کی‌روش: آنهایی که ما را مسخره کردند کجا هستند؟

کیروش-شرایط-محقق-نشود-شخص-مناسبی-برای-هدایت-تیم-ملی-نیستم

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم ملی فوتبال ایران دو خواسته اصلی خود قبل از جام ملت‌های آسیا را مطرح کرد و گفت: شماره تلفن کسانی که ما را به خاطر بازی با سیرالئون و توگو مسخره کردند را بدهید.

 به گزارش وب سایت نود و به نقل از بخش رسانه ای تیم ملی فوتبال ایران، کارلوس کی روش پیش از ترک ایران اظهار کرد: پس از بیش از هفت سال از ورودم به ایران، هنوز پاسخی را که در یکی از نخستین سوالها از من پرسیده شد، به یاد دارم. وقتی آقای کفاشیان رییس وقت فدراسیون از من پرسیدند که آیا فکر می کنی می توانیم به جام جهانی برزیل صعود کنیم یا خیر جواب دادم نوع و استیل رهبری و مدیریت من این گونه است که کمتر وعده بدهم و بیشتر ارائه داشته باشم. الان بعد از گذشت تقریبا هشت سال امیدوارم شما کاملا متوجه شده باشید که سبک و سیاق من این است که کمتر وعده بدهم و بیشتر دستاورد داشته باشم.

 همین جا از صمیم قلبم می خواهم از هواداران خوب ایران به خاطر حمایت هایی که از ما کردند تشکر واقعی داشته باشم. در این چند روز که از جام جهانی برگشتیم وقتی در خیابان های تهران حاضر می شدم عشق زیادی را از مردم می دیدم؛ عشقی که در تصاویر نصب شده در بیلبوردهای متعدد خیابان ها هم وجود داشت. می خواهم به خاطر این حمایت و عشق از آنها تشکر کنم. همینطور باید از کادرم به خاطر زحماتی که کشیدند تشکر می کنم و همینطور می خواهم از فدراسیون فوتبال به خاطر زحماتی که متحمل شد، قدردانی کنم. اگر ما در اینجا حضور داریم، بدون این زحمات حضورمان مقدور نبود.

باعث شدیم مردم پرواز کنند

 در آخر ولی نه در آخرین رتبه از لحاظ جایگاهی، باید تشکر ویژه ای از بازیکنان فوق العاده ام به خاطر ارزشها و زحماتی که کشیدند داشته باشم. اگر ما این نتایج را کسب کردیم به خاطر زحماتی بوده که آنها متحمل شده اند. یکبار دیگر می خواهم از آنها تشکر ویژه داشته باشم. بعد از آخرین بازی مان برابر پرتغال وقتی من مراتب تقدیرم را به کادرم اعلام کردم به آنها گفتم که از شما به خاطر زحمات و ازخودگذشتگی که برای من و تیم ملی انجام دادید خیلی ممنونم؛ کاری که کردیم این بود که باعث شدیم مردم پرواز کنند. واقعیت این است که اگر هواداران فوتبال ایران افتخار کردند و با غرور، احترام و افتخار از تیمشان یاد کردند به خاطر کاری بود که بازیکنان انجام دادند و آنها باعث شدند مردم پرواز کنند.

قبل از جام جهانی کاری که کردیم این بود که خودمان را برای دستیبابی به یک رویا و برای تحقق بخشیدن به یک آرزوی بزرگ و رویای صعود به جام جهانی متعهد کردیم. اکثریت مردم پیش از جام جهانی حتی این اعتبار را به ما نمی بخشیدند که این آرزو را داشته باشیم تا به دور دوم صعود کنیم ولی تا چند دقیقه باقی مانده از بازی در دیدار برابر پرتغال می توانستیم به عنوان تیم اول از گروه صعود کنیم اما الان متاسفانه بنده باید مسئولیت صعود نکردن به دور دوم را قبول کنم. در عین حال بنده مسئولیت کامل عملکرد بازیکنانمان را بر عهده می گیرم و به نظر بنده و نه تنها نظر بنده بلکه از نظر بسیاری از اهالی جامعه بین المللی فوتبال، وقتی بازی هایمان با عملکردی که تیم ملی از خود نشان داد، تمام شد احترام، غرور و وجاهت بسیاری را کسب کردیم. ایمان دارم عملکرد بازیکنان و بازیهایی که در جام جهانی انجام شد برای سالیان بسیار زیادی در خاطر و یاد هواداران باقی خواهد ماند.

حمایتها همیشه مقداری دیر رسیده

سرمربی تیم ملی با بیان اینکه اکنون باید به خانه برگردم تا خانواده ام را ببینم، گفت: امروز که تقریبا هشت سال از حضورم در ایران می گذرد بسیار افتخار می کنم و به خاطر اتفاقاتی که انجام شده متشکر هستم. همانطور که می دانید افتخار این را داشتم که پیشنهاد تمدید کارم را از فدراسیون فوتبال ایران دریافت کنم. فرقی هم نمی کند که من چقدر از ته دل می خواهم رهبری این بازیکنان فوق العاده را در جام ملتها بر عهده داشتم و این مساله درباره بنده نیست. همانطور که می دانید تمام تلاشها برای حمایت و انجام کارها و برنامه های تیم ملی اتفاق افتاده و من هم مطلع هستم که این زحمات کشیده شده ولی این حمایتها همیشه مقداری دیر رسیده است. همانطور که گفتم الان دیگر این مساله درباره شرایط شخصی من یا خواسته های شخصی من نیست. الان صحبت از آینده فوتبال ایران و آینده تیم ملی ایران در جام ملتهای آسیا در امارات است.

