بازوبند کاپیتانی در بازی با پرتغال به که می رسد؟

بازوبند-کاپیتانی-در-بازی-با-پرتغال-به-که-می-رسد؟

وبسایت رسمی برنامه نود - با مصدومیت احسان حاج صفی و احتمال غیبت این بازیکن در بازی با پرتغال، تکلیف کاپیتان تیم ملی در آخرین دیدار مرحله گروهی جام جهانی مشخص نیست.
به گزارش وب سایت نود، در ابتدای مسابقات، مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و احسان حاج صفی کاپیتان های اول تا سوم ایران در جام جهانی 2018 معرفی شدند. با توجه به حضور متناوب شجاعی در ترکیب اصلی و مصدومیت اشکان دژاگه، کاپیتانی احسان حاج صفی قابل پیش بینی بود که این اتفاق در بازی با مراکش پس از تعویض شجاعی و در بازی دوم با اسپانیا از ابتدای مسابقه رخ داد. ولی این بازیکن در اواسط نیمه دوم دچار مصدومیت شد و به نظر می رسد قادر به همراهی تیم ملی در دیدار با پرتغال نیست. در نبود دفاع چپ تیم ملی ، مسعود شجاعی و اشکان دژاگه ، گزینه های اصلی کاپیتانی هستند ولی در صورتیکه باز هم این 2 بازیکن در ترکیب اصلی قرار نگیرند گزینه های زیادی برای کاپیتانی مطرح می شود ترکیب متغیر و غیر قابل پیش بینی کارلوس کی روش، تشخیص کاپیتان تیم ملی را سخت تر می کند.
کریم انصاری فرد
در بازی با اسپانیا، پس از تعویض حاج صفی ، بازوبند به کریم انصاری فرد رسید و در صورت حضور در ترکیب اصلی از بقیه بازیکنان به بازوبند نزدیک تر است.
علیرضا جهانبخش
جهانبخش یکی دیگر از کاپیتان های ایران در بازی اسپانیا بود. تجربه نشان داده برای کی روش سابقه و تعداد بازی ملی، معیار اصلی در تعیین کاپیتان نیست و عواملی نظیر اعتبار بین المللی بازیکن نیز موثر است. هرچند که جهانبخش در حال حاضر در تیم ملی در زمره بازیکنان کم تجربه و کم سابقه نیست ولی این بازیکن با عنوان آقای گلی لیگ هلند، شناخته شده ترین چهره حال حاضر فوتبال ایران محسوب می شود و در صورت حضور در ترکیب اصلی شانس زیادی برای کاپیتانی دارد.


پژمان منتظری
پژمان منتظری، مسن ترین بازیکن حاضر در اردوی تیم ملی است. این بازیکن در 2 دیدار گذشته حتی یک دقیقه هم فرصت بازی نداشته و در صورتیکه در بازی پرتغال مجال بازی پیدا کند می تواند گزینه کاپیتانی باشد
رضا قوچان نژاد
از جمله چهره های با سابقه چه در تیم ملی و چه در فوتبال اروپا محسوب می شود و تنها بازیکنی از تیم حاضر در جام جهانی است که سابقه گل زنی در این مسابقات را دارد و باید دید نیمکت نشینی این بازیکن در بازی با پرتغال پایان می یابد یا خیر.
سردار آزمون
علیرغم سن کم، تعداد بازی ملی مناسبی دارد و سالهاست که در فوتبال اروپا بازی می کند. شاید کی روش برای بهبود روحیه این بازیکن، تصمیم به کاپیتانی سردار بگیرد.
وحید امیری
این بازیکن 30 ساله، در 4 سال اخیر حضور تقریبا ثابتی در اردوهای تیم ملی داشته است و این بازیکن را می توان بهترین چهره تیم ملی در 2 بازی گذشته قلمداد کرد.کاپیتانی تیم ملی در جام جهانی می تواند به اعتبار این بازیکن اضافه کند و در ترانسفر احتمالی به باشگاه های معتبر تاثیرگذار باشد.
امید ابراهیمی
وضعیت امید ابراهیمی هم تا حد زیادی مشابه وضعیت امیری است علاوه بر این امید ابراهیمی نقش فرماندهی میانه میدان را بر عهده دارد و کاپیتانی تیم ملی برازنده اوست. این بازیکن سابقه کاپیتانی در تیم ملی و استقلال را دارد.
به جز بازیکن های یاد شده، سعید عزت الهی، مرتضی پورعلی گنجی و علیرضا بیرانوند نیز شانس کاپیتانی تیم ملی را دارند
60610

