کی‌روش: فرناندو سانتوس با حیوانات قوی وارد بازی می شود

کیروش-فرناندو-سانتوس-با-حیوانات-قوی-وارد-بازی-می-شود

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: با تمام امیدها و تعهدات خودمان زنده هستیم و برای رسیدن به دور دوم مسابقات تلاش می‌کنیم.

به گزارش وبسایت نود،تیم ملی فوتبال ایران در آخرین دیدار خود از مرحله گروهی جام جهانی ساعت ۲۲:۳۰ دوشنبه در ورزشگاه شهر سارانسک به مصاف تیم ملی پرتغال می‌رود. شاگردان کارلوس کی‌روش می‌توانند در صورت کسب سه امتیاز این دیدار برای نخستین بار در تاریخ راهی مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی شوند.

کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از این دیدار درباره احتمال صعود تیمش به دور یک هشتم نهایی جام جهانی با خلق شگفتی مقابل تیم ملی پرتغال اظهار کرد: برای تیم ملی ایران یک افتخار است که در اینجا حضور دارد چرا که فردا ما هنوز زنده هستیم و برای رویای خودمان می‌جنگیم. با تمام امیدها و تعهدات خودمان زنده هستیم و برای رسیدن به دور دوم مسابقات تلاش می‌کنیم.

او ادامه داد: پرتغال نه تنها جزو نامزدهای قهرمانی در جام جهانی است بلکه از محبوب‌ترین تیم‌ها هم است. طبیعتا با بیان این امر باید بگویم ما همچنان خیلی خوشحال هستیم. مسعود می‌گوید که ما چقدر مفتخر هستیم و آماده هستیم به این مسابقه بپردازیم. با کمال شرافت و افتخارمان بازی می‌کنیم. ما در بازی با مراکش و اسپانیا درسمان را فراگرفتیم. فقط یک گزینه پیش روی ماست تا تیم بهتری باشیم و و بتوانیم با بازیکنان بهتری از عرصه مسابقات خارج شویم. قبل از تمام شدن صحبت‌های خودم می‌خواهم از روسیه تشکر کنم. از طرفداران روس تشکر می‌کنم. بسیار اعجاب آور است که در بازی اول و دوم با حضور هوادارانمان فکر می‌کردیم در خانه بازی می‌کنیم. طرفداران روس برخورد خوبی با ما داشتند.

سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به خبرنگار پرتغالی درباره این که تیم ملی ایران بازی تدافعی انجام می‌دهد یا به سراغ سبک دیگری می‌رود؟ اظهار کرد: فکر می‌کنم بازی دشواری داریم چون فرناندو سانتوس با حیوانات قوی وارد بازی می‌شود. آنها می‌توانند خیلی قوی گاز بگیرند. این چیزی است که با آن روبه رو می‌شویم. در بازی با پرتغال فقط می‌توانیم تبدیل به تیم بهتری شویم. فلسفه ما مانند گذشته است. ما فلسفه خودمان را ساختیم. باید نسبت به رقبای خودمان احترام بگذاریم. این جنبه نخست بازی است. باید حتما واقع بین باشیم چرا که مقابل یکی از قوی‌ترین تیم‌های دنیا بازی می‌کنیم. همان گونه که عرض کردم پرتغال فقط نامزد قهرمانی نیست و جزو تیم‌های محبوب است.

