پورعلی‌گنجی: همه خوب بازی می‌کنیم تا توپی به رونالدو نرسد

پورعلیگنجی-همه-خوب-بازی-میکنیم-تا-توپی-به-رونالدو-نرسد

وبسایت رسمی برنامه نود - مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان معتقد است که در صورت خوب بازی کردن بازیکنان تیم ملی مقابل پرتغال توپی به ستاره این تیم نخواهد رسید.

به گزارش وب سایت نود، یکی از بازیکنانی که در دو دیدار ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی عملکرد خوبی داشته، بدون شک مرتضی پورعلی‌گنجی است. مدافعی که در بازی با اسپانیا هم به همراه سایر بازیکنان اجازه نفوذ به شاگردان فرناندو هیرو نداد و دروازه ایران هم روی یک اشتباه رقم خورد.

مرتضی پورعلی‌گنجی در خصوص دیدار با اسپانیا، ناراحتی سردار آزمون، دیدار با پرتغال و شانس ایران برای صعود، مهار رونالدو و... صحبت کرده است.

* می‌توان گفت عملکردمان مقابل اسپانیا با وجود شکست جای تبریک داشت. خودت هم به عنوان یکی از عناصر دفاعی کم اشتباه یا بهتر است بگوییم بی اشتباه ظاهر شدیم. در خصوص این بازی صحبت می‌کنی؟

ما روی یک اتفاق گل خوردیم، در حالی که می‌توانستیم از این بازی مساوی بگیریم. می‌شد که شکست نخوریم و حق ما باخت نبود و من به هم تیمی‌هایم می‌بالم چون همه مردانه و با جان و دل بازی کردیم. شانس در بازی با اسپانیا با ما یار نبود. هم شما و هم مردم می‌دانید که بازی مقابل اسپانیا بسیار سخت است و خدا را شکر توانستیم با بازی خوب و مردانه دل مردم را شاد کنیم.

* بعد از بازی هم صحبت‌هایی از سوی سردار آزمون صورت گرفت و این بازیکن با بغض از مردم گلایه کرد که اگر او را نمی‌خواهند، دیگر برای تیم ملی بازی نمی‌کند. این اتفاق خیلی تلخ بود.

سردار بازیکن بسیار خوب و بازیکن بسیار بزرگی است. هم در ایران و هم در آسیا او جزو بهترین بازیکنان است و به نظرم در حق او کم لطفی شد. فشار زیادی روی سردار بود و به نظرم کسی که فوتبال را متوجه می‌شود و تمام مردم، می‌دانند که سردار چه بازی‌هایی برای تیم ملی انجام داده است. ما هم در گروه سختی قرار گرفته‌ایم که بهترین تیم‌های دنیا هستند و بهترین بازیکنان را در خط دفاعی دارند. کار برای هیچ مهاجمی در این شرایط راحت نیست و به نظرم نباید با یک سری صحبت‌ها سردار را زیر فشار می‌بردیم. امیدوارم برخی‌ها این مسئله را درک کرد باشند.

* البته پس از این اتفاقات از او حمایت خوبی هم صورت گرفت.

به هر حال همه باید از این سرمایه بزرگ تیم ملی حمایت کنیم. به نظرم سردار آزمون هم بعد از کریستیانو رونالدو، فنی‌ترین مهاجم گروه B جام جهانی است.

 * البته تقابل با رونالدو را پیش‌رو داریم، آن هم در شرایطی که پس از بازی با اسپانیا همه به پیروزی مقابل پرتغال امیدوار شده‌اند.

نمایشی که ما مقابل اسپانیا داشتیم، حاصل تلاشی بود که انجام دادیم. خود من در عقب زمین تا سایر بازیکنان در خط حمله، همه از جان و دل مایه گذاشتیم. به نظرم مردم درست امیدوار شده‌اند و با نمایشی که مقابل اسپانیا داشتیم، در بازی با پرتغال تمام توان خود را خواهیم گذاشت تا بازی با پرتغال به امید خدا بتوانیم پیروز شویم و به دور بعدی برویم.

