ابراز تاسف شفر از جدایی فرمانده/ ابراهیمی قلب تیم ما بود

ابراز-تاسف-شفر-از-جدایی-فرمانده-ابراهیمی-قلب-تیم-ما-بود

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم فوتبال استقلال با ابراز تأسف از جدایی امید ابراهیمی، او را به فرمانده و قلب تیمش تشبیه کرد.

به گزارش وبسایت نود، وینفرد شفر در حاشیه تمرین صبح امروز (دوشنبه) تیم فوتبال استقلال ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: مدیرعامل باشگاه گفته است که فردا به کمپ تمرینی در ترکیه می‌رویم. این اردو برای آماده‌سازی تیم جهت حضور در فصل جدید لیگ برتر بسیار مهم است.

باید در اردوی ترکیه روحیه تیمی استقلال را بسازیم
وی افزود: ما باید جلسات آنالیزی با بازیکنان داشته باشیم تا برای فصل جدید آماده شویم. ما نیاز داریم که تیم هر روز در کنار هم جمع شود و دو سه جلسه تمرینی در هر روز برگزار کنیم. ما همچنین باید در این اردوها روحیه تیمی را هم بسازیم، چرا که چند بازیکن جدید به استقلال پیوسته‌اند.

ابراهیمی فرمانده و قلب تیم ما بود
سرمربی تیم استقلال درباره ناراحتی‌اش از شرایط تیم و همچنین موضوع جدایی امید ابراهیمی گفت: ابتدا می‌خواهم درباره امید صحبت کنم. من بابت او خوشحالم. وقتی که به اینجا آمدم امید در سطح خوبی بازی می‌کرد. در جام جهانی ابراهیمی یکی از بهترین بازیکنان ایران بود و خوشحالم که توانستم با امثال او در اینجا کار کنم. نه تنها امید بلکه خیلی از بازیکنان از سطح یک، دو و سه به سطح پنج و شش آمدند. این موضوع فقط راجع به ابراهیمی نیست. به‌هرحال این اتفاق می‌افتد که باشگاه‌های دیگری به ابراهیمی و همچنین سیدمجید حسینی پیشنهاداتی ارائه می‌کنند. امید فرمانده و قلب تیم ما بود. اگر او برود باید بازیکن جدیدی را پیدا کنیم که کار راحتی نیست.

باید بازیکنانی در سطح ابراهیمی و حسینی جذب کنیم تا شکار نشویم!
شفر ادامه داد: ذهنیت و شرایط روحی و روانی امید در تیم ما بسیار مهم بود. امیدوارم بتوانیم بازیکن خوبی را جایگزین او کنیم. اگر چنین اتفاقی نیفتد باید از کره جنوبی یا جای دیگری بازیکن پیدا کنیم! در شرایط کنونی مهم این است که توفیقی گفته می‌توانیم دو بازیکن جدید بگیریم. ما در آینده‌ای نزدیک با السد قطر در لیگ قهرمانان آسیا بازی داریم. همچنین همه تیم‌هایی که در لیگ برتر هستند می‌خواهند ما را شکار کنند. در چنین شرایطی اگر می‌خواهیم در همان سطح قبلی باشیم باید در همان اندازه نیز کار کنیم و بازیکن بگیریم. اگر امثال امید ابراهیمی و سیدمجید حسینی بروند باید در همان سطح نیز بازیکن بیاوریم. باشگاه باید این را بپذیرد. در طول چند ماه گذشته هر زمان که صحبت از بازیکن خارجی می‌شد از باشگاه می‌شنیدیم که جذب چنین نفراتی به دلیل مسائل دلاری سخت است، اما شنیده‌ام که الان اوضاع فرق کرده است و امیدوارم بتوانیم قرارداد ببندیم.

شرایطی را که امروز دارم در کارلسروهه هم تجربه کرده بودم
وی با بیان اینکه «تیم ما در گذشته خوب کار کرده است و از این موضوع خوشحالم»، گفت: در کارلسروهه آلمان هم چنین شرایطی را تجربه کرده‌ام. به طوری که پنج بازیکن ما در آن زمان به بایرن مونیخ رفتند. به‌هرحال بعد از یک سال باشگاه‌های پولدار جلو می‌آیند و بازیکنانم را می‌گیرند. حالا هم باید تیم با حضور بازیکنان خوب و آینده‌دار بسته شود، بدون آپشن و اینکه شرایطی آسان برای جدایی داشته باشند.

