روسیه و قرارگیری در زمره برترین میزبانان تاریخ جام جهانی

روسیه-و-قرارگیری-در-زمره-برترین-میزبانان-تاریخ-جام-جهانی

وبسایت رسمی برنامه نود - میزبانی که قبل از شروع جام حتی در داخل کشور هم چندان مورد توجه نبود، حال نگاه همگان را معطوف به خود ساخته است.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از گل، عملکرد قابل ملاحظه روسیه در دو بازی نخست خود در جام، باعث به ثبت رسیدن حد نصاب های جدیدی شده است. میزبان رقابت ها که در بین تیم های حاضر در جام، پایین ترین رده بندی در فیفا را به خود اختصاص داده بود، به خوبی پاسخ تمسخر منتقدان را داده است.

روسیه در بازی اول و در مقابل چشمان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور، 5 گل به عربستان زد و گلی را هم دریافت نکرد تا شروعی رویایی داشته باشد. عملکرد خوب روس ها در بازی دوم هم تداوم داشت و آن ها با برتری 3-1 مقابل مصر، محمد صلاح و هم تیمی هایش را در آستانه حذف زودهنگام از رقابت ها قرار دادند.

گل به خودی احمد فتحی در آغاز نیمه دوم، گره بازی را برای میزبان باز کرد و آن ها تا دقیقه 62، با 3 گل از فراعنه پیش افتادند. پنالتی دقیقه 73 محمد صلاح تنها گلی التیام بخش برای شاگردان هکتور کوپر بود. حالا روسیه 6 امتیازی است و در دو بازی 8 گل وارد دروازه حریفان کرده است.

تاکنون عملکردی بهتر از این از میزبانان جام های جهانی دیده نشده بود. در حقیقت روسیه در کنار ایتالیای 1934، تنها میزبانانی هستند که در دو بازی نخست خود 8 بار موفق به گلزنی شده اند. ایتالیا در آن مسابقات که از ابتدا به صورت حذفی دنبال می‌شد، ابتدا 7-1 از سد آمریکا گذشت و سپس در مرحله یک چهارم نهایی در مقابل اسپانیا به تساوی 1-1 رسید. لاجوردی ها در بازی تکراری 1-0 اسپانیا را شکست دادند و در نهایت با غلبه بر چکسلواکی برای اولین بار قهرمان جهان شدند.

همچنین تفاضل گل 7+ بعد از دو بازی نیز دستاوردی است که پیش از این تنها یک بار از سوی میزبانان تکرار شده بود. فرانسه در جام جهانی 1998، در بازی اول 3-0 آفریقای جنوبی را برد و در بازی دوم 4-0 عربستان را مغلوب ساخت. تفاوت فرانسه با روسیه کنونی، ثبت کلین شیت در هر دو بازی بود.

روسیه 2018 تیمی کم ستاره تر از تیم های این کشور در سال های گذشته است. با این حال عملکرد این تیم در جام جهانی بهتر از دوره های قبلی بوده است. این تیم در حالی در دو بازی اول خود 8 گل زده که در دو جام جهانی قبلی خود یعنی 2002 و 2014، محموعا 6 گل زده بود. (2002، 4 گل و 2014، 2 گل)

شاگردان استانیسلاو چرچسوف حالا در آستانه صعود به دور حذفی هستند و اسپانیا یکی از تیم هایی است که می‌تواند در مرحله یک هشتم در مقابل آنان بایستد. اسپانیا تنها قهرمانی خود در جام جهانی در سال 2010 را در شرایطی کسب کرد که در 7 بازی خود، به اندازه دو بازی کنونی روسیه (8 گل) گلزنی کرده بود.

روسیه آخرین بازی خود در مرحله گروهی را روز دوشنبه در مقابل اروگوئه برگزار خواهد کرد.

7712

اختصاصی

نظرات ۵

 • عـلـی ...

  بله واقعا دو برد تو دو بازی اول و زدن 8 گل نتیجه خوبی میتونه باشه ..
  ولی فراموش نکنیم روسیه تو راحت ترین گروه این نتیجه رو کسب کرده ..
  در ضمن این دو برد هم مقابل عربستان و مصر آورده که خیلی هم دشوار نبود ..
  عیار اصلی اونا تو بازی سوم مقابل اروگوئه هست که مشخص میشه ..

 • رسول

  ایران جای عربستان باید میفتاد تو این گروه

  • ایرانی

   این سید3 همدردسری شدبرای ما
   همون سید4جای بهتری برای ماست

 • پویا

  خیلی راحت شد!
  دوم میشیم و دور بعد حذفشون می کنیم!
  چه کاریه خودمونو خسته کنیم واسه بردن اسپانیا؟

 • a

  احسنت به روسیه ما که کیف کردیم. همچین گروهش راحت هم نیست . با بودن مصر و اروگوئه
  گروه ژاپن و انگلیس چی میگید؟؟؟

برچسب ها