با اختلاف و اقتدار بهترین تیم آسیا خواهد شد. دو بازی بعدی استرالیا با دانمارک و پرو است تیم‌هایی که اگرچه به قدرتمندی پرتغال و اسپانیا نیستند اما حریف‌های سرسختی برای استرالیا محسوب می‌شوند.

 

30388

اختصاصی

نظرات ۴

 • استقلال سلحشور

  اخرش ما نفهمیدیم این رنکینگ چطوری محاسبه میشه البته جدیدا تعقییراتی کرده

 • شگفتی کازان

  شک نکنید بعد جام میریم تو بیست تیم برتر تو رنکینگ فیفا


  و البته آقایی در آسیا

 • Manchester

  الان مستاجر خدا با نام جدید ایمون زاید میاد سمپاشی میکنه

 • یک پرسپولیسی

  قابل توجه اونهایی که از دومی ایران تو آسیا پر درآورده بودن دیگه وقت سوزششونه خوشحالیشون یک ماهم طول نمیکشه درسته که استرالیا صدر رو تو بازیهای دوستانهای که ما بازی نکردیم از ما گرفت ولی ما تو جام جهانی پس می گیریم

برچسب ها