در هشت سال گذشته همیشه نسبت به اهداف و برنامه های تیم ملی متعهد بوده ایم. همیشه از خودگذشتگی های خودمان را پیشاپیش بدون هیچ توجیه، توضیح یا گلایه ای انجام داده ایم و فدراسیون فوتبال و مخصوصا رییس محترم فدراسیون فوتبال جناب آقای تاج همیشه تلاش کرده اند که پاسخ خواسته های ما را پیدا کنند و راهکارها را بیابند اما در حال حاضر توقعات برای جام ملتها بسیار بالا است و تنها دلیل، قصد و نیتی که بنده برای ادامه دادن کار در جام ملتها دارم، این خواهد بود که به موفقیت برسیم و تنها دلیلمان این موفقیت است.

زمان جشن گرفتن نیست

 از بعد حرفه ای تنها دلیل بنده برای به چالش کشیدن این رویا، موفقیت است اما در هشت سال گذشته همواره ما زحمات، کار و نتایجمان را پیشاپیش ارائه کردیم و مسوولان ورزشی وعده ها و قولها را دادند که بعضی از این وعده ها هیچ موقع به تحقق نپیوستند و بعضی ها دیر اتفاق افتادند. بعد از هشت سال الان زمانی است که بر عکس این کار را انجام دهیم و این شرایط را برگردانیم. به خاطر مصلحت و آینده فوتبال ایران الان زمان این است که مسوولان ورزشی ابتدا راهکارها و راه حل ها را روی میز بگذارند و از طرف مقابل، ما به قول هایمان متعهد خواهیم بود که بهترینمان را به نمایش بگذاریم و پیراهن مقدس تیم ملی را در جایگاه بالاتر و بهتری قرار دهیم. اگر آن شرایط و امکانات پیشاپیش محقق نشوند بنده فکر نمی کنم که بنده شخص مربی و شخص مناسبی برای هدایت تیم باشم که بخواهم تیم ملی را به یک جایگاه بالاتر برسانم.

 جام ملتها به هیچ عنوان آسان نیست. رقبایی که ما داریم ۳۰ سال کارهای توسعه ای را در بعد فوتبال شروع کرده اند. سوال بنده از فدراسیون، هواداران و مسئولان ورزشی این است که آیا منطقی خواهد بود که ما این همه خوشحالی، احساس موفقیت و احساس محقق شدن آرزوها را در هواداران خلق کردیم ولی فردا تغییر نکنیم؟ درخواست عاجزانه ای از مسوولان ورزشی دارم که خوشحالی میلیونها ایرانی را ببینند و آیا این مبحث منطقی خواهد بود که خوشحالی و رضایت مردم را ببینیم و فردا شرایط بهتری را مهیا نکنیم تا باشگاه هایمان زمین تمرینی بهتر داشته باشند. شرایط بهتری فراهم نکنیم تا بازیکنان جوانی که در تیمهای پایه بازی می کنند شرایط بهتر و زمین بهتری داشته باشند و یک سیستم آموزش مربیگری بهتر نداشته باشیم، یا زمینهای خوب برای تمرین تیم های ملی، امکانات خوب و اردوهای خوب برای این تیمها که بتوانند به سطح بالاتری برسند. پس این همه زحماتی که کشیده شده و این همه از خودگذشتگی هایی که انجام شده به چه دردی خواهد خورد؟ این معقولیت کجا خواهد بود که اگر مسوولان ورزشی ندانند که چه چیزهایی لازم است تا ما بخواهیم قهرمان آسیا شویم. نمی توانیم مبنای آینده و موفقیت تیم ملی در جام ملتها را بر اساس قولهای قدیمی بگذاریم که یا دیر انجام شده اند یا انجام نگرفته اند.

 برای بنده به عنوان سرمربی تیم ملی، فدراسیون و مسئولان ورزشی زمانی نیست که الان بخواهیم جشن بگیریم. جشن گرفتن برای مردم و هواداران است. برای ما الان زمان کار است و فراموش نکنیم الان هم دیر است. در حال حاضر برنامه ای که برای جام ملتها داشتیم باید تا الان آماده می بود، همانطور که قطر، ژاپن، کره، عربستان و استرالیا همه برنامه ها و بازیهای دوستانه شان را بسته اند اما ما حتی یک بازی دوستانه و آماده سازی قطعی نداریم. بعد از صعود به جام جهانی در خرداد ۹۶ به من قول دادند که مشکل سربازی بازیکنانی که در تیم ملی سرباز هستند حل می شود ولی تا این لحظه هیچکس نمی داند که این مشکل حل خواهد شد یا خیر. اگر فکر می کنید من آمادگی مربیگری تیمی را دارم که یک ماه قبل از جام ملتها دوباره بخواهد آن اتفاقی که در جام ملتهای قبلی بیفتد و چهار یا پنج بازیکن مجبور به رفتن به سربازی شوند، من مربی مناسبی نخواهم بود.