استقلال به مصاف کارلسروهه می‌رود؟
سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اردوی آبی‌پوشان در ترکیه گفت: امیدوارم بتوانیم در آنجا دیداری با کارلسروهه داشته باشیم. شاید برای تماشای آن بازی بالای 10 هزار نفر تماشاگر بیاید. شاید سفیر شماره یک فوتبال ایران باشیم.

بهتر است سوپرجام در زمان دیگر برگزار شود
شفر در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه اگر شرایط استقلال قبل از برگزاری دیدار سوپرجام و در فاصله حدود دو هفته تا آغاز لیگ برتر به همین منوال ادامه پیدا کند شما چه تصمیمی خواهید گرفت، گفت: بازی سوپرجام در زمان بسیار بدی برای هر دو تیم برگزار می‌شود. بهتر است این بازی به زمان دیگری موکول شود. بهتر است این بازی به زمان دیگری موکول شود. شاید این فرصت وجود داشته باشد تا بتوانیم سوپرجام را در آلمان برگزار کنیم و در این صورت یک اتفاق بزرگ رخ می‌دهد که برای پیشرفت لیگ ایران خوب است.

ممکن است استقلال و پرسپولیس با بازی در آسیا لیگ قهرمانان را از دست بدهند
وی ادامه داد: من این سؤال را از شما دارم. برای فوتبال ایران کدامیک از این گزینه‌ها بهتر است؟ اول اینکه سوپرجام برگزار شود و استقلال و پرسپولیس در آسیا حذف شوند یا اینکه این تیم‌ها در آسیا بمانند؟ مشخص است ما دو تیم در آسیا داریم که می‌توانند به نیمه نهایی راه پیدا کنند و نکته‌ای که فدراسیون و سازمان لیگ باید به آن توجه کنند، مسئله بازیکنان است. فدراسیون باید مدنظر داشته باشد که بازیکنان و مخصوصاً ملی‌پوشان تمرین نداشته‌اند و آماده این بازی نیستند و احتمال مصدومیت‌شان هم بسیار بالاست. برای همین ممکن است حتی لیگ قهرمانان آسیا را هم از دست بدهند.

در غیاب بازیکنان ملی‌پوش چطور باید با السد بازی کنیم؟!
سرمربی تیم استقلال با اشاره به تیم فوتبال السد قطر، حریف آبی‌پوشان در مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان آسیا تصریح کرد: السد الان دو بازیکن جدید جذب کرده است که شاید قیمت آنها بالای 10 میلیون دلار باشد. قرار است ما با این تیم بازی کنیم و اگر قرار باشد که ما حتی بازیکنان ملی‌پوش‌مان را در اختیار نداشته باشیم، چطور ممکن است مقابل آنها بازی کنیم؟

بزرگ‌ترین دشمن موفقیت این است که از خودتان راضی باشید
شفر در پاسخ به این پرسش که «باشگاه استقلال با چه مشکلاتی مواجه است؟»، گفت: مشکلات زیادی داریم اما همه آنها پشت درهای بسته خودمان است و باید پشت در درباره آنها صحبت کنیم. می‌دانیم که باید چه کار کنیم و باشگاه هم باید در همین مسیر حرکت کند. مانند همان اتفاقاتی که در 10 ماه گذشته رخ داده است. من می‌دانم که بزرگ‌ترین دشمن موفقیت این است که شما از خودتان راضی باشید. قطعاً این بزرگ‌ترین دشمن است. نمی‌خواهم این خانه‌ای که در 10 ماه گذشته به سختی ساخته‌ شده است، خراب شود. این خانه باید روی پایه‌های محکم و استوار باقی بماند. آدم‌های زیادی هستند که می‌خواهند این خانه را خراب کنند، اما ما برای استقلال و هواداران خواهیم جنگید.