کی روش ادامه داد: پرتغال اکنون یک تیم ملی است که با 23 بازیکن در مسابقات شرکت کرده است. وقتی درباره یک تیم دوم صحبت کنیم باید نام بازیکنانی را ببریم که نتوانستند به مسابقات برسند. چند تیم ملی را می‌توانید نام ببرید که بازیکنان زیادی دارد که در تیم بزرگی بازی می‌کنند و نتوانستند به جام جهانی بیایند؟ در نتیجه امروز پرتغال تیم ملی بسیار بهتری است. این تیم بسیار خوب هدایت و هماهنگ شده است. بعد از احترام و واقع بینی باید بازی خودمان را بر ارزش‌های مبنایی استوار کنیم. روح فداکاری، شجاعت، صداقت و راستی را در نظر بگیریم. در تیم ما رهبر اصلی، خود تیم است و فردا در مقابل پرتغال بزرگ، لازم نیست من هیچ گونه توضیحات بیشتری بدهم یا ترسیم کنم. ما فقط یک گزینه داریم و باید تلاش کنیم در تمام جنبه‌ها بهتر باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: در بازی علیه مراکش خیلی خوب عمل کردیم. نتیجه به نفع ما بود. مقابل اسپانیا می‌توانستیم نتیجه بهتری بگیریم اما نتیجه به نحوی بود که همه شما اطلاع دارید. فلسفه ما این نیست که به عنوان بازنده خوب محل را ترک کنیم تا بقیه لذت ببرند. ما اینجا هستیم که با احترام، شرافت و کرامت خودمان رقابت کنیم. می‌خواهیم با افتخار کار کنیم و لازم است که به بهترین نحو عمل کنیم و به وظیفه خودمان در مقابل طرفدارانمان عمل کنیم.

او در واکنش به سوال خبرنگاری مبنی بر این که قبلا از ویدئو چک انتقاد کرده بود گفت: همیشه مربیان درباره داوران صحبت می‌کنند و فقط در موارد خیلی خاصی است که ممکن است داور مساله داشته باشد. اجازه دهید این جا درباره کشور خودم صحبت کنم. ما در پرتغال جزیره‌ای داریم که موج‌های رکوردشکنی دارد. وقتی ما مربیان صحبت می‌کنیم انگار این موج‌ها روی سر ما می‌شکنند. نباید درباره داوری قبل از بازی صحبت کنیم چون این‌ها مانند بهانه است. تنها نقطه نظری که می‌توانم عرض کنم باید درباره بازی باشد نه داور. در طول مسابقات فرصت زیادی ندارم که مقابل چنین جمعی حضور داشته باشم. فوتبال متعلق به مردم است و این موضوع تغییر نمی‌کند. 

کی‌روش افزود: نباید گروهی پشت صحنه به صورت روشن‌فکرانه صحبت کنند و تصمیم بگیرند. برای فوتبال این موضوع خوب نیست. باید همه چیز روشن باشد. در سال 2014 مقابل آرژانتین در یک صحنه داور حکمی داد که به ضرر ما بود. انسان اشتباه می‌کند و شکست می‌خورد و این طبیعی است. سیستم ویدئویی آنجا نبود که اشتباه انسان را اصلاح کند. این سیستم به وجود آمد که اشتباهات انسانی را اصلاح کند. این درست نیست که انسان این اشتباهات را بررسی کند و بهانه‌های گذشته را بیاورد. اینجا یک موضوع اصولی مطرح است. هیچ کسی نمی‌فهمد چه اتفاقی افتاد. برای مثال اگر بازیکن ضربه مغزی شود، بازی بلافاصله قطع می‌شود. اگر مشکل امنیتی باشد، یک جلسه با مقامات می‌گذارند. اگر لازم باشد موضوعی را درباره داوری روشن کنید، می‌گویند به فیفا بنویسید تا روشن شود. ما می‌خواهیم بدانیم فردا که بازی می‌کنیم چه کسی بازی را قضاوت می‌کند.

 

کی روش در واکنش به سوال خبرنگاری مبنی بر این که در دوره گذشته بازیکنان ایران بعد از بازی با آرژانتین تا حدودی از نظر بدنی کم آوردند و آیا مقابل پرتغال هم این مشکل به وجود می‌آید، گفت: مطبوعات پرتغالی اینجا حضور دارند و من نمی‌توانم به شما پاسخ بدهم. اگر من جواب بدهم پرتغالی‌ها ظرف ۳۰ ثانیه می‌فهمند من چه می‌گویم. اگر بازی با مراکش و اسپانیا سخت بود، بازی با پرتغال سخت‌تر است. ما اینجا نیامدیم که بازی ساده‌ای داشته باشیم. برای برخی از بازیکنان من مانند رویا بود که تیم ملی ایران بتواند به روسیه بیاید و با کریستیانو و این همه بازیکن خوب پرتغالی بازی کنند. بازیکنان ما برای شرکت در این بازی هیجان زده هستند. ما با نگرش خودمان بازی می‌کنیم و از دقیقه اول تا آخر مبارزه می‌کنیم. چیزی برای از دست دادن نداریم.