 در انتها از صمیم قلب می خواهم دوباره مراتب تقدیر و تشکر خودم را اعلام کنم و دستهای همه را بفشارم. سفری که در این چند سال داشتم، سفری است که تا آخر عمرم در روح، وجود و قلبم نگه خواهم داشت. وقتی هشت سال پیش کارم را در ایران شروع کردم، حتی نمیتوانستم این همه اتفاقات خوب را تصور کنم. من هیچ موقع به معنای واقعی نمی توانم ایران را ترک کنم، به خاطر یک دلیل ساده و آن هم اینکه قسمتی از وجود من برای همیشه در ایران باقی خواهد ماند.

آنهایی که ما را مسخره کردند کجا هستند

خبرنگاری از کی روش پرسید شما هم بخشی از قلب خیلی از مردم ایران شده اید. این واقعیت است که بعد از اتفاقاتی که در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۰ افتاد، آرزوی فوتبال ایران بود که به جام جهانی برسد اما الان بسیاری ناراحت هستند که چرا ما از گروهمان در جام جهانی صعود نکردیم و این جزو دستاوردهای شماست. در مدت بازیهای تیم ملی در جام جهانی پیامهای بسیار مثبتی از سوی مقامات عالی رتبه کشور خطاب به تیم ملی منتشر شد و با این صحبتهایی که شما انجام دادید مشخص است که شما احساس مسئولیت فراوانی از توقعاتی که وجود دارد، روی دوشتان احساس می کنید اما اینکه بخواهید توپ را به میدان مسوولان بفرستید شاید به ضرر تیم ملی باشد.

کی روش در پاسخ گفت: شما دقیقا به نکته کلیدی رسیدید. دوباره تاکید می کنم که این مساله درباره من نیست. به جایی رسیده ایم که توقعات و آرزوهای هواداران مردم بسیار بالا رفته و مسوولیتی که من در قبال مردم و هواداران دارم، من را مجبور می کند که به معنای واقعی بگویم شما اول کار را انجام دهید و بعد ما صحبت می کنیم. ما نمی توانیم اینطور ادامه بدهیم و مدام بخواهیم کارهای معجزه گونه انجام دهیم. در جام ملتهای آسیا ما مقابل دنیای عرب بازی خواهیم کرد. به مصاف عربستان، امارات، قطر و مقابل قدرتهای بزرگ آسیا مثل ژاپن، کره جنوبی و استرالیا خواهیم رفت. بعضی ها فکر می کنند بعد از کاری که ما در جام جهانی انجام دادیم، این مسابقات آسان خواهد بود. تشبیه می کنم شاید بعضی از افراد به شهر زیبای یزد خواهند رفت و در سایه درخت نارگیل خواهند نشست و از سایه این درخت لذت می برند و آب نارگیل می خورند و فقط ۱۵ روز مانده به جام ملتها بیدار می شوند و می گویند باید موفق شویم.

سرمربی تیم ملی اظهار کرد: این اتفاق قبل از جام جهانی برزیل و جام ملتهای استرالیا افتاد و قبل از جام جهانی روسیه هم تکرار شد. البته واقعیت این است برای جام جهانی روسیه ۱۵ روز قبل از مسابقات هم بیدار نشدند و ۵ روز قبل از شروع جام جهانی بیدار شدند. چیزی که اکنون عرض می کنم این است که شما نباید فردا بیدار شوید. شما باید دیروز بیدار می شدید. الان زمان شماست که بیدار باشید. این موضع من است و به خاطر این تاکید می کنم که از بعد حرفه ای تنها یک دلیل برای ماندن در ایران دارم ولی از نظر شخصی نه، دوستان بسیار خوبی دارم و با آنها خواهم بود. اگر بخواهم بمانم از لحاظ حرفه ای فقط به یک دلیل خواهد بود و آن هم دستیابی به موفقیت است و به خوبی میدانم برای جام ملتهای امارات اگر تنها ۱۵ روز پیش از مسابقات بیدار شویم این کافی نخواهد بود. اگر مشکلات سربازی حل نشود، اگر برای مشکلات مالی راه حلی پیدا نشود نمی توانیم راهمان را ادامه دهیم. بازیهای دوستانه نداریم، اردو نداریم و به تجهیزات و البسه لازم نیاز داریم.

شما باید یک مطلب را به خوبی درک کنید. اگر می خواهید با ژاپن رقابت کنید- بگذارید درباره ژاپن صحبت کنیم به خاطر اینکه در چند روز گذشته خیلی ها آمدند و درباره ژاپن صحبت کردند- شما نمی توانید مقابل کشوری که بیش از ۴۰ سال در عرصه فوتبال کارهای زیر ساختی و توسعه ای انجام داده موفق شوید، اگر ۱۵ روز قبل از جام ملتها بیدار شوید، یا بهتر است اینطور بگویم که متاسفانه با بنده خیر. الان صحبت درباره حق هواداران فوتبال ایران است که بروند و برای موفقیت بجنگند ولی این بار بازی عوض می شود؛ آنها باید ابتدا راه حلها را نشان دهند و بعد ما کار را انجام دهیم.