برای جذب بازیکنان یکسری دسته‌بندی‌هایی داشتیم
وی با اشاره به نقل‌وانتقالات باشگاه استقلال تصریح کرد: برای جذب بازیکنان یکسری دسته‌بندی‌هایی داشتیم. یکسری از بازیکنان برای آکادمی و از تیم جوانان بودند و یکسری برای تیم اصلی. اینها سرمایه‌گذاری‌ برای آینده است. کادر فنی تیم اصلی باید کنترل خوبی روی تیم‌های آکادمی داشته باشد، چون آکادمی تیم دوم استقلال به حساب می‌آید. چرا فصل پیش از آکادمی فردی به تیم اول نیامد؟ برای همین ما باید کمک کنیم و درها را باز کنیم و ببنیم. باید ببینیم چه کارهایی می‌توانیم برای بهتر شدن شرایط بازیکنان در آینده انجام دهیم. برای آینده باید کنترل بیشتری داشته باشیم. بهترین راه برای آوردن بازیکنان جوان و امید این است که آنها را به تیم اصلی بیاوریم.

یک بازیکن جوان و یک مهاجم می‌خواستم که جذب نشدند
سرمربی تیم استقلال عنوان کرد: لیست اولیه‌ای که به باشگاه ارائه کرده بودم، بازیکنانش از تعدادی که الان در تمرینات هستند، بیشتر بودند. ما یک مهاجم از باشگاهی دیگر می‌خواستیم و همچنین یک بازیکن جوان که جذب آنها صورت نگرفت و این ناراحت‌کننده بود که جذب آنها رخ نداد. البته این خیلی خوب است که باشگاه اعلام کرده ما می‌توانیم دو یار جدید خارجی داشته باشیم. من نام این بازیکنان را به باشگاه ارائه خواهم کرد تا با آنها صحبت کنند و آنها را جذب کنند. ما نمی‌توانیم در حالی که در سطح فصل گذشته خودمان هستیم، لیگ را شروع کنیم. هیچ‌کدام از هواداران‌مان این را نمی‌پذیرند. در 10 ماه گذشته استقلال در سطح آسیا بالا آمده است و نمی‌خواهیم پایین بیاید.

نگرانم از اینکه نتوانیم در مسیری که می‌خواهیم حرکت کنیم
شفر درباره این موضوع که با توجه به بالا رفتن انتظارات هواداران شما از خراب شدن موفقیت‌های گذشته ترسی ندارید، اشاره کرد: خیلی از بازیکنان پیشنهاداتی از باشگاه‌های دیگر دارند مانند امید ابراهیمی و سیدمجید حسینی که البته پیشنهادات آنها باعث افتخار من است. مسئله‌ای که باعث نگرانی من است این است که در مسیری که می‌خواهیم نتوانیم حرکت کنیم. زمانی که من به باشگاه می‌گویم این بازیکنان را می‌خواهم باید شرایط حضورشان فراهم باشد. فعلاً باشگاه از من درخواست کرده است که دو بازیکن جدید خارجی بیاوریم و باشگاه الان این کار را انجام دهد.

یا باید در مسیر استقلال حرکت کنیم یا اینکه در مسیر یک باشگاه کوچک و گمنام قدم برداریم
وی افزود: این مصاحبه را از توفیقی (معاون ورزشی باشگاه استقلال) خواندم که گفته بود از شفر می‌خواهم نام دو بازیکن خارجی را به باشگاه بدهد تا شرایط حضورشان فراهم شود. البته قبل از مطرح شدن این موضوع در رسانه‌ها توفیقی با من درباره این موضوع صحبت کرده است. حالا قدم بعدی این است که من نام دو بازیکن را به باشگاه ارائه کنم تا شرایط حضورشان فراهم شود. برای آینده دو راه مشخص است؛ راه اول اینکه در مسیر استقلال حرکت کنیم و راه دوم اینکه در مسیر یک باشگاه کوچک و گمنام قدم برداریم.

