پیش بازی کره جنوبی - سوئد؛ آغاز ماجراجویی سوئد بدون زلاتان

پیش-بازی-کره-جنوبی-سوئد؛-آغاز-ماجراجویی-سوئد-بدون-زلاتان

وبسایت رسمی برنامه نود - دو تیم کره جنوبی و سوئد امروز (دو شنبه) از ساعت ۱۶:۳۰ در ورزشگاه نیژنی نوگرود به مصاف هم خواهند رفت. 

به گزارش وبسایت نود، شاگردان اندرسون در حالی به مصاف کره جنوبی می روند که با باخت آلمان مقابل مکزیک حالا شانس زیادی برای صعود به مرحله حذفی برای خود قائل هستند.

شرایط کلی

سوئد در گروه A مرحله مقدماتی جام جهانی بعد از فرانسه مقام دوم را کسب کرد و به پلی آف راه یافت. دوم شدن سوئد به معنی ناکام ماندن هلند از صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بود. آن ها در پلی آف به مصاف ایتالیا رفتند که کمتر کسی فکر می کرد این آتزوری باشد که رنگ جام جهانی را نخواهد دید. شاگردان اندرسون در خانه با نتیجه ۱-۰ و در سن سیرو با نتیجه ۰-۰ مقابل ایتالیا موفق شدند در مجموع با حساب ۱-۰ به جام جهانی صعود کنند. سوئد در دیدار های دوستانه پیش از تورنمنت نیز آنچنان خوب کار نکرد و بهترین نتیجه آن ها پیروزی ۱-۰ مقابل دانمارک بود. نکته جالب دعوت نکردن زلاتان ایبراهیموویچ ستاره سابق منچستریونایتد بود. زلاتان پس از یورو ۲۰۱۶ از تیم ملی خداحافظی کرد و پس از صعود سوئد اعلام کرد که قصد بازگشت به تیم ملی سوئد را دارد که با مخالفت سرمربی این تیم همراه شد.

کره جنوبی نیز بعد از ایران در گروه B منطقه آسیا دوم شد و توانست جواز حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را کسب کند. کره بعد از صعود به جام جهانی سیزده بازی تدارکاتی انجام داد تا خود را به آمادگی کامل نزدیک تر کند. شش تن از بازیکنان کره در لیگ های اروپایی فعالیت دارند.

ترکیب احتمالی

 

رویارویی قبلی

این دو تیم سه بار در مقابل یک دیگر به میدان رفته اند که سهم سوئد یک برد و دو تساوی بوده است.

 

نکات آماری و تاکتیکی

بعد از دوران پسا زلاتان، مارکوس برگ و تایوونن در خط حمله سوئد حضور دارند.

کره جنوبی با مقام چهارمی که در جام جهانی ۲۰۰۲ کسب کرد، بهترین مقام را بین تیم های آسیایی دارد.

 

۴۴۱۶

اختصاصی

نظرات ۴

 • دبل.۶:::::::۶+۶

  من دوست دارم تیمهای کره و ژاپن هم مانند کشورمون نتیجه بگیرن....

 • سارا اس اسی

  4-4 مساوی میشه

 • مهران

  جای زلاتان خالی

 • ایرانی

  به امیدصعوداسیایی ها

برچسب ها