کی روش در پاسخ به این سوال که جدی ترین نگرانی شما چیست و چه کاری باید انجام شود که این خواسته ها فراهم شود گفت: تمام جزییات در دستان فدراسیون است. اول اینکه به هیچ عنوان اجازه نخواهم داد که فدراسیون فوتبال با من برنامه ای را توافق کند و در آخر در بیست روز از اردویمان با سه بازیکن تمرین کنم. دوم اینکه احتیاج به حمایت مالی پیشاپیش داریم تا بتوانیم مذاکرات لازم برای اردوها و بازیهای دوستانه را انجام دهیم. خیلیها ما را به تمسخر کشیدند، خیلیها من را مورد تمسخر قرار دادند، خیلی ها آقای تاج را به سخره کشیدند، خیلی ها بازیکنان را مورد تمسخر قرار دادند و بسیاری ما را وقتی مقابل توگو و سیرالئون بازی کردیم، تحقیر کردند. درست است؟ الان زمانی است که شما اول حمایتهای مالی لازم را نشان دهید تا بتوانیم با تیمهای بزرگ مذاکراتمان را انجام دهیم و خواهید دید با حمایتهای مالی لازم ما با تیمهای به مراتب بازی بهتری خواهیم کرد ولی من و بازیکنانمان را در این شرایط قرار ندهید و ما را مورد تمسخر قرار ندهید و این تظاهر را نکنید که می خواهید به قولها وفادار باشید و در آخر این اتفاق نیفتد.

وی افزود: اگر شما در آینده که جام ملتهاست، به موفقیت فکر می کنید خیلی ساده است آن افرادی که وقتی مقابل سیرالئون و توگو بازی می کردیم ما را مسخره می کردند، کجا هستند و شماره تلفنشان را به ما بدهید. می خواهم به آنها زنگ بزنم و از آنها درخواست حمایت مالی کنم ولی اکنون زمان این است. اگر می خواهیم به جایی برسیم هفت تا ده روز آینده زمان این است که راه حلهایمان را پیدا کنیم. همه آنهایی که بازیهای دوستانه ما مقابل توگو و سیرالئون را مورد تمسخر قرار دهند، الان بیایند و حمایتهایشان را نشان بدهند. فکر نمی کنم لازم باشد که مثالهای دیگری را عنوان کنم. در آخر خیلی کوتاه می گویم هشت سال پیش عرض کردم که کمتر قول می دهم و بیشتر ارائه می کنم. هشت سال بعد اسم بازی این است که مسوولان ورزشی باید راه حلها را ارائه دهند و ما ثابت کرده ایم به قولهایمان پایبند خواهیم بود.

 

2051

نظرات ۱۵۰

 • مهدی79

  شرایط مهیا هست.امکانات هم بد نیس.فک نکنم جایی بهتر از ایران برات باشه.پس بمونی بهتره

  • محمدرضا

   بله امکانات که در حد لیگ 2قطر
   بازی تدارکاتی هم تو15روز اخر
   درکل
   میشه گفت میشه خدارو شکر کرد

  • عجب

   مرد حسابی کدوم شرایط؟!!!زمین تمرین تیم ملی ۶۰متره ینی نصف زمین فوتبال.همه تیم های جام جهانی حدود ۷بازی تدارکاتی داشتن ما کلا ۳بازی داشتیم که فقط یدونش با ترکیه به درد بخور بود.باشگاه های ما زمین با کیفیت ندارن و بازی کنا برای اینکه توپ جلوشون پله نشه همیشه سرشون پایینه در صورتیکه کل دنیا دارن سربالا بازی میکنن.قول میدم افرادی مثل شما اصلا پاشون به توپ نخورده تا حالا

  • یک پرسپولیسی

   امثال شمایی که از بازی سیرالئون و توگو ایراد میگرفتید بیاید پول بیارید دیگه مگه نمی گفتید کیروش به خاطر پاداش با این تیمها بازی میکنه پول بدید باتیمهای بزرگ بازی کنه جواب بازیهای خوب ژاپن هم که فک کنم گرفته باشید 40 سال زیر ساخت البته از نظرت معلومه چیزی از فوتبال سرت نمیشه که اگه میشد اینطوری نظر نمیدادی کیروش برای افتخار ما زحمت میکشه بعد شما نظراتتون مشکل داره البته امثال شما ترس این رو دارید کیروش قهرمانی آسیا بیاره دیگه جاش محکم شه و به کوری چشم دشمنای ایران و کیروش امسال ایران قهرمانه به امید خدا
   کیروش دوستت داریم

  • nader

   دقیقا منظورت از امکانات و شرایط چیه؟؟؟
   زمین برای تمرین نداریم! لباس نداریم! کفش نداریم!! فکر کنم هرادمی که بخواد فوتبال بازی بکنه این سه تا چیز حداقل نیازهاشه!!! در مورد اردوها که حرفی ندارم، اسما اردوی آلمانه اما در مزارع کیش برگزار میشه!!! بازی های تدارکاتی هم که مشخصه!!! رنکینگ 80 به بالا اگه دوس داشته باشن و تمام هزینه هاشون رو ما متقبل بشیم باهامون بازی میکنن!!!
   منتقدین عزیز کیروش، همین سهمیه ی لیگ قهرمانانم از صدقه سر کیروش دارین چون چندین ساله بخاطر اینکه تیم اول اسیا هستیم امتیاز تیم ملی بصورت کامل بهمون تعلق میگیره و چنانچه این امتیاز نبود 2 سهمیه داشتیم که اونم با امکانات کهکشانی تیم های لیگ برتریمون و بازی های درخشان اونها در لیگ قهرمانان از دست میدادیم!!!!

