آمار خاص تیم ملی در جام‌جهانی؛ نیروی متمایل به مرکز!

آمار-خاص-تیم-ملی-در-جامجهانی؛-نیروی-متمایل-به-مرکز

وبسایت رسمی برنامه نود - تیم کی‌روش با اختلاف بیشتر از همه تیم‌ها به کانال مرکزی‌اش وابسته است.

به گزارش وبسایت نود، فوتبال متکی به دفاع و ضدحمله ایران در بازی مقابل مراکش به برجسته‌ترین شکل ممکن پیاده شد. تیم ملی در این بازی کمتر از نصفِ حریف پاس داد، فقط 36درصد زمان بازی مالک توپ بود، و کمترین تعداد پاس صحیح را بین بازی‌های برگزار شده داشت. در این مدل از بازی، تیم‌ها فرصتی برای عرض دادن به بازی و باز کردن دفاع حریف ندارند. کی‌روش هم قبلا نشان داد که نیاز به بازیکنانی دارد که پاس‌های طولی و رو به جلوی خوبی ارسال کنند. ایران باید در کمترین زمان ممکن، توپ را به جلو می‌برد و تا دفاع حریف شکل نگرفته به مراکش ضربه می‌زد. اتفاقی که باعث شد ایران بیشتر از کانال‌های کناری، از مرکز زمین به حریف یورش ببرد. یعنی کمترین مسافت طی شده تا دروازه حریف را طی می‌کردند تا زمان رسیدن به دروازه مراکش را هم در این راه به حداقل برسانند.

کانال حملات ایران به تفکیک درصد 

ایران بیش از نیمی از حملات‌اش را از مرکز زمین طراحی و پیاده‌سازی کرد. در حالی که معمولا تیم‌ها به یکی از دو جناحین پناه می‌برند. در همین مسابقه که ایران 53درصد موقعیت‌هایش از کانال مرکزی شکل گرفته بود، تیم حریف یعنی مراکش فقط 19درصد از وسط حمله کرد و بیشتر به کناره‌ها متمایل بود. یا در همین جام، آرژانتینی که مسی را در کانال مرکزی داشت و بیشتر حملات‌اش از آن‌جا شکل می‌گرفت هم فقط 24درصد حمله‌هایش از میانه بود و این تیم هم از گوشه‌ها درصدد ضربه زدن به ایسلند بود. فرانسه 17درصد، کرواسی 12 درصد، پرتغال 17 درصد، ایسلند 24درصد، عربستان 16درصد از کانال مرکزی حمله کردند. حتی روسیه‌ای که در بازی یک طرفه و پرموقعیت، 5 گل به عربستان زد هم فقط 13درصد حملات‌اش از مرکز زمین بود. هیچ تیمی تا این‌جای کار بیشتر از 24درصد از کانال مرکزی حمله نکرده بود که آمار خاص تیم ملی با 53درصد را برجسته‌تر می‌کند. فعلا ایران تنها تیمی است که انقدر به کانال مرکزی وابسته است. 

 

14001

اختصاصی

نظرات ۶

 • کهنه سوار سرخپوش

  امیدوارم شجاعی و ازمون نیمکت نشین بشن ولی حدس میزنم امید ابراهیمی بیرون بره و عزت بیاد تو

  • عجب

   قطعا با ۲هافبک دفاعی بازی میکنیم.عزت اللهی که فیکش میشه و از بین امید و مسعود یکی تو ترکیب میمونه که منطقی باید امید بمونه.

 • mk

  انشاءالله دفاع مستحکی ایجادکنیم درمقابل اسپانیاقدرتمندکه هرلحظش شلیک به سمت دروازه حریف است وگل نمیخوریم وازضدحملات به بهترین نحواستفاده کنیم ولی اگه میخایم نتیجه بگیریم بایدروی کنترل توپ وچرخیدن توپ کارکنندهافبکهامون وحریف همش مالک توپ نباشه ومادرمحوطه جریمه دفاع کنیم ومثل بازی باآرژانتین آخرش گل روبخوریم وبازنده شویم

 • شهرام

  خیلی تشکر بابت آنالیزهای تیم ملی/

 • Arefa_79

  یه دلیل دیگشم عدم نفوذ دفاع های کناری بود که کم نفوذ کردن تا پشتشون خالی نشه

  • عجب

   چون خیلی کم حمله کردیم و ۶تا از همین حمله ها با شروع مجدد بیرانوند بود که میفرستاد وسط زمین واسه ازمون این امار اینجوری نشون میده

برچسب ها