او ادامه داد: مقابل تیم خوبی بازی می‌کنیم. آنها برای تعهدات خودشان بازی می‌کنند. آنها می‌توانند همه چیز را از دست بدهند اما ما چیزی برای از دست دادن نداریم. ما همان لذتی را مقابل پرتغال می‌بریم که از بازی با اسپانیا بردیم. اگر کمی شانس بیاوریم که همیشه لازم است می‌توانیم بازی را ببریم. ما در گروه سختی هستیم. برخی در کشور من می‌گویند مراکش مقابل پرتغال خوب بازی کرد و اگر پرتغال خوب نبود نمی‌توانست مراکش را ببرد. در دور اول، شما بردها و مساوی‌ها و شکست‌ها را دارید. خیلی از بازی‌ها هم فرار از باخت است. ما در خیلی از بازی‌ها از باخت فرار می‌کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پایان گفت: فردا روز خاصی است. دنیا خواهد دید که دو تیم چگونه بازی می‌کنند. قرمز و سبز در استادیوم حضور خواهند داشت. تفاوت این خواهد بود که برخی بیشتر قرمز و برخی بیشتر سبز باشند ولی قرمز و سبز هر دو در زمین حضور خواهند داشت و این از همه مهم‌تر است. من نمی‌دانم که برای رسانه‌های بین‌المللی هم معنا دارد یا خیر اما ما ضرب‌المثلی در پرتغال داریم می‌گوید دوستان دوست هستند اما فوتبال یک چیز دیگر است. من دوستان زیادی در این طرف و آن طرف دارم. فردا حداکثر تلاش خودمان را خواهیم داشت و این دیدار مانند بازی‌هایی است که شما با دوستان‌تان بازی می‌کنید اما همه ولو این که مقابل دوستان‌شان باشند برای بردن تلاش می‌کنند. ما باید وفادار باشیم و صداقت داشته باشیم و برای هواداران‌مان و فوتبال احترام قائل شویم.

 

1004

ایسنا

نظرات ۲۱

 • امید خان

  خدایا یعنی میشه فردا شب ساعت 12:30 جشن صعود بگیریم ؟ به امید موفقیت تیم ملی ایران

  • بهمن

   ایران تو کل تاریخ فوتبالش هیچوقت جلوی تیم های مطرح حتی مساوی هم نتونسته بگیره.
   تو بازی قبلی با اسپانیا هم شک نکنید اگه اسپانیا عقب می افتاد چنان روی دروازه ایران فشار می آورد که حداکثر تو 5 دقیقه گل مساوی را میزد.
   اسپانیا قبل گل چون فرصت زیادی داشت زیاد فشار نیاورد و قدرتشا نگه داشت برای آخرای بازی که نتیجه هم گرفت. بعد گل هم فقط بازی را کنترل کرد.
   در بازی با پرتغال به فرض محال از پرتغال جلو هم بیوفتیم پرتغال چنان فشاری رو دروازه ایران میاره که نشه مقاومت کرد چون پرتغال نمیخواد حذف بشه.

  • یک پرسپولیسی

   ما همه امیدواریم همین بشه ولی کار و.اقعاً سختیه باز یه ایرانی از پس هر کاری بر میاد ولی توقعمون بالا نره امیدواریم با یه بازی خوب حداقل جام تموم شه اگه نتونستیم ببریم با یه 2-2 شیک و مجلسی از جام خداحافظی کنیم ولی باز میگم امیدواریم اول صعود کنیم توکل بر خدا