  • امیر6

   محمدرضاجان اگه امکاناتمون درحدلیگ2قطره استعدادامون درحد برزیله اینم درنظر داشته باش

  • milad

   زمین تمرین نداریم! لباس نداریم! کفش نداریم! اردوها هم اگه قبل از پرواز لغو نشن اسما اردوی آلمان هستا اما در مزارع کیش برگزارمیشه!! در مورد بازیهای تدارکاتیم بودجه نیست مگه 5 روز مونده به شروع مسابقات!!!!
   در مورد حضور بازیکنان در تیم ملی هم فدراسیون 5 ستارمون هنوز نتونسته یه تقویم مشخص و ثابتی رو در اختیار باشگاه ها بزاره تا بازیکنان بدونن کی در لیگ هستن و کی در کمپ تیم ملی!!!!
   حالا بمن بگو دقیقا کدوم امکانات و شرایط؟؟؟

  • کیروش بی کیفیت

   باید به کیروش گفت، همینجا هستیم و به گفتار و فرافکنی های شما میخندیم و مسخرت میکنیم.خخخ

  • گروهانک سرخک

   اگر شرایط و‌امکانات و‌حمایتهاو پولهای تیمی مثل پرسپولیس را تیم ملی داشت اوضاع خیلی فرق می کرد

  • البرز

   زیر ساخت و امکانات که فوق العاده است...فقط فرض کن تیم ملی زمین تمرین نداره...فقط اینکه تو کل کشور فقط ازادی زمین چمن استاندارد داره
   راستی بازی های دوستانه بگو با کیاس?

 • semirom

  اگه شرایط چندتا مورد بود میشد بحث کرد راجبش .ولی زمان نشون داده شرایط مطلوب کیروش حد و حدود نداره

  • تاج آسیا

   دقیقا با شما موافقم.مطمئنم که قهرمان جام ملت های آسیا نمیشیم.ایشون میگه ژاپن 40 سال کار پایه ای کرده اول اینکه ژاپن اولین حضورش در جام جهانی 1998 بود پس این عدد ایشون اشتباه محضه و دوم اینکه کدوم کار شما پایه ای هست؟ شما گلخونه ای داری کار می کنی.بازیکنای جوانان و امیدت رو به تیم های ملی پایه نمیدی که تجربه ملیشون زیاد بشه و انحصاریشون کردی.در همین دوره آخر سردار و جهانبخش و پورعلی گنجی رو یادته؟.از این که بگذریم بازی های دوستانه رو آقای تاج توی برنامه ی نود گفت همه ی بازی های دوستانه با دستور کیروش بوده و حتی قراردادهاش رو هم خودش بسته.من موندم از بازیهایی که خودت بستی ناراحتی؟

  • امیرمسعود

   چقدر خوب! پس همیشه میتونه برای حق تیم ملی بجنگه و حق تیم ملی رو بگیره و هیچوقت کوتاه نیاد.

  • محمدرضا

   ببین داداش
   اولا هیچ چیزی بدون حد و حدود نیست
   ثانیا مگه چی خواسته یک سری اردو خاص برای اماده سازی تیم ملی کشورمون
   با امکانات که توی همه ی کشور های صاحب فوتبال دنیا + کشور های حاشیه ی خلیج فارس هست

  • یک پرسپولیسی

   کدومش رو فراهم کردید تیم یه زمین خوب نداره تو در مورد حد و اندازه صحبت میکنی زمین خوب کمترین امکانات در تیمهای درجه 3 آسیاست واسه تیم اول آسیا یه زمین هنوز ردیف نکردن کیروش در مورد حقوقش صحبت نکرد درمورد امکانات تیم یعنی واسه خود ما داره ضجه میزنه کاش میفهمیدید البته اکثر ما نمی تونیم تحمل کنیم کسی تو کارش موفق است
   کیروش با تمام وجود دوستت داریم تو ایرانی تر از خیلیهایی

  • سرخ نهاد

   کشوری که بخواد لیگش رو تعطیل کنه برای بازی های ملی و چند ماه تو اردو باشه بهتره اصلا اسم فوتبال رو نیاره. کجای دنیا لیگ رو تعطیل میکنن؟ کشورهای حوزه خلیج فارس هم از ما بهتر هستن. کسی که میگه امکانات نیست بدونه این آقای کیروش خیلی بیشتر از خیلیا داره حقوق میگیره.آیا این حقوق زیاد امکانات حساب نمیشه؟ آیا نمیشه بخشی از حقوق ایشون صرف امکانات بشه؟ اگه مردم رو دوست داره حقوقشو کم کنه صرف امکانات بکنه

  • محمدرضا

   سرخ نهاد واقعا که نهادت سرخه... اگه مردم رو دوست داره بیاد از حقوقش کم کنه واسه تیم ملی امکانات بخره.واقعا این جمله تمام منطق و شعور فوتبالیه شمارو نشون میده حرفی واسه گفتن نمیمونه.

  • بهنام

   درست مثل انتظارات هواداران... حد و حدود نداره.