اختصاصی

نظرات ۲۱

 • محسن ۴٢٢

  قلبا دوست دارم سعید عزت‌اللهی باشه چون یک اردیبهشتی و ذاتا یک فرمانده است!ولی به هرحال مهم موفقیت تیمه

  • hamed

   اسپانیایی هم بلده :)

  • سعید

   با اینکه عزت اللهی بازیکنه فوق العاده اییه ولی فرمانده تیم ملی فقط لقب امید ابراهیمیه

  • ehsan

   واسه عزت الهي كاپيتاني زوده ،دراينده قطعا كاپيتان تيم ملي ميشه اما الان واسش زوده ،ضمنا متولد مهرماهه نه ارديبهشت،كاپيتان بايد كسي باشه كه حرفشو همه بخونن و بين بقيه بازيكنا بيشترين مقبوليتا داشته باشه وصدالبته تومواقع بحراني بتونه به تيم روحيه بده ورفتارش سنگين و درخور يه كاپيتان باشه،بنظر من درصورتيكه دژاگه بازي كنه،بهترين گزينه خودشه وگرنه حاج صفي تواين دوتا بازي عملكردش نشون داده لياقت كاپيتاني رو داره

  • استقلالی

   وازهمه مهمتر اینکه اسپانیایی بلده

 • مسعود گل باشی

  خداوکیلی حق دژاگه جهانبخش و ابراهیمی هستش ابراهیمی بخاطر مسئولیتی که وسط میدان داره

  • کیوان

   ابراهیمی کلا ده تا بازی ملی نداره این اولین تورنمنت رسمیشه چه زود جو گیر شدید بیرانوند بازی پلیس از امید بیشتره چه برسه به بقیه

 • سپهر

  حاج صفی و بعدش امید

 • تاج سر فوتبال آسیا

  اینکه بازوبند دست کی باشه مهم نی ، مساله خیلی مهم تر فرماندهی تیم هس ک هرکسی این خصوصیتو نداره

 • علی

  گزینه های مورد علاقه من برای کاپیتانی جهانبخش و امیری و ابراهیمی و پورعلی گنجی هستن . البته همه ی بچه ها عالی هستن ... من فقط از روی سلیقه و احساسات خودم گفتم وگرنه همه ی بچه های تیم از بس باغیرت بازی میکنن لیاقت این بازوبند رو دارن

 • ایمان

  علیرضا جهانبخش برازنده کاپیتانی تیم ملی هست ! هم بسیار باهوشه و هم کاریزماتیک !! به انگلیسی و هلندی هم مسلطه ! خیلی مهمه بازیکنی که به عنوان کاپیتان انتخاب میشه به زبان انگلیسی مسلط باشه بازیکنی که تو بالاترین سطح بازی کرده باشه و قدرت رهبری تیم رو داشته باشه

 • ✔✰✰سجاد✰✰✔ ✰S47✰

  من میگم ابراهیمی تا فرماندهی تیم رو بر عهده بگیره...

  در هر صورت همه شون لیاقت دارن... حتی سردار و مجید و...

 • TTT

  مگه ابراهیمی این بازی هست؟؟؟؟

 • kamran

  همه شانس دارن که!!!

 • nicholas

  خطر حضور شجاعی تو بازی به شدت حس میشه

برچسب ها