* پیش از بازی با اسپانیا خیلی‌ها نگران مهار دیه‌گو کاستا بودند که به جز گلی که اتفاقی دریافت کردیم، موقعیت زیادی نصیب او نشد. همین نگرانی برای بازی با پرتغال و مقابل کریستیانو رونالدو وجود دارد. قول می‌دهی او و پرش‌های نگران کننده‌اش را مهار کنی؟

ما با هم دفاع می‌کنیم و با هم حمله می‌کنیم. در بازی با اسپانیا فکر می‌کنم پنج توپ هم به پای دیه‌گو کاستا برخورد نکرد و اتفاقی گل زد. تمام بازیکنان خوب کار کردیم که توپی به کاستا نرسید. در بازی با پرتغال هم سعی خواهیم کرد همه خوب بازی کنیم تا توپی به رونالدو نرسد. ان‌شاالله او نمی‌تواند کاری انجام دهد.

 

2051

تسنیم

نظرات ۲۱

 • مهران(بجنورد)

  سردار آزمون بازی با مراکش تو محوطه جریمه یه توپ ساده رو که میتونست دفع کنه پاس داد به بازیکن مراکش که خوشبختانه شوتش رو بیرانوند دفع کرد بازی با اسپانیا هم توپ رو میتونست دفع کنه ولی اینقدر طولش داد تا اینیستا گرفت و بعدش روش خطا کرد و یه موقعیت عالی کاشته داد..اعصاب و روان هشتاد میلیون رو رنده کرد سردار آزمون..حداقل گوچی قدوس میشدن تو زمین کمترین کارشون این بود اینطور پاس گل به حریف نمیدادن و توپ رو دور میکردن

  • nima

   تا حالا تو 90 دقیقه 10 کیلومتر راه رفتی؟ نمی گم دویدن ها ، راه رفتی بدون توقف؟ 80 میلیون نمی گم 100 نفر روت حساب کردن که بدونی چه استرسی داره؟
   من خودم جوابم به سوال های بالا همشون خیر هست پس حق ندارم با اینکه سردار واقعا سردار همیشه نیست ازش اینطوری که شما انتقاد می کنی انتقاد کنم .
   سردار بد بود هر دو بازی واقعا هم بد بود خودش نبود زیر استانداردهای خودش بود .. ایشالا به زودی برگرده به سطح عالیه خودش
   تموم شد رفت ... لازیم نیست نابود کنیم یه جوون 23 ساله رو و اشکش رو جلو دوربین ها در بیاریم

  • حسن

   آقا مهران عزیز!!! لطفا تموم کن. اگر بیشتر از کارشناسان و مربیان دلسوز مملکت دانش مربیگری داشتی، حتما تا حالا یک پیشنهاد خوب میگرفتی. اظهارات تکراری و غیرمنطقی شما دیگه کلافه کننده شده.

 • آرمان

  همه ما ایرانی ها بهتون افتخار می کنیم و براتون دعا میکنیم با شکست پرتغال به دور بعد صعود کنین
  زنده باد ایران و ایرانی
  زنده باد کیروش و بازیکنان با غیرت تیم ملی

 • آبی مطلق

  دعای ما همه پشت سر شما عزیزان است،کافیه بیرانوند با خروجها به موقع فضای رو سر رونالدو رو پوشش بده و دو نفر هم رو زمین سایه به سایه رونالدو حرکت کنند و یک پرس سنگین تو نیمه زمین خودمون؛ مطمئن باشید پرتغال فلج میشه فقط ایکاش هرکس قراره نقش مهاجم نوک رو بازی کنه قدرشناس باشه چون بیشتر از یکی دو موقعیت با این روش بازی نمیشه ایجاد کرد.

 • دبل.۶:::::::۶+۶

  در خوب بازی کردن و باغیرت بازی کردن شما بچه ها شکی نیست...امیدوارم در کنار تلاش شما .بخت و شانس هم با ما باشه و پرتغال را با رونالدو حذف کنیم....انشاالله...

 • Reza

  نباید اینقد از رونالدو بترسیم.

 • فوتبالی

  تا وقتی که باخت یه تیم بشه افتخار این تیم حالاحالاها باخت میاره.
  تیم ملی انقدر از اسم اسپانیا ترسیده بود که جرات نمیکرد بره تو پاشون.تیمی که ازپیش باخته است محکوم به شکسته.