  • علی حسینی

   به نطر بنده تو بازی فرداشب ایران میتونه غلبه کنه توانایی اش هست منتها باید بخت و اقبال هم داشته باشه مثل انچه ژاپن مقابل کلمبیا داشت اما متاسفانه این اتفاقات برای ما مقابل تیم های بزرگ تا حالا نیفتاده و اتفاقا برعکسش بوده!!به هرحال نباید با عجله بازی کنیم و صبر و حوصله خیلی به ما کمک میکنه به خصوص اگه تا دقیقه ۷۰ گل نخوریم استرس تیمی پرتغال بالاتر میره برای ادامه بازی ،لذا مهمه که در وهله اول خیلی مقتدر باشیم تو دفاع و منتظر اشتباه حریف و همان اقبالی که عرض کردم باشیم تا به امید خدا دست پر خارج شویم ایران تو ورزش گروهی فوتسال هم بر پرتغال غلبه کرده و سوم دنیا شده ان شاءالله اینجا هم موفق باشه

  • البرز

   حالش به اینه ما مساوی کنیم اسپانیا با اختلاف دو گل ببازه ما بریم بالا

 • دبل.۶:::::::۶+۶

  مثل همیشه با غیرت بازی کنین و تا اخرین نفس بجنگین .و انشاالله پیروز و سربلند از زمین بیرون بیاین...شب تاریخی در انتظار ما ایرانی هاست...
  پرتغال با روسیه خداحافظی کن......

 • ✔✰✰سجاد✰✰✔ ✰S47✰

  ما ٨٠ میلیون ایرانی حامی و همراه شما هستیم...

 • امیر رحیمی

  مصاحبه ی عالمانه و زیرکانه ای بود

 • رسول

  هر بازی که مثل هم نمیشه حالا چون پرتغال یه مقدار ضعیف تر از اسپانیا هست و ما هم با حداقل اختلاف به اسپانیا باختیم و تو نیمه دوم هم چندتا موقعیت عالی داشتیم دیگه دلیل نمیشه که پرتغال رو حتما میتونیم ببریم در ضمن نباید فراموش کنیم پرتغال یه رونالدو داره که واسه نابودی حریف کافیه نمونش بازی این تیم با اسپانیا یه حسی بهم میگه بازیمون با پرتغال به مراتب سخت تر از بازی با اسپانیا میشه بازی اخر تیمها با تمام قوا میان بازی خواهند کرد

 • ✔✰✰سجاد✰✰✔ ✰S47✰

  دعای ما پشتتون شیر بچه های ایران...


  ✔✰✰دل های ما دوشنبه شب ورزشگاه هست... پیش از رسیدن شما ما رسیدیم ا‌ونجا مشتی ها....✰✰✔

 • ارتش 80 میلیونی

  ایران امروز بیش از هرچی به شادی بودن نیاز دارد

 • یاشا گالام

  چه بی ادب به هموطناش توهین کردم من به خودم اجازه نمیدم در مورد خارجی ها اینطوری حرف بزنم

  • بهنام

   دوست عزیز حیوان توی فرهنگ ما فحش و ناسزا هست (متاسفانه). تو فرهنگ اون ها این طور نیست. منظورش ار حیوان درنده جنگندگی بالای بازیکنان بوده و تمجید.

  • سرخ

   شما باید با فرهنگ و زبان یک کشور آشنا باشی بعد قضاوت کنی! ما به فوتبالیستامون میگیم شیر ، یوز ... خوب اینا هم اسم حیوون به حساب میاد ولی ما میدونیم تعریفه نه توهین . شاید اونا هم لغتی دارن که معنی حیوانات جنگنده رو میده ولی توی ترجمه معادل نداشته به جاش گفتن حیوون.

  • مسعود گل باشی

   خبرنگار پرتغالی توهین کرد جوابشو خیلی قشنگ کیروش داد

   خبرنگار پرتغال خطاب به ⁧كیروش:
   شما سگها(بازيكنان)را باز ميگذاريد تا با تمام توان بجنگند؟

   ‏كيروش:فكر مي كنم فرناندو(سرمربي پرتغال)حيوانات زيادی دارد كه میتوانند به سختی گاز بگيرند.

 • kj

  بازی خیلی سخت تری نسبت به بازی اسپانیا داریم شانس بردمون کمه ولی بازیکن های جنگده ای داریم

  به امید پیروزی

 • هادی

  جالب هر کسی میگه ی حسی بهم میگه ... !!
  وجالتر اینکه این حس ها متناقظه ...!!
  اینا توهمه، حس نیست.
  به امید پیروزی ایران.

برچسب ها