بررسی همه گزینه‌های کی‌روش؛ چه کسی جانشین چشمی می‌شود؟

بررسی-همه-گزینههای-کیروش؛-چه-کسی-جانشین-چشمی-میشود؟

وبسایت رسمی برنامه نود - مجید حسینی همان فاکتورهایی را دارد که کی‌روش می‌خواهد. حسینی در دقت پاس و مجموع عملکردهای دفاعی از پژمان منتظری و محمدرضا خانزاده بهتر است. برتریِ پژمان نسبت به دو گزینه دیگر، تجربه و نبردهای هوایی است. خانزاده هم قابلیت بازی در دو پست را دارد و گلزن‌تر از مدافعان استقلال است  که تنها شانس‌اش برای بازی کردن مقابل اسپانیا، تکیه کردن به همین آمارهاست.

به گزارش وبسایت نود، مصدومیت روزبه چشمی یکی از تلخ‌ترین خبرهایی بود که از تمرین تیم ملی به گوش رسید. چشمی که مقابل مراکش همه پیش‌بینی‌ها را به هم زده بود و نمایش قابل قبولی داشت حالا بخاطر مصدومیت از ناحیه عضله پا، ادامه جام‌جهانی را از دست داد. حالا کی‌روش 48 ساعت فرصت دارد که جانشین بازیکن مصدوم‌اش را پیدا کند. گزینه‌های کی‌روش نسبتا محدود هستند و از بین مجید حسینی، پژمان منتظری و محمدرضا خانزاده یکی انتخاب خواهد شد. شاید حالا کی‌روش بیشتر از نبردنِ سیدجلال حسرت بخورد.

مجید حسینی: بهترین مدافع دعوت شده به تیم ملی از نگاه نمرات سایت نود، در بازی مقابل مراکش مشخص شد که مورد اعتماد کی‌روش هم هست. در آن مسابقه که امید ابراهیمی مصدوم شد، دوربین‌ها روی پژمان منتظری زوم کردند و به نظر گزینه تعویض بود. ولی کی‌روش، مدافع 21 ساله‌اش را صدا زد که به زمین برود. مجید حسینی 17 دقیقه مقابل مراکش بازی کرد و نمایش مطمئنی هم داشت. تجربه‌ای که شاید باعث شود کی‌روش مجددا روی او حساب باز کند و بیشترین شانس را برای جانشینی روزبه چشمی داشته باشد.طبق آمار متریکا، حسینی با اختلاف معناداری نسبت به دو رقیب دیگرش بیشترین عملکرد دفاعی را در لیگ هفدهم ثبت کرده بود. ضمن اینکه در فاکتور دقت پاس که برای کی‌روش اهمیت ویژه‌ای دارد هم بالاتر از دو رقیب دیگرش قرار می‌گیرد. 

محمدرضا خانزاده: خانزاده سورپرایز کی‌روش در اعلام لیست جام‌جهانی روسیه بود. مدافع باشگاه پدیده مشهد در حالی که کسی انتظار نداشت، همراه تیم ملی تا روسیه هم رفت و جزو 23 بازیکن ایران قرار گرفت. حالا هم هیچ بعید نیست که کی‌روش باز هم همه را شگفت‌زده کند و او را به زمین بفرستد. ویژگی محمدرضا خانزاده نسبت به دو گزینه دیگر، توانایی‌اش در گل زدن است. محمدرضا فصل قبل 4 گل برای پدیده زد. ضمن اینکه در چند بازی هم به عنوان مدافع کناری بازی کرد و شاید هم کی‌روش او را به کناره‌ها منتقل کند تا یکی از دو مدافع استقلالی‌اش در قلب دفاع کنار پورعلی‌گنجی قرار بگیرند. 

پژمان منتظری: با مصدومیت روزبه چشمی حالا دیگر احتمالا پژمان در ترکیب تیم ملی مقابل اسپانیا حضور خواهد داشت. منتظری که در هر سه مسابقه جام‌جهانی قبلی در دفاع راست بازی کرده بود، انتظار داشت که در دو بازی سخت‌تر تیم ملی مقابل اسپانیا و پرتغال که ایران روی به بازی تدافعی و تجمع مدافعان می‌آورد باز هم در این پست بازی کند و جانشین رامین رضاییان شود. ولی با مصدومیت چشمی، حالا پژمان شانس حضور در قلب دفاع را هم پیدا کرده است. جایی که علاوه بر تجربه، در نبردهای هوایی، پاس گل، لمس توپ و اطمینان در خطا عملکردی بهتر از حسینی و خانزاده داشت. 

