به بهانه تمدید طولانی مدت صلاح؛ نگاهی به آمار فرعون آنفیلد

به-بهانه-تمدید-طولانی-مدت-صلاح؛-نگاهی-به-آمار-فرعون-آنفیلد

وبسایت رسمی برنامه نود - محمد صلاح دوشنبه قرارداد خود را با لیورپول تمدید کرد.

به گزارش وب سایت نود، عملکرد درخشان محمد صلاح در فصل اول حضور در آنفیلد با قراردادی تا سال ۲۰۲۳ پاسخ داده شد. در قرارداد جدید هیچ بند فسخی گنجانده نشده است.

وقتی در سال ۲۰۱۷ لیورپول با قراردادی که ارزش آن با تمام افزونه ها به ۵۰ میلیون یورو می‌رسید، صلاح را جذب کرد، عده زیادی با دیده تردید به این انتقال نگریستند. اما صلاح خیلی زود پاسخ تمام تردیدها را داد و با ۳۲ گل بهترین گلزنی فصل جزیره شد. او همچنین بالاتر از کوین دی‌بروینه موفق به کسب عنوان بهترین بازیکن فصل جزیره گردید‌.

به بهانه تمدید طولانی مدت صلاح، نگاهی خواهیم داشت به آمار و ارقام ستاره مصری در فصل اول حضورش در آنفیلد از نگاه اوپتا:

-هیچ بازیکنی در تاریخ لیورپول نتوانسته در اولین فصل حضور در باشگاه به اندازه صلاح گلزنی کند. (۴۴ گل)

-۲۵ گل صلاح در لیگ برتر با پای چپ به ثمر رسید تا حد نصاب جدیدی از این نظر به ثبت رسد.

-او با زدن ۳۲ گل، رکورد گلزنی در یک فصل ۲۰ تیمی رقابت های لیگ برتر را شکست.

-بعد از کریس رونالدو در فصل ۰۸-۲۰۰۷، صلاح به نخستین بازیکن لیگ برتری تبدیل شد که در تمامی رقابت های یک فصل از مرز ۴۰ گل می‌گذرد.

-در فصلی که گذشت، صلاح دروازه ۱۷ تیم لیگ برتری را گشود و تنها در باز کردن دروازه ۲ تیم ناکام بود. البته هیچ بازیکن دیگری در تاریخ لیگ برتر نتوانسته در یک فصل، دروازه تیم های بیشتری را باز کند.

-در ۵ لیگ معتبر اروپایی، تنها لیونل مسی موفق شد در همه رقابت ها بیشتر از صلاح گلزنی کند. او ۴۵ گل زد تا با یک گل از ستاره مصری آنفیلد پیشی بگیرد.

-با احتساب دوران حضور در چلسی، صلاح به طور میانگین در هر ۱۰۲ دقیقه در لیگ برتر گلزنی کرده است. در تاریخ لیگ برتر و در بین بازیکنانی که حداقل ۱۰ گل زده اند، هیچ بازیکنی موفق نشده میانگین گلزنی بهتر از صلاح داشته باشد.

۷۷۱۲

اختصاصی

نظرات ۱

  • ✔✰✰سجاد✰✰✔ ✰S47✰

    لیورپول داره خوب بازیکن میگیره... این بار مدعی جدی قهرمانیه...

برچسب ها