  • امیر رحیمی

   درخواستش اضافه نشده توی این هشت سال. همیشه برای بازی تدارکاتی و اردو و لباس و زمین چمن بوده. اینها چیزهای ابتدایی و لازم برای قهرمانیه(برای قهرمانی که هیچ برای شرکت در جام قرمانانه) اگه قطر بود هیچ صدایی ازش نمیشنیدید

 • محسن حیدری

  دشمنان کیروش دشمنان تیم ملی هستن

  • چیانی پرسپولیسی

   دقیقا.زنده باد تیم ملی و کیروش

 • Ho3ein

  نوع استیل و رهبری من !!!
  حاجی میشه نباشی ؟

  • عجب

   اره میشه بره و برانکو بیاد و با بهترین بازیکنا جلو آآآآنگووولاااا به زور مساوی بگیره

  • محمدرضا

   برانکو در کمین

  • زانيار

   کاربر عجب . چه ربطی به برانکو ؟؟؟ نمیتونی درباره تیم ملی و عملکردش صحبت کنی ؟؟؟ اصلا بازی با انگولا یادت هست ؟؟؟ منم میتونم بهت بگم مثله خودت بی منطق زمان کی روش از لبنان باختیم . لبنان قوی تر از انگولاست ؟؟؟

  • Abot

   در پاسخ به عجب
   نه عزیز همون کیرروش بمونه واز بوسنی 3 تا بخوره. واز عراق ....
   نمیدونم جرا باختا با کیروش یادتون رفته و فقط یه بازی مسخره 11 نفر تو دروازه 1 هیچ از آرژانتین باختن شده افتخار!!!!!

  • کیروش بی کیفیت

   خسته نمیشید تا صحبت کیروش و تیم ملی میشه از برانکو صحبت میکنید ؟ کی میخواهید بزرگ بشوید؟
   دوستان پرسپولیسی از فردا قراره شفر جانشین کیروش بشود برای همین هم چاپلوسی میکنه.
   همه مربیهای داخلی دارند میگویند کیروش داره زورگویی میکنه و بفکر باشگاهها نیست.همه میخواهند مربی تیم ملی بشوند؟! همین اقای دایی که دوستش دارم مگر یادش رفته بخاطر تعطیلی لیگ صداش در امده بود؟ اگر مربی پرسپولیس و استقلال بود و وسط لیگ و بازیهای حساس تیمش 5،6 بازیکن مهم تیمش را مجبور بشه به تیم ملی بده ایا ساکت میشینه ؟
   لطفا بس کنین این بازی مسخره برانکو را

 • اسپارتا

  اقاى كيروش ٨ سال سرمربي بوديد لطفا اينبار اجازه دهيد ما شرط بگذاريم :
  چه تضمينى ميدهيد كه تيم ملي فوتبال شناور و هجومي ارايه دهد؟ در ضمن به قول خودت مگه تيم ملي دست شما رنك اول اسيا نيست؟ ترست از ژاپن از چيه پس؟ ما قهرماني اسيا با بازي هجومي مي خواهيم فكر نكنم بعد از ٨ سال خواسته زيادى هست مستر كيروش هست؟

  • بچه که بودم سُرخک گرفتم هنو خوب نشدم!!!خخخ

   شما نمیتونی شرط بزاری که تیم باید فوتبال شناور و هجومی ارائه بده....اصلا من و شما نمیتونیم شرط بزاریم...
   شرط رو فقط فدراسیون میزاره ...اونم نه این شرط که باید فوتبال هجومی ارائه بدی...شرطش میتونه این باشه که باید قهرمانی بیاری...دیگه حالا مربی با هر نوع بازی که بخواد مختاره و اگه هم قهرمان نشد باید جوابگو باشه...در ضمن فدراسیون هم فقط وقتی میتونه شرط بزاره که همه ی امکانات رو مهیا کنه...امکانات در حد ژاپن و کره....نه امکاناتی که ما با سه سال قبل مقایسه کنیم و بگیم امکاناتمون از سه سال قبل خیلی بهتره!!!! امکانات که نسبی نمیشه!!! امکانات باید مطلقا خوب باشه...زمین خوب...کمپ خوب...بازی تدارکاتی مناسب...لباس خوب....به اینا میگن امکانات.....

  • حسین

   شما برید با همون پرسپولیستون برید تو آسیا فوتبال هجومی و شناور داشته باشید بعد 5 تا 5 تا از تیم های عربی بخورید . خریبون هم خیلی باهات موافقه فوتبال هجومی دوست داره ببینه ازت .

  • عجب

   ژاپن بازیکناش کجا بازی میکنن؟چقد تو بخش فوتبال سرمایه گذاری کرده؟چنتا کمپ داره؟چقد بازی تدارکاتی داره؟بهتره قبل از حرف زدن فکر کنی.برانکوفن هستین همتون

  • دبل.۶:::::::۶+۶

   در جواب حسین....
   باز خوبه پرسپولیس هجومی بازی کرد.۴ تا خورد...شما که دفاع اتوبوسی کردین ۶ تا خوردین .....همین شما هستین که اقای مربی اتوبوسی هر روز یک شرط میزاره......چرا ما برای اون شرط نذاریم.....
   ادمین هوادارتم.