براساس توافقی که داشته‌ایم باشگاه باید کارهای مالیات من را انجام دهد
سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره حاشیه‌هایی که بعد از گرفتن پاسپورتش در هنگام ورود به ایران در فرودگاه ایجاد شد، گفت: راجع به مشکلی که برای من و پاسپورتم به وجود آمد همه خبر دارند. شرایط باید طوری باشد که اگر کاری پیش آمد من بتوانم زود از کشور خارج و یا به کشور وارد شوم. این موضوع باعث نگرانی من شده بود. الان پاسپورتم را در اختیار دارم. براساس توافقی که داشته‌ایم باشگاه باید کارهای مالیات من را انجام دهد تا هر زمان که شرایط ایجاب کرد از کشور خارج شوم و بتوانم به کشور بیایم. مسئله دیگری هم داخل باشگاه هست که درباره آن صحبت کردیم و امیدوارم حل شود.

همیشه سعی کرده‌ام برای تیم، کادر فنی و بازیکنانم بجنگم
شفر با بیان اینکه من بارها و بارها تکرار کرده‌ام که باشگاه استقلال در قلب من جای دارد و مانند قلبم می‌ماند، خاطر نشان کرد: همیشه سعی کرده‌ام برای تیم، کادر فنی و بازیکنانم بجنگم. مربی بدنسازی که به تمرینات اضافه شده است طبق توافق با باشگاه دستمزدش را خودم پرداخت می‌کنم. البته همه از عملکرد این مربی خوشحال هستند. همه بازیکنان و کادر فنی می‌خواهند که این مربی به طور کامل در تیم بماند، چون پیش‌تر صحبت شده بود که حضورش در باشگاه موقتی باشد. چیزی که ما می‌خواهیم این است که بهترین حالت برای تیم به وجود بیاید.

 

1004

تسنیم

نظرات ۳۵

 • دسته 3 رفتی مفت نمی ارزی(گرگان)

  شوفر جان مقصر همه اینها شما هستین که هی میگفتین بازیکن 100 میلیونی من ارزشش شده 4 تا 5 میلیارد.اگه وریا و ابراهیمی و تیام و... نباشه من نیستم.خب بازیکن پررو میشه و ناز میکنن.یه خورده از برانکو یاد بگیر که به بازیکن باج نداد و هوادار هم پشتشن.

  • مافیای سرخ

   در جواب دسته ۳ : شما حرف نزت
   استقلال به هیچ کس و هیچ چیز وابسته نیست و ما مثل بععععضیا به طارمی و رضاییان و سروش رفیعی و احمد زاده و کمال و امیری و بیرانوند و .... التماس نمی کنیم
   درود بر فرمانده
   قهرمان باد استقلال
   زنده باد عالیجناب شفر

  • بردیا

   شفر خیلی هم کارش درسته تعصبش هم از خیلی استقلالی نما ها بیشتره
   اقای ابراهیمی یادت هست پارسال ده هفته اول مصدوم بودی و از هیچ با شگاهی پیشنهادنداشتی
   این استقلال بود که به پای شما موند
   رفتی موفق باشی ولی دیگه اخر دوران بازیت دوباره به استقلال بر نگرد

  • amir

   فرهنگ و نوع تربیت ( شوفر ) اینجا به نمایش نزار . ادمین بچاپ اگه میشه

  • خطاب به بالایی

   چقدر شما سخیف و بد حرف میزنی....

   الان مثلاً با گفتن شوفر میخوای ایشان را که مثل کی‌روش در دنیای فوتبال و اروپا شناخته شده هستند را زیر سوال ببرید و مسخره کنی؟
   واقعا که تأسف بر شما باد
   یه تجدید نظر ی تو حرفات بکن....

  • دید منطقی

   شما واقعا فکر میکنید بازیکنای پرسپولیس و استقلال به عشق پرسپولیس و استقلال در تیم میمونن؟
   دوست ساده من قرارداد هایی که توی سازمان لیگ ثبت میشه همه برای دور زدن قانون سقف هست . با آپشن ها به مقدار های بالایی میرسه
   وگرنه باشگاه های خودمون اندازه باشگاه های عربی پول میدن به بازیکنا تا بمونن توی تیم
   اینب ازیکنا حتی تیم دوران بچگیشونو میفروشن به پول نمونه اش بیرانوند از پرسپولیس و کنعانی که قبلا تو استقلال بود
   شما دوست داری یه عمر بازی کنی که تهش هیچی نداشته باشی برای زن و بچه؟یا اندوخته کنی و پول داشته باشی؟
   همه برای پول بازی میکنن و بازیکن تاثیر گذار و خوب حقشه که پول خوب بگیره و این حقشه که به تیم های بهتر با قرارداد های بهتر بره