مقایسه عملکرد سه گزینه جانشینی چشمی در لیگ هفدهم

 

14001

اختصاصی

نظرات ۳۹

 • سید

  با سلام خدمت مردم عزیز ایران صدرصد «سید مجید حسینی»

  • Alik

   منتظری هم راست

  • امیر

   جواب Alik
   داداش میخوای فرهاد مجیدی هم بزار حمله

 • سارا اس اسی

  مجید حسینی بهترین جانشین هست

  • Abedi

   مجید حسینی زود پورعلی گنجی و دفاع راست هم پژمان باشه بهتره هر موقع دفاع راست بوده بهترین پاس های کلیدی رو فرستاده از نظر دفاعی عالیه زیاد نفوذ نمیکنه ولی از همون دفاع و یا وسط های زمین پاس های عالی میفرسته نمونه بازیش مقابل آرژانتین که به تنهایی سه موقعیت گل ساخت

 • azarbayjan

  به عنوان یه هموطن بی طرف میگم مجید حسینی قشنگ میتونه کاستا و رونالدو رو عصبانی کنه و باعث بشه ببریم یا حداقل امتیاز بگیریم

 • Ho3ein

  خانزاده

  • هاکان

   خخخحخ، می خوای بدبختمون کنی برادر

 • صادق

  مجید حسینی بازی میکنه چون سرحال تر از منتظری هست دفاع ایران روز سختی جلوی اسپانیا داره

 • مهدی پرسپولیس*

  بنظرم پژمان رو بزاره تا دقیقه 60 بعدش مجید حسینی رو بیاره تو بازی

 • ... منطق...

  بهترین گزینه مجید حسینیه، جنگنده و سر زن و قدرت بدنی بالایی داره

 • حامدشرفی خسمخی

  هرکی بجاش بازی کنه با تمام وجود بازی میکنه.. بازی قبل سید مجید پا قدمش خوب بود بازی خوبی کرد با اینکه پرسپولیس هستم ولی از بازی استقلالیای تیم ملی لذت بردم این بازیم ایشاالله سید مجید بازی میکنه میدرخشه حقش هست تو اروپا بازی کنه

  • ایرج

   دادا وقتی تیم ملیمون بازی میکنه رنگها رو فراموش میکنیم.

  • Hamed

   دقیقا منم با اینکه استقلالی ام خیلی از بیرانوند خوشم تو بازی با مراکش
   البته تو تیم ملی بحث رنگی نباید باشه
   انشاء الله که همه بازیکنا بهترین بازیاشون رو انجام بدن به خصوص خط دفاعی
   به نظرم حسینی بهترین گزینه س اگه از لحاظ روانی باهاش کار بشه

  • pirbaba

   فعلا که کیروش رنگها رو بیشتر تو تصمیمش در نظر گرفته. باعث تاسفه وقتی اسم کشور مطرحه اسپانیایی ها هم یاد گرفتند این رو ولی مربی اروپایی ما نه و ما رو تو این بن بست قرار داده. (مقصر: تاج)

  • رامین تاج

   آقا حامد بازی با مراکش اصلا توپی توی چارچوب ما نیومد که بخواد بیرانوندو بزحمت بندازه اگر واقعا سیو درست حسابی داشت چی میکردی؟

  • امیرمسعود

   پیربابا جان انصافاً باورت میشه که ما فردا با اسپانیا توی جام جهانی بازی داریم، و داری راجع به تیم باشگاهی مورد علاقه‌ات و مسئولین فدراسیونت حرف میزنی؟! من که باورم نمیشه.

 • محمدرضا

  مطمعنا هر کسی توی ترکیب باشه توانایی های خودش کافی نیست و باید از جون مایه بزاره به همین خاطر چون سن پژمان بالاست بهتره از سید مجید استفاده بشه سبک بازیش مثل پور علی گنجیه مطمعن خونسرد حواس جمع و سرعت عکس العمل بالا که این آخری بخاطر سن بالای پژمان توی بدنش تضعیف شده. بازی برزیل با سوییس دیدیم که مدافع سوییس توی دقیقه 94 با یه پا انداختن توپو بلوکه کرد و یه تساوی ارزشمند برای تیمش خرید. اگه اون پارو نمینداخت هیچکس اونو مقصر یا ضعیف نمیدونست و عملکرد منفی بحساب نمیومد اما واقعا یه گلو خرید.

 • امیدوحیدیفر

  بنظرم پژمان ومجیدحسینی یتونن تو قلب دفاعی خوب باشن خداروشکر ماتوقلب دفاع بازیکن های مطمن داریم

برچسب ها