  • احسان اس اسی$

   بازی هجومی نمیخایم با همین سبک بازی آگه میمونه تیم قهرمان آسیا کنه

  • یک پرسپولیسی

   من پرسپولیسیم ولی بازی هجومی برانکو که یه ذره منطق توش نیست به نظر من ارزش نداره وقتی جلوی تیم عربی 4 تا بخوری یا 3 تا بخوری عربهایی که اصلاً تو فوتبال با ما قابل مقایسه نیستن ما با این استعدادهای ناب ، یا استقلال 6 تا میخوره اینه اون فوتبال هجومی و دوست داشتنی شما که آبروی فوتبال ما رو میبره امسال تو آسیا تیمی نیست که از ایران زیر 3 تا گل بخوره این رو یادت باشه کی گفتم شما اگه بازیهای ایران رو دقیق نگاه میکردی میدیدی بازیکنهای ایران اگه مثل ژاپن و گره و عربستان بازی تدارکاتی داشتن ما با 9 امتیاز صعود میکردیم ما به خاطر اسم تیمهای حریف باختیم اونم به خاطر بازی نکردن با تیمهای بزرگ ما تو بازی پرتقال و اسپانیا چند بار زیر 10 ثانیه و تک ضرب توپ رو از محوطه جریمه خودمون به محوطه جریمه اسپانیا با پاسکاری نه با زیر توپ زدن رسوندیم حیف که بچه ها بازی تدارکاتی کافی نداشتن که آماده تر باشن تو جام ملتها من قول میدم اگه اتفاق خاصی نیفته با این تیم قهرمانی بدون حتی 1 باخت و با کمترین گل خورده و بیشترین گل زده داشته باشیم و تیم هجومی و منطقی کیروش رو ببینیم ولی به شرط اینکه امکانات و بازیهای تدارکاتی خوبی بزاریم به امید خدا
   کیروش حمایتت می کنیم

  • راشا

   حسین آقا ما بودیم شیش تا خوردیم! عبدالرحمنم عاشق فوتبال شماس.
   حام ملتها نزدیکه. میبینمتون.

  • morteza

   اقای کارشناس نسبتا محترم فوتبال چه فکری پیش خودت کردی که بازیکنان لیگ ایران با این کیفیت مذخرفی که تو لیگ ایران دارن بیان بازی شناور و توتال فوتبال هلندی یا تیکی تاکای اسپانیایی رو تو تیم ملی ارائه بدن یه نگاهی به لیگ بندازی متوجه میشی بازیکنان لیگ ایران در حد و اندازه های فوتبال اروپا واقعا نیستن اولیش دوندگیه دومیش حفظ توپه سومیش داشتن تکنیک درست و استاندارده کدومشون واقعا خیال کردی میتونن در حد اروپا بازی کنن بجز جهان بخش و دو سه نفر دیگه طرف 25 سالش میشه تازه یادش میفته فوتبالیس بشه ایا نباید رو فوتبال پایه برنامه ریزی بشه بجای این همه حرف زدن که نتیجه ای نداره این بازیکنان باید از اول قشنگ فوتبال بازی کردن رو بلد باشن هیچ کدومشون در اون حد نیستن فوتبال ایران اصلا با ژاپن الان قابل مقایسه نیس فوتبال ایران کجا ژاپن کجا اونا اومدن برا فوتبال پایه شون مربی های معتبر هلندی و ایتالیایی میارن ما فقط تنها برا تیم بزرگسالان این کار رو میکنیم همین بازی های که تو جام جهانی دیدین وانقدر تعریف و تمجدید تو جهان از ایران شد بخاطر کارهایی بود که کیروش برای تیم ملی کرده بود اگه ایران میخواد شناور بازی کردن رو یاد بگیره باید اول از فوتبال پایه شروع بشه و به لیگ ایران منتقل بشه و درآخر مربی ایران بیاد این سبک بازی رو تو تیم ملی اجرا کنه یهو که بهترین مربی جهان هم بیاد نمی تونه از بته فوتبال شناور ابداع کنه باید از فوتبال پایه شروع بشه یانه انتظارات الکی دارین شما هواداران ببینین و فکر کنین بعد نظر بدین .چاپ کن خواهشا

  • خطاب به یک پرسپولیسی

   من که اصلا نفهمیدم تو پرسپولیسی نیستی و بلکه شیشتایی هستی،
   دیگران رو نمی‌دونم.

  • امیر رحیمی

   کیروش از اسپانیا هم ترسی نداشت درصورتیکه همه لرزه به بدنمون افتاده بود. از ژاپن هم نمی ترسه. میگه شما که هی ژاپن رو مثال میزنید بازیهای تدارکاتی ش رو هم ببینید. زمین چمن ش رو هم ببینید. ایشون حداقل تمهیدات لازم رو میخوان. ضمنا ما بعد از گل توی جام جهانی بازی هجومی به نمایش گذاشتیم اما مهاجمها توی چارچوب نمی زدند

 • تا ابد قرمز

  ژاپن با مربی داخلی بسیار زیبا فوتبال بازی کرد،،، خواهشا آقای کیروش کمتر ناز بکن بیا پول مفت و بگیر برو دیگه،،، دیگه اتوبوس چیدن جلو دروازه و ضد فوتبال بازی کردن اینقدر جوگیر شدن نداره ما اگه مثل کره جنوبی بودیم آلمان و میبردیم چیکار میکردیم،،، تو جام جهانی سه بازی انجام دادیم حاصلش چهار توپ به سمت دروازه زدیم خودتون حساب کنین گل به خودی رو بزارین کنار چه کار مثبتی کرد کیروش،،،، بازم دم بازیکن های لیگ گرم که بخاطر حرف کیروش غیرتی بازی کردن و روی کیروش و سیاه کردن

  • مهران(بجنورد)

   مربیان داخلی کره و ژاپن هرسال یا یه پای فینال هستن یا قهرمان لیگ قهرمانان آسیا ...خواهشا اینقدر سوادت رو با این نظراتت نشون نده!!!!