  • حمید یزدان 777

   من سی سال عمرمو پرسپولیسی ام، ولی دوس ندارم استقلال ضعیف بشه، چون رقابت و کری از بین میره، لیگ باید جذاب و نزدیک باشه تا بچسبه، این دو تیم مشکلاتشون شبیه همه، دولت اونا رو تو چنگ خودش نگه داشته ولی بهشون کمک نمیکنه، مث بقیه تیما به وزارتخونه یا کارخونه ها وابسته نیستن، پرسپولیس با استقلال رقابت کنه بهتره تا بقیه تیما

 • Behrooooozzzzzz

  اقای شفر اگه جای برانکو بودی چکار میکردی؟
  تو این چند سال به انواع مختلف در طول فصل با مشکل بازیکن دست و پنجه نرم میکرد.(صادقیان،رضاییان،طارمی،مسلمان،نورالهی،عالیشاه و.....)
  بله اینجا فرق بین مرد روزهای سخت با مرد ترسو نمایان بشه.
  ممنون ادمین جان زیاد شد.

  • جعل و ناداوری

   متاسفانه تبعیض تو فوتبالمون داره بیداد می کنه، بازیکنی که به خاطر پول نیم فصل تیمو قال می زاره و به فوتبال قطر می ره رو با چندین میلیارد پول فقط واس خاطر نیم فصل بر می گردونن. اونوقت یه باشگاه حتی از پس هزینه برای تمدید قرارداد بازیکناش هم بر نمیاد.

  • Majid تاجی

   شفر ترسو نیست. با همه این اوصاف تو لیگ بهتون نشون میدیم که استقلال سرور شما پرسپولیسیاست. حالا شما بازیکن جمع کنین، اهمیت نداره تو لیگ بزرگی ما و کوچیکی شما معلوم‌میشه.

  • احمد

   دوست عزیز
   من استقلالی نیستم ولی باید دست مربیان استقلال و پرسپولیس و ذوب اهن و بقیه رو بوسید که بدون امکانات بدون زمین ورزشی بدون استانداردهای لازم بدون پول بدون بازیکن و حتی بدون پشتیبان و با این دلار و وضعیت اقتصادی به این حد رسیدند و بازیکنان بزرگی تربیت کرده اند
   دست شما درد نکنه
   و خسته نباشید
   برد یا باخت .. ما شاهد زحمات شما بودیم و میبینیم که چطور تیم های پر حامی و ثروتمند رو زمینگیر کردید
   تشکر

 • ....

  کره ی جنوبی فرمانده های خوبی داره.حداقل تو سریال هاشون که اینطوری بود و هر امپراطورشون حداقل یکی دو تا فرمانده خوب و شجاع و جنگنده داشت.

 • سارا اس اسی

  فقط رنگ آبی آرامش میده. فقط استقلال فوتبال بازی میکنه.

  • 6در4 دسته 3 ای

   اره مخصوصا جلو العین که دوشب داشتین گل میخوردین

 • FARHAD

  شفرجان فقط خودت...فرمانده اصلی خودتی....اگه من جای تو بودم ازدست این مدیریت ضعیف سکته میکردم...

 • کیروش کبیر

  آقای شفر شما هنوز مدیران استقلال رو نشناختی. آقای توفیقی برای اینکه شما رو ساکت کنه گفته 2 بازیکن خارجی میگیره. یعنی شما فکر میکنی استقلالی که نمیتونه امید ابراهیمی رو با حدود 2.5 الی 3 میلیارد نگه داره میره بازیکنی بالاتر از 300 هزار دلار میخره؟ نه خیر نهایت پولی که استقلال بتونه برای جانشین امید بده با این شرایط ارزی 150 ال 200 هزار دلار هست که با توجه به ارزش 1.100 میلیون دلاری امید یعنی تقریبا یک پنجم کارایی امید. حالا مشکلات هماهنگی با تیم و هماهنگی شرایط فرهنگی هم بماند.ممنون از سایت 90 به خاطر اطلاع رسانی لحظه به لحظه در مورد استقلال