  • nima

   ما به باخت افتخار نمی کنیم عزیز فوتبالی به خوب بازی کردن افتخار می کنیم
   می ترسید که نمی رفت تو پاشون؟ وقتی فشار بیاری دریبل می خوری پشتت خالی می مونه و یک قدم به دروازت نزدیکتر می شند ، وقتی با فاصله از حریف بازی کنی بیهوده رو پاشون نری امکان استفاده از فضاهای پشتت رو از حریف می گیری دوست عزیز مصداق حرف من گل اسپانیاست که سعید رفت رو پای اینیستا وقتی جا موند ببین چه فضایی داره اینیستا .... یک بار فضا داشتن با شانس گل زدن
   امثال شما برد شانسی ایران مقابل مراکش رو کوچیک کردید و مراکش رو شایسته باخت نمی دونستید که کاملا درست بود ولی با همون خط فکری
   برد اسپانیا هم باید کوچیک باشه و شایسته ی برد نبودن چون موقعیت های ما بیشتر بود امار می گه اسپانیا 3 شوت در چارچوب داشت تا اینجا که من یادمه 2 تا سر طارمی زد که نرفت یه شوت کریم قبل گل خوردن زد که نرفت یک گل آفسایدم زدیم که اون حساب نکن موقعیت ها 3 در مقابل 3
   برای همینه با امثال شما مشکل داریم ما مردم اگر بد باشید می یایید جوری وانمود می کنید که افتضاحیم وقتی خوبیم مرد نیستید بگید خوب بودیم میایید می گید بد بودیم

  • دبل.۶:::::::۶+۶

   من اطمینان دارم .دفعه دیگه با نام کاربری دیگه میای نظر دیگری میدی..((فوتبالی))
   صحبت باخت نیست....صحبت جنگیدن و با غیرت بازی کردن...‌‌تازه اسپانیا تیم کوچیکه...
   به نظرت اگر ما گلباران میشدیم .میتونستیم تیم را برای بازی با پرتغال با روحیه بفرستیم بازی کنن..ووووو.
   کمی هم امید و انگیزه بدین خوبه......نمونه جریان سردار ...

 • ایران

  انشالله اگر بچه ها بتونن از موقعیت هاشون استفاده کنن و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشن حتما صعود میکنیم چون تیمهای بزرگ تو این جام خیلی جنگندگی نشون ندادن . بازیهای پرتغال رو که میبینیم چنگی به دل نمیزنه. انشالله جلو ایران هم کم میارن . فقط خداکنه قدر موقعیت ها رو بدونیم.
  چون فرق تیم هایی مثل ما با پرتغال و اسپانیا و تیم های بزرگ همینه که اونا با حرفه ای گری تمام توپاشون رو گل میکنن ولی ما متاسفانه با وجود دوندگی بیشتر خیلی تو گل زدن حرفه ای نیستیم. انشالله دعا کنیم این بار توپامون گل شه

 • استقلال سلحشور

  یکی از خاطره انگیز نرین وخنده دار ترین خاطرات من از برنامه 90دعوت از پورعلی کنجی بود اون شب خیلی برنامه جالبی شده بود فردوسی پور اونوشب اشک ما از خنده زیاد در اورد البته خود مرتضی هم شیطنت میکرد درکل برنامه جالبی بود

 • کورش کبیر

  باز هم ۹۰ دقیقه استرس و باخت و خوشحالی و جشن برای باخت ۲ بر صفر

  • EK

   شما نگاه نکن که دچار استرس نشی

  • nima

   نگاه نکن آقا مجبوری؟؟؟؟؟
   90 دقیقه استرس خیلی بهتر از اینه که 15 دقیقه اول ستاره های اسپانیا گل می زدند بهمون ...
   دلتون خوش بود ایران بد ببازه بیایید بگید کیروش مربی نیست که گند زده شده تو حالتون
   باخت 2 بر صفر؟ تو نبودی می گفتی 4 تا از اسپانیا می خوریم؟ مراکشم نمی تونیم ببریم؟
   اون گربه بهتر از تو پیش بینی می کنه خخخخخخخ

 • kazi

  انشالله.
  باور کنید شماها میتونید، فقط کافیه قدر موقعیت های که بوجود میادو بدونید و استفاده کنید. هر چند کمند ولی به خوبی استفاده کنید و یک گل به یاد ماندنی بزنید

برچسب ها