پیش‌بازی لهستان - سنگال؛ دار و دسته «لوا» در محاصره جان‌سخت‌ها

پیشبازی-لهستان-سنگال؛-دار-و-دسته-لوا-در-محاصره-جانسختها

وبسایت رسمی برنامه نود - لهستان به عنوان یکی ازقدرت‌های مسلم شرق اروپا برای نشان دادن قدرت و ادعای خودش در گروه هشتم جام‌جهانی 2018 نیازمند برتری در بازی ساعت 19:30 امشب در این گروه مقابل سنگال است؛ رقابتی که در ورزشگاه اختصاصی باشگاه اسپارتاک مسکو انجام می‌شود.

 شرایط کلی

لهستان طی چند سال اخیر با آدام ناوالکا روند خوبی داشته و در مقدماتی جام‌جهانی بالاتر از همگروه‎‌هایش به عنوان تیم اول صعود کرد. این تیم در بازی‌های دوستانه پیش از شروع جام هم نتایج مثبتی گرفت و در اکثر دقایق، لواندوفسکی را در اوج آمادگی دید. سنگال با مانه، مورد توجه قرار دارد. ستاره فصل گذشته لیورپول و زننده یکی از گل‌های فینال فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا رهبر تیم جوان سنگال است؛ تیمی که با هدایت آلیو سیسه جوان قصد زنده کردن خاطرات شگفتی‌سازی در جام‌جهانی 2002 را دارد.

 اولین رویارویی 

2 تیم برای اولین بار در طول تاریخ به مصاف هم می‌روند و تاکنون سابقه رویارویی مقابل هم را نداشته‌اند. سنگال در تنها حضور قبلی در جام‌جهانی 2002 مقابل هم‌قاره‌ای‌ها لهستان نتایج خوبی گرفت؛ در بازی افتتاحیه فرانسه را برد، با دانمارک به تساوی دست یافت و با گل طلایی، ضمن حذف سوئد به جمع 8 تیم برتر دنیا راه یافت.

غایبان احتمالی

ملیک، مهاجم تیم ملی لهستان با مشکل دست مواجه است اما گفته شده مشکلی برای حضور در میدان ندارد. در سوی مقابل، سیسه از سنگال به خاطر مصدومیت در بازی دوستانه مقابل لیتوانی کل جام‌جهانی را از دست داد.

نکات کلیدی 

*لهستان در 3 رویارویی قبلی مقابل تیم‌های آفریقایی در جام‌جهانی شکست نخورده است.

*تیم شرق اروپا علاوه بر شکست در 6 بازی از 8 جدال اخیرش در جام‌جهانی در هیچ کدام از این بازی‌ها موفق به بسته نگه داشتن دروازه‌اش نشده است.

*هم‌تیمی‌های لواندوفسکی فقط یکی از 7 بازی اول قبلی خودشان در ادوار جام‌جهانی را برده‌اند.

ترکیب احتمالی

لهستان: شزنی، ریباس، پازدان، بدنارک، پیژک، یاسک گروژکی، کمیل گروژکی، کرچوویاک، بلاژیکوفسکی، زلینسکی، لواندوفسکی

 سنگال:اندیایه،گاساما، امبوجی، کولیبالی، سابالی، آلیو اندیایه، کویاته، گویه، بالده، نیانگ و مانه 

1977

اختصاصی

نظرات ۲

  • دبل.۶:::::::۶+۶

    شکست دادن سنگال کار سختیه....قدرت بدنی بالایی دارند.
    من دوست دارم سنگال پیروز بشه....

  • سرخ

    سنگال ۲ لهستان صفر

برچسب ها