  • afshin

   پس چرا دنبال سرمربی میگرده؟بهتره برانکو فن ها نظر ندن چون نظراتشون مایه خنده و گریه است

  • یک پرسپولیسی

   ژاپن با مربی داخلی زیبا فوتبال کرد خنده دار است چیش زیبا بود تیم 10 نفره رو بردن یا با تیم ضعیف تر از مراکش 2-2 کردن یا به لهستان داغون باختن بازی بلژیک 2 تا گل رو 2 تا شوت زدن نتونستن 30 دقیقه فقط 30 دقیقه از گلشون محافظت کنن اون اگه مربی بود که دقیقه 94 9 نفره حمله نمیکردن این یعنی بی تجربگی مربی و بی برنامگی تیم ، تیم ملی ما اگه هم دفاعی بازی میکنه برنامه داره ولی ژاپن بدون هیچ برنامه ای بازی کرد به خاطر همین هم است که 3 تا گل تو 30 دقیقه خورد محض اطلاعتم بگم مربی داخلی ژاپن قبل از جام جهانی به این تیم اضافه شد و با دسترنج یکی دیگه پز می داد اگه اون رو نیمکت بود ژاپن جام جهانیم نمیومد

 • دبل.۶:::::::۶+۶

  هر چه بود در این چن روز همه هوادارن نظرهای مختلفی دادن .و دیگر لازم نیست که از انتقاد و نوع حرف زدن شما با مردم ایران و یا شیوه مربیگری شما دوباره نظر بدهیم....
  فقط در یک کلام ..شما مربی ترسویی هستین .تفکر شما دفاعی ..جرات ریسک را ندارین ...شیوه بازی شما .چه با قطر باشه چه با پرتغال یکجور..دفاع مطلق...تمام...

  • Majid تاجی

   شما با پرسپولیست که شناور میرفت جلو و گل بارون میشد.. بگو ماشالله خربین

  • خطاب به میلاد کاجی

   وقتی ۳تای ایمون زاید را به این راحتی فراموش کردید باید پذیرفت که ۹تای العین رو هم فراموش کنید؛
   من دیگه حرفی ندارم.

  • زانيار

   شما هم برو با استقلالت که حتی با دفاع اتوبوسی هم گل بارون شد :)

  • مهرشاد

   منطق یه کاجی . یعنی واقعا هر کی مخالف کیروشه به خاطر پرسپولیسه ؟ قسم می خورم اعتقاد قلبی منه که اگر به همین شفر نه 8 سال که 3 سال فرصت مربیگری تو تیم ملی رو بدن اون موقع میبینید کاری که با استقلال تو یه سال کرد رو بهتر از اون رو با تیم ملی انجام میده

 • نوری

  شماره هارو میخواد بده بابای سردار تا واسشون پیامک تهدید بفرسته؟؟ بابا این چه وضعیه... اصلا گیرم که شدیم قهرمان جهان، وقتی اراپش و رفاقت و صلح نباشه چه فایده ای داره؟؟ بیرانوند میگه استقلالی ها دوس داشتن من گل بخورم... آخه این چه جو و چه اتحادیه که نصف مملکت دوس دارن تیم نابود بشه تا حرفشون به کرسی بشینه؟؟؟ کی نفع میبره؟ مربی که جنبه انتقاد و تحمل دیدن جناح مخالف رو نداره، همون بهتر که بره...

  • بچه که بودم سُرخک گرفتم هنو خوب نشدم!!!خخخ

   اصلا حرفات سرو ته نداشت....هیچکدوم از جمله هات ارتباطی به هم نداشتن....

  • Majid تاجی

   خدا شفات بده برادر .. من استقلالی تیر هستم و از اونور دنیا بازیهای فوتبال ایرانو همیشه دنبال میکنم و هیچوقت تو بازی ملی دوست نداشتم بیرو گل بخوره. اون پرسپولیسیها هستن که بخاطر کریمی و برانکو حاضرن تیم ملی لطمه بخوره.

  • زانيار

   واقعا همینطوره اقای نوری . استقلالیا هم اخرش ضایع شدن :)

  • استقلال سلحشور

   این تفکرات خود بیرانود هستش که میگه استقلالیها دوس داشتن گل بخورم
   اصن اینجورنیس ما وقتی تیم ملی بازی داره دیگه نگاه نمیکنیم کی تو دروازه هستش

 • آبیدل تنها

  دمت گرم عشقی..... واقعا هیچ کس برای سرمربی ایران خوب نیست به جز خودت.... لطفا بمون و به راهت ادامه بده.... اگر هم خواستی و کمک نکردند خدا پشت پناهت برو و موفق باشی

 • نیمه پر لیوان

  این کلا با خودش هم درگیره چه برسه با بقیه

  • زرد سپاهان

   نه اتفاقا برعکس گفتی
   اونی که خود درگیر ی داره پولفسول برانکو هست....

برچسب ها