  • ۶تقلال

   در جواب کیروش کبیر این اسم واسه خودت گذاشتی وقتی کیروش رحمتی دعوت نکرد کفتین تیم ملی بدون رحمتی نمی خوایم ۶۶۶۶تایی ها

 • M75A

  بازم برو با کیروش جون تون همکاری کنید تا بازیکگن بعدی تون هم جدا بشه
  بلایی که سر پرسپولیس و رامین و طارمی و ... اومد حالا نوبت شماست

  • امیرمسعود

   هان یعنی میگی باید مثل برانکو به تیمم لی بازیکن ندیم که مشتری پیدا نشده براش؟! عجب! واقعاً زشته که طرفدارای یه تیم اینقدر برای تیم ملی بخیل باشن. این روحیه مال خیلی وقت پیش نیست! جدیده! از وقتی برانکو اومده اینطوری شده وگرنه بازیکنهای پرسپولیس و استقلال هیچوقت واسه تیم ملی کم نمیذاشتن.

 • Asad

  جناب شفر اوضاع فرق کرده یعنی اینکه به استقلال ارز دولتی دادن برای جذب جپاروف و تیام مگه اینکه این دو تا نیان تا پولی برای بقیه بمونه البته شنیده ها حاکی از اینه که مجلس وارد موضوع پرداخت ارز به استقلال شده که امیدوارم مشخص شه استقلال از چه رانتی برای دریافت این ارز دولنی استفاده کرده که ۱۵ تا تیم دیگه نمیتونن !

  • باربد

   خطاب به اسد

   از همون رانت ی که شما تونستید بدهی 6, میلیاردی تون را به ژوزه بدهید
   و 440 هزار دلار هم به گولج ....
   و البته اکراینی های چاق....

  • مصطفی

   شما اول تکلیف منبع اون میلیاردهایی که دادید واسه ترابی و رفیعی رو مشخص کنید بعد بیاید از ۱۵ تا تیم دیگه حرف بزنید

  • محمد جواد

   ارز دولتی رو که شماها میگیرید . ۱۵ میلیارد پول دولت میره برای طلب ژوزه که یک وقت محروم نشید البته اینقدر همه جا هواتون رو دارن که از پنجره نقل و انتقالات محرومید و از همه تیم ها بیشتر بازیکن میگیرید .
   کلی پول و ارز دولتی بدن تا برسه به کروات های سکو نشین و بلا استفاده . همین استقلالم کلی از بودجه دولت مصرف میکنه و هیچ وقت از هیچ جا صدایی درنمیاد که پس بقیه تیم ها چی؟؟؟؟
   به حرف قلعه نویی دارم میرسم که سر تیم های شهرستانی رو می برند .

 • ✔✰✰سجاد✰✰✔ ✰S47✰

  وقتی هواداران ناراضین چرا کاری نمیکنید... حتما باید ماهم سوگولی باشیم؟؟؟

  • فقط پرسپولیس

   دوست عزیز سوگولی شمایید که فقط دارید بریز و بپاش میکنید.برای جذب چباروف و تیام چیزی حدود ۲۰ میلیارد میخوایبد به دوتا بازیکن بدید.الانم که پندار تایمتون گفته دوتا دیگه خارجی باز میتونیم بگیریم.البته همه اینها با روابط و ارز دولتی واسه استقلاله.اینهمه به پرسپولیس انتقاد کردید که رفته کرواسی اردو زده.اما خودتون قراره برید ترکیه اردو بزنید از اونجا هم برید آلمان.چرا یکم منطقی نیستید شما استقلالی ها؟؟؟

  • 6در4 دسته 3 ای

   سوگولی از ۱۸ میلیارد تیام و جبارف با ارز دولتی چخبر هوچی گرای دسته ۳ ای هرسال گرون ترین تیم میبندین اخرشم هیچی نمیشین

 • Erfan

  هی خدا هر روز دارم درباره ی استقلال خبرای بد تری میشنوم . خدایا خودت کمک کن

برچسب ها